מחזור 8:: תיקו בשיניים מול אתלטיקו

ברצלונה

(Oriabrbnel) #23

קודם כול צריך לזכור שהמשחק היה מול אתלטיקו שהיא אחת הקבוצות הטובות בעולם בפן ההגנתי, לא מתקרבת לאתלטיקו שלפני שנתיים אבל עדיין אחת הטובות בעולם.

טר-שטגן מתחיל לקבע את המעמד שלו כאחד השוערים הטובים בעולם ולולא הוא היינו יורדים למחצית בפיגור של 2 או 3 שערים.

בהגנה, אומטיטי לדעתי מתחילת העונה (אולי אפילו מאמצע עונה שעברה) נהפך לבלם הבכיר שלנו, פיקה עם מחצית ראשונה מזעזעת ומחצית שניה דיי טובה. סמדו אומנם לא מתואם וקצת הססן לטעמי אבל אם הוא יקבל יותר דק׳ הוא יראה הרבה יותר טוב וגם בארסה תראה יותר טוב (אני קצת לא מבין למה הוא צריך כ״כ הרבה מנוחה הוא הרי צעיר ונראה דיי חזק). אלבה עם משחק חלש, למרות התנועה והפעלתנות שלו היו לו יותר מידי איבודי כדור והחלטות לא נכונות, אולי כדאי להוריד אותו לספסל לכמה משחקים ולהכניס את דין כך נרוויח שני ציפורים במכה, אלבה ינוח ויקבל תחרות ובנוסף נשפשף את דין כדי שיהיה מוכן להמשך העונה.

בוסקסט פשוט אלוהי!!! אלישע לוי הוא אחד האנשים הכי הזויים בכדורגל בעולם. נראה שוואלוורדה וויתר על הקישור ורצה לשחק יותר על האגפים ובעקבות כך ראקטיץ ואיינסטה היו חלשים ולא התבטאו, בנוסף גומש תקע את כול הפעילות באגף ימין ופגע עוד יותר בתפקוד של ראקטיץ.

סוארס במשחק סביר, הוא ממש ניסה ולפרקים אף הזכיר את עצמו, מסי שיחק סביר מינוס יחסית לסטנדרטים שלו (ודיי טוב יחסית לשאר בני האנוש) אבל זה לגיטימי בעקבות רכבת ההרים הרגשית שהוא עבר בשבוע האחרון.

לגבי ניהול המשחק וואלוורדה הגיב לא נכון על הנייר אבל בפועל זה יצא לטובה, הוא הוציא את סמדו הפעלתן והכניס את רוברטו שבתור מגן הוא דיי חלבי, פאוליניו ודולופאו במקום ראקטיץ ואיינסטה ולא במקום גומש שהסריח את הדשא. אני מבין שהוא ניסה ליצור מרכז שדה חזק יותר ולכן השתמש בארבעה קשרים אבל לדעתי אם הוא היה פותח עם דולפאו האינטנסיביות והאנרגיות שלו ושל סמדו היו מנצחים לנו את המשחק. בנוסף אני הייתי מחליף במחצית את ראקטיץ בפאוליניו שמשחק ישיר יותר.

בסופו של דבר אי אפשר להתלונן על נקודה מול אתלטיקו בחוץ אבל בארסה בכול זאת יכלה לקחת 3 נק׳ וזה טיפה מבאס.


(X@vi) #24

אני מאוד רוצה לחזק את הנקודה שלך ושל אחרים לגבי פיקה אני כבר חושב על זה תקופה ארוכה. צריך להודות הבנאדם שהיה בשיאו אחד הבלמים הטובים בעולם התדרדר לבלם בינוני להחריד, יש לו שנתי נקודות חוזקה שזה משחק הרגל שלו שעוזר לו ביציאה קדימה ומשחק הראש שלו. חוץ מזה, מדובר בבלם מאוד מאוד מוגבל אשר מהווה מטרה קלה לכל שחקן התקפה עם דריבל טוב, עוברים אותו באחד על אחד בקלות כזאת שכריסטיאנו עשה לדעתי את הדריבל היחיד שלו השנה מולו בסופר קלאסיקו.

אומטיטי ללא ספק הבלם הבכיר של הקבוצה ואני אומר בפה מלא שהוא וורלד קלאס לכל דבר. מה שיש בקבוצה שלנו זאת שדרה מרכזית של וורלד קלאס פליירס, מ.א.ט.ס - אומטיטי - בוסקטס - מסי אשר מהווים כמעין חוט שדרה חזק שכל החלקים מסביב יותר חלשים… אפשר להגיד שברצלונה 2017\2018 חזקה מאוד בפילאטיס :smirk:


(dmitrys) #25

נראה לי הספדת את פיקה מוקדם מדי. הייתה לו מחצית שניה מעולה.

