סרג'י רוברטו - הלב של הבלאוגראנה!

ברצלונה

#1

כמו ש @josepe אמר, לסרג’י שלנו מגיע תרד משלו.
הילד שעלה לבוגרים ואף פעם לא נחשב לעילוי של ממש, סוגר ממש בקרוב 7 שנים מאז הופעת הבכורה בקבוצה הראשונה.

השחקן הכי כלבויניק בסגל - שיחק כמעט בכל תפקיד אפשרי (החל ממגן ימני, שמאלי, כל עמדות הקישור ואף כקיצוני במקרים מסויימים), זה שנותן את הלב והנשמה בכל משחק והצליח להיכנס ללב האוהדים בעזרת מלחמה, יצירתיות, וגולים מכריעים :wink:

הדיון על סרג’י יכול להיות מקיף מאוד - שחררו את ידכם וליבכם וכתבו על הקשר עם הלב הגדול ביותר בקבוצה, לב הבלאוגראנה.


מחזור 8:: תיקו בשיניים מול אתלטיקו
מחזור 8:: תיקו בשיניים מול אתלטיקו
(josepe) #2

לב של בלאוגרנה…

לטעמי הלב הזה מחפה על כך שהוא עדיין לא קראק. כשמדברים פה על כך שהוא לא מספיק טוב בשביל להוות צלע יציבה בקישור, אני מניח ששוכחים להכניס את לב הבלאוגרנה למשוואה. עבורי החלק הזה חשוב מאוד, כי גם אם לא נראה ממנו קסמים במשך 90 דקות של המשחק, אני תמיד אצפה להפתעה חיובית כשהוא על המגרש. אני תמיד מצפה שייתן את הלב.

נכון שאני מתוסכל מזה שכרגע התפקוד שלו נע בין קשר למגן ימני, אבל נראה שכמגן וואלוורדה מאפשר לו וורסאטיליות בתפקיד והרשאה להצטרף לקישור בעמדה יותר מרכזית על המגרש. זה לא אידיאלי אבל לפחות אפשר להוציא ממנו משהו כשהוא לא מסורס ב- 100% כמגן ויש לו קצת חופש.


(aldrrian) #3

אני חושב שזה אנדרסטייטמנט רציני. אני לא חושב שמישהו מאמין שסרג’י יהפוך לקראק ומבחינתי הוא באופן כללי פשוט שחקן לא טוב מספיק. אם אין לו בעיה להיות קולבוייניק - גאברי כזה - בכיף. צריך גם כאלה.


(gadi800) #4

שמע, קשה להעריך לגמרי מה היכולות שלו כרגע, צריך לקחת גם האופטימיות שלי לגביו, כמו את הדעה שלך, בערבון מוגבל. אבל הייתי רוצה לדעת אם יש לדעה שלך משהו מעבר להרגשה, כי לפי מה שאני זוכר בהזדמנויות שהוא קיבל הוא פחות או יותר שמר על הרמה של הקבוצה: כשהקבוצה הייתה גרועה גם הוא היה, כשהקבוצה הייתה טובה הוא היה סבבה ונתן ערך מוסף בלא מעט מקרים כולל בברנבאו. אז למרות שאפשר להבין למה לא מצפים ממנו להיות קראק, אבל למה לא טוב מספיק? בטח ביחס לכל שאר השחקנים שמהם מצפים ליותר ומביאים פחות (ראקיטיץ, דניס סוארס).


