ילד הפלא עוסמאן דמבלה

ברצלונה

(Guydahan1) #1

נתקלתי בכתבה מעניינת מאוד על סיפורו של ילד הפלא עוסמאן דמבלה

https://www.scorer.co.il/י�%9...91לה
מה דעתכם על הילד?
חיזוק רציני לברצלונה.
עדיין רחוק מהרמה של קוטיניו…


דיון הפנטזיות :: כאן המקום לדסקס על העברות פוטנציאליות
(moshe34) #2

פרשנות מתוך כל יום נתון בfb

“לפי הדיווחים עוסמאן דמבלה צפוי להצטרף לברצלונה ב-24 השעות הקרובות.
המחיר? 120 מיליון יורו (105 מיליון יורו בתשלום אחד) + 30 מיליון יורו בבונוסים. הוא יקבל שכר של 7 מיליון יורו בערך על פי הדיווחים. בדורטמונד הרוויח בערך 2.5 מיליון יורו בעונה, אולי פחות.
הסכום השני הכי גבוה בכל הזמנים אחרי מכירתו של ניימאר מוקדם יותר הקיץ עבור 222 מיליון יורו.
ברצלונה עושה ALL IN על דמבלה. קצת קשה לראות אותה מצליחה להביא את קוטיניו או שחקן איכותי מנוסה אחר בתפקיד התקפי/הגנתי אחרי ההתחייבות הזו על דמבלה.
הערות
א’ - מדובר בנסיקה מטורפת של דמבלה. לפני שנתיים היום הוא שיחק במדי קבוצת המילואים של רן - מהליגה החמישית בצרפת. מחר-מחרתיים כבר יתאמן עם אחת מהקבוצות העשירות בתבל לצד שחקנים כגון ליאו מסי, אנדראס אינייסטה ולואיס סוארס.
ב’ - דמבלה, כמו ניימאר, הוא לא שחקן כנף קלאסי. הוא מייצר המון הזדמנויות ממגוון שטחים וחללים על המגרש. מהכנף, מהמרכז ובכלל. כפי שניתן לראות כאן.

בדורטמונד הוא היה המכדרר הכי טוב (עבר 103 שחקנים בכדרור), יצרן ההזדמנויות הכי טוב (63) והמבשל הכי טוב (12).
ג’ - האם הוא שווה את הכסף? זה קשה מאוד לדעת. אם הוא יככב במשך 10 שנים במדי ברצלונה, אז כן. אבל הוא מגיע לסיטואציה לא הכי נוחה ודי לחוצה. האם הוא בשל? האם הוא יכול להיות במקום שיפסיקו לטפח אותו ולהתחיל לדרוש ממנו להציג מספרים.
בדורטמונד הצליח. מבחינת מספרים נטו, בדורטמונד הוא היה טוב יותר מאשר אסנסיו - שגדול ממנו בשנה - היה בריאל מדריד. לדמבלה היו 2.25 מסירות מפתח במשחק (אסנסיו - 1.73), בישולים (0.53 במשחק לדמבלה ו-0.17 לאסנסיו) ושערים (0.27 למשחק לדמבלה ו-0.25 לאסנסיו). הכוח העיקרי של דמבלה זה היכולת שלו לעבור בכדרור את היריב שלו - ואת זה עשה 4.64 פעמים במשחק בעוד שאסנסיו רק 1.82 פעמים במשחק. יש לציין שאסנסיו שיחק מעט דקות ביחד לדמבלה. גם הסיטואציה של שניהם שונה לחלוטין - דמבלה היה שחקן מרכזי בדורטמונד, אסנסיו שחקן מחליף במדריד. עם זאת, מבחינת “כוכב העתיד” של ברצלונה מול של ריאל מדריד - ברצלונה מביאה אחד כזה בהרבה מאוד כסף. ריאל מדריד הביאה אותו בפחות מ-4 מיליון יורו.
ד’ - לפי הדיווחים בצרפת ובספרד, ברצלונה היתה יכולה לרכוש את דמבלה באפריל 2016 עבור 5 מיליון יורו. במקום רכשה את פאקו אלקאסר ב-30 מיליון יורו. ואז החליטה להוציא 150 מיליון יורו על דמבלה.
ה’ - 4 מ-10 השחקנים הכי יקרים בכל הזמנים הם בנים של מהגרים. דמבלה, פוגבה, לוקאקו וזידאן.”

