מחזור 22:: ברצלונה פוגשת שוב את אספניול בחוץ.

ברצלונה

(Oriabrbnel) #21

זה לא נגזרת של זמן זה נגזרת של דקות משחק, סמדו יכול להיות איתנו 10 ענות אבל אם הוא ימשיך לקבל דקות, משחק כן משחק לא הוא לא ישתלב ולא יצליח להתאים את עצמו לקבוצה. בנוסף אין לו שחקן קבוע באגף כך שגם אם הוא מצליח ליצור תיאום הוא היה צריך ליצור אותו כל פעם מחדש.

כולנו יודעים שמאוד קשה להשתלב בקבוצה כמו בארסה בגלל שיטת המשחק הייחודית שלה, אצל סמדו זה עוד יותר קשה כי הוא מוגדר אצל וואלוורדה כמגן מחליף (כמו לוקה דין) כך שהוא עולה לרוב עם הרכב המחליפים ושוב אין למה ליצור תיאום וגם אם הוא נוצר הוא לא שווה הרבה.

לדעתי שווה לשלם עליו שכר לימוד כבר העונה הזו כי הוא יכול להיות רכש לעשור הקרוב כמו אומטיטי וטר-שטגן, אבל אם וואלוורדה מפחד הייתי מציע לו לעלות אותו כמחליף בכל משחק (ככה הוא ישחק עם שחקני ההרכב הראשון) וכאשר הליגה תהפך לגרבג׳ שיעלה אותו הרכב פותח כל משחק. ממש נראה לי שהוא שווה את זה.

(Aimarito) #22

הגיע בעונת 07/08 סוף עידן רייקארד. שיחק הרבה אבל היה רחוק מלהרשים ולא תרם להתקפה. תחת פפ היה מגן שמאלי, בלם שלישי ב3-4-3 ואולתר (בהצלחה) כבלם פותח. אני ממש מתקשה לזכור פעולות התקפיות יוצאות דופן חוץ מאיזה מבצע אישי בקלאסיקו שנגמר בבעיטה שנחסמה, וכמובן השער הבלתי נשכח בסופר קאפ נגד ריאל מבישול ענק של מסי. חוץ מזה? אני לא זוכר תרומה התקפית יוצאת דופן שלו שפעלה באופן קבוע, אבל אם אתה מוצא משהו אשמח לדעת אם אני טועה.

אור, הכוונתי בעיניין של זמן גם לדקות משחק. מצד שני אני תוהה אם הוא באמת כזה מצורע או מיובש. סמדו שיחק 450 דקות בצ׳מפיונס ו 822 דקות בליגה (סה"כ 1272) לעומת סרג׳י ששיחק 242 דקות בצ׳מפיונס (!) ו 1380 דקות בליגה (1622 סה"כ). רוברטו ללא ספק מועדף על פניו, אבל הפער הזה לא בהכרח מסתמן באופן טוטאלי כ"ייבוש" בעיני. פאוליניו, שנחשב שחקן סגל לכל דבר, שותף ב1194 דקות בליגה ו-281 דקות בצ׳מפיונס (1475 דקות סה"כ). הפערים לא כאלה גדולים.

מצטער שזה בלי הדקות בגביע, על שום מה ל whoscored אין מידע על זה.

(josepe) #23

מאוד קשה לי עם הרעיונות האלו, כמו שגם קשה לי עם הקביעות הנחרצות של טל (שוסאקו) שסמדו יכנס לפריזר ויותר לא ישחק בליגה.

בינתיים וורדה מתזמן יפה את הסגל ומריץ את המחליפים במשחקים הפחות חשובים או כמחליפים בסוף של משחקים. אני לא מצליח להבין את הביקורת עליו, שלדעתי כלל לא מוצדקת. הייתם מעדיפים להיות קרובים למקום השני מבחינת הנקודות? אולי ממש במקום השני או פחות? למה לתת לשחקנים חדשים וצעירים הרכב ראשון עוד לפני שהתחברו לקבוצה? מה רע בלהכניס אותם לעניינים לאט לאט?

