מחזור 23: ברצלונה יוצאת מהמשחק מול חטאפה עם תיקו שני ברצף בליגה.

ברצלונה

(אוריין יפה) #1

לאחר ההעפלה לגמר גביע המלך מול סביליה, בארסה מתייצבת למשחק ליגה מול חטאפה. ככל הנראה ישולבו רוטציות במשחק על מנת לשמור על מנוחה לקראת משחקי ליגת האלופות.

בליגה הספרדית, בארסה סיימה בתוצאת תיקו 1-1 במשחק האחרון מול אספניול בחוץ. הקבוצה רשמה את פתיחת העונה הטובה ביותר בתולדות המועדון עם 18 ניצחונות ו-4 תוצאות תיקו.
בגזרת גביע המלך, ברצלונה ניצחה בחמישי את ולנסיה 2-0 עם שער בכורה של קוטיניו ועלתה לגמר.

מבחינת הסגל הזמין למשחק: דמבלה ופיקה נכללים בסגל, אומטיטי מושעה בעקבות צהובים, גומש ודניס סוארס יוצאים מהסגל וורמאלן פצוע.

ומה לגבי היריבה?

חטאפה נמצאת במקום 11 בטבלה הליגה הספרדית עם 29 נקודות. הם מחזיקים במאזן של 7 ניצחונות, 8 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים. שחקני חטאפה כבשו 26 שערים וספגו 21.

את שני המשחקים האחרונים הקבוצה סיימה בתוצאות תיקו מול לגאנס ומול סביליה.
חטאפה מתאפיינת בעיקר ביכולת חזקה של תקיפה ממצבים נחיים אך חלשה מאוד בשמירה על הכדור. הם מתבטאים במשחק התקפי ובכדורים ארוכים.

מפגש אחרון

ב-16.9.17 נפגשו 2 הקבוצות כאשר תוצאת הסיום הייתה 2-1 לברצלונה. דניס סוארס ופאוליניו כבשו, וגאקו שיבאסקי כבש לטובת חטאפה.

תקציר המשחק:

האם בארסה תיתקל במכשול ברצף הניצחונות בליגה או שתראה שוב את יכולותיה הגבוהות העונה?

ראשון, 17:15, קאמפ נואו.

(t-rix) #2

אז גומש מנופה מהסגל יחד עם דניס (שניהם מקצועית ) ואומטיטי מנופה בגלל צבירת כרטיסים צהובים.

מי שכן נכנס לסגל זה דמבלה ופיקה. שניהם היו בספק, הראשון חזר מוקדם מהצפוי, והשני ספג פציעה שרירית קלה והיה אמור לא להיות משותף נגד וולנסיה אבל התעקש לעלות למשחק. וגם מחר כשמצבת הבלמים שלנו בלי אומטיטי, בלי וורמאלן ורק עם ג’רי -לא מתואם- מינה ככשיר. פיקה שוב מתיצב לדגל.

האם זה בריא? לא חושב.
צ’לסי באופק ואין לנו פרבילגיה לעלות עם פחות מהרכב הכי חזק.
גם דמבלה (שאני בכלל לא בונה עליו לעונה הזו) צריך לקבל מנוחה ולהחלים עד הסוף.

ההרכב שלי
מאטס
אלבה מינה בוסקי סמדו
קוטיניו רוברטו ראקי אינייסטה
מסי סוארז.

במידה והתוצאה מספקת, דקה 60 ניתן לתת מנוחה לסוארז אינייסטה ואלבה.

(Shusaku) #3

זה קישור רך מדי, ולא מספיק טוב כדי לחפות על זה שבוסקטס לא בלם ומינה במשחק ראשון שלו בקבוצה.

הייתי משחק עם שלישייה אחורית, וקישור מעובה. אם כבר אנחנו עם בעיה בהגנה, אז שיהיה לנו קישור שישלוט במשחק וימנע מחטאפה את הכדור למצבי התקפה בכלל.

