ווין רוני - עדיין פקטור?

אברטון

(iTvi) #1

בקיץ האחרון, כשהחלו דיבורים על חזרה מרגשת של ווין רוני למועדון נעוריו, אברטון, הבינו אוהדי יונייטד שהם מאבדים סמל.

בסופו של דבר, יונייטד התחזקה באחד מהחלוצים הבולטים בפרמיירליג בעונות האחרונות ורוני בעצמו “החליף” אותו באברטון.

בסגל של אברטון כבר היו חלוצים נוספים, חלקם צעירים וחלקם לא זכו מספיק באמון המאמן, כשגם סנדרו הצעיר הגיע לחוד ההתקפה כהבטחה מספרד. בחלוף כמעט חצי עונה, על אף כל הרכש המאסיבי שביצעה, ווין רוני הוא האיש המרכזי של אברטון. דווקא רוני שפרש מהנבחרת הלאומית ופתח את העונה בשקט, ממשיך לקרוע רשתות בפרמיירליג ונראה שהוא לא יעצור בקרוב.

זוהי העונה ה-12 במספר בה כובש ווין רוני 10+ שערים בפרמיירליג. מעונת 2004/5 ועד עונת 2014/15 עשה זאת ברצף (גם כשהוסט מעמדת החלוץ בעונותיו האחרונות ביונייטד), ב-2 העונות האחרונות “נח” והעונה חזר לעניינים כשאנחנו עוד לא בכריסמס ורוני כבר הגיע ל-10 שערים בליגה.

שחקנים נוספים שכבשו 10 שערים בפרמיירליג העונה? סרחיו אגוארו, רומלו לוקאקו. שחקנים שכבשו 9 שערים? אלברו מוראטה. 8? אלכסנדר לקאזט. האם רוני עדיין פקטור? התשובה היא ללא ספק - כן!

רוני גם עקף את למפארד בטבלת המבשלים הגדולים של הפרמיירליג בכל הזמנים. יש לו 103 בישולים, כשרק שני שחקנים מחזיקים במספר בישולים גבוה יותר - פברגאס עם 110 וגיגס עם 162.

אנחנו מחזור אחד מסיום הסיבוב הראשון של העונה בפרמיירליג ואברטון חזרה לחיים, אחרי פתיחת עונה מזעזעת היא מכוונת שוב למקום שיוביל אותה לאירופה כפי שהתרגלה בשנים האחרונות וכפי שכיוונה לפני פתיחת העונה. הגורם המרכזי למהפך הוא אלרדייס שהתמנה לתפקיד המנג’ר במקומו של קומאן, אבל הוא לא היה יכול לעשות זאת בלי הנסיון האדיר והחדות הבלתי נגמרת של ווין רוני.

kevp2


#2

מצטער להרוס את החגיגה, אבל וויין רוני הוא “סמל” לדבר אחד: שחקן שאיבד לגמרי את חדוות המשחק, ומשחק רק בשביל הכסף והמשכורת המנופחת שלו .
רוני למעשה פרש לפני 5-6 שנים, ולא הודיע לאף אחד .

החוסר לויאליות שהוא גילה כלפיי יונייטד, והרצון שלו לעזוב את המועדון מספר פעמים, רק כדי שישידרגו לו את המשכורת, היא אולי לגיטימית אבל אי אפשר לקרוא לו “סמל” בשום אופן .

והכי גרוע: ככל שרוני הרוויח משכורות יותר גבוהות, כך היכולת שלו על המגרש ירדה .
הוא הפך לשחקן עצלן, ואחד שמטייל על המגרש .

הוא אכן סמל . סמל לכל הבעיות של יונייטד מאז שפרגוסון פרש .
במקום לגלות מנהיגות, הוא הסתתר.
במקום להעלות את היכולת, הוא זרק זין על האוהדים .

“סמל” הוא ממש לא .


(Shaked Amiram) #3

מצטער, אני בטוח שאין בכוונתך להיות כזה, אבל הטענה שרוני אינו סמל ורק רודף בצע היא בגדר גניבת דעת.

למה?
אוכיח לך מקצועית - רוני תמיד היה שחקן של עמדה קדמית. לרוב חלוץ שני. אבל מדובר באחד החלוצים הכי אכפתיים כלפי הקבוצה שלהם. עד כדי כך שאם יונייטד הייתה משחקת משחק לוחמני נגד ליברפול, סיטי, צ’לסי או ארסנל, הבחור היה נותן את נשמתו ויורק דם. אם זה גליץ’ או סגירה טקטית. בגמרים נגד ברצלונה היה אפשר לזהות עד כמה הוא רצה שהמועדון יגיע רחוק, אפילו כשהפערים היו גדולים מהקבוצות של פפ. אם הקבוצה הייתה מתקשה בהנעת הכדור, הוא גם היה יורד אחורה לפתח התקפות.
האחריות והאכפתיות שלו במדים האדומים רק העידו על החיבור המדהים שלו למועדון. לדרוש העלאה בשכר זה נורמאלי ולגיטימי, בטח בקבוצה שנתת לה המון.

סלח לי, לדעתי הצנועה, אין שום בסיס לאמירה הנחרצת שקבעת פה. יש שיגידו שזאת אמירה חריפה :wink: