סאנצ'ז ליונייטד, מחיטריאן לארסנל

ארסנל
מנצ’סטר-יונייטד

(Zichelior) #1

אלכסיס לא יוסיף שום דבר ליונייטד. לא חסרים לה כוכבים. סתם עוד אחד לאוסף של מוריניו. אם הוא ישחק הרבה כוכב אחר יתייבש. ליונייטד זה לא יעזור.

מחיטריאן לארסנל דווקא נראה כמו סיפור לא רע. הוא קצת נאבד, ואם יצליח להציג יכולת טובה, יוכל לנסות מעבר פעם שניה יותר מוצלח מההגעה לאולד טראפורד בפעם הראשונה.
מוריניו קצת הפריע לו, אבל אולי לא מאוחר מדי.
שחקן עם יכולות מעניינות, ודווקא בארסנל ליד אוזיל יוכל אולי לפרוח.

רק מזכיר, שהוא פתח את העונה נהדר ואט אט נכבה באופן יזום על ידי מוריניו ויצא מההרכב ומהרוטציה.

בתור אוהד ארסנל, אני חושב ששני הצדדים הרוויחו. מיקי יכול להפוך לבורג חשוב אצלנו אם יממש את הפוטנציאל שלו ואלכסיס זה סופרסטאר ענק שאם ישחק מתחת ללוקאקו, עם לינגארד ומרסיאל בצדדים השמיים הם הגבול בשביל יונייטד.

עם כל הכבוד למיקי, אלכסיס זאת אופרה אחרת והוא יחזק משמעותית את ההתקפה של יונייטד, להגיד שהוא לא יוסיף כלום ליונייטד לדעתי זה ממש לא נכון, כי אלכסיס הוא לא עוד שחקן עם שם נוצץ, הוא מביא קבלות ואשכרה סופרסטאר מוכח.

רק חסר לנו שאובמיאנג יגיע ואפשר לחלום על מקום בליגת האלופות.

הרכב של : אובמיאנג- לקאזט
אוזיל- צ’אקה- ראמזי-מיקי

יכול להיות אחלה הרכב שבעולם ! הלוואי!

(Zichelior) #3

לא יכול להסכים איתך. לא על יונייטד ולא על ארסנל, ואני אסביר.

אצל ארסנל ישנה בעיה, שלא משנה איזו עמדה תקבל חיזוק, משהו שם תקוע. ארסנל חייבת חיזוק אבל רק בעמדה אחת. והיא לא משחקת על המגרש.

אצל יונייטד, רשימת השחקנים בסגל לא מעניינת, ועל כל אחד שמקבל דקות ומוכיח את עצמו או מתעלה ישנם שניים שמתייבשים ומדוכאים, כאשר היכולת שלהם לא מקבלת דקות מגרש. גם שם ישנה בעיה והיא בעצדה אחרת.

המצב אצל יונייטד בעייתי יותר בגלל הרגישות. זו חתיכת החלטה, אבל לדעתי היא חייבת לקרות. אצל ארסנל השינוי כבר נדרש זמן רב, וכולם זועקים אותו, כך שהמצב שם ממש לא רגיש.

(iTvi) #4

אלכסיס - מסכים איתך שההגעה שלו כנראה תגרום ל-“כוכב” אחר לקבל פחות דקות אבל הוא מתאים ליונייטד יותר ממה שהוא מתאים לארסנל לדעתי. יונייטד לאחרונה מתקשה לסיים משחקים ונלחצת לקראת הסוף ואלכסיס הוא גיים צ’יינג’ר, ככה שהוא לגמרי יכול להוסיף לה.

מיקי - ארסנל צריכה קשר התקפי יצירתי, ווילשר וראמזי אף פעם לא כשירים באופן רציף, גם אוזיל לא לגמרי ומישהו חדש באמצע זה ללא ספק רכש שארסנל צריכה. מדובר פה בשחקן שדוכה ע"י מוריניו אחרי פתיחת עונה נהדרת מבחינה אישית, תן לו הרכב בפרמיירליג והוא יחזיר לך במספרים.

עסקה מצוינת לשני המועדונים, טרייד קלאסי לדעתי.

מה מחיטיריאן נותן לארסנל, שאוזיל וראמזי למשל לא נותנים ?
הארמני הוא השחקן האחרון שארסנל צריכה . הוא די דומה לאוזיל בסגנון המשחק, וכמובן באופי הרך והעדין .
הוא לא יוסיף כ-ל-ו-ם לארסנל . לא מפתיע שהמאמן הצרפתי הפתטי החליט להביא אותו לארסנל .
הוא מתאים לו מבחינה אחת בלבד : האופי הלוזרי .

לגבי סאנצ’ז : יש למישהו ספק שהוא משדרג את ההתקפה של יונייטד ב 2 דרגות לפחות ?
מדובר באחד משחקני ההתקפה הכי טובים בעולם .
מרסיאל בצד אחד, וסאנצ’ז בצד שני זה שילוב שיכול להביא תארים .
סאנצז יכול גם לשחק במקום לוקאקו, בתור חלוץ .

מבחינתי, יונייטד כרגע היא מועמדת רצינית להגיע לגמר ליגת האלופות, בזכות ההגעה של הצ’יליאני .
הוא לא יצטרך בכלל זמן התאקלמות, ובפעם האחרונה שהגיע שחקן מארסנל ליונייטד, זה נגמר באליפות ותואר שחקן העונה .

(maor77) #6

סאנצז לא יוסיף כלום ליונייטד ? זאת אחת התגובות ההזויות שראיתי. חאלס צריך לשחרר את סטיגמת מוריניו שמדכא שחקנים, מיקטריאן לא דוכא בשום שלב, הוא פשוט לא מספיק טוב ליונייטד וכמה קרדיט שלא קיבל הוא לא סיפק את הסחורה,לטעמי וונגר עם טעות רצינית פה מיקטריאן פשוט לא נועד לליגה הזאת.

אלכסיס לעומת זאת הוא משהו אחר לגמרי, בדיוק השחקן שחסר ליונייטד כדי להעיר את אגף ימין שלה שנמק כבר כמה שנים טובות. יונייטד ומוריניו הולכים להיות כוח משמעותי בהמשך העונה הזאת. אחד הדברים שחסרו ליונייטד מאז מכירתו של רונאלדו הוא וורלד קלאס שמצליח להתאקלם בקבוצה, אלכסיס הוא בדיוק מספר 7 האבוד.

(Zichelior) #7

אתם מגיבים מבורות או סתם מתעלמים מעובדות. אין שום סטיגמה. מחיטריאן פתח את העונה באופן מעולה. מוריניו הוציא אותו לחלוטין מהרוטציה כדי לתת לשחקנים אחרים מקום. מה שיקרה גם כעת.

עם כל האיכויות של סאנצ’ז עליהן אין חולק, אם פוגבה לוקאקו מרסיאל או ראשפורד לא יקבלו דקות בגלל שהוא על המגרש - העסקה לא תקדם את יונייטד ולו במילימטר אחד. לא בטוח שאפילו עם ההרכב הכי חזק יונייטד תהיה מספיק חזקה, וזה כבר לא עניין שתלוי באיכות הסגל על המגרש. אוסף שחקנים הוא פשוט לא מספיק.

יש ליונייטד סגל שחקנים אדיר, ומוריניו מצטיין בלהביא בכסף גדול מחליפים ולייבש אחרים שהובאו בכסף גדול בעבר, עד כדי עזיבה.

רק כדי לסבר את האוזן, רק לפול פוגבה יש יותר בישולים העונה בפרמיירליג עבור מנצ’סטר יונייטד (9) מאשר הנריק מחטיריאן - זאת למרות שהארמני פתח רק בשני משחקים מאז סוף אוקטובר.

יונייטד עמוסה בכשרון, ותוספת לעומס לא תעזור לה.

