הגרלת רבע גמר ליגת האלופות :: ברוכה הבאה באיירן מינכן

ריאל-מדריד

(gev) #46

טיטי.
ריאל מבקיעה המון שערים אך משחקת לא טוב.
יחסית המון שערים העונה הגיעו דרך מצבים נייחים, והרמות מהאגפים.

מה מבטיח לי שקובאציץ יתרום להתקפה יותר מקאסמירו? צפיה בשחקן, כמו שאנחנו יודעים שהיכולות של אסנסיו בהתקפה טובות משל נאצ’ו, וגם אסנסיו שיחק לא יותר מקובאציץ העונה.

מצד שני מה שכן אפשר לשאול זה מה מבטיח שההגנה של קאסמירו טובה משל קובאציץ? הרי סתם לצורך השוואה, עם קאסמירו אנחנו חוטפים המון שערים גם במשחקים קלים ועם קובאציץ שמרנו על שער נקי בקלדרון וספגנו רק 1 (ממצב נייח) בקמפ נואו, שני האצטדיונים הכי קשים והקבוצות הכי חזקות שפגשנו העונה.

וחס וחלילה לא אומר שקאסמירו לא טוב, שחקן מעולה ואני מאוד מעריך אותו, אבל כן יש לו חסרונות, קשר אחורי שלא יודע לתפקד כאשר אנחנו עם הכדור זה מינוס שחקן!
אם אחד מקרוס או מודריץ חייבים לרדת ולעשות את התפקיד של קאסמירו כשאנחנו עם הכדור יש פה בעיה.

לסיטואציה יש 3 פתרונות:

  1. להתעלם מהבעיה ולהמשיך ככה.
  2. לסמוך על קאסמירו.
  3. להחליף את קאסמירו.

בגלל שיש לנו על הספסל שחקן כל כך מוכשר שמספק את הסחורה כל משחק ונותן את האקסטרה אני בוחר באפשרות של להחליף את קאסמירו בקובאציץ.

ההגנה שלנו כבודדים מצוינת!
קרבאחל לדעת רבים הוא המגן הימני הטוב בעולם
ראמוס בדרך כלל בלם מצוין, לפעמים עושה שטיות אך זה לא נכלל לחובתו של קאסמירו.
פפה, וראן ונאצ’ו נותנים עונה מעולה (למעט איזה 2 משחקי נפל של וראן)
לגבי מגן שמאלי באמת יש שם נפילה אך עדיין יש לנו הגנה מצוינת הגנתית.

אז למה אנחנו חוטפים כל כך הרבה? כי לטעמי אין לנו לא משחק לחץ ולא יכולת להשתלט על משחק, ובעוד הראשון זה בעיה במאמן שלא יוצר משחק לחץ, הבעיה השניה קשורה לקאסמירו שלא נותן לנו שום דבר כמעט כשאנחנו עם הכדור.
עם קובאציץ בהרכב הקבוצות יתחילו להסתגר מולנו כי לא יהיה כזה פשוט לחטוף לנו, זה לא יהיה מודריץ וקרוס נגד העולם אלא מודריץ קרוס וקובאציץ, זה יתן לנו תוספת כוח משמעותית כשאנחנו עם הכדור ופה הבעיה שלנו.


(SantiagoBernabeu) #47

גם אני טענתי שקסמירו הקשר האחורי הטוב בעולם, אבל מה שקאנטה עושה בצ’לסי והירידה בכושרו של הברזילאי שינו את דעתי.


(gev) #48

קאסמירו טוב באופן אינדיבידואלי. לא טועה, עושה הגנה מצוינת, מוסיף אגרסיביות.
אבל בפן הקבוצתי שחקן כמוהו גם פוגע בקבוצה, גורם לתפוקה ירודה מאוד מצד מודרי וקרוס שצריכים לעשות את התפקיד שלו.
סלחו לי שחקן כזה עם כמה שיהיה טוב באופן אינדיבידואלי לא יכול להיות הטוב ביותר.
אנחנו צריכים קשר אחורי שידע לתת תפוקה כשאנחנו עם הכדור, בין אם על ידי ניהול משחק וכך קרוס ומודריץ יתרמו מקדימה יותר, או שידע לעלות ולתקוף ברמה גבוהה וידע לעלות כשקרוס נשאר מאחורה


