מחזור 22:: ברצלונה פוגשת שוב את אספניול בחוץ.

ברצלונה

(אוריין יפה) #1

בפעם הרביעית העונה, ברצלונה מתייצבת למשחק מול אספניול, הפעם במסגרת הליגה הספרדית.

רגע לפני גומלין חצי גמר גביע המלך הספרדי, ולאחר שאספניול הצליחה לנצח את ברצלונה בחוץ, בארסה צריכה להגיע מרוכזת ודרוכה על מנת לחזור עם 3 נקודות חשובות.

אספניול נמצאת במקום ה-15 בליגה, עם 24 נקודות, והפסידה במחזור הקודם 3-2 ללגאנס.
היריבות בין הקבוצות בדרבי אף פעם לא מסתיימת, ולכן, נצפה שוב למשחק אגרסיבי ותוסס.

שתי הקבוצות נפגשו ממש לא מזמן ברבע גמר גביע המלך כאשר בהתמודדות הראשונה, (באצטדיון הביתי של אספניול) הקבוצה המארחת ניצחה את ברצלונה 1-0. בארסה הצליחה להפוך את התוצאה עם 2-0 בגומלין בקאמפ נואו ולעלות לחצי הגמר.

בארסה, כידוע, במאזן ללא הפסדים בליגה עד כה העונה, והיא תרצה לשמור על הפער שנוצר מהמקום השני והשלישי בטבלה. למרות זאת, מחכים לברצלונה לא מעט מוקשים ולכן סביר להניח שנצפה במעט רוטציות.

חיסורים צפויים בסגל של ברצלונה: אנדרה גומש, ורמאלן, דמבלה.

האם הרוטציות יכולות לפגוע בברצלונה מול אספניול האגרסיבית?

ראשון, 17:15, קורנילה-לה פראט.

(Aimarito) #2

מדהים איך כל ארבעת המפגשים איתם ממש מגיעים בטיימינג מרגיז. אספניול של העונה מציגה כדורגל סופר אפור וכל מה שאנחנו צריכים לחשוש ממנו זה ששחקנים לא יפצעו, בטח שהשופט צפוי להיות חיל מנסאנו.

המשחק במסטאייה בחמישי צפוי להיות משוכה לא פשוטה. האם זה נכון להמר על הרכב רוטציוני מול הפריקוס? האם לטובת המשך העונה צריך לקחת בחשבון איבוד נקודות מחר?

(t-rix) #3

אני חושב שרוטציות בריאות אלה רוטציות מידתיות בחוליה מסויימת.
כלומר אם מחלפים 2 קשרים מתוך 3 במרכז המגרש, נוצר לך מצב של 3 קשרים שלא מתואמים טחד עם השני.
ואם מחלפים אחד בלבד אז נוצר מצב שאחד צריך להיכנס לקצב של השניים הפותחים ובכך מקרבים אותו לתיאום ואפילו לרמה של ההרכב הראשון.

בהתבסס על התפיסה הנ"ל, הייתי עולה עם סמדו במקום רוברטו, קוטיניו במקום אינייסטה, ופאקו במקום סוארז.
מחצית שניה אם הכל בסדר ניתן לעשות עוד חילופים כמו דניס וכו’.

ההרכב שלי
מאטס
אלבה אומטיטי פיקה סמדו
קוטי ראקי בוסקי פאולי
פאקו דיוס

וואמוס :v:

(אוריין יפה) #4

כרגע לדעתי הרבה יותר חשוב לשמור על השחקנים מאשר הנקודות, יש עוד משחקים הרבה יותר חשובים בדרך.

(Aimarito) #5

האמת שגם דבר חשוב להתייחס אליו זה המשחקים של היריבות בצמרת. ריאל כבר אחרי תיקו עם לבאנטה, ואתלטיקו ו-ולנסיה משחקות אחת נגד השנייה. אפשר להסתכל על זה בשני אופנים:

1. לנצל את פוטנציאל איבוד הנקודות במשחק בין ולנסיה ואתלטי וללכת נגד אספניול בכל הכוח.
  2. לשחק על הרכב רוטציוני, לשמור על שחקנים לקראת הגביע, ולקוות שאיכשהו ולנסיה יצליחו לשים רגליים לאתלטיקו.

עם כל הכיף בפוטנציאל של לפתוח פער גדול יותר, נראה לי שאולי עדיף בכל זאת לשחק עם שחקני רוטציה ולקוות למינימום נזק ברמת הפער בטבלה.

(aldrrian) #6

לא הייתי לוקח את זה כפקטור. גם אם ולנסיה ואתלטיקו לא היו נפגשות עכשיו, הן היו נפגשות בהמשך העונה ואתו איבוד נק’ פוטנציאלי היה מתממש בכל מקרה.

(Aimarito) #7

לוגית זה נכון, אבל אני מנסה לקחת בחשבון עוד אלמנטים מנטליים כמו מומנטום בו הקבוצה נמצאת, והמשמעות של שמירה על הפער למרות איבוד נקודות. כדורגל זה הרבה משחק של גישה ומנטליות, כפי שריאל מדריד הוכיחה אתמול.