רשימה חלקית של “הובאו בכסף גדול* ויובשו” (לתקופה כלשהי, לאו דווקא לאחרונה):
ראשפורד, מרסיאל, חואן מאטה, אנדר הררה, דיילי בלינד, ויקטור לינדלוף, מתאו דרמיאן, הנריק מחיטריאן(ארסנל).
*כסף גדול הוא עניין יחסי, אל תקחו את הדיון לשם.

יונייטד ממש לא עמוסה בכישרון, בטח שלא ביחס למועדונים הגדולים בעולם, ולסגל האדיר של סיטי .

חוץ ממרסיאל, כל השחקנים שציינת איכזבו ולא עמדו בסטנדרטים הגבוהים של המועדון .
מרסיאל זו בהחלט טעות של מוריניו, וכרגע הצרפתי מקבל קרדיט, ובצדק .

מחיטיריאן הוא אכזבה אדירה . הוא מסוג השחקנים שאי אפשר לצאת איתם ל " מלחמה" . הוא נעלם יותר מדיי במהלך המשחק, ומתחבא במשחקים גדולים .
סאנצ’ז עולה עליו בכמה דרגות . למען האמת, אין פה מקום להשוואה בכלל .

בשורה התחתונה: רכש אדיר ליונייטד, ויחסית במחיר מציאה . ההגעה של הצ’יליאני יכולה להפוך לגמרי את העונה של יונייטד, וכמובן שלטובה .

(Zichelior) #9

תבדוק את העונה שעברה של סילבה מול אנדר הררה של אותה עונה. בבירור הררה היה טוב יותר. סטרלינג מול ראשפורד, אוטאמנדי מול לינדלוף. על מה אתה מדבר. מוריניו טוב בעיקר בלשטוף את המוח ולצייר מה שהוא רוצה. יש לו קבוצה שבתחילת העונה סומנה כאחת העמוקות והחזקות מבחינת סגל על הנייר. אלא שבפועל ויש לציין כרגיל בשנים האחרונות, הוא עסוק יותר בלהציג כמה חלש מה שיש לו במקום לספק קצת סחורה.

יונייטד לא תהפוך פתאום למעולה, מוריניו ימשיך לטעון שאין לו מספיק כלים, וכשרונות נוספים יתקעו בדרך.

אגב בעניין המחיר, ממש לא מציאה. אחת העסקאות הגרועות לדעתי. מדווחים על כך ש-180 מיליון פאונד תעלה עיסקת אלכסיס סאנצ’ס למנצ’סטר יונייטד – כולל סכום הרכישה, עמלת הסוכנים השמנה, דמי חתימה ומשכורת מנופחת (450 אלף פאונד בשבוע) ל-4.5 שנים שכוללת זכויות מותג (100 אלף פאונד מתוך ה-450 אלף – כל שבוע). אלכסיס בגיל מתבגר מאוד והסכום מופרך ומופרע.

(maor77) #11

מיקטריאן עבר לארסנל אלכסיס ליונייטד, בלי תוספת כסף. משכורת 300 אלף פאונד. אחת העסקאות הטובות שהיו למועדון הזה.

מיקטריאן לא סיפק את הסחורה. אף אחד לא ייבש אותו הוא היה גרוע וזה לא קשור למוריניו. מרסיאל וראשפורד זה עניין אחר שניהם לא יציבים מספיק ולכן חולקים דקות ביניהם.

הררה ? הררה התאהב בתווית הלוחם שהודבקה לו וכל מה שהוא מתעסק בו זה להפריע ליריבה.

הסגל לא עמוס בכישרון, הסגל הזה לא יציב ויותר מידי שחקנים מתנדנדים בין יכולת טובה לגרועה. אלכסיס הולך לאזן את זה, מי שככל הנראה יפנה את מקומו יהיה מאטה. אלכסיס טוב מחוטן מאטה ב3 רמות.

אגב רוצה להיתפס על עיסקה גרועה ? יש את זלאטן. אחת העסקאות הדפוקות שעשינו לחתום על שכר שמן כל כך לשחקן ב36 אחרי פציעה קשה.

סלח לנו, לבורים שבינינו - על חוסר הבנה מוחלט בכדורגל, ברור שאנחנו לא מבינים כמו כבודו, אולם, ברשותך, ארצה גם להגיב לגופו של עניין.