(aldrrian) #5

אני אתחיל ואגיד שזה שהוא לא נופל באופן מהותי משאר הקשרים בעיקר מעיד על רמת הקישור שלנו כרגע ופחות עליו ועל מה צריכות להיות הציפיות שלנו מהסגל. אני חושב שאם אנחנו רוצים לחזור להניע כדור ברמה טובה, גם ראקיטיץ’ הוא כנראה לא הכתובת. ועדיין, אני חושב שהוא טוב בזה מסרג’י ובנוסף בעל מודעות הגנתית ואינטיליגנציית משחק טובה יותר.
לגבי דניס, אני סבור שגם הוא כנראה לא סטאר מטיריאל. אבל במקרה שלו, זה לא בלתי אפשרי בעיניי שהוא כן יוכל להפוך לקשר טכני שיודע להניע קדימה ולפרוץ הגנות. אני לא רואה את סרג’י הופך לכזה בשום סנריו. ואני לא מדבר על הריצות והפריצות (הטובות) שהוא מביא מדי פעם. זה טוב לסגנון של קבוצות שפחות מנסות לשלוט במגרש ויותר לנצל סיטואציות.
אני חושב שאת מה שסרג’י נותן, פאוליניו (וגם ראפיניה) יכול לספק יותר טוב.

כל זה לא אומר שאני חושב שאין לו מקום בקבוצה, אבל לא הוא סוג השחקנים שאנחנו צריכים לייחל שיפתחו לטעמי.


(josepe) #6

בגדול אני מסכים איתך שהוא לא מציג איזה כישרון על.
אני גם מסכים שיש בחיבה אליו ובו עצמו כדי להעיד על הבינוניות שהקבוצה הדרדרה אליה.

בקבוצה חזקה יותר כמו שבארסה הייתה בתחילת בעשור יש לו מקום כמחליף בכיר ולא יותר, זה נכון.
בקבוצה הנוכחית הוא עדיף לטעמי על ראקי וגומש, ואולי גם פאוליניו (והסיבה שעל פאוליניו אני אומר אולי היא כי עוד לא ראיתי ממנו מספיק בשביל לגבש דעה). כל כמה שזה מצער למעט אינייסטה אין לנו היום באמת קשר קראק בקבוצה, וגם אינייסטה כבר לא מציג את אותה רמה מדהימה שלו משחק אחרי משחק.

במצב הנוכחי אני לא רואה מי יותר טוב מסרג’י עבורנו. אתה אומר ראפיניה אבל הוא פציע לפחות כמו ורמאלן. בסוף היום קשה ככה לשמור על רמה ולעלות ברמה אם רוב הזמן אתה מבלה בשיקום. פאוליניו עדיין נעלם בעיני, ועם כל הכבוד אני מעדיף את הילד עם המחוייבות לקבוצה על פני שכיר חרב שנושק ל- 30 וגם אם יהיה טוב לא יהווה אופציה לעתיד.


(josepe) #7

:disappointed_relieved: כל מילה בסלע!

ודרך אגב, גם קייטע היה מחליף בכיר…


(aldrrian) #8

אני מקבל את הדיעה שלך. אבל אני לא יכול שלא להיות טיפ טיפה קטנוני פה. באף אחת מהקבוצות הגדולות שבארסה העמידה ב10-15 שנים האחרונות, סרג’י לא היה יכול להיות מחליף בכיר. אולי רק בקונסטלציה מסויימת אם היה מסכים לקבל שאריות כמגן מאלבס.
אזכיר לך שהיו פה ספסלים עם טיאגו ופברגס. ואם נלך יותר אחורה נגלה את צ’אבי\אינייסטה מתדפקים על דלתות ההרכב בזמן שדקו פתח (נכון שלצד ואן גומל\אדמילסון לא מעט ועדיין).

קשה לי להאשים אותך (בעיקר לא אם גם אחרי השמות השזכרתי אתה עדיין רואה בו מחליף בכיר לאותן קבוצות. כי אז זו זכותך). הדיבור על רוברטו כעל מחליף בכיר, רק מראה כמה זמן עבר מאז שראינו קשר בעל שיעור קומה, חוץ מאינייסטה המזדקן, מניע את מרכז השדה.
זה גם מוביל לשאלה בדבר סגנון המשחק שהקבוצה מכוונת אליה. הרי ראקיטיץ’ היה מצויין למה שאנריקה עשה לזמן מה ואני סבור שבצ’לסי הנוכחית, לדוגמא, הוא היה מקבל מקום בקישור על חשבון פאברגס. גם מוריניו בטח היה שמח לקבל את ראקיטיץ’. אבל אני קיבלתי את התחושה שמחפשים לחזור קצת למקורות בנוגע להנעת הכדור.