דין למשל הוא דוגמא מצויינת בעיני. הוא מחליף ראשון של אלבה ופותח בלא מעט משחקים. במשחקים שהוא משחק ברור למה אלבה מעליו בהיררכיה. מצד שני הוא לא עושה ‘גומש’ ואף אחד לא מתחלחל. הוא לוקח את ההזדמנויות שלו ונותן משחקים סבירים פלוס.
אלבה לא צעיר ומתישהו יצטרכו מגן ראשון במקומו על העמדה הזו. בינתיים, בסבלנות, דין בונה את עצמו להיות האיש הזה. אני לא חושב שרע לו להיות מגן מחליף.

אותו דבר סמדו ורוברטו, רק שבמקרה הזה ה"מבוגרים" הם ראקי ופאוליניו. קאוטיניו הולך לקבל את העמדה של סאן-אנדרס (אגב קאוטיניו, אני מאוהב :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: ), ורוברטו שבינתיים מתפתח כמגן עלול להיות הקשר המשלים בצמד הקשרים הקדמיים בעונות הקרובות. הירידה ביכולת של ראקי ופאוליניו בעקבות עליה בגיל היא עניין של זמן, ולא זמן כזה ארוך. רוברטו יוכל להיות מגן מחליף וסמדו מגן ראשון אחרי שישתלב לקבוצה. פאקינג עונה ראשונה שלו אצלנו אנשים. מה הלחץ?

אז בגדול, יש לנו סופסוף סגל מאוזן ומוכן לחילופי הדורות שאני מעדיף שיעשו בהדרגתיות ובאיזון. בהנחה שוורדה נשאר איתנו לפחות לעונה הבאה (ובהתאם לתוצאות הנוכחיות אין סיבה שלא), ואולי גם לזו שאחריה, אנחנו הולכים לקבל בארסה מפלצתית מבחינת איזון הסגל “הרכב ראשון” \ “ספסל”.

אמנם פריזר אה-לה לואיס אנריקה זה דבר רע, אבל גם חוסר סבלנות זו לא תכונה טובה.

לא רוצה צעירים שקופצים להרכב הראשון בגלל שאנשים פה אוהבים את הרומנטיות של “לה-מאסיה” לנצח (גם אם הצעירים הנוכחיים שלנו לא כולם עברו שם). רוצה צעירים שנבנים להיות שחקני הרכב בהדרגה, כמו פאקו, רוברטו, צ’אבי ואינייסטה.

היחיד שרציתי לראות בכל משחק מאז הגול הראשון ההוא נגד סביליה היה מסי.
אגב, רק בגלל שבמשחק ההוא אכלנו קש בלי סוף, ואז הוא הבקיע את אותו שער מאותו בישול של רונאלדיניו פעמיים. פעם אחת נפסל לו בטענת נבדל לא אמיתית, אז הוא כבש את אותו שער שוב אחרי דקותיים מבלי להתבלבל. באותו רגע היה ברור שהוא גאון שעוד לא ראינו כמותו.

(aldrrian) #24

זה נשמע ממה שאתה כותב כאילו סמדו עולה במשחקי גביע זניחים עם מוקפצים מבארסה ב’. ההרכבים שהוא משחק בהם לא שונים מאוד מאילו של רוברטו (שגם כשהוא משחק, זה לא בהכרח תמיד עם אותם 10 שחקנים נוספים), וגם חלק מהשינויים בקושי קשורים אליו (לא חושב שמשנה לו אם דין עולה או אלבה).

(Oriabrbnel) #25

כמו ש-@josepe כתב, וואלוורדה מאוד מאוזן מבחינת נתינת דקות משחק, אבל יש הבדל עצום בין המשחקים שאלבה משחק בהם לבין המשחקים שדין משחק בהם ובזמן האחרון סמדו מצוות למשחקים שבהם דין משחק. יכול להיות שמבחינת דקות סמדו מקבל לא מעט אבל הוא מקבל אותם בעיקר מול הקבוצות החלשות כך שרוברטו ״נשמר״ לקבוצות החזקות.