זה הרגיש לי כאילו שיחקנו ב 10 שחקנים במשך 60 דקות. לא זוכר שום פעולה טובה מגומש כשתופקד כסוג של קיצוני ימני.


(bixente) #26

נראה לי שבארסה מאניה משפיעים עליכם חזק. אני יכול להבין את האנטי גומש שלכם אבל אתמול היו לפחות 3-4 ששיחקו פחות טוב ממנו. איכשהו גומש הוא השם הראשון שעולה לכם על הלשון. במחצית הראשונה הוא עשה תנועה טובה מספר פעמים מבלי לקבל את הכדור (פרט למסירה אחת של אינייסטה שהייתה מעט חזקה) וזה בכלל היה בעמדה שזרה לו , ובמחצית השנייה הוא עשה כמה פעולות טובות כולל בישול לסוארז שלא הגיע לכדור או לא אמד אותו נכון כדי להגיע אליו.


#27

רוב התגובות פה ענייניות וspot on, בוא נשמור עליהן כאלה.

אני לא חושב שגומש היה הגרוע במגרש, אבל הוא בטח שלא נתן משהו שאחרים בקישור לא יכולים לתת. המיקום שלו בעייתי זה נכון - אבל חוץ מכמה פעולות חיוביות אתמול לא ראיתי ממנו משהו שגרם לי לרצות שהוא יקבל יותר דקות.
הכניסה של סרג’י ופאוליניו גם הם לעמדות לא טבעיות במיוחד, עם כל הניסיון של סרג’י כמגן, נתנו לנו בדיוק את מה שהיינו צריכים בפרק הזמן הזה במגרש - הם עשו בלאגן.

ורק נקודה לסיום, סוארס סוף סוף היה נראה קשור לענף. עצר כדורים, בעט לשער בכמה הזדמנויות ונתן גול חשוב מאוד בדקות הסיום. ההצבה שלו בשמאל פוגעת בו, אבל אם הוא יחזור לעצמו גם משם הוא יוכל לתרום לנו הרבה מאוד ולהיכנס לאמצע כשמסי מטייל.


(titi camara) #28

מדוייק ביותר, וזאת הסיבה שאנחנו מקווים לתקופה רעה של אחד מהשלושה או פציעה קטנה דווקא בתקופה קריטית, אין לכם מחליפים שמתקרבים להיות ראויים לעמדות האלה, 2 מהם הם הכי טובים בעולם בתפקיד שלהם.


(dmitrys) #29

אני לא קורא הרבה בבארסה מאניה. אבל טוב לדעת שהם חושבים כמוני.
לא יודע על איזה פעולות חיוביות שלו אתה מדבר ומי אלה ששיחקו פחות טוב ממנו. עד החילופים הוא לא עשה כלום. פשוט כלום. אחר כך, כשדאולופאו נכנס וגומש בעצם החליף את אינייסטה, הוא היה בסדר.


(josepe) #30

ראקי היה לא פחות חושך מגומש ואני רציתי ששניהם יעופו מהמגרש…

מעניין אותי מה יש לוואלוורדה נגד דניס, כי כשהוא כן היה על המגרש הוא היה סבבה ביותר ונראה יותר טוב מכמה שחקנים אחרים שממשיכים לקבל דקות. אני הייתי נותן לו יותר הזדמנויות, ובכללי יש כאן הרבה ששותפים לדעה הזו. ובצדק. כשהוא על המגרש המשחק שלנו יותר מהיר והמהירות הזו חשובה. כרגע אנחנו לא נהנים מעודף כישרון ולכן המשחק שלנו מעט שבלוני. מהירות, כמו שראינו אתמול מדאולופאו למשל, מערערת את היריבות שמסתגרות מולנו ומקשה עליהן. במצב הנוכחי אם אין לי כישרון מספק ואפשר לפצות על זה במהירות אז אני לא מבין למה לא להשתמש בה. ודניס ממש מתאים לזה וגם עושה פעולות יותר חכמות מדאולו למשל. באמת תמוה בעיני כל העניין הזה…

לגבי סרג’י, אני חצי מרים ידיים. אם וואלוורדה מסוגל כרגע לתת לו רק דקות כמחליף למגן ימני שהוא בעצם קשר אס אז סו בי איט. כל עוד שהוא לא מגביל אותו להיות תקוע באגף כמגן ומאפשר לו מעט יותר חופש כקשר אז אני בסדר עם זה ברוב הזמן. זה לא יספיק כשניצטרך מגינים תוקפים ומהירים, אבל אני מקווה שסמדו יכנס לתפקיד הזה טוב יותר ויותר.