(DoctorGonzo) #9

@M_S_N איך קורל סימנוביץ’ לא נכנסה לכותרת? אותך ליורם ארבל.

אבל הדיוק - הלב, הלא זהו התיאור הטוב ביותר לרוברטו. מתי זה קרה בדיוק? כנראה באותה מתפרצת אי שם בסוף ההארכה מול פסז’, ובה קבע רוברטו את הסטנדרט: לעולם אל תוותר. האם הוא צ’אבי? לא. אינייסטה? לא. הוא לא תיאגו, ולא ראפיניה, גם לא אלבס, ממש לא. הוא כמו שהגדרתם - כלבויניק, סוג של קייטע פוגש את אדריאנו, אבל משלנו. אבל הוא לא רק כולבויניק, הוא אטרף, הוא מעודדת בטייץ, הוא זה שבמסע כומתה דוחף את כולם, חותר למגע ויורק אש. הוא פאקינג גבר על המגרש. וזה משמעותי - כי בכל פעם שהוא עולה למגרש, הוא עושה את זה ב1300 קמ"ש ובכל הכוח שיש לו. הוא לא הכישרון הכי מטורף, אולי לעולם יהיה אונסה משמעותי בבארסה, אבל יש לו מקום כי ככה הוא קבע, והוא הצליח לקבע עוד משהו אחד: כשהוא עולה היום, כשצריך איזה ג’וקר מהספסל, גם אנחנו קצת מאמינים.


(agalma) #10

יפה יותר מבקהאם, נאמן כמו פויול. תוצרת בית עם פלומבה מהמסטאייה. כמו שכבר אמרתי פעם, צריך להיות על המגרש, גם בתור הקוון.
#קמע


(josepe) #11

מסכים עם אוריה לחלוטין, ורציתי לחדד עוד קצת בנושא הזה. רוברטו הוא לא מגן בין היתר כי אין לו איכויות של מגן מבחינת המיקום על המגרש.
מבחינה הגנתית הוא למד לעשות את העבודה. הילד חכם ויש לו משמעת טקטית כמו גם שהוא משקיען, אבל בפן ההתקפי הוא מזכיר לי את אבידל של העונה הראשונה. רק חושך.

מגן מוגבל על ידי קו החוץ. המסירה שלו היא תמיד לכיוון פנים המגרש, התנועה שלו משיקה לכיוון פנים המגרש ורצה על הקו.
כדי להתגבר על האילוץ המגביל הזה מגן חייב דריבל בינוני ומעלה ומהירות גבוהה מאוד. מגינים עוברים את השומרים שלהם כי הם מהירים מהם בתנועה עם הפנים קדימה ולטעמי המגינים צריכים להיות השחקנים הכי מהירים בקבוצה.

סרג’י רוברטו לא ניחן במהירות הזו שמגן צריך. הוא לא יכול לקחת את השומר שלו על הקו ברוב המקרים, ולכן הוא יעדיף מסירה הרבה לפני שהוא מתקרב לקו הקרן. באופן הזה אין לנו נשק שחודר קדימה לרחבה מצד ימין במהירות, וזה איזור שאנחנו יודעים להגיע אליו כמעט רק במשחק מסירות שבלוני ואיטי כרגע. זה יוצר חוסר איזון באגף שלנו. אנחנו לא נראה מרוברטו פריצות ממרכז המגרש כשהוא בעמדת המגן, אלא אם הוא זז מעט פנימה לעמדת הקשר - כמו שאוריה ציין.

דבר נוסף הוא ראיית המגרש.
מגן מסתכל על המגרש פנימה. יש לו צד “רדום” וצד עירני. הצד ה"עירני" חייב להיות חד ומהיר, הצד ה"רדום" צריך להיות חלש מספיק כדי שיהיה נוח להתעלם ממנו ולא לחפש בו פתרונות.