(bixente) #49

קאסמירו עוצר התקפות ועושה הגנה בצורה מעולה אבל אני חייב לחלוק על משהו שאמרת - “לא טועה” .
קאסמירו יחסית לתפקידו טועה המון. הוא הרבה פעמים מתגרה בגורל, משחק עם המון אגו ומנסה לעבור שחקנים שהוא אחרון ומסכן אותנו בשביל שטויות. הוא שחקן מצויין אבל לא בעל האחריות הדרושה לתפקיד שלו. ראיתי את זה בלייב בברנבאו באיבוד כדור שלו נגד לה קורוניה שמיד הוביל לספיגה וראיתי את זה עוד המון פעמים.


(t-rix) #50

קאסמירו הוא קשר אחורי של פעם, סוג של בלם קדמי כזה. מהיר, חזק, קורא את התקפת היריב טוב מאוד וקשה לעבור אותו. אבל התרומה שלו לניהול משחק, שחרור לחץ ומסירות שוברות קוי הגנה, שואפת לאפס.

קשר כזה אולי הכי טוב לריאל, אבל ממש ממש לא הכי טוב בעולם.
וויראטי, מטווידי, קאנטה, בוסקטס, אלונסו, ואפילו ווידאל ופוגבה כשהם משחקים בעמדה האחורית… כולם מביאים איתם הרבה יותר איכות ויעילות לקבוצה מאשר קאזמירו החד גווני בתפקיד.


(SantiagoBernabeu) #51

וראטי אולי הקשר האחורי הטוב בעולם כשהוא לא פצוע, ולכן אני מסכים שהוא טוב מקסמירו, אותו דבר קאנטה, שהעונה נותן עונה יותר גדולה מקסמירו.
לאלונסו נותרו פחות מחודשיים לקריירה (הודיע על פרישה בתום העונה), וידאל גם הוא מבוגר ולבטח לא העתיד של הכדורגל. בוסקטס ומטווידי פחות טובים ממנו ואפילו משמעותית בעיניי (אני לא מתכוון להיכנס לדיון על בוסטקטס, זה לא המקום והוא גם לא מעניין אותי). פוגבה לא בקטגוריה בכלל, כקשר אחורי הוא שווה בדיוק כמו שקסמירו שווה התקפית. כל התרומה שלו היא כשהוא מתקרב לשער. דוגמה מצויינת לכך ראינו במשחקי שלב הבתים ביורו.

בסיכום כללי למרות שהעונה הוא נותן עונה פחות גדולה מהעונה הקודמת, אני חושב שהוא הקשר האחורי המושלם לריאל מדריד. אנחנו לא צריכים עוד מישהו שיתן כדור להתקפה אלא מישהו בהתקפה שיעשה תנועה לקבל כדור. יש לנו מספיק מי שיתנו את הכדור המדויק וינהלו את המשחק.
אני היום לא מחליף את קסמירו באף שחקן, חוץ מוראטי (וגם זה בעירבון מוגבל נוכח הפציעות הלא נגמרות של האיטלקי). קאנטה כרגע משחק יותר טוב ולקאסמירו יש את נקודות החולשה שלו שכוללות בעיקר פזיזות וחוסר ניסיון, אבל יש את הזמן להשתפר, הוא בסך הכל צעיר עדיין והשנים הגדולות שלו עוד לפניו.


(Mr.Maestro) #52

כתבתי את זה באשכול השני, אבל אתמול הופתעתי לגלות שמרקוס יורנטה, שמושאל לאלאבס, בפן ההגנתי נותן מספרים די דומים לאלה של קאסמירו, וזה כאשר הוא משחק באלאבס. מקווה שבפן ההתקפי הוא טוב מקאסמירו, ושנה הבאה יחזור לסגל שלנו.


