מדרידיסטאס בגלות :: על קאנטראנוס, מושאלים ואקסים אהובים

ריאל-מדריד

אלא אם אתה מדבר במספר תלת או ארבע ספרתי של הגדולים ביותר שהיו זאת אחת ההזיות הכי גדולות שנכתבו בפורום הזה. היגוואין נמצא דרגה מתחת לאינזאגים והלבנדובסקים של העולם, שהם בעצמם דרגה מתחת לראולים ותיירי הנרי-ים. אחד הגדולים שהיו? באיזו אמת מידה?

לא צריך להתגעגע להיגוואין על סמך משחק מאני-טיים אחד שבו הוא לשם שינוי הופיע (מול הגנה חלשה מאד יחסית למעמד צריך לציין). הוא נתן משחק מצוין והוא חלוץ טוב בהחלט (יותר טוב מבנזמה - כן, מהשלושה הטובים בעולם - רק אם אנחנו אונסים את ההגדרה של חלוץ). באותה מידה היה ניתן לחגוג את גדולתו של בנזמה אחרי המשחק הראשון מול באיירן ב-2014.

(SantiagoBernabeu) #1641

יש שמועות על די מריה לברצלונה. הוא כבר לא ילד ואחרי שיאו אבל בכל זאת, רק השמועות על זה גורמות לי לדיכאון.
אני יודע שרובכם עדיין לא יסכימו איתי ולמען האמת אני קצת משוחד, אבל לדעתי הוא ההפסד הכי גדול שלנו בשנים האחרונות. בבקשה לא, אנחליטו.

(borntorun) #1642

אלו שמועות ממקורות מאוד לא אמינים…

(SantiagoBernabeu) #1643

לפי המארקה זה דווח ב’לה פריזיאן’. זה נחשב מקור לא אמין? לא מכיר את העיתונים הצרפתים אז סלח לי על הבורות.

(Raulito-7) #1644

בת’רד המוקדש לאקסים נהוג לדבר על אגדות כדורגל כמו לואיס פיגו, רונאלדו ‘השמן’, רוברטו קרלוס, בקהאם ואחרים - כשהגאון זידאן כבר עומד על הקווים. אחד השמות הפחות סקסיים הוא אסטבן קמביאסו שהתראיין למארקה. קמביאסו כבר לא ילד, אוטוטו(אוגוסט) בן 37, והקשר מרגיש כבר את סופה של הקריירה המופלאה שקיבלה בוסט רציני דווקא אחרי שעזב את ריאל מדריד. הוא מבלה את הזמן באולימפיאקוס היוונית אצלה משחק פה ושם, כשאחרי פרק מוצלח מאוד באינטר העביר גם עונה בלסטר האנגלית - שנה אחת מוקדם מדי כנראה.

לא רבים יודעים אבל הקשר הארגנטינאי הגיע לריאל מדריד כבר ב-1994 ושיחק בקבוצת המילואים. הוא אפילו עבר את ‘קדם העונה’ עם הסגל הבוגר בהנהגתו של פאביו קאפלו ב-1996. אחרי שנתיים במדי קסטיליה הוא חזר לארגנטינה כדי להשתפר ואחרי ארבע עונות(שלוש במדי איפנדיינטה ואחת במדי ריבר) - חזר שוב לריאל מדריד בקיץ 2002. קמביאסו נחשב גם ליורשו של רדונדו ולאחר עזיבתו של קלוד מקאללה היה אמור להיכנס לנעליים הגדולות אך בריאל מדריד לא קיבל מספיק קרדיט מהמאמן קיירוש וגם מיתר המערכת. אחרי 26 משחקים בלבד ב-2003/04 - עבר לאינטר עימה החל לזלול אליפויות כולל טרבל מטורף ב-2010. הנה הראיון שלו למארקה.

הגעת לריאל מדריד בגיל 16 - צעיר מאוד.