רוברטו נהנה מזוית ראיה קדימה שחולשת על 180 המעלות שלפניו. הוא יודע לנווט כדור לימין ולשמאל וכאשר נחסם לו צד ימין למשחק שלם הוא פחות מעניין ופחות “קוסם”. הוא לא מצליח לשנות את זוית הראיה שלו את המגרש ל 180 המעלות שמשמאלו. רואים בתנועה שלו שהוא אוהב לפתוח את המגרש מלפניו.

אני מצטער, אבל סרג’י רוברטו הוא לא מגן. זה לא קשור לתוויות או הגדרות, זה קשור לאיכויות.

מילת הסתייגות לעצמי…
אחד משיתופי הפעולה היפים במערך ה 4-3-3 שלא ראינו כבר הרבה זמן בבארסה הוא בין חלוץ הקו והמגן.
סוגיית הדומיננטיות של מסי והתפקוד שלו גומרת אצלנו שחקנים אחד אחרי השני כשהם צריכים לשחק בעמדות פחות מוצלחות מבחינתם. הקורבן הנוכחי הוא סוארז, אבל גם הנרי, זלאטן ו-וויה שילמו מחיר דומה. יוצא שאנחנו משחקים בלי חלוצי קו אופייניים כמעט. ניימאר היה יוצא דופן וכעת הוא איננו.

בנוסף לכך, שלישיית ה MSN הייתה כל כך דומיננטית שהייתה לה הפריבילגיה להתעלם מהאספקט של תיאום בין מגן וחלוץ קו ולמעשה לוותר על תיאום בין חוליית ההתקפה והחוליות האחוריות (קישור, מגינים). את פתיחת המשחק וההגנות הם עשו בתיאום וריקוד מרחף ששלושתם היו שותפים לו. בשיטה של לוצ’ו רק היה צריך להעביר אליהם את הכדור.

בצד שמאל ניימאר לא ספר את אלבה ו"לא שיחק" איתו. בצד ימין מסי - חלוץ הקו הימני המקורי שלנו השאיר חיסרון כי הוא כבר שנים לא משחק בעמדה הזו (למעט עונת 14-15 והשינוי הטקטי המפורסם עם לואיסיטו).

והנה מגיעה ההסתייגות -
גם אם רוברטו הוא כן מגן ימני טוב, אין לו חלוץ קו לבטא איתו תיאום מסירות ופריצה קדימה. אין לו עם מי לעבוד…
אלבה פתר לעצמו את הבעיה עכשיו שניימאר לא מפריע לו, ויש לו שיתוף פעולה טוב עם מסי. זה לא שיתוף הפעולה שאני מדבר עליו אבל זה כן נותן לאלבה דומיננטיות במשחק.
לרוברטו אין עם מי לשתף פעולה. לכן אולי אני שופט אותו לחומרה.

ובנגיעה אחרונה למשחק שהיה בשבת, החילוף של סמדו היה טריגר לשיתוף פעולה יפה שכזה בין סמדו לרוברטו. הקשר מעמדת הקשר יכל לשחרר כדור ימינה כמו שהוא יודע ואוהב. המגן פתח מבערים וחדר לרחבה מימין כמו שהוא יודע ואוהב. ולכמה שניות היה לי נחת מהאגף הימני שלנו.
אבל רק לכמה שניות…


(aldrrian) #12

התגובות פה מתייחסות ללמה הוא לא מגן מספיק טוב. שוב אני יכול לטעון שאם היה משחק מגן מהנוער בדיוק עם אותן איכויות ואף פחות, אף אחד לא היה אומר שהוא לא מגן ופוסל על הסף את הרעיון שלכל הפחות יהיה מגן מחליף (וכן, הוא כנראה מספיק טוב בשביל זה לפי כמות הדקות שהוא מקבל ולפי אותו זימון לנבחרת). שוב, לא בהכרח הכי טוב, אבל למד את התפקיד וללא ספק מגן. לא כל מגן מחזיק באותן תכונות בדיוק. אולי הוא תורם דברים אחרים שרוב המגנים לא היו תורמים. זה יתרון שיש הרבה פעמים לשחקנים מוסתים.