(gev) #53

או שחס וחלילה ניתן את העמדה למודריץ…
בעצמכם אמרתם שמודריץ כבר לא תוקם התקפית כמו פעם, קריאת המשחק שלו היא מהרמה הגבוהה ביותר, הוא יודע לנהל משחק מצוין ולהשתחרר מלחץ. ואז זה ישחרר את קובא לעמדה התקפית יותר.
לדעתי זה יתן משהו שמאוד דומה לאיכויות של וראטי כקשר אחורי.
אנשים פה תמיד מחפשים אצל השכן פתרונות. קובאציץ לטעמי באמת לא נופל מאף שם שאמרו פה והוא עם פוטנציאל גבוה יותר בואו ניתן לו לשחק כבר ונפסיק להתעקש.
וריאל לא צריכה גרזן, הגרזן נתן שקט בתקופה רעה מאוד וייצב אותנו, אך רואים שאנחנו כבר שנה וחצי קבוצה לא מסוכנת מאוד ורואים שאנחנו לא מספיק טובים, והגרלה נוחה בצמפיונס בתוספת מזל (בואו נגיד את האמת על הזכיה האחרונה) וחולשה מטורפת של ברסה עם עונה חלשה בהרבה מקודמותיה לא יגרמו לי לחשוב אחרת.
עכשיו מגיע המבחן של ריאל הנוכחית, ומקווה שקובא יקבל את המפתחות סוף סוף


(titi camara) #54

לדעתי עושים עוול גדול לקסמירו, הוא ענק הגנתית אבל לא אפס בניהול משחק מאחור כמו שמנסים להציג אותו, יחסית לבוסקטס של העונות הקודמות קסמירו לא משהו, אבל יחסית לשאר הקשרים האחוריים בעולם(פוגבה, וידאל וכאלה הם לא קשרים אחוריים) הוא מעל לבסדר גמור.

קאנטה משחק יחד עם מאטיץ’ במרכז המגרש ומאחוריהם יש הגנת ברזל, יש להם הרכב ושיטת משחק שהוא חלומו של כל קשר אחורי.

אני אסכים בלי לחושב פעמיים שוראטי כקשר אחורי יותר טוב מקסמירו ומכל שחקן אחר בעולם, הוא היה החלום שלי בכל חלון העברה כבר שנתיים, אבל שאר השחקנים שצויינו כאן לא עדיפים על קסמירו בעיניי.


(gev) #55

פוגבה ווידאל קשרים אחוריים כמו שמודריץ וקרוס משחקים כקשרים אחוריים.
פוגבה לא מספיק אחראי בשביל העמדה ואת וידאל אני פחות מכיר.
צ’לסי משחקת במערך שונה, קשה לשפוט.
אבל בואו ניכנס לקישור של שאר הקבוצות.
בוסקטס (ברסה), אלונסו (באיירן), וראטי (פסז) וכו’…
לקבוצות הגדולות בעולם יש קשר אחורי שגם מנהל את המשחק, וגם עושה הגנה.
אז נכון שאנחנו לא קבוצה גרועה עם קאסמירו, כלל וכלל לא, אך זה לא אומר שלא נהיה טובים בלעדיו.

אין פה שום עוול, קאסמירו שחקן מעולה, שחקן שייצב את ריאל ולדעתי בזכותו אנחנו קבוצה יציבה, אך זה לא סותר את העובדה שיש לו מספר חסרונות שקשה למלא, בטח כשרונאלדו כבר לא נותן שלישיות כל משחק, ובייל לא בכושר של החצי השני של שנה שעברה, ובנזמה מסתבר פגע במקרה עונה קודמת, ומודריץ כבר לא אלוהים…
קאסמירו בהחלט שחקן מצוין אך יש לו חסרון טקטי מאוד רציני, הוא לא גרוע עם הכדור אבל אני לא מדבר על היכולת שלו אני מדבר על מה שקורה, ומה שקורה זה שקרוס ומודריץ יורדים לעשות לו בייביסיטר, ומשחקים הרבה יותר אחורה ממה שצריך.