• "התחלתי להתקדם ככדורגלן בנוער בארגנטינה, אני ועוד כמה צעירים משכנו תשומת לב. אייקס רצתה אותי גם כן אבל התרבות בהולנד שונה מאוד משל ארגנטינה וכמובן שלא הייתי יכול שלא ללכת בעקבות החלום - לשחק בריאל מדריד"
    אולי היית צריך להתבשל במקום אחר כדי להצליח?
  • “אני לא חושב, מסלול הקריירה שלי היה נכון. קיבלתי את ההזדמנות לחזור לארנגטינה אחרי שנתיים בריאל מדרידB כי לא הייתי שחקן שלם עדיין. בריאל מדריד דברים עבדו אחרת. הקבוצה הייתה גלאקטיקוס ואני לא כזה. נכנסתי להרכב, הייתי אפילו לא רע, זה היה ניסיון יפה”.
    האם זו הסיבה שגרמה לך לעזוב?
  • “לא ראיתי המשכיות בקבוצה. לפעמים מבינים מה אתה שווה רק בזמן שאתה לא נמצא, וזה הסיפור שלי ובעיקר של קלוד מקאללה. עשינו הרבה עבודה שחורה והבאנו איזון לריאל מדריד, אבל לא העריכו אותנו כי לא היינו מדהימים עם הכדור. בטח שלא היו לנו את היכולות של פיגו וזידאן”.
    השווה אותך לרדונדו החדש.
  • “בשבילי זו הייתה גאווה גדולה ולא לחץ או מעמסה. אין דרך טובה יותר מאשר ללמוד משחקן על כמוהו ובטח שגם הוא ארגנטינאי”.
    מי תמך בך ב-‘בית הלבן’?
  • “בגיל 15 מצאתי את עצמי סביב השחקנים הטובים בעולם. האמת שהתייחסו אליי יפה מאוד והוותיקים גרמו לי להרגיש בבית - במיוחד מנואל סאנצ’יז והיירו ורדונדו אבל גם צ’נדו, אלקורטה. הייתי במחנה האימונים עם פאביו קאפלו בגיל 15 ושמחתי לקחת חלק באימונים עם הקבוצה הראשונה. עבדנו קשה מאוד ברמה הפיזית וזה היה מחשל למרות שהבנתי שלא אשאר”.
    קמביאסו מספר על המשך התקופה בריאל - “לא הרגשתי מספיק טוב אבל היו לי חוויות ללא ספקות. כאשר הצטרפתי רשמית לקבוצה הבוגרת, לחבריי לקבוצה כבר היו 2-3 גביעי אירופה. בשנה הראשונה שיחקתי בחצי הגמר נגד יובנטוס(בגומלין - מקאללה נעדר בגלל צהובים) וזה היה מאתגר. הרגשתי שותף לא בכיר להישגים”.
    על עזיבתו מספר קמביאסו - “זה לא היה עניין של ביטחון עצמי שנשחק. הבנתי בבירור מה קורה בקבוצה - המודל הכלכלי חשוב לעתים מהמקצועיות. חמשת החודשים הראשונים שלי במדריד היו מושלמים ואפילו החמיאו לי בתקשורת על המשחק בסופר-קופה האירופי וחשבנו שמצאו את רדונדו החדש. אבל השאר היה מאכזב”.
    מי היה הכדורגלן הטוב ביותר?
  • “אני מאוהב בראול, הוא דמות להערצה, חבר אמיתי ואחד השחקנים הכי טובים ששיחקתי איתו איי-פעם. אבל אינטר השפיעה עליי יותר לטובה במהלך הקריירה. וולטר סמואל נתן לי ביטחון ואמר לי ללכת עם האגרסיביות עד הסוף כי זה התפקיד שלי. חאבייר זאנטי היה קפטן למופת וגם דייגו מיליטו היה ווינר ו’רוצח’ ברחבה, כמו ראול”.
    זכית עם אינטר דווקא בליגת האלופות - בברנבאו.
  • “הקבוצה רצה כבר כמה שנים ובכל עונה השתפרה עוד ועוד, היינו מאוחדים מהשחקן הראשון ועד האחרון למרות שהקבוצה הורכבה מלאומים שונים. הרגשנו כמו משפחה. הצלחנו לפרוץ את הגבול באירופה בזכות מאמן שאפתן מאוד. לא היינו בלתי-מנוצחים אבל אינטר הייתה קבוצה חזקה”.
    איזה סוג של מאמן היית רוצה להיות?
  • “אני חושב שצריך להבין לליבו של השחקן, זה המפתח. כך אפשר לשכנע אותו לשחק עבורך ושיראה את היכולת הטובה ביותר שלו, להעניק לו כלים”. קמביאסו נשאל על המאמנים בקריירה - פקרמן, דל-בוסקה, קיירוש, קאפלו, ראניירי, מוריניו ומאנצ’יני, ואמר - “פקרמן חידד את העבודה שלי ברמה הטקטית. דל-בוסקה ידע לנהל קבוצה כמו שצריך ולא להקשיב לרעשי הרקע. מוריניו לא היה מתפשר, האימונים שלו היו מטורפים ולכן גם שחקני הספסל תמיד היו בכושר טוב. הוא הוציא 100% מכולנו”.
    ואיך אתה מגדיר את זידאן?
  • “בתור שחקן זה היה מופע ומהפנט לצפות בו, זכיתי לשחק איתו. הוא תמיד היה עושה את הטריקים המדהימים עם הכדור ומפצח כל הגנה. כמאמן הוא מלכד את ריאל מדריד והפך אותה לקבוצה אדירה שכמעט ואין לה חסרונות. הוא אולי לא מדבר הרבה וכך היה גם בתור שחקן אבל הוא לא צריך לדבר. הכריזמה עושה את שלה והוא מבין את המשחק”.

(Amiamiro) #1645

(סארי) #1646

ארבלואה הוא אחד השחקנים הכי אהובים עליי, הולא לא היה הטוב בדורו, הוא לא היה המגן הימני הטוב בעולם, אבל הוא היה מדרידסטה, הוא היה לוחם שאהב את הסמל, הוא לא ויתר על אף כדור ותמיד נתן את כל כולו על המגרש. גם אחרי שהוא עזב הוא הפך להיות האוהד הכי מסור של המועדון, תמיד צייץ ותמיד עקב אחרי מועדון נעוריו.
שנה שעברה הייתי במרש בחגיגות האונדסימה, בסוף החגיגות הוא הגיע לצד המגרש וזרק את החולצה שלו לאוהדים, אחרי זה כל הקהל התחיל לשיר arbeloa alle arbelloa, זה היה מאוד מרגש, כולם אהבו אותו.