שוב, לא בהכרח אומר שהוא אמור להיות המגן הפותח, אבל המשפט “הוא לא מגן” נשמע לי אישית כל כך מגוחך. תגידו שהוא מגן חרא וזהו.

אני לא אגע בכל הנקודות אבל פה ספציפית - כמובן שהמסירה שלו פנימה, כמו שטענת בהמשך, אין שחקן בכנף.


(Oriabrbnel) #13

הטענה של ״הוא לא מגן״ זה בעצם קיצור של ״הוא לא מגן כי הוא יכול להיות קשר פי אלף יותר טוב״:wink:.

עכשיו לעניין אתה מתעסק בסמנטיקה, אבל גם לגבי הטענה שלך אנחנו (אני לפחות) אומר שוידאל לא מגן (לא שחקן ברמה של ברצלונה בכלל אבל נניח) כמובן בגלל תכונות מגן אחרות שאין לו, אבל עדיין.

לרוב החלפת עמדה בשלב הקבוצה הבוגרת היא מאוד בעייתית והשחקן צריך להיות עם תכונות מסוימות ע״מ להצליח לעבור את הטרנספורמציה, דוגמאות טובות לכך הם מסצ׳ארנו ולאהם.

מסצ׳ארנו בליברפול שיחק כקשר אחורי הורס (וזה גם תפקידו בנבחרת) כאשר הוא הגיע לבארסה הוא לא התאים לתפקיד הקשר האחורי (אז הוא היה נחשב אחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם) כיוון שלא הייתה לו את הטכניקה וראיית המשחק הדרושים, אך מנגד היו לו תזמון מושלם, אגרסיביות יכולת תיקול מופלאה ולכן פפ שינה לו את העמדה.

לאהם התחיל להזדקן ולאבד מהירות ובעקבות כך גם קצת מהדריבל, פפ ראה את זה ובנוסף ראה שיש לו חוכמת וראיית משחק, מנהיגות, טכניקה מעולה וכו׳ והעביר אותו לקישור האחורי.

בשני המקרים השינוי התאפשר כיוון שהיה לשחקנים את התכונות הדרושות בעמדה אליה הם עברו ובנוסף היה להם רצון לעבור את השינוי, מוסר עבודה מטורף ויכולת הסתגלות לשינויים. לרוברטו יש בעיקר את הרצון ומוסר העבודה, את שאר התכונות אין לו.

לסיכום לדעתי אם הוא ימשיך בעמדת המגן הימני הוא יזכר בתור בינוני ששיחק בקבוצה טובה (על אף שהוא מתבטא יפה סטטיסטית) בעוד שאם הוא יעבור לקישור אנחנו עלולים לקבל מהנדס נוסף שימשיך את המסורת של קשרי בארסה גווארדיולה, צ׳אבי, (דקו), איינסטה, בוסקסט, רוברטו(?).


(aldrrian) #14

לא הבנתי בגלל הסמיילי אם זו טענה ואלידית מבחינתך או לא כי זו בדיוק אחת הטענות שאני חושב שבעייתיות בפורום. אין קשר בין הרמה שלו בתור קשר להאם הוא מגן.

אם אתה מחזיק מהטענה העיקרית שלי סמנטיקה, אני חושב שכל הבסיס שלנו לדיון מאוד מוגבל מלכתחילה. לגבי הדוגמאות שאתה מביא - במקרה מסצ’רנו, הרי שמדובר בדיוק בדוגמא לשחקן ששיחק בלם למרות מחסור בגובה ומשחק ראש ועדיין השתלב בהצלחה לא מבוטלת. אפשר להתווכח על כמה התכונות של סרג’י מתאימות לתפקיד המגן. באופן כללי מדובר בתפקיד שעושים אליו הרבה יותר הסתות משאר התפקידים (אין לי מספרים, פשוט מצליח להוציא הרבה יותר דוגמאות למגנים בזמן קצר). אפשר אולי להסיק מכך מסקנות כאלו או אחרות אבל זה סתם סוטה מהנושא. הוא מגן כי הוא מאומן, מתואם ושיחק לא מעט בתפקיד הזה.