קצת מצער אותי לראות את וואלוורדה נופל לאותה מלכודת שלוצ’ו לא השכיל לא ליפול אליה. בינתיים אני שם לב שיש לנו בקישור שחקנים דרג ראשון ומחליפים. ומרגיש לי ששחקני הדרג הראשון זוכים לטייטל הזה כי יש להם שם טוב ולאו דווקא כי הם ראויים לו. מבחינתי סרג’י, דניס ודאולו (עד לחזרה של דמבלה לפחות) צריכים להיות באותו מעמד של ראקי, גומש ופאוליניו. ומבחינתי אחד מהשלושה חייב להיות בהרכב בכל משחק ואפילו יותר מאחד.
ממש מתסכל אותי שהכסף מדבר כאן. חבל.

למעשה, עד לחזרה של דמבלה אני הייתי רוצה לראות בקישור את אינייסטה ולצידו את סרג’י \ דניס \ פאוליניו (בהתאם לדינמיקה של המשחק), ובימין כמחליף את דאולו או דניס. בכל פעם שאני לא רואה הרכב שמציג את זה אני קצת מתבאס…


(gadi800) #31

אני נורא רוצה לראות את סרג’י רוברטו בקישור, כל הפלוסים שהוא מביא מעמדת המגן זה בגלל שהוא נכנס לאמצע ועושה עבודת קשר בעצם ואני מאמין שהוא יכול לתרום לנו שם, בעבר בקישור הוא נראה טוב. מה גם שלדעתי כל עוד ממשיכים עם רוברטו כמגן, אנחנו מאבדים את היכולת להכניס את עמדת הקיצוני הימני, הידוע בשמו “סמדו”, לעניינים באופן יעיל.


(X@vi) #32

בעוד שאני מסכים עם שאר ההודעה שלך רציתי להתעקב על הנקודה הזאת ולשאול, יכול להיות שהם רואים דברים באימונים שאנחנו לא רואים ולכן שניהם באותו סט של מחשבה?


(josepe) #33

אני כמעט נוטה להסכים איתך כי גם אני בד"כ רוצה להעריך את דעתו של המאמן, את המקצועיות שלו ואת העובדה שהוא נמצא באימונים ואנחנו לא.
עם זאת אני רואה שבשונה ממה שקורה עם דניס, את סרג’י הוא מתאמץ להכניס מתי שהוא יכול. זה מראה לי שהוא סומך עליו ורואה את התרומה שלו. אני אולי “משוחד” בחיבה שלי לשחקן הזה אבל נראה לי שבאופן אובייקטיבי הוא שותף פעיל בלא מעט גולים בעונה הזו. חלקם גולים לא “קלים” שבהם מסי פחות מעורב.
אם נחזור לשאלה שלך אלי אז בבירור אפשר לראות שהמאמן סומך על סרג’י אבל לא נותן לו מספיק דקות כי יש מעליו קשרים בהיררכיה שתופסים לו את המקום. במשחק מול אתלטי אני לא ראיתי שום דבר שהצדיק את ראקי אחרי המחצית הראשונה. בגלל שהיו לו כמה משחקים טובים העונה אני לא כועס על זה שהוא בכלל פתח. אחרת הייתי קוטל אותו כמו שאנחנו עושים פה לגומש. עם זאת אני יכול להצביע ולומר שהוא מקבל את המקום שמבחינתי צריך להיות של סרג’י וזה כנראה בגלל מעמד ולאו דווקא עניין מקצועי נטו.

לגבי דניס אני כנראה מסכים איתך.
כשהוא משחק הוא מרשים אותנו מאוד, אבל עם זאת הוא משחק מעט וגם כמחליף לא מקבל מספיק דקות.
ייתכן שבאימונים הוא לא מרשים או לא ממושמע מספיק להוראות של המאמן, אבל גם ייתכן שזה בגלל שהביאו את פאוליניו על המשבצת שלו. קשר תוקף שמסוגל לשנות משחק וליצור גולים - בין אם כמבקיע ובין אם כמבשל.

סרג’י הרוויח ביושר מקום של כבוד בקבוצה שלנו עם המון פעולות טובות שהוא ייצר, בד"כ כמחליף בזמנים בעייתיים. הוא השכיל לקחת את ההזדמנויות שנפלו עליו ביחד עם האמון שהוא קיבל מלוצ’ו וזה איפשר לו איכשהו להתברג למקום של מחליף בכיר (כמה עצוב לי לכתוב את זה). על דניס לא נפלו מהשמיים מספיק הזדמנויות בשביל להוכיח את עצמו. ייתכן שזו גם הסיבה למה המאמן לא נותן לו מעמד בכיר יותר.


