מחזור 14:: בעיטה בדלי עם תיקו מול סלטה

ברצלונה

(Aimarito) #1

UNZUE

אחרי שכולנו הספקנו לכעוס על שערוריית שער הרפאים במסטאייה ברצלונה חוזרת לקאמפ נואו להתומדד מול קבוצתוה של עוזר המאמן לשעבר של הקבוצה: אונוסאה.

אונסואה כזכור היה הדמות בצוות המקצועי שנתנה את הגוון הטקטי של הקבוצה, עם הרקות במצבים הנייחים, ייצוב ההגנה ומלכודות הנבדל ועוד. למרות ההצלחה והמועמדות שלו לקחת את המושכות של הקבוצה הראשונה, וולוורדה קיבל את משרת המאמן הבחיר, ואונסואה הלך להתחיל את הפרוייקט החדש שלו בסלטה ויגו, במקום אדוארדו בריסו, שעבר לאמן את סביליה במקום סמפאולי שנקרא לדגל הארגנטינאי.

למרות הציפייה, סלטה ויגו עוד לא הצליחה לייצר יציבות ולקבוע את מעמדה בחלק העליון של הטבלה, עם 6 הפסדים, 2 תוצאות תיקו ו- 5 ניצחונות בלבד (למרות שהאחרון היה קריטי עבורה 1-0 על לגאנס שהביא את הקבוצה למקום ה-9 על חשבון אותה לגאנס). באופן לא פחות מפתיע, מדובר על קבוצה התקפית מאוד שכבשה עד כה 24 שערים בליגה, קרי הקבוצה בעלת המאזן החמישי הפורה ביותר העונה אחרי ברצלונה , ולנסיה, ריאל סוסיאדד וריאל מדריד, עם שחקני התקפה מאוד מוכשרים כמו סיסטו הדני המצויין, מקסי גומש האורוגוואי (עונה מצויינת עד כה עם 6 שערים), פבלו הרננדז הצ’יליאני ו- יאגו אספס (מלך השערים של הקבוצה עם 7 שערים).

הגנתית, הקבוצה רחוקה מלהרשים עם מאזן בינוני של 19 שערים חובה כשרק בשלושה משחקים העונה הקבוצה הגליסיאנית הצליחה לשמור על רשת נקייה. גם במצבים כמו צבים נייחים, החניכים של אונסואה לא מצליחים לתפקד בדומה לדרך בה אונואה ניהל את המצבים הנייחים בברצלונה.

בכל זאת, מדובר כרגיל על מועדון עם שאיפות גדולות. מידי עונה סלטה ויגו מצליחה להביא אליה מאמנים שאפתניים שמצליחים להביא את הקבוצה למפעלים אירופאים כמו הליגה האירופאית ונותר לראות אם באופן הדרגתי הקבוצה הדינאמית של אונסואה תצליח לשמור על מעמדה כנציגה ספרדית באירופה.

מה שלום ברצלונה

ברצלונה תנסה לשמור על היציבות שלה בליגה בעוד ולנסיה מתחילה לשלם על סגנון המשחק האינטנסיבי שלה עם מספר פציעות של שחקני מפתח, וריאל מדריד תתמודד מול בילבאו הקורסת. סמדו ודאולופאו צפויים לראות את המשחק מהיציע מסיבות מקצועיות, סרג’י רוברטו ואנדרה גומש חוזרים לסגל לאחר החלמה מפציעותיהם ופיקה חוזר מההשעייה אותה הוא ריצה בהיעדרותו מהמשחק מול ולנסיה במחזור הקודם. שאלות מתבקשות שעולות ממצב הסגל הן:

  1. מי יחליף את סמדו בעמדת המגן הימני? וידאל או רוברטו?

  2. מי יקבל הפעם את המשבצת של הנוספת באגף ימין? האם שחקן התקפי כמו פאקו? או אולי קשר נוסף כמו דניס או פאוליניו?

לא משנה מי יעלה, ברצלונה חייבת לנצח את את המשחק הזה ולייצר שבוע רגוע יחסית לקראת הישורת האחרונה של הסיבוב הראשון בליגה, וכמובן לשמור על הפער מריאל ו-ולנסיה לקראת הקלאסיקו בסוף החודש.