(Raulito-7) #1647

אלבארו ארבלואה בראיון פרישה למארקה:“הגיע הזמן להגיד שלום”

אלבארו ארבלואה פורש: “הגיע הזמן להגיד שלום”| ריאל מדריד היא המועדון של החיים שלי, הגעתי לכל מה שרציתי בכדורגל. יכולתי להמשיך לשחק מבחינה פיזית אבל השנה בווסטהאם הייתה לא טובה ולא היה בי את הרעב להמשיך. כל אלה שהיו נגד פלורנטינו פרס הם הזויים - כמו אנשי המערות".

שבע עונות(2009-2016) בהן זכה בשבעה תארים, כבש שישה שעריo(אחד סופר-מטורף בדרבי נגד אתלטיקו!) ופעמיים זכה עבגביע עם האזניים הגדולות, וללא ספק הרבה-הרבה לב ונשמה - מדרידיסימו. ובשיאו היה מגן בכלל-בכלל לא רע, כזה של מאמן היה שמח אם היה בקבוצה שלו. חזר אלינו מליברפול אחרי גלות ארוכה בקיץ 2009 בו המועדון השתולל בתמורה ל-5 מיליון יורו בלבד. רשם 233 הופעות בקבוצה של חייו ונפרד כזכור במשחק נגד ולנסיה בברנבאו, שני מחזורים לסוף עונת 2015/16 והברנבאו בהחלט ידע לחלוק לו כבוד. ‘יש מעט מאוד אנשים שמבינים את משמעות המדרידיסימו טוב ממנו’(אסטבן גראנרו’).

ארבלואה, תוצר הקאנטרה של ריאל מדריד, עבר לדפורטיבו לה-קורוניה בחלון ההעברות של חורף 2006. הוא רשם משחק שיא במדי ליברפול כששיתק את מסי וגם שם היה שחקן חשוב מאוד תחת רפא בניטס. גם בנבחרת ספרד היו לו הצלחות רבות כשזכה איתה פעמיים ביורו וכן במונדיאל. בנבחרת הבוגרת רשם 56 הופעות.

נהנית בחופש אחרי העונה בווסטהאם. זו השנה הקשה בקריירה שלך?

• “אין ספק שזה היה מסובך. משהו שלא חשבתי שייקרה לי. ברמה המקצועית הייתה שנה מאוד לא קלה עבורי וזה השפיע עליי”.

ומה עכשיו?

• “הגיע הזמן להיפרד, החלטתי לתלות את נעלי הכדורגל שלי. אנשים רבים עודדו אותי להמשיך, אמרו לי שאני חייב לשחק כי אני מתאים ברמה הפיזית, אבל זה היה עניין מנטאלי. בכדורגל תמיד נלחמתי בכל אימון, בכל יום, גם אם שיחקתי בהרכב וגם אם לא, הייתי פייטר. לא קיבלתי הצעות מסין או ארה"ב ובסופו של דבר החלטתי שזה לא מדבר אליי. כשהייתי שחקן ביום חופש הייתי מתבאס, רוצה כבר להגיע לאימון ושוב להיפגש עם החברים ולשחק כדורגל, ועכשיו זה ממש לא ככה. בזמן האחרון לא אהבתי כדורגל”.

“תמיד חשבתי שאמשיך לשחק עד שהרגליים יגידו ‘סטופ’, אבל זה כבר קשור לראש ולמוטיבצייה. לפעמים אתה מתעורר בבוקר אחד ורואה את הכל בצורה שונה ואצלי זה קרה לאט-לאט וצריך לדעת להתמודד עם זה. העונה האחרונה לא הייתה כפי שחלמתי”.

“כשאני מהרהר מה אני אעשה, אני לא רוצה לשחק רק בשביל הכסף כמובן, ואין לי עניין לקחת את המשפחה החוצה. אז הבנתי: טוב, אעשה משהו אחר. החיים שלי לא מסתיימים כאן, יש עוד הרבה לעשות. נכון שכדורגל היה החלק החשוב בחיים שלי אבל אני בסה"כ בן 34. עבדתי והתפרנסתי בכבוד מהדברים שהכי אהבתי, הלכתי להתאמן כל יום מאושר וזה מדהים”.

איך קיבלת את ההחלטה והודעת למשפחה?

• “בהתחלה הם לא האמינו בזה, חשבו שהייתי ‘מחומם’ או כעוס לרגע, אבל אחרי שחזרתי על זה פעמים רבות בעוד שיחק סלון הם הבינו שאני רציני. ברור שהיה להם צער על כך, בטח כשאני נראה טוב פיזית ויכול להמשיך, אבל זה היה עניין מנטאלי וחשוב להקשיב ללב”.

אז החלטת לפרוש עם אחיך צ’אבי אלונסו…

• “ובכן, אבל הוא פרש דרך הדלת הקדמית!”(צוחק), ומוסיף - “הוא היה קשר מהרמה הגבוהה ביותר. הוא תמיד רצה לפרוש כמו כוכב, בגדול, וכך היה. בנוסף, הוא היה בר מזל גם כן לשחק בריאל מדריד ולהיפרד ממנה כמו שצריך גם כשחזר לכאן במדי קבוצה אחרת. אני חושב שזה היה רגע מיוחד עבורו והוא לא לוקח את זה כמובן מאליו. הוא יכול להבין את ההחלטה שלי”.