#34

2 תגובות אוחדו לנושא קיים: בארסה ב’ והמשתלה 2017/18 ::


(khen10) #35

זה היה המיקום של מסי בזמן ההגבהה של סרג’י רוברטו לגול של סווארס.
העיקר שיש “קשרים”, כדי שהשחקן שיודע להבקיע הכי טוב בעולם ירד לעמדת הקשר האחורי לנהל את המשחק כשחייבים גול.
אני תוהה לעצמי מה הייתה התפוקה של מסי אם הוא לא היה צריך לרדת ולעשות הכל והיה מתמקד בהוצאה לפועל בלבד.

אגב, 7 שחקני שדה של אתלטיקו בתוך הרחבה בזמן הגול. מה בדיוק עבר עליהם?

[URL=https://www.gif.co.il/view/3652343.jpg.htm]

[/URL]


(Aimarito) #36

חלק מעייפות החומר של ההגנה של אתלטיקו, בנוסף לירידה ספציפית בכושר של שחקן אחד בצורה מאוד בולטת: חואנפראן.

מי שהיה מבחינתי עד לא מזמן סוג של “בינגו” של צ’ולו, והיה אולי המגן הימני הכי טוב בליגה עד לפני עונות ספורות (ויסלח לי דני קרבאחל) פשוט לא מצליח לעמוד בקצב של הרמות הגבוהות. גם במשחק נגד צ’לסי, וגם הפיספוס בשמירה על סווארז בכדור הגובה של סרג’י מראים תמונה דיי עגומה של הספרדי. הבעיה היא שגם המחליף שלו ורסאליקו לא מצליח לעמוד בסטנדרט נכון לעכשיו.

אין לי המון מה להוסיף על כל הניתוחים והדיונים בת’רד, אבל אשמח להוסיף שתי מילים על סרג’י.

לא, אני לא מחסידיו הגדולים פה, אני לא חושב שהוא מתאים לשחק כמגן ימני, ועצם העובדה שהוא משחק שם היא סוג של סממן נוסף לבינוניות ברמת הסגל בה שקועה בארסה, אבל יש דברים שאי אפשר למדוד בערכים סטטיסטיים כלשהם.

סרג’י רוברטו הוא זה שיתן את המאה אחוז לקבוצה. הוא זה שלא יוותר על כדורים באמצע, הוא זה שיצטרף להתקפה או יוביל כדור בדקות האחרונות, וכבר עכשיו גם ככביכול “מחליף בכיר” הוא חתום על כמה רגעים בלתי נשכחים של הקבוצה. אפשר לנהל דיון שלם על אם הוא איכותי מספיק בשביל לקחת חלק בקבוצה, אבל הערך המוסף שלו בכל הנוגע למוטיבציה או למורל הוא נכס עבור הקבוצה.


(X@vi) #37

זה מה שמספר 10 קלאסי עושה הרבה פעמים, יורד לאמצע ומניע את המשחק כאשר יש שחקנים פחות טובים או קישור דליל. אותו דבר עשו מספרי 10 הגדולים ביותר - מראדונה, האג’י, ריקלמה

לצורך הענין גם שצ’אבינייסטה שלטו בקישור ומסי היה 9 מדומה, הוא היה מרבה לרדת לאמצע ולתת יד למשולשים וארגון המשחק ולמעשה לעשות מה שבא לו


(ganjo) #38

זה גם חלק מתהליך ההזדקנות שלו… שלא לדבר על זה שזה עוזר לו להוריד מהגב את השומרים האישיים שלו. בקיצור לפעמים לרדת קצת משחק לטובתו.

והכי חשוב - זו שנת מונדיאל. מסי בנבחרת נאלץ לנהל משחק לעיתים קרובות.


(moshe34) #39

זה הבעיה שלנו, שאנחנו הופכים להיות ארגנטינה ב… רק מה שבאמת חסר לנו זה להביא את די מריה ובנדיטו לברצלונה.

רק אני חושב שבלי ניימאר המשחק מול אתלטיקו היה הרבה יותר רגוע ושקט? לא זוכר אלימות או ריבים בין השחקנים.


(aldrrian) #40

חייב להסתייג מהאזכור הספציפי של ריקלמה…היה מעין קשר מרכז שדה\התקפי אבל רחוק מ9 מדומה למיטב זכרוני…


(X@vi) #42

לא ממש לא 9 מדומה התכוונתי שהוא מודל ל10 קלאסי


#47

תגובה אוחדה לנושא קיים: סרג’י רוברטו - הלב של הבלאוגראנה!


סרג'י רוברטו - הלב של הבלאוגראנה!