השיטת משחק של זידאן גם לא מתאימה, המערך הנסוג עם קאסמירו מצוין למשחק לחץ ויציאה מהירה קדימה, אך כאשר אנחנו גם משחקים נסוג, גם לא לוחצים וגם תוקפים לאט אנחנו מקבלים קבוצה מאוד שבלונית וחסרת אונים מול כל סוג של הגנה או קישור, וזה לא רק קבוצות מסתגרות או סוג כזה או אחר, כל קבוצה בליגה הספרדית אנחנו מתקשים לנצח, אנחנו לרוב מנצחים בזכות פערי האיכות אבל זה ממש לא נראה ככה על המגרש רוב הזמן, ולא משנה אם מדובר בסביליה בחוץ או לאס פלמאס בברנבאו.


(de_la_red) #56

נוטה להסכים עם טיטי לשם שינוי. וגם עם ביצ’נטה. קסמירו עדיין לוקה בקבלת ההחלטות שהוא בחצי של היריבה עם הפנים קדימה, אבל הוא לבטח לא סמי חדיירה / גרבסן ולדעתי הוא לא הנגר שכולם מנסים לצייר. מצד שני כשקרוס ומודריץ נראים ככה גם הקשר האחורי יכול לנצוץ. בכל אופן לא נראה לי שזה המקרה.

צריך לזכור שקסמירו חגג לא מזמן 25 ויחסית לקשר אחורי הוא עדיין לא בשיאו. כמו כן ובהקשר לדיון - אם זה היה אפשרי הייתי מוציא מההרכב את קרוס ומציב במקומו את קובה הרבה לפני שהייתי מוותר על קסמירו.

במשחקים שקובה פתח בעונה שעברה חסה רודריגז / לוקאס שיחק בכנף ועזר מאוד הגנתית ולוקה מודריץ אז מאוד תרם למשחק ההגנה. קשה לדעת אם הוא טוב מספיק הגנתית ואני נותן לזידאן את הקרדיט בנושא.


(titi camara) #57

יש להזכיר שעם קשר אחורי בדמותו של קסמירו והיכולות ההגנתיות שהוא מביא הרבה יותר קל לשחקנים היותר טכניים בקישור כמו מודריץ’ וקרוס לבוא לידי ביטוי, הם מקבלים ביטחון שיש מאחוריהם חומה ושלא כל איבוד כדור או טעות במסירה יובילו לכמעט מצב לשער בצד השני.


(gev) #58

יש להם מקום לבלוט בדריבלים חסרי תועלת מאחור. אני לא יודע מה איתכם אבל את הדריבלים הייתי מעדיף שהשחקנים יעשו יותר קרוב לרחבת היריב מאשר לרחבה שלי.
וגם עם קובא מאחור יהיה ביטחון כי יש שחקן מאחור


(titi camara) #59

לא יודע על איזה דריבלים חסרי תועלת מאחור אתה מדבר…זה נותן גם שקט בהנעת הכדור.

בכל מקרה כשהיריב מפעיל עליך לחץ גבוה אז יכולת השתחררות מלחץ על שטח קטן תוך כדי כידרור הוא אחד הנשקים הכי יעילים שיש בעולם, מודריץ’ של עד לפני הפציעה היה מאסטר בזה, מאז הפציעה הרבה פחות, מקווה שיחזור לכושר של לפני הפציעה.


(Guy) #60

לא קראתי הכל ומצטער אם אני חוזר על דברים של אחרים, אבל אתם יודעים שוראטי לא עושה את העבודה של קאסמירו, כן?

טיאגו מוטה הוא העוגן ב4-3-3, כשהוא נעדר כמו בחודש האחרון רביוט נושא עם וראטי בנטל ההגנתי (ומטווידי כמובן לא מזיק). בניצחון האחרון על ליון הם שיחקו 4-2-3-1 עם רביוט ווראטי יחד באמצע.
אני מסכים עם התיאור של t-rix - קאסמירו סוג של בלם קדמי או קשר אחורי של פעם, ואין הרבה כאלה היום שאפשר להשוות את קאסמירו אליהם. הוא לא ברמה של בוסקטס גם בראיית המשחק וקבלת ההחלטות (מתי לצאת ללחוץ למשל, מתי ולאן למסור) וגם ביכולת החזקת הכדור.

