גומלין שמינית הגמר: ברצלונה צ'לסי


#1

אז אחרי שבמשחק הראשון באנגליה מסי סוף סוף שבר בצורת אישית וכבש מול צ’לסי, על הדרך הוא גם סידר שער חוץ יקר לקבוצתו וכנראה גם שבר את התקוות שהיו לבלוז ולמאמנם קונטה.

בצל ההחתמה העתידית של הכישרון הברזילאי ארתור והוידוי המפתיע של אנדרה גומש על מצבו הנפשי, בארסה מגיעה כפייבוריטית די ברורה לגומלין.

שתי הקבוצות נפגשו עד כה 13 פעמים במסגרת ליגת האלופות, כולם החל משנת 2000, כשחמישה מפגשים היו בשלב הנוקאאוט (כולל המפגש האחרון).
ברצלונה רוצה לנצח ולרשום העפלה מספר 11 ברצף לשלב רבע הגמר, לעומתה צ’לסי, עלתה לשלב הרבע רק פעם אחת בחמש העונות האחרונות.
למרות שער החוץ של הקטאלנים, עד עכשיו צ’לסי ניצחה 4 מפגשים, בארסה רק 3 ו-6 הנותרים התסיימו בתיקו.

מאז המפגש האחרון בין השתיים (לא כולל המשחק הראשון לפני 3 שבועות) בברצלונה נותרו 4 שחקנים בלבד ששותפו והם: פיקה, אינייסטה, בוסקטס וכמובן מסי. בצד האנגלי יש רק שריד אחד - גארי קייהיל הבלם, אך שניים שהופיעו במדי בארסה אז כיום משחקים בכחול - פאברגס ופדרו, שניהם תוצר של הלה מאסיה.

מאז שנת 2004/05 ברצלונה רק פעמיים לא עברה את שלב שמינית הגמר, שתי הפעמים היו מול אנגליות - צ’לסי ב2005 ומול ליברפול שנה לאחר מכן.
לבארסה מאזן מושלם בבית עד כה העונה בליגת האלופות ולאנגלים לא יהיה קל לעצור את הרצף של הבלאוגרנה ולמנוע מהם עליה לרבע הגמר ונסיון להגיע לחצי הגמר לראשונה מזה שנתיים.
המאזן הכלל של בארסה בבית מול אנגליות מאוד חיובי - 19 ניצחונות, 11 תיקו ו-2 הפסדים בלבד. אם אני אנטוניו קונטה, אני מגיע בלחץ.


אך מצד שני, ב-10 הביקורים האחרונים של צל’סי בספרד, היא לא הפסידה. 3 ניצחונות ו-7 תיקו. גם תיקו יכול להספיק לבלוז, אך רק תיקו 2-2 ומעלה, לא משימה פשוטה.
עוד נתון שיכול לשחק לטובת האנגלים - צ’לסי ניצחה ב-4 פעמים מתוך ה-6 האחרונות שבהם המשחק הראשון הסתיים בתיקו בביתם.


(אוריין יפה) #2

תגובה אוחדה לנושא קיים: ליגת האלופות שמינית גמר: קלאסיקה אירופאית. מתארחים בברידג’ של צ’לסי.


(אוריין יפה) #3