הסטטיסטיקה של מיקי שהבאת (עוד אחד שמצטט את הנתנונים של דסקל, שלפעמים לא מספרים אפילו עשירית מהסיפור), כל כך משקרת שרק מי שלא ראה משחקים של יונייטד העונה (או, לחילופין, ראה ולא מבין), יכול לחשוב שמיקי נתן עונה טובה ודוכא על ידי מוריניו.

מיקי בישל 4 פעמים בשני משחקי הליגה הראשונים. הבישולים של מיקי באותם משחקים - כמו גם התוצאות הסופיות באותם משחקים (בעיקר בסוונסי) - לא תאמו את היכולת.
רוב הבישולים הם מהדקות האחרונות של המשחק, דקות בהן היריבות הימרו ויונייטד ניצלה את זה כדי לדרוס.

אבל מה קרה לאחר המחזור השלישי? מיקי המשיך לפתוח, אבל, הואיל והדברים נעשו טיפה קשים יותר - הוא נעלם.
חוסר הביטחון שלו - אותו אחד מתחילת העונה שעברה - חזר להופיע וביתר שאת הפעם.
למרות היכולת החלשה שלו, הוא לא איבד את המקום בהרכב, עד לאחר המשחק בברידג׳, בוא הוא פתח וכל כך אכזב.
בכמה משחקים מיקי פתח מהמחזור השלישי, וכמה הוא בישל מאז? כשתמצא את התשובה לשאלה הזאת - תגלה כמה הנתונים שהבאת אינם רלוונטיים.

לגבי אלכסיס. כשרוצים להראות בכח שקבוצה מבזבזבת כסף לפתע מחשבים בהעברה גם את השכר, המענק, ובעצם כל מה שאפשר כדי להראות שהעסקה לא כדאית.
יונייטד קיבלה שחקן מוכח בליגה האנגלית, שחקן התקפה בטופ 5 בליגה, בתמורה לשחקן שהיה ברור שאין לו כבר מה לתרום ליונייטד.
הוא יכול לשחק יחד עם לוקאקו, מרסיאל ולינגארד בהרכב, ובכך, למעשה, לקחת למאטה את המקום בהרכב (אגב, אני מעדיף שישחק במקום לוקאקו, ועם שלישיית קישור מאחוריו - אבל זה כבר דיון אחר). בספסל של יונייטד ימתינו מאטה וראשפורד. לשניהם, בלי קשר לאלכסיס, לא מגיע לפתוח בהרכב.

אגב, באמת נתת כדוגמא לשחקנים שיובשו את בלינד, דרמיאן, לינדלוף, מאטה וראשפורד?
אתה סתם זורק נתונים שלא רלוונטים בכלל לדיון. אז אם תרצה - אענה לך פרטני לגבי כל שחקן ומדוע הוא יובש (מה גם שמאטה וראשפורד למשל, לא יובשו בכלל).

בשולי הדברים אגיד, שיש לי המון ביקורת כלפי מוריניו. אבל, אני לא בטוח כמה ממנה קשורה לטיפול שלו במיקי, שהתברר שהוא שחקן רך, עם אופי לוזרי וכזה שמתאים… ובכן… לארסנל. מסוט אוזיל לעניים.
אני מקווה מאוד שבזה סיימנו להביא שחקנים מדורטמונד; קגאווה ומיקי הגיעו לכאן לאחר עונה אדירה שם, והתברר שמשהו באופי של הקבוצה הגרמנית - כזה שמתבסס על משחק יפה אבל לא כזה שמביא תארים בעקביות - לא מתאים ליונייטד - לא לזו של פרגי ולא לזו של מוריניו.

היה שלום מיקי, תודה על הגול בגמר נגד אייאקס.

(Zichelior) #13

לא טענתי שכולם בורים, תהיתי למה מתעלמים מנתונים ולמה מתכחשים למציאות.
אתה רשאי לחלוק עלי. אני לא מסכים לכך שהיכולת ירדה לפני הספסולים.