מסי סוארז
רוברטו ראקיטיץ’ בוסקטס אנדרס קוטיניו
סמדו מינה אלבה
טר שטגן

(t-rix) #4

אני לא חושב שהמערך שהעלת מאוזן מספיק, במיוחד צד שמאל שדי פרוץ לחלוטין לדעתי…
והכי קריטי שלשיית “בלמים” לא מתואמים, לא שיחקו ביחד ו… לא בלמים בכלל. מתפרצת אחת ואנחנו חשופים לגמרי…

(Shusaku) #5

בתקופת ה3-4-3 של אנריקה עם ראפיניה כקשר ימני, אלבה דווקא היה ממש טוב בתור חלק מהשלישייה האחורית.

אני מסכים איתך שזו לא הגנה טובה, אבל צמד בלמים של בוסקטס ומינה נשמע לי מזעזע. בוסקטס היה מחריד בכל פעם שתופקד כבלם, וטוב שזה לא קרה כבר המון זמן. הוא לא מסצ’ראנו.

לתפקד את בוסקטס כבלם אומר להחליש את חוליית הקישור בצורה מאוד משמעותית. ואז אתה גם עם הגנה חלשה, וגם עם קישור חלש.

סמדו הוכיח את עצמו כמעולה הגנתית, וגם אלבה הפתיע כחלק משלישייה אחורית בעבר, אני חושב שהם יכולים לתפקד כמגנים נסוגים שלא עוברים יותר מדי את החצי, בעוד ירי מינה יהיה הבלם היחיד. דווקא עליו אני הכי פחות סומך כרגע, ולכן זה לא משנה לדעתי אם הוא יהיה ליד בוסקטס או לבד. אלה שתי אופציות גרועות.

בעצם, כשאני חושב על זה, אפילו עדיף שלישייה מהירה, בלי בוסקטס (שהוא אולי מהיר במחשבה, אבל לא מהיר בספרינטים) אם בונים על קו הגנה גבוה, וציפוף החצי של חטאפה, כדי שהקישור שלנו יגדע את ההתקפות שלהן כבר כשהן מתחילות.

(ipxp) #6

מאטס
אלבה בוסקטס מינה רוברטו
אינייסטה פאוליניו ראקיטיץ ווידאל
סוארז מסי

-אם ההגנה עם כ״כ הרבה שינויים, כנראה וורד יעדיף להסתמך על סרג׳י כבחירה הראשונה למגן ימני.

-ווידאל עוד אפשרות (חוץ מגומש) כעוד תמיכה כביכול בהגנה. אם הכל יילך טוב, כנראה יוחלף בקוטיניו. או אם ייתן משחק סביר, אולי במקום יתנו את המנוחה הקבועה לאינייסטה.

-פאוליניו וראקיטיץ הם מה שירחיקו את הקישור מלהיות ״רך״. לפחות מספיק בשביל להתמודד עם חטאפה.

על הנייר זה אמור להיות מספיק מול חטאפה בבית. אבל אחרי העומס בתקופה האחרונה אין לדעת…

(t-rix) #7

אני מנסה לא לשנות את ה 442 של וורד כי זה מוכיח עצמו הגנתית והתקפית.
שינוי גס מדיי ל 352 יכול להוליד המון בעיות נוסף לחסרונות הקיימים בסגל למחר…

מסכים איתך שבוסקטס אסון בתור בלם (בעיקר בגלל החולשה שלו בכדורי גובה) וצריך להיות בקישור, אבל מי בכלל אלטרנטיבה…?

אולי כדאי שנפתח בכלל עם סמדו כבלם לצד מינה…
או אוליי רוברטו בלם…?
ואולי בסוף פיקה יפתח בכל זאת…?

חתיכת כאב ראש לוורד.

