פפ גווארדיולה

ברצלונה

(שי) #1

לא מאמין שאני פותח את הדיון הזה עם רעד מצמרר באצבעות. אבל החלום הזה היה צריך להגמר מתישהו. למה עכשיו, זאת שאלה שפפ יענה עליה ב 14:30 שעון ישראל.

[B]כ[/B]שפתחתי את הדיון על פפ ב 2008, רשמתי שהוא היה השחקן האהוב עליי ביותר בכל הזמנים. זה לא השתנה, זה לא ישתנה. עכשיו רק נוסף לו עוד תואר - המאמן הגדול ביותר שלנו בכל הזמנים.

:embarassed:


(elior_9) #5

עצוב לי , גם בגלל שהוא עוזב אבל בעיקר כי הוא עוזב בלי תואר משמעותי אחרון לקדנצייה הראשונה שלו בבארסה ( אני בטוח שהוא יחזור , הוא חייב לחזור מתישהו), אדיוס פפ , תודה על הכל! על הניצחונות, על ההפסדים , על התארים ובעיקר על הכדורגל הנפלא ששיחקה הקבוצה האדירה שלך , שלנו . אני מקווה שמי שיבוא אחריך לא יבייש את מה שבנית ועשית במועדון הזה כשחקן וכמאמן ויהיה ראוי להצעיד את המועדון הזה הלאה לא פחות טוב ממך .


(Lopo) #8

[B]נותר רק להודות לך.[/B]

חוסר-הידע והסקרנות הזו הורגת אותי, כסיסת הציפורניים והציפיה.

אני כל כך מקווה שלמרות כל הסיכויים, ובאופן מפתיע, פפ יחליט להישאר איתנו.
המאמן הזה הביא הכל, אישיות, חוכמה ואהבה למועדון, בו גדל והתפתח החל מילד קטן.
הוא מיוחד במינו, הביא כל תואר אפשרי למוזיאון.

הייתי רוצה לדבר מעט על ההחלטה, אני לא חושב שזה הזמן לדון האם פפ-צריך, או לא צריך להישאר. אני חושב שאדם צריך לעשות מה שטוב בשבילו, אם פפ מרגיש שזה הזמן לנטוש הכל, להתחיל חיים חדשים ולעזוב את עולם הכדורגל, אני מכבד את ההחלטה הזו, שאני גם חושב שזו החלטה קשה מאוד בשביל פפ, מכיוון שזה לא קל לעזוב את העבודה שלך בה התעסקת במשך יותר מ-30 שנה.

אם וזו תהיה ההודעה המצמררת הסופית, אני מכבד אותה בפה מלא, פפ צריך לעשות מה שטוב בשבילו. לנו הוא כבר נתן את הטוב ביותר. עכשיו הוא צריך להתעסק במה שטוב לו.
אני אסיר תודה שיצא לי לראות אותו על הקווים בקאמפ נואו במו עיניי, את החיוך ההוא לאחר הבקעת השער, הצניעות, התמימות, רגעי האושר, החיבור עם השחקנים והרגישות.

בתמונה, פפ מבצע הקדמה למה שאנחנו כנראה נעשה בעוד מספר דקות.
תודה, חבר.:kiss:


(ganjo) #9

רק בקשה אחת לפני שהדיון הזה הופך לדיון של ילדות יללניות בנות 16- תנסו להעמיק בתגובותיכם. ברור שהוא היה אחד מהמאמנים האהודים אם לא ה, ברור שאתם אסירי תודה ואולי גם כועסים, ברור שזו חתיכת טלטלה שעומדת בפתחנו, אבל תנסו לכתוב לעניין. אהה- קחו בחשבון שפפ לא קורא פה אז לכתוב לו תודה זה קצת מיותר.


(Chen) #11

נאבקתי בזה, הכחשתי, התפללתי, ניסיתי להתעלם מהכותרות של התקשורת, אבל כנראה שזה באמת הגיע.

אתמול ישבתי עם כמה אוהדי בארסה ותיקים, דיברנו על פפ ועל החששות לקראת ההודעה היום.
הדבר המדהים הוא שככל שהתפתחה השיחה, המילה [B]דרך [/B]שבה וחזרה על עצמה שוב ושוב, וגילינו שלמדנו מפפ הרבה מעבר לטקטיקות של כדורגל. הדרך שבה נעשים דברים, האמונה בדרך שלך, ההקפדה והנאמנות לשיטה, לעקרונות שלך, כל אלה הפכו למשהו שכ"כ התאהבנו בו, ויותר מכך, משהו שהתחלנו ליישם בתחומי החיים שלנו, מתנה שאני לא חושב שאף מאמן אחר בעולם לא יכול היה לתת לי, ואין לי מילים להודות.