אתה תחיה במדריד. יש לך מושג מה אתה הולך לעשות עכשיו?

• “אני כן אעשה משהו, החופש ייגמר מתישהו למרות שהטענתי את הסוללות”, מחייך, ומוסיף - “אני אסתדר”.

האם תחזור לריאל מדריד?

• “ריאל מדריד יודעת שאני אהיה שם בכל רגע שיצטרכו אותי ולכל תפקיד, זה הבית שלי, המועדון של החיים שלי. אבל אני לא אחד שדוחף את עצמו, אני לא אתקשר, לא אדחף, לא אשאל, לא אציע. הם יודעים שהם יכולים לסמוך עליי. אני לא יודע מה יקרה, לא בטווח הקצר - רק דרך העיתון שלכם, המארקה, אני מודיע על פרישה, אף-אחד לא צפה זאת, וגם לא לגבי הטווח הארוך. כשחקן הייתי סקרן מאוד לדעת על תפקיד המאמן וגם המנהל הספורטיבי, אבל אני יודע שהמקצועות האלה הם כפויי טובה ויהה קשה, בטח בריאל מדריד. לא יודע אם יש לי מחשבות לגבי אימון”.

בוא תיכנס בכל-זאת למשבצת המנהל הספורטיבי - מי יחתום במדריד?

• “יש לריאל מדריד את המנהל הספורטיבי הטוב בעולם וגם את הסגל הטוב ביותר בעולם. תמיד ריאל מדריד החתימה כוכבים נוצצים ואת השחקנים הטובים בעולם, עכשיו אני אוהב את הגישה החדשה של שחקנים צעירים וספרדיים, יש כאן פרויקט לטווח הארוך. זה בהחלט תור הזהב של ריאל מדריד”.

בתור מאמן, איזה שחקן היה “titularísimo” איתך לנצח?

• “אין לי היום שחקן כזה, קשה לחשוב על שם אחד. היו דיבורים על קבוצה A ועל ריאל מדריד B אבל זה שום דבר, הכל שטויות, היו שתי קבוצות ריאל מדרידA”.

אנשים רבים חושבים כי תוכל להיות איש התקשורת והדובר של המועדון כי תמיד הגנת עליו.

• “תמיד נסיתי להגן על ריאל מדריד ועל הערכים שהיא מייצגת, אין לי סיבה לפחד מההשלכות של זה גם אם יש כאלה שזה לא נראה להם”.

ממה הכי נהנית בריאל מדריד?

• “הכל, כמאמר הקלישאה. ללכת להתאמן עם השחקנים הטובים ביותר בעולם, לפגוש את החברים, ליהנות מולדבבאס, מהברנבאו ביום של משחק. כשאתה הולך כל יום בחיוך ומגיע הכי מוקדם זה אומר שאתה מעריך את מה שיש לך. ואני הערכתי כל רגע במועדון הזה”.

קיבלת פרידה יפה מהברנבאו כשחקן.

• “כל התקופה בריאל מדריד הייתה קסומה אבל כן, זה היה ערב מרגש שאקח איתי לכל החיים. הקהל יודע להעריך שחקן שנלחם עבור הסמל. בסופו של דבר אני כבר לא שחקן הקבוצה מאז השנה שעברה אבל אני האוהד מס’ 1 לא פחות מהם”.

במארקה כמובן תפסו אותו לראיון סיכום קריירה ובכתבה נפרדת דיברו על ‘השמות החמים’ בקריירה שלו. צ’אבי אלונסו כתב לו במכתב פרידה - “תמיד היית חבר וחלק מהקבוצה שלי”.

על פיקה. “ריאל מדריד ענתה לו בצורה הטובה ביותר - לזכות בתארים. כאשר זכינו בגביע המלך ב-2011 עם מוריניו זה תיסכל אותנו. הם חשבו שהם טובים יותר אבל התחלנו להפוך לחזקים כמוהם. ריאל מדריד חוגגת את התארים שלה עם האוהדים שלה ואנחו מסתפקים בשמחה ולא חושבים על היריבה. אנחנו הקבוצה הטובה ביותר בהיסטוריה וגם הכי חזקים בזמנים אלה. זכינו שלוש פעמים בליגת האלופות בארבע שנים זוה אומר הכל”.

על פלורנטינו פרס. "מי יכול לפקפק בו? מי מספיק טוב להחליף אותו? אם הוא לא היה מספיק טוב הוא לא היה הנשיא החשוב בהיסטוריה של ריאל מדריד יחד עם סנטיאגו ברנבאו. הוא שינה את המועדון מקצה לקצה והחזיר אותו לשלוט. כל המבקרים שלו הם ‘אנשי מערה’ - לא התקדמו.

המסר לחאמס ומוראטה. “מדובר בהחלטה אישית חשובה שכל אחד צריך לקחת, אבל הם חייבים להבין שאין מועדון בעולם כמו ריאל מדריד. הרבה שחקנים עזבו את ריאל מדריד והלכו למקום גרוע יותר ולא הצליחו לחזור לכושר שאפיין אותם. סדר העדיפויות תלוי”.