הוא באמת היה נהדר בהתחלה, כמו שכתבת, אבל זה לא שכנע את מוריניו שכשמתחשק לו מחליט על מתן קרדיט גדול וכשמתחשק לו מספסל אחרי משחק אחד חלש.
אני חושב שהצגתי באופן ברור ביותר את מדיניותו של מוריניו בנושא לעיל.

לטעון שאינו מוכשר זו בדיוק הנחת העבודה לפיה עובד מוריניו. מי שמצליח מוכשר ומי שלא לא. סלאח, קוואדראדו, לוקאקו בקדנציה הקודמת וקווין דה בריינה יחד עם עוד רבים הם הוכחת הנגד. הוא טען שהם לא מספיק טובים, והם היום עושים ממנו צחוק. הוא על הגבול הדק בין המיוחד לההוא שהיה פעם מיוחד.

סאנצ’ז נהדר אבל זו שיטה ודרך משחק. ספסל ורכש חדש הופך להרכב, והרכב לשעבר עם רכש לשעבר הופך לספסל במקרה הטוב או לעזיבה כמו המקרה הזה. הדלת המסתובבת של מוריניו.

לגבי הסכום, אני ממש נגד ההתעסקות במשחק הזה, כי הוא זניח לאור ההכנסות של מועדנים כיום, אבל לנפנף כאילו העסקה כל כך משתלמת זו עצימת עיניים. אף אחד לא מחפש את שאר המשתנים כאשר הסיפור העיקרי הוא כום הרכישה. כאן הסכום משקר, כיוון שהוא איננו הנתח העיקרי.

כל אלו שציינתי שיובשו אכן יובשו תחת מוריניו. זה נתון רלוונטי מאין כמותו כיוון שהוא מציג שחקנים מוכשרים וטובים שלא קיבלו קרדיט בהתאם לביצועים בשטח, אלא בהתאם למצב רוח של האדון.

1. מיקי לא קיבל יותר קרדיט רק לאחר לא מעט משחקים בהם הוא היה פשוט רע. אם כבר, אז לדעתי הוא היה צריך לרדת לספסל כבר קודם.

2. לגבי השחקנים שלא הצליחו תחתיו ופרחו לאחר מכן. ובכן, אני לא חושב שזה נושא הדיון כאן, ושוב, אני לא הולך להגן על מעשיו של מוריניו בעבר.

3. לגבי מי שיובש - דרמיאן ובלינד הם הכל מלבד שחקנים מוכשרים. הם שחקנים בינוניים שלא מתאימים ליונייטד - לא ביכולת ולא באופי; מאטה מקבל קרדיט די גדול ממוריניו מאז שהגיע; ראשפורד לדעתי שיחק בכל משחק העונה, בלי קשר לכך שהוא נמצא בכושר רע ודי איבד את הביטחון;
    לגבי לינדלוף - שנה ראשונה באנגליה וזה די ברור שדברים לא ילכו חלק, מה גם שאני באמת לא יודע האם הוא ברמה הנדרשת ליונייטד (לא ראיתי אותו משחק מספיק, וכששיחק - לא הרשים אותי); לגבי הררה - מסכים עם מה שכתב מאור לעיל.

(Zichelior) #15

5 בישולים ושער ב-15 משחקים כשפתח רק ב-11 משחקים העונה. אחד היעילים בליגה. יצר 6 מצבי הבקעה בטוחים (Big chances created). אם זה לא טוב, אני לא יודע מה כן. ספסל אותו? שיספוג את הביקורת. הוא היה טוב כל זמן ששיחק העונה. רוצה להתווכח על כך? תביא נתונים, תגבה במשהו.

להגיד “מיקי המשיך לפתוח, אבל, הואיל והדברים נעשו טיפה קשים יותר - הוא נעלם.” בלי להביא שום גיבוי זה לא מספיק.

זה אומר שהוא עם אפס בישולים ושער אחד במשך 8 משחקים ברציפות בהם הוא פתח (כמו שאמרתי, החל מהמחזור הרביעי, כי כבר במחזור השלישי הוא היה עם חמישה בישולים).