אני לא חושב שקאסמירו כל כך גרוע עם הכדור ברגליו, אבל מצד שני הוא גם לא כזה עילוי שלא נראה כמותו הגנתית (בניגוד לקאנטה למשל). הוא שחקן שאי אפשר לוותר עליו בקבוצה שלנו כי הסגל בעייתי. אם קרוס היה תורם להגנה כמו מאטווידי נניח, או שבמקום מרסלו היה לנו מגן שאשכרה חושב על הגנה, אז היה אפשר לוותר על הגרזן. במצב הנוכחי זאת בעיה בעיניי.

מאסטרו כתב על יורנטה בדיון השני, לא בטוח בכלל שהוא יעשה עבודה פחות טובה מקאסמירו.


(titi camara) #61

למה הסטנדרט הוא בוסקטס ? כמה בוסקטסים אתם מכירים ?
אם נרצה להחליף את קסמירו, איזה קשר אחורי אתם רוצים להביא שיהיה גם טוב הגנתית כמו קסמירו וגם יזכיר את בוסקטס התקפית ? מעניין אותי לשמוע שמות…

כן, קסמירו הוא לא בוסקטס, והוא לעולם לא יהיה בוסקטס(וגם בוסקטס עצמו כבר לא כ"כ בוסקטס העונה) אבל יחסית לשאר הקשרים האחוריים בעולם שהם לא בוסקטסים הוא ברמה הכי גבוה בכל מה שקשור לחלק ההתקפי ובין הכי טובים בתפקיד מבחינה הגנתית.

בקשר לווראטי, הוא משחק קשר 50-50 בפ.ס.ז’ אבל אני טוען מזמן שאם יעבירו אותו לשחק קשר אחורי בודד בשיטת 433 הוא יהפוך לקשר האחורי הטוב בעולם, גם יותר מבוסקטס.
אם כבר פ.ס.ז’, גם ראביו של העונה האחרונה יכול להפוך לקשר אחורי מפלצתי, בכל מקרה גם אם לא ישחק אחורי הוא עדיין יהיה לדעתי קשר ה 50-50 בין הטובים בעולם תוך מספר שנים מועטות, אולי להציע את חאמס תמורתו ?


(gev) #62

יש לנו 2 בקבוצה שיעשו שם עבודה טובה מקאסמירו לטעמי, אחד הוכיח את זה ושמו קובאציץ, והשני לדעתי יהיה אפילו טוב יותר כי הוא אחראי יותר ויותר מנהל משחק, שמו הוא מודריץ.
וכמו שאמרת וראטי וראביו גם יכולים, קאנטה שפשוט טוב מקאסמירו.
קיצר שורה תחתונה יש לנו 2 כאלה בקבוצה!

ודריבלים חסרי תועלת זה מונח קצת שגוי, מתנצל, הכוונה שלי היא שעם קשר אחורי אחר הדריבלים האלה היו קורים במקומות מסוכנים יותר, אני מעדיף שאת הדריבל של השחרור מלחץ מודריץ יעשה 30 מטר משער היריבה ולא 30 מטר מהשער שלנו…


(t-rix) #63

ממעיטים בחשיבות של קשר אחורי עם דריבל טוב ויכולת החזקה בכדור.
תכונות אלה הכרחיות ברמות הגבוהות פשוט כי הקבוצה ממול מפעילה עליך משחק לחץ ואתה חייב מישהו שיתחיל את השחרור 30 מטר מהשער שלך, אחרת אתה לא תעבור את החצי.

בקרוב יש לכם את באיירן, תצטרכו לעמוד במשחק לחץ, מהירות באגפים, וקשר אחורי שיכול גם לנהל משחק במסירות קצרות וגם לשחרר מסירות על 60.
המון כאב ראש לזידאן בעיקר בבחירת גישה למשחק (נסוג או יוזם) ומשם גם בחירת השחקנים עם דגש על הקשר האחורי.


(dkaro) #64

34 תגובות פוצלו לנושא חדש: רבע גמר האלופות :: מתארחים באליאנץ ארנה של באיירן מינכן (רביעי, 21:45)


(dkaro) #65

48 תגובות אוחדו לנושא קיים: דיון הטקטיקה והסגל