על בנזמה. “אולי דעת הקהל כלפיו לא מדהימה ולא כולם רצו שיחתום בקבוצה אבל כשאתה רואה מה הוא מסוגל לעשות - אתה מבין למה הוא כאן. הדריבל שלו בקאלדרון היה מחזה שיזכר בהיסטוריה. ריאל מדריד מתאימה לו וכל אחד היה רוצה לשתף פעולה עם כריסטיאנו ובייל, הם משחקים טוב ביחד. צריך להיות חלק מהקבוצה מבפנים כדי להעריך את קארים”.

על כריסטיאנו. “הוא אינטליגנטי, אין שום סיבה שיעזוב את ריאל מדריד. הוא הולך לזכות בפעם החמישית בקריירה בכדור הזהב אחרי שהוביל את הקבוצה לאליפות ולזכייה בליגת האלופות. הוא נמצא בקבוצה הטובה ביותר בעולם כבר עכשיו”.

על דני קרבחאל. “דני מוכן לשחק גם בשינה. הוא מוכשר, הוא פיזי, הוא חכם, הוא מכונה, הוא חזק מנטאלית. הוא שונה להפסיד. תמיד בולדבבאס כשהיינו עושים משחקי הנעת כדור והכדור היה בורח למישהו זה היה מרגיז אותו. יש לו משפחה גדולה מאחוריו. אני ונאצ’ו ניסינו לגרום לו להיות פחות רציני. הוא המגו הטוב ביותר בעולם ללא ספק”.

על מוריניו. “אני חושב שהשנה דיברתי איתו יותר מבכל שנה אחרת למרות שהוא לא היה המאמן שלי”, צוחק. ארבלואה נזכר - “היה לנו משחק בסביליה וניצחנו אותו כבר במחצית הראשונה למעשה. אני לא הייתי מרוצה ממש מההופעה שלי אבל אותו זה לא עניין. הוא ביקש ממני לתקוף יותר במחצית השנייה וצעק לעברי 8-10 פעמים ‘קאפו, קאפו, קאפו’. הדרך בה הוא עובד ואיך שהוא מבין כדורגל זה מדהים בעיניי. לעבוד ביחד שוב? זה עלול להיות מסוכן”.

צ’אבי אלונסו נפרד מארבלואה במכתב מרגש::

"כשאני מדבר עם אלבארו אני לא מדבר עם חבר לקבוצה - אלא עם חבר לחיים. הוא מבין אותי תמיד, יש בינינו תיאום עיוור. עכשיו כשהוא אומר שלום לכדורגל, בדיוק באותה שנה בה אני עושה זאת - נורא טבעי לחזור לנק’ ההתחלה, החיבור שלנו היה באנפילד. שנינו הגענו לקבוצה בשקט, כל אחד בשנה שלו. אני זוכר אותו שחקן מאוד שקט שמשקיע את המקסימום בכל אימון. לדעתי רק במשחק נגד ברצלונה בקאמפ-נואו ב-2006/07 בליגת האלופות החלו להעריך אותו, ומאמנים אמרו ‘הוא שחקן שאני רוצה בקבוצה שלי’. מאז אני והוא לא נפרדנו, היינו ידידים טובים גם במדריד, ללא תנאים. לא חשוב מה יגידו עליו - ארבלואה תמיד היה נאמן. מעולם לא היסס להגן על חבריו ועל הדרך שלו ולכן אני מעריץ אותו.

עכשיו אתה פותח שלב חדש בחיים אבל אתה מדרידיסימו ואין לי ספק שתחזור למועדון, לבית שלך, במוקדם או במאוחר. אני תמיד רוצה אותך בקבוצה שלי, תמיד היית בצוות שלי, הן מבחינה מקצועית והן בחיים. שחקן הרכב או שחקן ספסל - שחקן נשמה".

גם ביתר עולם הכדורגל נפרדו מארבלואה. ז’וזה מוריניו כתב עליו - “סיימת קריירה אחת ואני מקווה שקריירה אחרת מתחילה. הכדורגל צריך עוד גברים כמוך, אלבארו”. גם ראול מצא זמן לברך, בטוויטר - “מעריץ אותך על היכולת המקצועית שלך ועל ההקרבה והגישה שלך, מאחל לך את כל הטוב שיש, חבר”. גם רובן דה-לה רד בירך בצורה מרגשת וכך עשו גם במועדון הקודם שלו באנגליה - ליברפול האנגלית, שם הודו לו על קריירה נפלאה.

(marcelo.12) #1648

עדכון אקסים:

• גרנירו עובר בהעברה חופשית לאספניול.
  • ניגרדו על סף מעבר לווסט ברום
  • העברת בורחה ולרו לאינטר מסתבכת. השחקן נחוש לעזוב והודיע להנהלה אבל האוהדים של פיורנטינה מתחננים שישאר.
  • פיורנטינה התחילה מסע ומתן עם פסז’ עבור חסה ככל הנראה הם רוצים השאלה עם אופצית רכישה.
  • לינהארט (קסטייה) עובר בהשאלה לפריבורג.
  • ריאל משחררת את בורגי (שיחק כמושאל באפסניול וגיחון בשתי העונות האחרונות) למרות שנותרה לו עוד שנה בחוזה והוא עכשיו שחקן חופשי.