שיהיה בהצלחה :slight_smile:


(Aimarito) #2

ההרכב:

MATS

אלבה אומטיטי פיקה רוברטו
בוסקטס אינייסטה ראקיטיץ’
מסי סוארז פאוליניו

הולכים על בטוח בתקווה שאומטיטי לא יקבל צהוב. הרכב לגיטימי בעיקר באמצע שבוע המשחק מול ספורטינג הוא לפרוטוקול בלבד.


(aldrrian) #3

די זה כבר בלתי אפשרי לשמוע את חיים “שוב פעם” “זה קצת קשה מאוד” רביבו…פשוט בושה. כל הספסל של בארסה יכול להיות מוחלף על ידי נבחרת ישראל לפי מה שהוא אומר.


(aldrrian) #5

טוב זה ככל הנראה משחק שני רצוף שאנחנו יוצאים בתיקו בגלל טעות שיפוט. מעיק. גם בפציעה של אומטיטי בגול של סלטה היה המון חוסר מזל.
סוארז נכנס יפה לעניינים ואחרי הגול התחיל להזכיר משו משו מעונות שעברו. היה לו חוסר מזל לקבל את מסי לא מרוכז עם לא מעט איבודים.


(מסי 10 ) #6

מה יהיה עם וואלורדה ששוב עולה עם יותר מידי קשרים ומעט מידי שחקני התקפה, וגם כשאנחנו מקבלים את השיוויון הוא מחכה יותר מידי זמן עם החילוף ההתקפי. מישהו צריך להזכיר לו שהוא מאמן את בארסה ולא את בילבאו.


(t-rix) #7

אלת המזל (או הנחס במקרה הזה) עבדה היום שעות נוספות.
החמצות של מסי סוארז ופאוליניו, שער חוקי של סוארז שנפסל ושער מזליקי של סלטה אחרי מבול החמצות שלנו וכמובן ופציעה ארוכת טווח של מעוז ההגנה שלנו.

נקווה שבילבאו יעשו עבודה טובה, למרות שלפי המוזה של פרטונה ריאל וולנסיה יצמצמו פער המחזור הזה.

מצבת הבלמים שלנו עומדת כרגע על 1 וחצי עד הקלאסיקו שכוללים משחק אלופות לא חשוב, מוקש רציני נגד וויאריאל באלמדריגל ועוד משחק בית נגד לקורוניה…

בצורה פראדוקסאלית, נצטרך להתפלל לאלת המזל… ודיוס כמובן.


(OfirMarco) #8

וואלוורדה עולה עם מעריך 4-4-2 או 4-1-3-2 כאשר מסי חופשי בהתקפה לצד סוארז.
בסך הכל נראה שמאחר והוא לא סומך מספיק על דאולופאו כשחקן כנף בהרכב מאחר והוא לא מספק את הסחורה והוא מעדיף לשמור אותו כקלף משנה מחשק בתור חילוף (גם מאפשר לשנות מערך וגם להכניס אנרגיות שונות) אז נוצר מצב שמשחקים עם 2 חלוצים ו-4 קשרים.

הוספה של עוד קשר עוזרת מבחינת המאמן להחזיר שליטה בכדור ולעשות לחץ באמצע ואמורה גם להוות גיבוי הגנתי לעליות של המגנים להתקפה. לצערי זה לא קרה נגד סלטה כאשר האגפים היו יחסית מופקרים ושחקני ההתקפה כולל שחקני הכנף המהירים של סלטה ניצלו את זה.

בפועל מה שקורה הוא שפאוליניו לא באמת עוזר לשלוט במשחק כקשר שבונה התקפות אלא יותר קשר שמצטרף מאחור להתקפה.
זה טוב, אבל זה לא עוזר לקישור לעבוד כמו שהוא צריך לטעמי.

החילוף של פאקו הגיע מאוחר מדי ולא ברור לי ההגיון בשינוי המערך, נראה יותר כמו לזרוק כלים התקפיים קדימה בלי הרבה מחשבה מאחורי זה. חילוף של פעם - להוציא קשר להכניס חלוץ.

אלבה ממשיך ביכולת הנהדרת עם עוד בישול ופריצות נהדרות מהאגף, אבל יש בעיה עם הפקרת האגף בהגנה. זה יוצר סיכון מסוים.