(Shusaku) #8

האלטרנטיבה היא כל אלטרנטיבה שלא הופכת לנו את הקישור לפח זבל, כדי להיות עם הגנה זבל. עדיף להישאר עם הגנה זבל ובוסקטס בקישור. תראה את הקישור שהעלה הבחור מעלייך. פאוליניו בתור 50/50, ווידאל שמציג יכולת נוראית כקשר. קטסטרופה אחת שלמה.

קח בחשבון שסרג’י כמגן לא יודע להגן והוא משחק כקשר חמישי ב4-4-2 של וואלורדה גם ככה, ככה שאם ממש קריטי לך לראות 4-4-2 מול העיניים, אתה יכול לקחת את ההרכב שרשמתי כ:

מסי סוארז
ראקיטיץ’ בוסקטס אנדרס קוטיניו
רוברטו סמדו מינה אלבה
טר שטגן

רוברטו עולה בצד ימין, כשראקטיץ’ ובוסקטס אוטמים את האמצע ואנדרס עוזר להם, והאגף השמאלי של קוטיניו לעשות קסמים.

(t-rix) #9

זה לא שיש לי אובססיה ל 4 בהגנה, פשוט זה עובד ומתואם, לא צריך להוסיף חטא על פשע ולעבור ל 3 בהגנה.
קח בחשבון שמערך של 3 בהגנה פוגע גם בהתקפה שכן אין אלבה כגורם הפתעה ומפר איזון מצד שמאל.

משום מה פתאום עולה לי בראש שדין כבר שיחק בלם אצלנו. לא? שמישהו יתקן אותי. אם כן זה עשוי לפתור בעיה.

(Oriabrbnel) #10

ראשית כל צריכים להבין שבכל זאת מדובר בחטאפה בבית (חטאפה בחוץ: הפסידה 4 פעמים, ניצחה פעם אחת ועשתה תיקו 5 פעמים) יחד עם זאת לדעתי כדאי לנסות לפגוע כמה שפחות בשאר החוליות, לכן אני מציע הרכב שיכלול 4 קשרים כאשר ראקטיץ ובוסקסט הגנתיים יותר ואיינסטה ורוברטו/קוטיניו התקפיים יותר (עם עדיפות לרוברטו, קוטיניו לא מוצא את עצמו באגף ימין). בהגנה המצב לא בשמיים אבל הרכב של אלבה, דין, מינה וסמדו צריך להספיק.
בקיצור:
טר-שטגן
אלבה, דין, מינה, סמדו
בוסקסט, ראקטיץ
איינסטה ורוברטו
מסי
סוארס

(aldrrian) #11

קוטיניו פותח באגף ימין של ברזיל, כאשר יש אופציות הרבה יותר טובות מרוברטו. מה עוד שהוא כבש לזכותנו משם בדיוק במשחק האחרון. רוצה לומר, לא יודע אם העתיד של קוטיניו בבארסה צריך להיות אגף ימין, אבל להחליט כבר עכשיו לתעדף את רוברטו או מישהו אחר על פניו שם - קצת מהיר.

לגבי קו ההגנה, זה נכון שהוצאת בוסקטס מהקישור פוגעת בו אבל הוא לדעתי האופציה הכי טובה שיש לנו כבלם. גם מבחינת אוסף היכולות שלו - ראיית משחק, תיקול וכו’ וגם כי באופן כללי אני נוטה להאמין שתפקיד הקשר האחורי קרוב יותר לבלם מאשר תפקיד המגן. קו הגנה שמכיל את סמדו, מינה ודין כבלם נשמע לי כמו מתכון לאסון על פניו. מצד שני, שוב, אני מבין שקישור בלי בוסקטס זה קישור שמאבד מהאיכות שלו מהותית ואולי דין כן יכול להיות בלם סביר. מצד שלישי, אולי אפשר לראות בזה הזדמנות לקישור בלי בוסקטס, כמו שגם ככה ואלוורדה מנסה לפעמים, לאפשר לראקיטיץ’ להתרגל לעמדה הזו למקרה הצורך.