(SantiagoBernabeu) #1649

תגובה אוחדה לנושא קיים: פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות :: כי אם לא כאן, אז היכן?

(SantiagoBernabeu) #1650

תגובה אוחדה לנושא קיים: פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות :: כי אם לא כאן, אז היכן?

(marcelo.12) #1651

קסאנו חוזר מפרישה וחותם בורונה.

אלכס קראנרס שוערה הבלגי (21) של קסטייה נמצא במבחנים בספרטה פראג.

ואלירו עובר את הבדיקות וחותם באינטר לשלוש שנים.

פאבינו קשרה של מונאקו ומגן הימני לשעבר של קסטייה ככל הנראה בדרך לאתלטיקו מדריד תמורת 45 מ’.

אלברו חימנס (22) שהושאל בשנה שעברה לחטאפה נמכר לחטאפה תמורת מליון יורו.

(Raulito-7) #1652

חאמס הוצג רשמית במדי באיירן מינכן. יומיים מטורפים עברו על הקשר הקולומביאני: אמש נסגרה העברתו המפתיעה לבאיירן מינכן והיום הוצג רשמית במדי קבוצתו החדשה בדיוק ביום-הולדתו ה-26 וקיבל עוגה מגניבה. חאמס שמתאחד עם אנצ’לוטי שהאמין בו בגדול בעונת הבכורה שלו בלבן, קיבל את חולצה מס’ 11. “יש לי אתגר חדש, שפה חדשה, תרבות חדשה וחיים חדשים”, אמר חאמס שחזר לחייך. “אני שמח וגאה להיות כאן”, אמר חאמס כשהוא לבוש כבר במדים החדשים שהולמים אותו. אני בא לכאן רעב מאוד עם רצון לזכות בכל התארים. באיירן היא קבוצה גדולה עם מסורת של ניצחונות. אני רוצה לכתוב כאן את ההיסטוריה". באתר של באיירן כתבו שצלמים וכתבים רבים היו באירוע שסוקר בהרחבה ע"י התקשורת, אף בספרד. כוכב השמחה ישב בין קרל היינץ רומינגה לבין קרלו אנצ’לוטי. “אנחנו מאוד גאים להציג כאן את חאמס, זה רגע מיוחד שהוא כאן. הוא ספורטאי גדול, אדם חכם וגם שחקן יוצא דופן”, החמיא המאמן והוסיף שהוא ימצא מקום לשלב את חאמס עם כל האיכויות שלו(הוא עוד יכול להשתפר), בעוד רומינגהה אמר שבאיירן שמה את ידה על כוכב גדול תוך שמירה על מדיניות שפויה".

“רציתי שוב לשחק תחת אנצ’לוטי, אני אשחק היכן שהמאמן יבחר. יש לנו מערכת יחסים מדהימה וזה חשוב מאוד בתור שחקן. כשהבנתי שהוא רוצה אותי לא חשבתי פעמיים. באיירן אחת משלוש הקבוצות הטובות בעולם וזה יהיה אתגר גדול להפוך לשחק הרכב”, אמר. אנצ’לוטי החמיא “הוא יכול לשחק בכל מקום. באגפים, באמצע, בעמדה אחורית יותר. הוא שחקן נהדר”. חאמס שכבר עלה לאימון ראשון במדי באיירן, יכול לשחק כבר בשבת במשחק ידידות לא רשמי. חאמס הוא הקולומביאני השני שמשחק בבאיירן אגב, כשקודם לכן עשה זאת אדולפו ולנסיה בין 1993 עד 1995. חאמס הוסיף שהליגה הגרמנית מאוד אטרקטיבית. חאמס סיפר לקראת הסיום שהתייעץ עם טוני קרוס לגבי המעבר, וכמובן שקרוס הציע לו ללכת.

עוד קודם לכן, אמש, פירסם חאמס סרטון קצר ברשתות החברתיות ונפרד מהמועדון. הוא הודה לכולם, אמר שהמועדון נכנס לליבו ובסרטון אפשר היה לראות את רגע הצגתו לתקשורת, את הצמד נגד בטיס וכמה שערים מרהיבים ממרחק, וגם קטע קצר עם גביע האלופות למרות שלא נכלל בסגל בגמר. “זו היתה גאווה גדולה ללבוש את החולצה הזו במשך שלוש שנים ולחוות הצלחות גדולות. מאחל לכם הצלחה ענקית”. בראיון כשהוא כבר במדי באיירן אמר חאמס שהוא לא סוגר לעולם דלתות. אחרי שלוש עונות, תשעה תארים, 110 משחקים, 36 שערים ו-42 בישולים - חאמס מתחיל הרפתקאה חדשה.