כמובן שזה נכתב לפני ההודעה הרישמית ולכן עלות העיסקה פה היא שגויה


(Paul Heyman) #3

26 תגובות אוחדו לנושא קיים: דיון הפנטזיות :: כאן המקום לדסקס על העברות פוטנציאליות


דיון הפנטזיות :: כאן המקום לדסקס על העברות פוטנציאליות
(דניאל) #15

רק שאלה אחת יש לי שמופנית לאוהדי ברצלונה שמבינים דבר או שניים על ההנהלה: למה שחקן, שהחרים את דורטמונד, מחק אותם בחשבון טוויטר שלו וכל כך להוט היה להגיע לברצלונה - מקבל העלאה כזו גדולה בשכר מ2.5 מליון ל7 מליון יורו?

חושבים שזה עוד קטע כלכלי מפגר של ההנהלה שלכם? אני באמת מאמין שגם ב4-5 הוא היה מסכים לבוא לברצלונה.

סתם מעניין.


(moshe34) #23

אף אחד לא שואל את עצמו למה ילד שעדיין לא לבש את הסמל והחולצה מקבל תרד משלו?
זה לא מטריד מישהו? או שאני יותר מידי שמרן:slight_smile:


(SantiagoBernabeu) #24

כי הוא התקווה שלכם כרגע. הוא כדור ההרגעה שאחרי איבוד ניימאר. הוא אולי גם סם האונס שישאיר את ההנהלה שלכם בתפקיד, וכך יאפשרו לה להמשיך לאנוס את הקבוצה.
איך שלא תהפוך את זה, בין אם הוא יהיה הצלחה ענקית או כישלון מסחרר, סתם עוד שחקן בהיסטוריה הלא קטנה של ברצלונה או ימכר בסופו של דבר, הוא השחקן הכי יקר של ברצלונה בכל הזמנים. ולפחות לבינתיים, הוא כאן להישאר הרבה שנים.

לא מפתיעות אותי התגובות של אוהדי בארסה שלא צפו בו ולא מכירים את יכולותיו (הן כאן אבל בעיקר מחוץ לפורום). התקווה שלך היא בסופו של דבר גם האמונה שלך. מצפים ממנו להיות המשיח שיהפוך את התמונה ויחזיר את ההגמוניה לברצלונה. הציפיות מוגזמות? לדעתי לפחות כן, כמובן שכרגע לא נדע. אבל בכל מקרה, הדיון סביבו לא ייפסק בשנה שנתיים הקרובות. בין אם הוא יהיה הצלחה או כישלון - ידברו עליו. ולכן הוא דווקא כן צריך ת’רד משלו.


(Aimarito) #25

מגיע לו תרד משלו, כי המחיר שלו, וכל הסיפור מסביב הוא כזה שיביא למעקב בזכוכית מגדלת. זה היה קורה בזמן הקרוב בכל מקרה.

@SantiagoBernabeu, אני לא חושב שמישהו פה חושב שהוא ה"משיח", אבל בתקווה רבה הוא יתן איזה סוג של ריענון למצב הקיים. נכון לעכשיו מדובר על מישהו שלפחות סטטיסטית הוא שחקן שכן יודע לייצר מצבים, וכן יכול להכניס יותר אנרגיות לחלק הקדמי, שנכון לעכשיו מרגיש דיי מונמנם. אף אחד לא חושב שהוא יפתור את כל הבעיות שלנו, אבל התקווה היא שאולי נראה שיפור בחלק הקדמי וביציאה קדימה איתו. שאר האספקטים אליהם אנו מייחלים תלויים בוואלוורדה, בנדיטו וכמובן מסי.


(SantiagoBernabeu) #26

מהצד זה נראה שכן נתלים בו המון ציפיות. תג המחיר שלו מספר שתלים בו המון ציפיות. הוא משיח לאו דווקא מבחינת היכולת, אלא יותר מבחינת המוראל, שחטף מכה רצינית במהלך החלון הנוכחי עם העזיבה של הברזילאי.

סטטיסטית הוא אולי תורם מצויין, אבל עיון מעמיק בביצועים שלו מראה שאת הרוב המוחלט של הפעולות המוצלחות שלו הוא עושה על שטח פתוח, או באחד על אחד כאשר הוא מצליח לנצל את יתרון המהירות שלו. הסיטואציה הזאת חזרה על עצמה אינספור פעמים בליגה הגרמנית כי זו ליגה מאוד התקפית שרצה מרחבה לרחבה. מה יהיה כאשר הוא יצטרך להתמודד עם לחץ כפול ושני קווי הגנה? אני לא יודע. הכנסות הכדור שלו והמצבים שיצר באו כמעט תמיד מול הגנה פחות מאורגנת. ברגע שההגנה התארגנה, הוא מסר כדורים לא מספיק טובים או שהדריבל שלו נתקע בסופו של דבר.