אין ספק שמדובר בהפסד הצורם ביותר העונה, ואולי בכלל. אני לא יכול לחשוב כרגע על שום אדם שראוי להחליף את פפ מלבד שניים או שלושה אנשים שעסוקים עדיין בהנהגה על הדשא, ולכן אני חושש מאוד לקראת העונה הבאה. אין ספק שהמשחקים הקרובים וגמר הגביע בפרט יקבלו משמעות אחרת, כזאת שתסחוט ממני דמעה או שתיים, ואולי גם ממנו.

אני מקווה בכל ליבי שיום אחד הוא יחזור, ולי זה נשמע אפילו מתבקש. הרי הלב שלו צבוע באותם צבעים כשלנו, ולא משנה איפה הוא יהיה בעונה הבאה. לב זה לב.


(Art Vandelay) #14

בדיוק לפני שנה חגגתי יום הולדת עם הסללום של מסי בברנבאו, היום קיבלתי “מתנה” שלא הייתי רוצה לקבל (חבל שאין פתק החלפה…).

פפ הביא את בארסה לשיאים שלא האמנו שנוכל לראות, בוודאי לא בזמן כל כך קצר. אני מאושר שזכיתי לראות ולאהוד את בארסה בתקופה הזאת. בשנים הקרובות בארסה תמשיך להיות בין הטובות באירופה אבל אני בספק אם נראה את אותה יכולת ואת אותה שליטה מוחלטת בכדורגל העולמי. התארים יבואו, אבל זה יהיה יותר קשה ואולי אפילו בעצם, יותר מתוק…

תודה מיסטר!


(argentina) #15

מה שבטוח שבייאלסה הוא לא האיש המתאים לתפקיד ואני גם לא חושב שהוא יסכים לאמן את בארסה.
בייאלסה צריך זמן וצריך גם אנשים שינסו להבין אותו ואת השגעונות שלו. בבארסה הוא לא ימצא את הסבלנות ואני גם לא חושב שהוא ירצה לחזור ולהיות חלק ממערכת לחוצה כשהתקשורת יושבת לו כמו עצם בגרון. בתור אחד מחסידיו, אני מעדיף אותו ממשיך בפרויקט הנחמד בבילבאו.

נ.ב - דון חוליו,לך תתפגר…


(SlipkFace) #16

פפ היה מאמן שבאמת הגיעו לו התארים האלה.
עזבו את החצי גמר ההוא ב-'09 עם טום הנינג אוברבו.
הוא פשוט מאמן ששיכלל את הטיקי טאקה לכדי שלמות - הנעת כדור כדגש לניצחון.

השבוע האחרון היה קשה במיוחד מבחינת גווארדיולה, לאחר שביום שלישי הודחנו בחצי גמר ליגת האלופות על-ידי צ’לסי. בשבת הפסידנו ב"קלאסיקו" לריאל מדריד, ואיבדנו כמעט בוודאות גם את תואר האליפות בספרד שבו זכינו בשלוש העונות האחרונות.

פפ השווה פעם את הסגנון של ברצלונה לקתדרלה. “קרוייף”, אמר המנג’ר, “בנה קתדרלה. המשימה של אלו שבאים אחריו היא לשפץ ולעדכן אותה”.

מי יצליח להמשיך את המורשת האדירה שפפ בנה פה? אני סבור שמעטים בלבד יעשו זאת.
אני פסימי, אין מה לעשות, אבל אני אוהד את הקבוצה עוד לפני שפפ אימן אצלנו - וכך גם יהיה.
אפשר להתנחם שהוא לפחות פרש בשיא.


(ben barel) #17

ארגנטינה, הדם עדיין רותח, נדבר על זה עוד שבוע.

אמרו פה הכל כבר, אז תודה פפ גווארדיולה. גדול מאמני בארסה בהיסטוריה הענפה שלה.


(אסף-בארסה) #18

כל שחקן של בארסה בערך בסגל, אמר שהוא שם את הידיים שלו על כך שפפ יישאר. הם הראו כל כך הרבה בטחון בזה, שלא יכלתי לחשוש באמת כי מי יודע טוב יותר מהם מה הולך שם. מסתבר, שאף אחד לא באמת יידע חוץ מפפ עצמו, ואת הסיבות נקבל תכף.

הודעה כואבת ועמוקה יותר, אחרי מסיבת העיתונאים.


(RBarca17) #20

אם זה הולך כמו ברווז, כתבת שי, ונשמע כמו ברווז, כנראה שזה… שזה פפ גווארדיולה, אחת מהדמויות הכי גדולות בתולדות מועדון ברצלונה, שעוזבת אחרי 4 עונות אימון מופלאות.
ופפ גווארדיולה הוא ברווז הבלאוגרנה עם הנוצות המהודרות ביותר שתוכלו למצוא.

לגווארדיולה יש 16 תארים כשחקן. 13(ואולי גם 14 בסוף העונה הזו) כמאמן. הוא זכה עם ברצלונה ב3 מתוך 4 הגביעים האירופאיים שלה, ולקח חלק בשתי הקבוצות הגדולות ביותר בהיסטוריה של המועדון.