(Raulito-7) #1653

מוראטה במכתב פרידה למדרידיסטאס

דקות ספורות אחרי שהוצג רשמית כשחקנה החדש של צ’לסי, אלבארו מוראטה, החלוץ בן ה-25 והשחקן הספרדי היקר ביותר בהיסטוריה - מצא זמן להיפרד מריאל מדריד במכתב פרידה מרגש לכל המדרידיסטאס. מוראטה פירסם את המכתב כתמונה בטוויטר, באינסטגרם ובשאר הרשתות החברתיות. הנה דבריו::

"היום הוא יום מיוחד, שונה. יש הרבה דברים שאני רוצה להגיד עכשיו, זכרונות ורגשות רבים, הכל מצטופף לי בראש. היום אני נפרד מריאל מדריד בפעם השנייה ומתחיל אתגר חדש בקריירה שלי. זו הייתה החלטה מורכבת וקשה שקיבלתי אחרי שחשבתי על הכל בכובד ראש. אני בטוח שחלק לא יבינו את ההחלטה שלי ואחריהם בטח לא יתמכו בזה, אבל בסופו של דבר אני שלם עם עצמי ולוקח אחריות.

"אני עוזב את הבית שלי, כי ככה הרגשתי בריאל מדריד לאורך כל הדרך. אני עוזב עם מצפון נקי כשהשקעתי את מלוא הרצינות והמחוייבות בכל אימון החל מהרגע של לגרוב את הגרב, הפס הראשון. אני יודע שהייתי בר מזל ללבוש את החולצה הזו. זו הייתה שנה מדהימה ואני שמח שהייתי חלק מהעונה הזו עם ארבעה תארים ובראש ובראשונה דאבל חשוב מכל, עונה שגם במונחים ההיסטוריים של ריאל מדריד היא הצלחה מטורפת. זו שנה שאני לא אשכח לעולם. יש לי רק מילים של תודה עבור ריאל מדריד. זה היה החלום שלי לשחק בקבוצה בה גדלתי.

"בהזדמנות זו אני רטצה להודות לנשיא שהבין את החזון שלי ותמך בי וכיבד אותי. תודה רבה לקבוצה המדהימה הזו, לצוות המקצועי. אני שחקן טוב יותר היום מאשר אתמול בעיקר בזכותם. כמובן גם לחברים הרבים שלי שקשה לי להיפרד מהם, היינו כל הזמן ביחד. תודה רבה לכל עובד של המועדון הזה שבכל רגע נתון שואפים לעשות את המקסימום כדי שהחיים שלנו הכדורגלנים כאן יהיו הרבה יותר קלים.

“ותודה מיוחדות כמובן גם לאוהדים שגרמתם לי להרגיש אהוב כאן מהשנייה הראשונה עוד בקבוצות הצעירות בקסטיליה, הקפיצה לקבוצה הבוגרת וכמובן כשחזרתי הביתה. הרגשתי אהוב ומוערך מהיום בו הוצגתי שוב כשחקן הקבוצה ועד הסיבלס, זה נראה שזה קרה רק אתמול. שמחתי והתרגשתי לחגוג איתכם את סיום העונה המדהים. ולבסוף אני רוצה כמובן להודות לאשתי ולשאר המשפחה, הסוכן שלי והחברים שלי שגרמו לי להאמין שכישלון הוא לא אופצייה”.

זה הזמן לחזור מעט לאחור, היום שאחרי עזיבת מוראטה - כך ניתחו זאת בתקשורת. גם המארקה וגם ה-AS סקרו, פירשנו וטיקבקו בקצב מסחרר על עזיבתו של החלוץ האהוב לצ’לסי. גם משום שמדובר בהעברה לא שגרתית וגם משום שפרט לכך די משעמם. באתר הרישמי העלו גלריית תמונות קצרה עם הכותרת ‘מוראטה נפרד’ ואפשר לראות את הפנים של החבר’ה, בעיקר קרבחאל ויתר הספרדים. המון שחקנים כתבו לכבוד מוראטה ברשתות החברתיות - לוקאס ואסקס(היו יחד בקסטיליה), נאצ’ו, איסקו היה הראשון, אסנסיו וגם ארבלואה כתב. “מוראטה עוזב בתמורה לגשם של מיליונים” - כתבו במארקה| “מוראטה עוזב ב-80 מליון”, אמרו ב-AS.

‘מוראטה וריאל מדריד - אהבה בלתי-אפשרית’ כתבו במארקה בדרמטיות. “הוא חזר נרגש, לא מסוגל לעצור את הדמעות ביום בו הברנבאו פתח עבורו שוב את שעריו ביום הצגתו לפני שנה, ובוודאי היו גם דמעות של פרידה. אבל מוראטה הרגיש שהוא לא מסוגל לבסס את עצמו כשחקן חשוב במועדון של חייו. הסיפור הסתיים בצורה כואבת - אהבה בלתי-אפשרית”. במארקה דיברו על המספרים כולל התקופה הקודמת בריאל - 97 משחקים בהם פתח בהרכב רק 32 פעמים ורק 14 משחקים מלאים. הוא כבש 30 שערים כולל 19 אשתקד. הוא לא שיחק ולו דקה נגד באיירן או בארסה. ‘אני חושב שלעולם לא אחזור’, סיכם מוראטה אתמול וזרק לאוויר ‘אני מגיע להיות עם המאמן שהכי האמין בי’. ‘ריאל מדריד תמיד תהיה בליבי ואאחל לה את הטוב ביותר’.