יכול להיות שאיזו עונה או שניים בברצלונה יחייבו אותו להשתפר בדיוק ובטכניקה שלו, ילמדו אותו שצריך גם לבעוט בצורה טובה ולמצוא את השער כשהקבוצה עם הגב אל הקיר, אבל לעת עתה הוא צריך להוכיח שהוא מסוגל להיכנס לנעליים המאוד גדולות של ניימאר, שכאוהד מדריד הוא גרם לי ללא מעט חרדות.


(האחיין של קרלס) #33

למי שמעוניין לקרוא אודותיו עוד קצת:


(Paul Heyman) #35

הדיון המלא על אסנסיו ודמבלה העובר לדיון הפנטזיות האפשריות.

אתם מאוד מוזמנים להמשיך את הדיון, רק שם :slight_smile:


(josepe) #37

סתם חשבתי לי שמבחינת מספרים העלות של דאמבלה לא כזו יוצאת דופן.
לא ראיתי ולא מכיר ולא יודע כמה הוא שווה.
אבל ראיתי את ניימאר והוא לא שווה 222 מיליון יורו.
כן, אחד מהחמישיה הראשונה של השחקנים הטובים בעולם בוודאי, אבל עדיין לא מסי ולא שווה את סכום ההעברה שלו.

את ניימאר הייתי מתמחר ב 105-135 מיליון יורו. מחיר ההעברה היקרה בהיסטוריה ואולי תוספת של 30 מיליון יורו מעל. כלומר את ניימאר אני מתמחר ב- 60% ממחיר הקניה שלו.
ההפרש בין ניי (222) לדאמבלה (147) הוא 75 מיליון יורו. 60% ממחיר של דאמבלה יוצא 90M אירו. ההפרש 45M אירו. באופן יחסי אילו היינו מוכרים את ניימאר וקונים את דאמבלה לטעמי המספרים האלה מסתדרים יפה. בתחילת הקיץ כשהיו דיבורים על לרכוש את הצרפתי המחירים שנזרקו היו בול אותם 90M יחסיים.

האם דאמבלה שווה 90M אירו? וואללה אין לי מושג. אני מקווה שכן ושהוא יענה על הציפיות, אבל לא ממש בונה עליו בעונה הראשונה שלו בבארסה.

מה שבטוח זה שעיסקת ניימאר שינתה את עולם הכדורגל כפי שהיה עד כה. אם בתחילת הקיץ דיברנו על כוח הרכישה של האנגליות שגדל ועלול לשנות את חוקי המשחק, אז היום אפשר להתחיל לדבר על כוח הרכישה של השייחים בתור מה שיערער את היציבות באירופה ואולי את ההגמוניה הספרדית.

אגב, זה לא שאני טוען ששחקנים ירוצו לקבוצות של השייחים, אלא שקבוצות שינסו לעמוד במחירים החדשים יכנסו לבורות כלכליים ויקרסו.
לברצלונה לא הייתה ברירה אלא להוציא את המחיר היחסי ולשלם 147M לדורטמונד. אבל ברצלונה לא לבד וגם קבוצות אחרות יצטרכו ליישר קו עם המחירים החדשים פחות או יותר. יכולות מו"מ טובות יותר או פחות ישנו את המחירים בכמה מיליונים לכאן או לכאן, אבל לא ישנו סדרי גודל. עצוב.


(דניאל) #38

הדיון כבר המשיך אבל באמת חשוב לי לקבל תשובה :blush:


(moshe34) #39

קיבלת תשובה

מישהו מכיר את העיתונאי המדובר? אמין? (לא לוקאס רסנדה)

לפי הדיוח שלו גומש ליובה בהשאלה


(דניאל) #40

אבל אז חשבתי על זה, נניח דמבלה היה חותם ל4 שנים במחיר של 4-5 מליון יורו לעונה והוא היה משחק ממש טוב, יכול להיות שהוא היה דורש מלא כסף אחכ וברצלונה אולי לא הייתה יכולה לשלם את זה והוא לא היה מאריך חוזה ועובר קבוצה.

אולי ברצלונה החתימה אותו ב7 מליון אבל להרבה מאוד זמן ככה שהם לא צריכים לדאוג מדרישות שכר שלו ומנגד אם הוא יהיה ממש טוב כמו שמצפים אז זה סכום שאפשר לאכול ובאפילו בכיף.