אגב זה אורי…

(Michaelpiano) #26

אני לא יודע מה בסוף יצא מסמדו, אבל אני חושב שזה מגוחך לשפוט שחקן על חצי עונה בקושי, ועוד חצי עונה שבה הוא לא הפך להיות שחקן הרכב ומס׳ 2 לשחקן יוצרי מן הכלל כמו רוברטו שעצם היותו על המגרש זה דבר מתבקש בין אם כמגן או קשר.

סמדו הראה לא מעט יכולת בכמה משחקים, והיו כמה משחקים שהוא לא היה טוב בהם מספיק - אבל הוא ללא ספק שחקן עם נתונים מצוינים וכישרון ולדעתי זה ממש לא לעניין כבר לשפוט אותו במורה כה חורצת. השוואות עם אבידאל הן בכלל לא לעניין לדעתי, חוץ מצבע העור הם שחקנים שונים לגמרי.

אני חושב שאם כבר אז דינייה הרבה יותר צורם במשחק שלו - אצלו נראה כאילו יש בעיה איכותית גדולה שיהיה לו קשה להתגבר עליה בסופו של דבר, ולדעתי זה מאד חבל שהוא על הספסל שלנו ולא גרימאלדו שהיה יכול אשקרה לתת לרחבה פייט והיה לו סיכוי ממשי להפוך לשחקן הרכב בעתיד (אם לא בהווה). ככה כל דקה שלו הייתה שווה משהו, והוא גם היה יודע את זה. דינייה לעומת זאת לא יהיה אף פעם שחקן הרכב בבארסה אלא אפ כן יעשה סיבוב פארסה גדול מאד, שלא ניתן לצפות כרגע.

סמדו בהחלט מועמד להיות מגן פותח ברגע שרוברטו יעבור לקישור ואני חושב שכשזה יקרה בארסה תצטרך עוד מגן טוב וצעיר שיתחרה איתו על החולצה ואז ניראה כבר מי יזכה לבכורה. אולי זה אפילו יהיה מגן מהנוער? את זה אני לא יודע ואולי יש מומחה ללה מאסיה שיוכל לתת נבואות בעניין זה.

צריך קצת סבלנות עם שחקנים, בטח כאלה שרק התחילו אצלינו.

(aldrrian) #27

אפשר ונכון לבקר שחקן על יכולת חלשה או מה שנראה כמו נתונים בעייתיים. זה לא אומר, כמובן, שאין ציפיה שישתפר ויהפוך לבורג מרכזי בעתיד. אין כל סתירה. לגבי דין, אני דווקא חושב שנכון לעכשיו, הוא נראה יותר טוב מסמדו. שוב, כולי תקווה (ואמונה) שזה ישתנה בעתיד.

(gadi800) #28

הבעיה שלי עם סמדו זה שהוא התחיל טוב, אנשים התלהבו, ברחבי הרשת אהבו את זה שסוף סוף יש מגן שמרגיש מגן עם נתונים טובים וחוש הגנתי, ולא אחד שדי ברור שמחלטר שם כפלסטר שנה ולא נראה טוב, פתחו עליו דף פייסבוק פיקטיבי, כולם היו מאושרים. אז פתאום הוא נכנס לפריזר ואף אחד לא הבין למה, נכנס לקבל דקות פה ושם, נראה לא טוב כי זה הגיוני, ואז מגיעה ביקורת.

זה נכון שאפשר לבקר שחקן לא טוב אבל תמיד צריך להסתכל על התמונה הכוללת. סרג’י רוברטו נראה אבוד שנה, ורק בחודשים האחרונים זה התחיל להתחבר אצלו בעמדה הזאת. סמדו התחיל טוב, קיבל פריזר, ומהחזרה הדי פתאומית נראה לא מרשים, כל זה שהוא שחקן חדש וצעיר. אז בהחלט ניתן לבקר אבל צריך לתת לו את בינתיים להנות מהספק.

(josepe) #29

אני חושב שאין איזו ביקרות אמיתית על סמדו ונותנים לו אכן ליהנות מהספק.

קצת קשה לקחת את המקום לשחקן כמו רוברטו שנותן את הנשמה שלו באימונים ובמגרש ובעיקר מגיע למשחקים גדולים ונמצא שם כשצריך הכרעה.