(Shusaku) #8

האמת, שאני ממש אשמח להמשיך את העונה הגרועה של הפריקוס.

סוסיאדד עקפו אותם אתמול, אלאבס ניצחה, לבאנטה עשו תיקו ולאס פאלמס משחקת מול מלאגה בשני, ככה שמישהי צריכה להוציא נקודות מהמפגש הזה. כל התחתית עשתה התקדמות משמעותית השבוע, וניצחון על התוכים המסריחים, יכול לסבך אותם עוד יותר, בייחוד כאשר רצף המשחקים הקרוב לא מאיר להם פנים (סלטה בחוץ, ויאריאל, מדריד ושני משחקי חוץ מול לבאנטה ולה קורוניה שנלחמות איתם על הירידה).

לנסות להוריד אותם ליגה לא פחות חשוב לי מהגביע. אם אנחנו נהיה אלה שנכניס אותם למומנטום זה יהיה מאוד מצער.

אפשר לתת לשחקני לנוח בשני משחקי הליגה הבאים מול חטאפה בבית, ואייבר בחוץ (אייבר לא משחק קל, אבל יש צ’לסי 3 ימים אח"כ).

(אוריין יפה) #9

ההרכב הפותח:

רוטציות, מסי בספסל.

(Aimarito) #10

זה לא רק מסי, זה גם אלבה ורוברטו. בחירת הרכב מעניינת. מי שיצטרך לקחת הרבה אחראיות זה קוטיניו. מקווה שהוא יתמודד עם זה מול האקסית.

(aldrrian) #11

מצטער על הספאם אבל ואו - מסי אשכרה יושב במשחק ליגה שאינו גארבג’ ומתבצע ניסיון כן לשלב את אלקסלסי - מרשים.

(Shusaku) #12

כדורגל לא היה. בליגה מתוקנת פוסלים לאספניול את המגרש, עד שיהיה ניקוז נורמלי. ואם גם זה לא עוזר, אז דוחים משחקים, כדי שהם לא יראו כמו מה שקיבלנו היום.

מה שאפשר לקחת מהמשחק הזה זה שהם נשארו במקום ה15, ושפיקה השתיק אותם.

קוטיניו צריך לבעוט יותר מרחוק. יש לו כוונת מטורפת ברגל, ועם שאר הקבוצה הוא גם ככה לא מסונכרן.

(Oriabrbnel) #13

אחד המשחקים הכי מגעילים שראיתי בתקופה האחרונה. זה פשוט בושה שלקבוצה בליגה הראשונה יש מגרש כזה, זה בצירוף המשחק האלים (הם צריכים לעבור ענף, MMA יכול להתאים) הוציאו כל ערך ספורטיבי מהמשחק היום.

לגבי המשחק, טר-שטגן הוכיח שהוא אנושי אני חושב שהוא לוקח את הנגיחה ב-8 מ-10 פעמים. ההגנה הייתה לא רעה. לגבי סמדו זה מרגיש לי שמסרסים אותו, הוא כבר לא מנסה לעבור שחקנים ומרגיש שהוא מהסס קצת וחבל.

בוסקסט ואיינסטה הם רמה אחת מתחת למסי (וזה המחמאה הכי גדולה ששחקן כדורגל יכול לקבל). אי אפשר לשפוט את הנעת הכדור כי זה היה בלתי אפשרי, קוטיניו בשלבי התאקלמות אבל הוא נעלם ליותר מידי פעמים במשחק, גם פאוליניו לא הורגש וחבל שוואלוורדה לא נתן את המקום שלו לרוברטו.

ההתקפה בקבוצה הזו תחת המאמן היא פועל יוצא של החוליות הקודמות ולכן בקושי ראינו מצבים.

לגבי הרוטציות לוואלורדה יש אומץ וזה מעולה שהוא נתן מנוחה לכל כך הרבה שחקנים אבל זה התבטא בצורה מאוד ברורה ברמת המשחק של הקבוצה.

נקווה להפסד של אתלטיקו או לפחות לתיקו ע״מ לשמור על הסטטוס קוו בצמרת.

נ.ב. מסי שיחק אתמול על המים (על משקל ״הלך על המים״), זה מדהים שלמרות הבריכה במגרש מסי עדיין שלט בכדור בצורה מדהימה, ריי הדסון אמר שהוא השחקן היחיד שמשחק רגיל למרות מצב המגרש.

(Aimarito) #14

אני חושב שההרכב שהעלה וואלוורדה היה אמור להספיק ביום רגיל להתמודד עם אספניול. קצת קשה להוציא משהו ממרכז השדה שלך ששחקני הבילד אפ שלך מנוטרלים בגלל מזג האויר (אינייסטה ובוסקטס), ומי שאמור לקחת את המושכות בשליש הקדמי של המגרש מתעקש על דריבל ומסרב לקחת חלק בבילד אפ ולמסור בנגיעה (קוטיניו). גם ההרכב הראשון שלנו היה מתקשה במגרש הזה, והתקשינו גם בתקופות יפות יותר במגרשים מהסוג הזה. הקלישאה פשוט נכונה- הרצפה הייתה עקומה.