ושוב, הוא היה פשוט חלש ואנמי במשך כל המשחקים האלה - והמספרים שלעיל רק מחזקים את זה.

למעשה, ב-12 משחקי הליגה האחרונים בהם הוא שיחק - הוא כבש רק שער אחד. בלי בישול.
זה הגיבוי.

(maor77) #17

לדעתי אתה לא צופה במשחקים של יונייטד כי אחרת אני לא רואה איך מישהו יכול להגיד משהו רע על מוריניו בקשר למיקטריאן. הוא קיבל את כל הקרדיט שבעולם וכפי שאלעד ציין מיקי היה צריך לרדת לספסל כבר בשלב מוקדם יותר.

בלתי נתפס איך מישהו יכול להגיד משהו על ההעברה הזאת!
הוצאנו מכאן מישהו שנכשל והבאנו על חשבונו ללא עלות נוספת את אחד השחקנים הטובים בליגה ובאירופה. זה כמו שמישהו יחליף את המאזדה 3 שלו באאודי a5 בחינם אבל בגלל שהטסט והביטוח יקר הוא יגיד שזה לא כדאי לו וזו עסקה לא טובה.

בדרך כלל אומרים ימים יגידו על החתמות של שחקנים, כאן קל להצהיר - אלכסיס יעשה שינוי משמעותי מאוד ביונייטד הרבה יותר מלוקאקו ולדעתי יותר מפוגבה. אלכסיס שחקן יציב מאוד לוחם עם הרבה כוח מהירות וטכניקה משהו שיש לנו רק באגף שמאל כבר שנים. לראות אותו באף ימין ובתפקיד חופשי מציתים את הדימיון.

(Howard) #18

טוב קראתי את הדיון והייתי חייב להגיב.
העסקה של אלכסיס ומיקי זה פשוט מחטף רציני שלנו. זו העברה שכל צופה כדורגל שמבין לעומק את המצב של מנצ׳סטר, סאנצ׳ז ומיקי, יבין שזו עסקה שוברת שוויון.
אנחנו מקבלים כוכב על רעב, דינמי, שבכל רגע נתון יכול להכריע משחק ולהטות את הכף, אני באמת רואה אותנו כרגע כאיום רציני לכל קבוצה באלופות. זה החלק פאזל שהיינו צריכים בקבוצה, כוכב על כזה שמביא איתו גם ניסיון, שלוקח אליו הרבה מהלחץ והנטל שיש על פוגבה, מרסיאל, לוקאקו כאשר אנחנו לא פוגעים, נותן להם יותר חופש וזה בדיוק מסוג המצבים שהשחקנים שלך בקבוצה ליד אלכסיס מרגישים יותר ביטחון.
אפשר בכלל להשוות את זה למחטריאן? שחקן מוכשר אבל מאוד אנמי שנופל פעם ב למשחק טוב?
מוריניו הוא האשם האחרון ביכולת של מיקי, בדיוק כמו שהוא לא אשם ביכולת הרעה לאחרונה של ראשפורד.
אלכסיס הוא מניה בטוחה, שאתה יודע שההשפעה שלו גורמת לכך שהקבוצה מסביבו מגיעה עם תשוקה וביטחון לקרב. זו קפיצת מדרגה שיש לנו כוכב על כזה בקבוצה שימשוך הרבה אש, יהיה שחקן מכריע ברגעים חשובים, וסוף סוף נקבל יותר יציבות בחלק ההתקפי שאתה יודע שיש לך עוד שחקן באנקר בהרכב כמו דה חאה, פוגבה, מאטיץ׳, ולנסיה, ג׳ונס, לוקאקו ולאחרונה מרסיאל, אלו דברים שמייצבים קבוצה וגורמים לה להתחיל להיות מכונה.
בקיצור התחזקנו בכמה דרגות, וכשההרכב יתחיל לרוץ אנחנו רק נתייצב עוד יותר.

