פינת האנאליזה


(Zichelior) #1

ג’סטין קלייברט, שחקנה של אייאקס, הוא אחד משחקני הכדורגל המוכשרים בעולם.

יש צעירים רבים מדהימים באיכותם והעתיד שכבר נרקם עבורם נראה ורוד ביותר. בהם קיליאן אמבאפה, אוסמאן דמבלה, מרקו אסנסיו ועוד. הם כולם בדרכם אל ההצלחה. אבל יש שחקנים שנמצאים עדיין מתחת לראדר ויכולותיהם מפעימות.

כזה הוא קלייברט, בנו של פטריק קלייברט הגדול, מקום שישי בין מלכי השערים בכל הזמנים של ברצלונה. שחקנה ההולנדי של אייאקס מציג יכולות שמציתות את הדמיון. הוא מרבה לככב בדירוגי ההיילייטס של הליגה ההולנדית.

הדריבל של הצעיר בן ה18 קטלני מאוד. מזכיר דריבל של כוכב אחר, ניימאר, כשהיה הוא בן 18. יש לו טכניקה ושליטה נהדרת בכדור והוא חכם ויודע למסור בצורה מופתית.

כרגע הוא משחק באייאקס, אבל העתיד צופן לו גדולות.

את האיכויות שלו תוכלו לראות בסרטון המצורף, והייתי ממליץ לכל חובב כדורגל לעקוב בדבקות.


(Zichelior) #2

על הארי קיין דובר רבות, ועל היכולת המדהימה שלו להבקיע שערים כולם החמיאו. שחקני החוד תמיד זוכים לפוקוס, ולקיין יש המון כזה.

לפעמים, בגלל ההערכה הרבה על עצם הכיבושים, החלוצים הגדולים חווים התעלמות כלשהי מהעבודה הסיזיפית והיצירתית שלהם, זו שמביאה אותם לכיבוש מספר רב כל כך של שערים.

ההתמצאות המבריקה באיזורים המסוכנים ברחבה מובילה לעבודה פשוטה יותר של השחקן היוצר (הפליימייקר), ויצירת ההתנערות משחקני ההגנה והאפשרות לקבלת כדורים מול השער, לא פחות חשובה מיכולתם של המבשלים לסדר את מצבי ההבקעה.

להארי קיין יש יכולות נהדרות להתמצאות ברחבה.
להלן מספר דוגמאות לעבודה הנהדרת שלו ברחבה, שאיננה זוכה לפוקוס הראוי.

כאן למשל, מוצא קיין נקודה רכה בהגנת ווטפורד, מתמקם בשטח הריק מכיסוי מאחורי הבלם ששומר אותו, ומסמן לטריפייר שהוא רוצה את הכדור לשטח הריק.

הוא מקבל מטריפייר את הכדור ומבקיע.

גם כאן, הארי קיין מכתיב מסירה של דלה עלי על ידי זיהוי ותקיפה של החלל הריק שמשאירה הגנת ווסט ברומיץ’, ויוצר אופציית מסירה נהדרת.

הוא מקבל מעלי צ’יפ מצויין מעל כל הגנת היריבה - ומבקיע.

בדוגמה הזו, קיין פורץ אל החלל הריק שמאפשרת ההגנה, תוך שהוא שומר את זווית גופו פתוחה למסירה. הדבר מאפשר לו לקבל את הכדור ולבעוט בנגיעתו הראשונה.

הוא מקבל את כדור העומק ובנגיעה מסיים ברשת.

השערים של חלוצים כמו הארי קיין לא ניתנים לכיבוש בלי התנועה הנהדרת והחכמה ללא כדור. השילוב של סיומת נפלאה יחד עם חכמה ותזמון של התנועה, הופך את קיין ודומיו לשחקנים שהם.