נ.ב

השימחה של פיקה אחרי הגול הורגשה מברצלונה עד לאוסטרליה. אין כמו לכבוש מול קבוצה שאתה שונא.

(agalma) #15

אם היו שואלים אותי לפני המשחק מה אני מעדיף שער ניצחון של מסי או שער שיוויון של פיקה על הפרצוף של התוכים…

Gerard Pique celebrates after scoring against Espanyol.
:grinning:

(t-rix) #16

אז אתלטיקו מצמצמת ל 9… אנחנו עדיין במצב מעולה ולדעתי היה שווה איבוד הנק’ תמורת המנוחה. רק חבל שאינייסטה לא נהנה מזה… מצד שני היינו צריכים מישהו שיודע ללכת על המים :wink:

מאמץ אחרון מול וולנסיה ואחריה חטאפה בבית ואייבאר חוץ (לא קל, הם קבוצה טובה). אפשר לבצע שוב רוטציות לקראת מלחמת העולם בסטאמפורד ברידג’…

:shushing_face::shushing_face::shushing_face::shushing_face:

(aldrrian) #17

בזמן שאני לגמרי בעד שילובו של סמדו ומתן ימי חסד, אני גם מאמין שהגיע הזמן לבקר כשצריך. זה משהו שגם העלתי בתחילת העונה והולך ובולט בעיניי כל משחק - שיקול הדעת שלו נראה בעייתי. הוא לפעמים לא משחרר בזמן (ומדובר במגן) וריצות וניסיונות 1 על 1 שלו נוטים להתקע בצד בזמנים לא מתאימים. שוב, יש פוטנציאל, ואולי מדובר בעניינים של ביטחון ושילוב בהרכב, אבל קשה לי להתעלם מהתחושה הזו כרגע.

(t-rix) #18

מסכים.
עם זאת, שיקול דעת הוא נגזרת של תיאום.
ולתיאום יש הרבה מרכבים, דק’ משחק, שחקנים על אותו קו איתו ואפילו חיבור מחוץ למגרש עם חבריו לקבוצה.
בתוך כל זה נראה שסמדו לא רק שהוא לא מתואם, אלא אפילו לא מחובר. ופה הבעיה האמתית.

מצד שני, גם אבידל התחיל כך, וברגע שהתחבר…

(Aimarito) #19

פפ בזמנו אמר שהוא רוצה שחקן שכל תנועה שלו שקולה. שהוא חושב לפני שהוא זז, וסמדו הוא בדיוק ההפך, ואנחנו מבינים את ההשלכות לכך. על פניו יש לו את כל הנתונים, הוא מהיר, הוא חזק, הוא יודע להרים, והוא יודע לסגור את מי שבאגף שלו (דיי בניגוד לסרג’י שבאלמנט הזה הוא עדיין מתקשה) אבל הוא פשוט לא שקול מספיק ולא מצליח לתת את הערך המוסף שלו בהתקפה. יכול להיות שברגע שהוא ישתלב הוא יתן המון עוצמה ביציאה שלו קדימה, אבל כרגע הוא פשוט לא באמת מזהה את האופציות על המגרש בכלל והוא לא מצליח לקחת את ההחלטות הנכונות. מקווה שזה באמת נגזרת של זמן.

אגב, ההשוואה עם אבידאל בכלל לא נכונה. בתחילת דרכו בקבוצה אמרו שלאבידאל אין ערך מוסף בהתקפה בכלל. שהוא סתם מחלק פסים אחורה, שאין משמעות כשהכדור אצלו, אבל הגנתית הוא היה מדהים (אני אפילו לא מדבר על אם הוא השתלב או לא השתלב חברתית בקבוצה), אבל השינוי בו לא בהכרח הגיע כי גווארדיולה לימד אותו להיות ג’ורדי אלבה (בסוף תקופתו בקבוצה הוא לא היה קרוב אפילו ברמה ההתקפית), אלא התפקוד שלו שונה ע"י גווארדיולה, וכשבארסה החזיקה את הכדור הוא הפך להיות הבלם השלישי ב3-4-3, והביא לאיזון ביציאות של דני אלבס קדימה. זה באמת היה היופי בקבוצה של פפ, הוא מצא איזון ביתרונות והחולשות של כל חברי הקבוצה, וכך יצר משהו גדול מסכום חלקיו, ואבידאל זו דוגמא קלאסית לכך.

(t-rix) #20

מסכים איתך כמובן.
רק בעניין אבידל, זה כבר יותר מעשור מאז שנחת אצלנו (2006-2007 או שזה היה 2007-2008?), אבל זכור לי בגדול על טענות של שובר נבדל סדרתי וכו’…

תקן אותי אם אני טועה…