(Aimarito) #19

קראתי מעט את הדיון. אני חייב להתחיל מכך שאני ראיתי ממשחקים ספורים של שתי הקבוצות העונה, אבל ראיתי בעיקר משחקים של השתיים עונה שעברה, ובגדול יותר HIGHLIGHTS. ניסיתי לחפש איזו סטטיסטיקה שתקל לכולנו על העיניים:

אומנם אפשר להתוככח אם מיקי קיבל הזדמנות טובה מספיק להוכיח את עצמו בשתי העונה האחרונות, אבל אני לא חושב שאפשר להטיל ספק מי נתן תפוקה טובה יותר, או נחשב כשחקן ברמה גבוהה יותר מבין השניים. אלכסיס הוא רמה אחת מעל כל ארסנל (אולי חוץ מאוזיל), וזה לא רק כי הקבוצה חווה עונה בינונית, אלא כי הוא באמת שחקן וורלד קלאס.

הבעיה לדעתי עשוייה לבוא מניסיון העבר של מוריניו עם שחקנים בסגנון של סאנצ’ז. קוואדראדו, סלאח, מאטה בצ’לסי ועוד הם שחקנים עם פרופיל דומה (שחקנים קטנים זריזים וטכניים) שלמרות שמוריניו הביא אותם, ולמרות שהוא כן רוצה להצליח להביא את היכולות של שחקנים עם פרופיל כזה לידי ביטוי, הוא פשוט לא מסתדר איתם. אומנם אלכסיס יותר פיזי או מנוסה מכל השמות אותם העליתי, אבל אני מודה שלא הייתי בטוח שהמעבר שלו ליונייטד הוא בהכרח הבחירה הטובה ביותר.

כמובן שזאת דעתי, אלכסיס ומוריניו עוד עשויים להוכיח אחרת.

(Zichelior) #20

חייב לחזור בי מכמה דברים.

ראשית, אני כן חושב שאלכסיס לא יגרום לשינוי משמעותי ביונייטד. אני גם חושב שמיקי ישגשג בארסנל. אני כן מאשים לא מעט את מוריניו באי יכולתו להפוך את מיקי לשחקן ברוטציה של יונייטד, מה שמבחינתי היה משמר את היכולת המעולה שלו.

על עניין העסקה והשתלמותה, הצגתי רק צד אחד, ואני חושב שעזי דן הביא את הצד השני באופן מצויין, לכן אני מצרף את דבריו. העסקה מהרבה בחינות באמת משתלמת. לא ידועים בוודאות פרטי החוזה כך שבאמת לא פייר להציג רק צד אחד בזבזני ויהיר ככל שיהיה.

“אבל יש גם קולות אחרים, ואפשר לעשות גם חישובים אחרים. קודם כל, הצ’יליאני לא עלה ליונייטד דבר, בעידן בו שחקנים מובילים עולים סכומים בני תשע ספרות. גם אם יונייטד תשלם עבורו משכורת של כ-100 מיליון פאונד בארבע וחצי השנים הקרובות, כאשר מקבלים שחקן בהוצאה כוללת כזו, הרי זה נראה לפתע הגיוני. מעבר לזה שיונייטד נפטרת מהמשכורת של מחיטריאן, הרי שבשנה וחצי האחרונה היא הורידה מהפיירול שלה כמה שחקנים משמעותיים. וויין רוני, המרוויח הגדול ביותר שלה ובליגה האנגלית עד העונה שעברה - עזב, כמו גם בסטיאן שוויינשטייגר שהרוויח לא מעט. גם החוזה החדש של זלטן לא גבוה כמו שהיה, מה גם שסביר מאוד להניח שהן הוא והן מייקל קאריק לא ימשיכו בעונה הבאה. הסכומים שסאנצ’ס עומד להרוויח הסיטו את הדיון למשכורות, אבל כאמור - כאשר קונים שחקנים משלמים להם משכורות. לתקוף את יונייטד בנושא הזה, אחרי שבעסקאות אחרות כמעט לא נשמע על כך ציוץ, זה מעט צבוע.”

יונייטד לא שילמה כסף לארסנל ?
דובר על 30 מיליון ליש"ט, שמתוכם חצי הולך לסוכן של סאנצ’ז .