וברצלונה החתימה אותו ל5 שנים ככה שזה דיי מסתדר עם הקו מחשבה הזה, אבל עדיין משהו מרגיש מוגזם במשכורת.


(moshe34) #41

אני חייב להודות שמרוב הודעות על דמבלה התבלבלתי בתרד.

בכל מקרה, מה שברצלונה היתה צריכה לעשות בהקשר של המשכורת שלו, זה לקבוע איתו על שכר שאומנם יהיה גבוה ממה שהוא הרויח בדורטמונד אבל לא 7 מיליון ואז להוסיף סעיף שישקף את ההצלחה המקצועית והזמן שלו בברצלונה.

משמע אם אחרי שנה הוא פורע שטרות אז השכר שלו יעלה בהתאם. אני די בטוח שהוא היה מסכים להגיע גם בפחות מ7 מיליון לשנה. אבל שארדה טוראן מרויח 7 מיליון לשנה ודוגלאס מרויח לא מעט בלי לשחק אפילו דקה, אז זה בקטנה.


(האחיין של קרלס) #42

ארדה מרוויח 8 מיליון יורו (ב-2016 הרוויח 11!), דוגלאס 2-3 מיליון. משוגע.


#43

נראה שאנשי ההנהלה שלנו הם אנשי עסקים בעלי ניסיון כלשהו, הם יודעים לטפל יפה מאוד במספרים לקראת הדו"חות השנתיים, לפנות אל הסוסיוס בנקודות הרגישות (מעליות, באמת?) ולספסר משחקים כדי להרוויח עוד קצת על חשבון התייר התמים הבא לצפות במחזה שהבטיחו לו בארץ קטאלוניה המובטחת.
אבל אנשי כדורגל? זה ממש מעבר ליכולתם.
נראה שהם האחרונים להבחין בכל תהליך שקורה בכדורגל העולמי, תהליכים שאוהדים ואנשי טוויטר רואים קילומטרים לפניהם (לעזאזל ההנהלה הזאת ביצעה סקאוטינג על שחקן על ידי העובדה שהוא הוזכר ברשתות החברתיות כל כך הרבה פעמים כשחקן מתאים).

וכדי שההודעה הזאת לא תצא לגמרי מהקשרו של התרד’ אומר את זאת :
דמבלה על כל מעלליו, הסטטיסטיקות המעולות ורשימת היתרונות הלא נגמרת (כפי שמפומפם בתקשורת כבר זמן מה, הוא מזמן לא סתם שם בפנקס הסקאוטרים הפאנטיים) הוא בסך הכל ילד בן 20.
הציפייה ממנו היא לשיפור מיידי במשחק ההתקפה שלנו, לא משלמים סכום כזה גדול על כישרון שהוא פחות מעצום, ועדיין הוא צריך לקבל כמה חודשי חסד כדי להראות למה בדיוק הוא מסוגל, איפה הוא מרגיש יותר נוח ולהסתנכרן עם סגל שכבר רץ תקופה לא מבוטלת.
דמבלה הוא אומנם פלסטר על פציעה מהעבר עבור חלק מהאוהדים אחרי עזיבת ניימאר, אבל הוא יכול להיות כל כך הרבה מעבר לזה… אולי אפילו העתיד.


(dmitrys) #44

ברוטו או נטו? והמשכורת של דמבלה - ברוטו או נטו?
יש בכלל מקור אמין למשכורות של השחקנים?


(khen10) #45

ההצגה של דמבלה בשידור חי

הילד נראה בשוק :neutral_face:


(X@vi) #46

חייב להוריד משהו מהלב

אני רואה פה ושם את השידור הזה ולא יכול שלא להרגיש אי נוחות קלה עם כל הפסטיבל הזה שעושים סביב הילד הזה. גם אם הוא יהיה הכי טוב בעולם בשנים הבאות יש כאן איבוד שליטה, צורך אקוטי וארנק מנופח > קנית שחקן צעיר מאוד ב150 מליון יורו > פסטיבל מתוקשר עם הגעתו

מקווה שזה לא יעלה לו לראש ושהוא לא יקרוס תחת העומס, כבר אין שם את צ’אבי\פויול שירגיעו אותו ויקרקעו אותו. אני מקווה שאחרים יצליחו לעשות את זה ושהוא קורץ מחומר אחר… בינתיים יש הרגשת Cringe כמו שהאמריקאים אומרים