לאדע.

(aldrrian) #12

אוקי סבבה חשבתי על זה. להתחשב בעובדה שגם ככה לפעמים אנחנו משחקים בלי בוסקטס, בין אם לצורך מנוחה או, לא עלינו, פציעה, גם ככה הגיוני לעלות מדי פעם עם הרכב שאינו כולל אותו בקישור על מנת לתרגל. זה בנוסף לעובדה שהוא לדעתי, כאמור, האופציה הטובה ביותר כבלם והעובדה שאם כבר לשחק בלעדיו, אז מול חטפה בבית, מביא אותי אותי לחשוב שאכן כדאי שיפתח בתור בלם עם ראקיטיץ’ + פאוליניו במרכז.

(אוריין יפה) #13

ההרכב הפותח:

(dmitrys) #14

אז דיניה בלם ולא בוסקטס? על תקן אדריאנו?

(aldrrian) #16

מוכשר מוכשר, אבל אני לא זוכר מתי לאחרונה שחקן גרם לי להתעצבן כל פעם שנגע בכדור כמו דמבלה מהרגע שנכנס.

(khen10) #17

כשההרכב רעוע ומקרטע מלמטה עד למעלה, קשה לצפות למשהו מהקבוצה. מינה חושב שהוא בשכונה ועולה עד לחצי ואז מוסר עקום ובהפקרות. סרג’י רוברטו נראה סחוט. אלבה שקוף. ראקיטיץ עייף. קוטיניו תלוש. אלקאסר נפקד. דמבלה נכנס אבל הצליח להיות הכי גרוע במעט ששיחק. ואם מסי לא ייקח את הכדור ויחליט שעכשיו יהיה מצב אז לא יהיה מצב בחיים.

בארסה כיום לא קבוצה גדולה שתנצח משחקים מכוח האינרציה ובקלילות. היא צריכה לקרוע את התחת ולעבוד קשה בשביל זה. וכשחושבים שהניצחון יבוא כי הוא חייב לבוא, אז ככה זה נראה.

(Zichelior) #18

אין טעם להתרגש. יש תקופות של שחיקה בהן מאבדים נקודות. לכל קבוצה בהיסטוריה. בארסה עבדה קשה מפתיחת העונה כדי לאפשר מרחב לכשתאבד נקודות. כעת זה קורה והכל בסדר.

הרוטציות עולות בנקודות. מי הנאיבי שחשב שלא?
לבחון את יכולות הקבוצה הזו במשחק שכזה זו טעות חמורה. בקטאלוניה צריכים להיות אופטימיים מאוד. אפילו לאחר תקופת רוטציות ארוכה ועמוקה הקבוצה עומדת במקום מצויין עם פער 7 נקודות מהשנייה וללא הפסדים בליגה (עדיין).

בארסה קבוצה מעולה, ומי שמנתק בין שלמות ההגנה לבין היכולות בקישור ובהתקפה טועה. הן משלימות. כזה הוא הכדורגל. הגנה פועלת על ההתקפה ולהיפך.

דווקא האפקט של תוצאה כזו יכול להיות מצויין. לאחר תקופה בה בארסה חזרה שני צעדים אחורה מבחינת יכולת והרבה באשמת הרוטציות הרחבות, סוף סוף מקבל המועדון קריאת השכמה ובדיוק בטיימינג המתאים - לפני צ’לסי בשמינית גמר ליגת האלופות.

צ’לסי שנמצאת בעצמה בשפל תקופתי די חמור, תגיע לטרוף את המגרש, והסכנה שתתעורר דווקא נגד בארסה היא מוחשית ומדאיגה. בדיוק בתזמון כזה מקבלת בארסה קריאת התעוררות שיכולה לגרום לה להגיע חדה ומוכנה לסטמפורד ברידג’, בלי זלזול שיעלה ביוקר.

העיניים קדימה לעבר צ’לסי.