בצד הטקטי, מצד אחד מסי קרוב יותר לשער ומסוכן, סוארז חוזר יותר לאמצע לצידו והוא יותר משפיע.
מצד שני אני לא אוהב את סגנון המערך הזה עם 4 קשרים.
הייתי מעדיף להמשיך לתת לאלקאסר הזדמנויות בהרכב ולשחק במערך 4-4-2 יהלום.
מסי מאחורי סוארז ואלקאסר יהיה יעיל יותר מפאוליניו בגיחות מאחור ונצל שטחים בין קווי ההגנה ועם שלישיית קישור חזקה של בוסקטס איניייסטה וקשר נוסף (מתי רוברטו ישחק שם?) המשחק יכול להיות שוטף יותר.
צריך במערך כזה למצוא פתרון הגנתי לאגפים. זה מערך צר יותר מ 4-3-3 או 4-1-3-2 ושחקני הקישור יצטרכו גם לגבות את המגנים.
בטח כשאומטיטי יהיה חסר ונראה יותר את ורמאלן בהרכב (בתקווה שישאר בריא).

למאמן הפתרונות והרעיונות…

תודה לבילבאו שעשו את התיקו הזה פחות נוראי ממה שהוא.


(Dnlshrem) #9

נתונים מעניינים מהמשחק אתמול

בעיטות לשער: 21-10 (מסי עם 10, רק 3 למסגרת)
בעיטות למסגרת: 7-5
דריבלים מוצלחים: 21-4 לבארסה (מסי 5, פאוליניו 4, אינייסטה 3, סוארז, אלבה, רוברטו, פיקה - 2, ראקיטיץ׳ 1)

ג׳ורדי אלבה עם מספר המסירות (103) ונגיעות בכדור (124) הגדול ביותר במגרש (תפקיד שבוסקטס לוקח בדרך כלל)

פאוליניו היה מאוד דינמי (דינמי או מפוזר?):

לואיס סוארז חזר שמאלה:


(agalma) #10

מדהים איך גם אומטיטי הפצוע משרה עלי יותר בטחון מכל שחקן הגנה אחר: ‘אני אחזור חזק יותר’, הוא אומר, ובמקרה שלו (המפלצתי) זו גם האמת.
ולגבי המשחק, הרמה של ההתקפה שלנו (מבחינת תחכום וכושר המצאה) ירדה אל דרגת ‘אין כלום כי לא היה כלום’. זה מאכזב בעיקר בגלל סוארס שמלמד אותנו פרק במבוא לפסיכולוגיה חלוצית. לי היתה תיקווה שתקופת רנסנס תבוא עלינו עם סוארס ומסי בחוד, שימצאו אחד את השני ויגלו לעולם שאפשר גם בלי ניימאר. אבל זה קשה, זה כל כך קשה שכל הקישור המוכשר שלנו לא מצליח לייצר מצבים מוצלחים, זה תמיד מסי מוסר או מסי מייצר, תודה לאל שבקצות האצבעות של אלבה יש כדורגל בשביל לתרגם את זה לשערים/בישולים.

אנחנו זקוקים לדמבלה הרעיון, דמבלה השחקן, דמבלה הפונקציה שתניב ממסי עוד קצת השראה.

אגב
כן, גם אני חושב שההצלה הראשונה של הגרמני בשער שחטף היא לא פחות ממדהימה. והוא כמעט קטף גם את הריבאונד. מכונה האיש.


(gadi800) #11

בשער יותר התבאסתי בשביל טר שטגן שככה לקחו לו הצלה כזאת מהאשר העובדה שחטפנו את השער, הצלה אלא שמייכל. אני מבין שגם אתה עוקב אחרי אומטיטי בפייסבוק :slight_smile: איזה מלך.


(ow10) #12

תגיד לי בדיוק איך משפט כזה “הרמה של ההתקפה שלנו (מבחינת תחכום וכושר המצאה) ירדה אל דרגת ‘אין כלום כי לא היה כלום’.”,
עולה בקנה אחד כשהוא מתייחס למשחק שבו הקבוצה בעטה 22 פעמים לשער(מתוכן 2 שערים, עוד 2 קורות, ועוד החמצה או שתיים מול שער ריק), כשממוצע הבעיטות העונה של בארסה בליגה עומד על 15.3 בעיטות למשחק - יותר מ-40% מעל הממוצע.


(agalma) #13

גם בעיטה בדלי כלולה בסטטיסטיקה היפה שהבאת כאן?