לגבי מהנדס, אם מישהו יראה תגובות ישנות שלי בפורום לגבי סרג’י, הוא יראה שדעתי עליו השתפרה פלאים לאורך הזמן.
That being said, וכמובן שזו רק דעתי - מי שמזכיר את רוברטו ברשימה אחת עם אותה רשימה שכתבת, לא ראה או לא מבין את מהות סוג השקנים הללו (בוסקטס בכלל משהו אחר) וסוג האיכויות שלהם.


(Oriabrbnel) #15

זה היה חצי בצחוק, על אף שזה משפיע ומחזק את הטענה.

לגבי הסמנטיקה, אני לא רואה כול כך הרבה הבדל בין מגן גרוע ללא מגן. הבאתי את וידאל כדוגמא, שחקן שהובא לעמדת המגן הימני וכיום ברור לכולם שהוא לא מגן/ מגן גרוע.

לבלם יש כול כך הרבה תכונות חשובות לא פחות מגובה ומשחק ראש (מסצ׳ארנו 1.74, פויל 1.76, בארזי 1.74, קאפו 1.76 בקנבאור 1.81) כך שלנבא או לפסול הצלחה של שחקן בתור בלם זה ממש רדוד.

נו ו? מסצ׳ארנו שיחק כול חייו כקשר אחורי אז הוא מתאים לעמדת הקשר האחורי בברצלונה?!? ואם הוא היה משחק שנה בתפקיד הזה הוא היה מתאים? בייל התחיל את דרכו כמגן שמאלי מישהו קורא לו מגן? הרי ככה הוא עלה מהנוער…

אין לי ספק שלרוברטו יש אכויות בתור קשר ויש מצב שהוא אפילו יכול להיות קשר טוב ואולי הכי טוב מבין הקשרים שיש לנו כרגע, יחד עם זאת ברור לי מעל כול צל של ספק שהוא לא יתקרב לאגדות שהזכרתי (האמת שזה היה נסיון ליצור סיום דרמטי להודעה שבמחשבה שנייה הייתי משנה אותו טיפה). כל זה לא משנה את העובדה שרוברטו לא מגן/מגן גרוע תקרא לזה איך שאתה רוצה והוא פשוט מבזבז את הקריירה שלו שם, בעמדת המגן הימני הוא קצת מועיל וקצת מזיק בעוד שבעמדה הטבעית שלו הוא יכול להתבטא בצורה טובה יותר ואולי לתפוס חלק מרכזי בקבוצה.


(gadi800) #16

השחקן לא משחק בקושי בעמדה שלו כבר הרבה זמן ועדיין מגיע למשחקים גדולים ומביא לא מעט רגעי קסם, למרות זאת החליטו כבר מה יהיה איתו בעתיד. אני לא מתיימר לדעת את העתיד, אבל אני רוצה לראות אותו כבר במקום שהוא אמור להיות ובאופן קבוע, ואת סמדו בצד ימין, כמו שצריך. לאחר מכן, ולאחר תקופה ככה, אפשר באמת להיות להעביר ביקורת כמו שצריך.


(OfirMarco) #17

אני קורא את הדברים של חלק מהאנשים כאן ובאמת לא מבין.

אני לא חושב שרוברטו הוא כוכב גדול ברמה עולמית, אבל הוא בטח קשר טוב מאוד ומגן סביר פלוס.
לא כל קשר בקבוצה חייב להיות שם גדול וסופרסטאר.
אנשים כאן אומרים שפאוליניו, ראפיניה, דניס ואחרים יתנו יותר ממה שהוא נותן.
אז אני חושב אחרת.