במארקה העלו גם את הגרף הידוע וכתבו על מוראטה שהוא כמובן השחקן היקר ביותר שייצרה קסטיליה וגם המכירה הגדולה ביותר של ריאל מדריד בכל הזמנים - 80 מליון יורו. במארקה כתבו שרק המחיר מגדיר את הסיטואציה כהצלחה חלקית. מוראטה נמכר ב-80 מליון יורו| די-מאריה הסגן - 75 מליון יורו| מסוט אוזיל במקום השלישי - 50 מליון יורו| רוביניו רביעי - 43 מליון יורו(קיץ 2008 - סיטי)| והיגואין בחמקום החמישי(קיץ 2013 - נאפולי) - 39 מליון יורו - משלימים את החמישייה. קצת מתחתיהם ניצב אנלקה ואחריהם רובן אואן וחסה - 25 מליון יורו.

ב-AS כתבו את הסיבות הידועות כמובן לעזיבתו של מוראטה. ‘הוא עשה עונה מבריקה’, אמר סוכנו ובעצם אמר את הכל. מוראטה מרגיש שהתחרות לא הוגנת. הוא חזר לריאל מדריד כדי להיות שחקן הרכב או לפחות להיאבק בכבוד על כך. כמוכן הוא חושש לקראת המונדיאל בשנה הבאה והוא רוצה להיות רלוונטי לסגל הנבחרת. מעבר לכך צ’לסי היא קבוצה גדולה כמובן שהוכיחה עד כמה היא מעוניינת בו כשטילטלה את השוק.

באתר אפילו העלו כתבה עם כותרת שמתאימה יותר לנו האוהדים בפורומים או הרשתות החברתיות - ‘מוראטה - עוד קורבן של בנזמה’. ב-AS כתבו שמאז הצרפתי הגיע לריאל מדריד ב-2009, כל שחקני ההתקפה כבר נפרדו לשלום - חוץ מכריסטיאנו. מוראטה שעזב כבר בקיץ 2014 אחרי הדסימה מצטרף לחבורה מכובדת שכוללת את היגואין, שהיה לא פחות טוב ממנו במשך רוב העונות, צ’יצ’ריטו ואפילו ראול שירד לספסל בעונתו האחרונה במועדון. טור נוסף באתר מדבר על כך ‘זידאן מאבד שחקנים חשובים ומפסיד את הכנות שלו’ ונכתב שלמרות ניהול קבוצה נפלא מצידו העזיבה של מוראטה היא קריטית ובעצם מוראטה לא בוטח בו.

גלריית תמונות ענפה של מוראטה גם כן עלתה לאוויר, ב-AS: חוגג גול במדי קסטיליה| השער נגד לבאנטה בחוץ ב-2013| אליפות אירופהU21 - הזכייה בתואר עם ספרד| מחליף את בנזמה בדרבי בעונת הדסימה - 34 הופעות ו-9 שערים| שער שיוויון חשוב נגד לבאנטה| חוגג במדי יובה, לעומת הפנים החמוצות אחרי השער בברנבאו בחצי הגמר| כובש נגד בארסה בגמר שער שיוויון זמני| במדי ספרד ביורו 2016 נגד צ’כיה|

(matanel1) #1654

במהלך השנה האחרונה אני משתדל לעקוב אחר אודגור. קשה מאוד לחלוק על הכישרון העצם שיש לנורבגי, אך נראה לא פעם שהכישרון לא מצליח לצאת החוצה.
אולם נראה שמסוף העונה הקודמת הבחור מתחיל להתבגר ולאט לאט לממש את הפוטנציאל שלו.
הנה סרטון מהמשחק האחרון שלו.
אני מקווה שימשיך במגמה הזאת ויחזור אלינו שנה הבאה.

עריכה:
משום מה זה לא נותן לי להעלות את הסרטון. מוזמנים להיכנס למשחק האחרון שלו ביוטיוב.

(whykds) #1655

חאמס רודריגז כיכב אתמול במדי באיירן נגד שאלקה בחוץ. כבש, בישל ובכללי נראה מצויין.
http://footyroom.com/matches/79942274/schalke-04-vs-bayern-munich/review

(סארי) #1656

מוראטה עם שלושער ב 4:0 של צלסי היום מול סטוק, הוא כבש בכל משחק שהוא שיחק בו השנה,אותו מכרנו כדי להשאיר את בנזמה.

(amos12) #1657

תאשימו רק את זידאן.

(Mádridistа) #1659

שער ובישול גדול של מוראטה בניצחון של צ’לסי.

(Dnlshrem) #1660

אמנם לא אקס אהוב במיוחד, אבל עדיין:

רוביניו, הבריזלאי שבתקופה מסוימת הוזכר כיורש אפשרי של פלה, הורשע בתקיפה מינית במועדון לילה באיטליה, יחד עם 5 גברים נוספים, באירוע שקרה ב-2013, בזמן ששיחק במילאן.

השחקן בן ה-33 שיחק את משחק הכדורגל האחרון שלו באתלטיקו מיניירו מהליגה הברזילאית, וירצה עונש של 9 שנים.
בעברו הגיע לריאל מדריד מסנטוס, כהבטחה גדולה (סוג של ניימאר לעניים), אך לא הצליח להשאיר את חותמו. לאחר 4 שנים בלבן, עבר גם במנצ׳סטר סיטי ומילאן.