הפלסטר של רוברטו בעמדת המגן השנה הוא לא “אין מגן ימני אז נשים שם את רוברטו ונקווה שיצליח” אלא “יש לי יותר מדי קשרים ואני רוצה את רוברטו על המגרש, טוב שהוא יודע גם לעשות את תפקיד המגן הימני וחוסך לי את הכאב ראש של המקום בקישור”.

בגדול אם לסמדו תהיה הסבלנות אז זה עלול להיות מצב מצויין עבורו להיות מגן מחליף בינתיים ו"לתקוע יתד" בקבוצה. הרבה שחקני הרכב ראשון התחילו כמחליפים ולאט לאט תפסו את המקום בהרכב עם השינויים הטבעיים שחלים בכל סגל.

וררדה נראה כמאמן עם גישה בריאה לרוטציות ולמחליפים. המילה פריזר לא ממש מתאימה במקרה שלו. הוא לא נוקט בייבוש לשחקנים כפי שלואיס אנריקה עשה.
דווקא זה מאפשר לסמדו זמן התאקלמות בקבוצה בלי הלחץ של עונה ראשונה. זמן נוח להתחבר ולהשתלב בלי לקרוא בעיתונות אח"כ שבגללו הפסדנו נקודות או לא עברנו שלב. תשאלו את גומש איך זה מרגיש :laughing::laughing:

אולי זה מתאים לדיון אחר - דיון הטקטיקה, או דיון המאמן, איזה שלא יהיה.

אני חושב שלמעט דניס - שחקן שבאמת לא רואה דקות ואף מנופה מהסגל בחלק לא מבוטל של המקרים - אין שחקנים שמקבלים פריזר. בדיון מקביל על דאולו היה נסיון לצייר אותו כמי שנפגע מפאוליניו \ גומש \ דמבלה. בפועל מי שפגע במעמד של דאולו זה צעיר אחר העונה לשם פאקו אלקסר. שחקן עם נשמה ענקית במגרש, התלהבות, פירגון בהתקפה, לקיחת החלטות טובה יחסית וסיומת לא רעה. פייר, שיקום האוהד (טל, לא אתה :stuck_out_tongue_winking_eye:) שיגיד שהוא מעדיף את דאולו על אלקסר. קשה לי להאמין שיימצא מישהו כזה.

בקישור דניס נתקל בבעיית הסגל מרובה הקשרים שלנו, וכשקיבל מקום בהתקפה הוא לא היה טוב יותר מדאולו לצערי. אני מאוד רציתי שייקבל יותר מקום בקישור, והוא נראה לי מתאים יותר ל 4-3-3 מפאוליניו \ ראקי, אבל עכשיו שקאוטיניו כאן באמת שלדניס יש הרבה פחות מקום בקבוצה. בכנות, כל פעולה של קאוטיניו על המגרש היא קסם טהור וסופסוף הקבוצה מתחילה קצת לרגש.

אז כן, אולי הרכישה של קאוטיניו “פוגעת בצעירים”, אבל ממה שזכור לי גם קאוטיניו צעיר (בערך הגיל של סרג’י אם אני לא טועה, לא?) ובעצם קיבלנו צעיר מצויין עם עתיד מבטיח לפניו, ולא איזה קראק בן 29 שנחת על העמדה.

אני אומר תודה שיש לנו צרות של עשירים ומחייך.
בגדול, אני מציע לסמדו לעשות כמוני :wink:

(Shusaku) #30

למה שזה יאפשר לסמדו זמן התאקלמות, כשהוא התחיל פשוט מצויין, עד שוואלורדה החליט להכניס אותו לפריזר לתקופה די ארוכה? מאז הוא כן משחק מדי פעם (עדיין מעט מדי), אבל הנזק כבר עשה את שלו. אין לו ביטחון, והוא לא משחק ברצף כדי שזה יחזור.

ד"א, גם כעת בדיעבד אני אומר שסוארז היה צריך לנוח בתקופה שהוא היה פצוע, ופאקו היה צריך לשחק על חשבונות, ולא על חשבון דאולו באגף. יכול להיות שהוא אפילו היה חוזר לעצמו מהר יותר.