תסתכלו רגע על הנתונים. ואני לא מתכוון נתונים יבשים סטטיסטיים (למרות שגם שם הוא משתפר מעונה לעונה).
לשחקן יש שליטה טובה בכדור. לא מסי או אינייסטה, אבל בטח שליטה ודריבל יותר טובים מפאוליניו, ולדעתי ממה שראינו גם מראקיטיץ’.
יש לו יכולת לפרוץ קדימה בזריזות, עם או בלי הכדור.
הוא קורא טוב את המשחק, עושה תנועה ללא כדור כמו שמלמדים בלה מאסיה.
הוא לא מוסר גדול כמו צ’אבי אבל אפשר לראות גם מעמדת המגן וגם במעט שיש לו מעמדת הקשר שהוא יודע לתת מדי פעם מסירות עומק חכמות (מתי פאוליניו הגדול עשה משהו כזה??).
הוא יודע להשתתף בהנעת הכדור במרכז בלי לעשות שטויות ולא מאבד יותר מדי כדורים.
כשהוא מוסר, הוא לא רק מוסר אחורה או לרוחב. הוא עושה את זה, אבל לפי המצב במגרש וכשיש שטח פנוי הוא הולך קדימה ומוסר קדימה.
אין לו בעיטה טובה מרחוק. נכון. אבל גם לצ’אבי לא היו בעיטות עוצמתיות.
הוא לא פיזי כמו פאוליניו, אבל עובד קשה, נלחם על כדורים ומתקל לא פחות ממנו.
הוא יודע גם להיכנס מאחור לרחבה ועשה את זה כמה פעמים מעמדת הקישור או הכנף.
וכן, גם בתור מגן הבנאדם משתפר, מרים כדורים לא רע, עושה חיתוך אלכסוני יפה, מוסר עם מחשבה לכיוון הרחבה.
אני מאוד אוהב אותו גם אם אין לו מניירות של כוכב.

אז אם יבוא אחד כמו קוטיניו אולי רוברטו יכול להיות רק מחליף לעמדת הקישור כאשר מנסים ליצור את האיזון הנדרש בקישור בין שחקן כזה שהוא מאוד התקפי לאחרים (למרות שרוברטו יודע לעשות הגנה כקשר).
אבל במצב הנוכחי אני מתקשה לקבל את זה שרוברטו בקישור לא יכול להיות מועיל כמו ראקיטיץ’ ופאוליניו.
פאוליניו עושה הרבה שערים וזה יפה אבל אל תשכחו שהוא גם עושה את זה מעמדה של קשר די חופשי שאין לו מיקום מוגדר ותפקיד מוגדר. מישהו חשב לנסות פעם את רוברטו בתפקיד כזה?

פאוליניו עושה כמה דברים טוב, אולי חלק מהם קצת יותר טוב מרוברטו, אבל רוברטו עושה דברים אחרים שפאוליניו לא נותן ולא ייתן והם לפעמים חסרים במהלך המשחק כדי להיות חלק מהשיטה שאנחנו אוהבים לראות.

רוברטו לא כוכב שבהכרח יצליח בכל קבוצה גדולה בעולם. אבל הוא בארסה. הוא מתאים בדיוק למה שבארסה עושים כבר הרבה שנים.


(Ffwe1940) #18

יש לך זיכרון קצר. היו ספסלי פח אשפה, כמו למשל 10-11 (מקסוול, קייטה, בוז’אן קרקיץ, ז’פרן, אפלאיי ושאר נפלים), ואני בטוח שאם תסתכל קצת אחורה תמצא עוד כמה בתחילת המילניום.

דעתי בקצרה היא שדווקא עכשיו רוברטו מתחיל להבשיל, וחלילה לנו לתת לו לברוח. מלחמה על המושכות בקישור עם רקיטיץ’ יכולה לעשות לו טוב מאוד. אבל זה בעונה הבאה.