אבל אלו לא התארים. זה הסטייל.

זו האלגנטיות השקטה שלו בעת חלוקת מסירות, מסירה אחר מסירה. זו השלווה בה הוא מוצא את המקום הטוב ביותר לעמוד בו על המגרש, להמתין ולקבל את הכדור. זה הקסם שהוא ביצע בו ברגע שנחת אל בין רגליו.
זו האמוציונאליות שלו. זו האמוציונאליות שובת הלב של נער הכדורים שרץ לחגוג עם מושאי ההערצה שלו, השחקנים הבוגרים. זו האמוציונאליות שובת הלב של השחקן הצעיר, מספר 4 על גבו, שלא מוצא את נפשו מרוב אושר על הדשא אחרי לקיחת תואר נוסף. זו האמוציונאליות שבהנפת עוד גביע, כשסרט הקפטן על ידו. זו האמוציונאליות אחרי כיבוש השער של אינייסטה בברידג’, הריצה האדירה על הקווים באושר שלא הצליח להכיל. זו האמוציונאליות שלאחר לקיחת 6 תארים מתוך 6 אפשריים בעונה הראשונה שלך כמאמן קבוצה בוגרת, תחושה של השגת הבלתי אפשרי, תחושה שאי אפשר לבטא במילים, רק בדמעות.

זו הרצינות בה שיחק, מתבונן במגרש ומפרש את כל הפרטים, על הקטנים ביותר. זו הרצינות בה אימן, מנתח את הקבוצות היריבות, יושב מול קלטות עד השעות הקטנות של הלילה, מתדרך את השחקנים, כהרגלו, יורד לעומק, מהרהר בכל עניין ועניין.
זה הדיוק העיקש שלו, הדיוק שבו רצה למצוא את השחקן הפנוי ביותר בטיימינג הטוב ביותר שיביא לקידום המשחק בצורה הטובה ביותר. זה הדיוק העיקש שלו, שכל שחקן יעמוד בעמדתו שעה שהוא מסדר אותם על הקווים כחיילים, יעשה את התנועה הטובה ביותר אל השטח הנכון ביותר, ויקבל את המסירה הטובה ביותר.

זו הדבקות שלו, הרצון שדברים ייעשו עד תום, הדבקות שמביאה אותו להשאר ולהלחם עד הרגע האחרון, להמנע משאננות. הדבקות שלו כשמייד לאחר הריצה המאושרת רץ בחזרה אל הקווים בברידג’, מעניק הוראות, זוכר: נותרו עוד שתי דקות לשחק.

זה המאמץ שלו, המאמץ הבלתי נדלה שלו, הנשמה שהוא שפך למען המועדון הזה. המלחמה שהעניק כשחקן, הצעקות והריצות אל השופטים. זה המאמץ שלו כמאמן, שסחט אותו נפשית, שהביא אותו להראות כאילו הזדקןב20 שנה לפחות בתוך בסה"כ 4 עונות במועדון חייו.

זו הג’נטלמניות הבלתי מתפשרת שלו, הכבוד הרב שהעניק, לכל יריב שהגיע מולו, לכל שחקן איתו התמודד, לכל מאמן איתו ניהל קרב מוחות. זה השקט שלו אל מול העיתונאים, השקט שלו מול השחקנים, השקט שלו מול האוהדים.

זה הפרפקציוניזם שלו- הרצון שהכל יהיה מושלם, כמה שיותר מושלם, הכי מושלם שיש.

זו מחלת השליטה שלו. השליטה בחדר ההלבשה, השליטה שלו במתרחש על המגרש, השליטה של הקבוצה בכדור, באופן מוחלט, ברור, בלתי מעורער.

זו הפילוסופיה שלו. הגלגלים במוחו שקולטים ומפרשים שוב ושוב, הרעיונות הגדולים, הרצון לחשוב תמיד עוד צעד קדימה, לשכלל תמיד עוד את מה שנדמה כבר כטוב ביותר.

זו הכריזמה שלו. היכולת שלו לסחוף, בשפת האם המדוברת, בשפת הלאום האהוב עליו, את כולם אחריו. הכריזמה שלו, שהביאה את השחקנים להלחם עבורו על הדשא, ומאוחר יותר אף להלחם עליו אל מול כלי התקשורת.

זו האהבה שלו. האהבה שלו למקום בו גדל, חי, נשם, הכיל, כל חייו. בקטלוניה, בברצלונה, על גבי הדשא של הקאמפ נואו המרהיב, במסדרונות הלה מאסיה, במגרשי האימון- שם העביר את חייו. שם ספג את ערכיו. שם טיפח את תפיסתו. שם ניסה להבין עולם ומלואו. שם ידע לראשונה את טעם האהבה.

זה הוא. זה הוא, פפ גווארדיולה. האחד והיחיד, זה שאין לו תחליף, זה שכולנו נרכוש לו הערכה, אהבה והערצה עד קץ הדורות. זה האיש שהוא סמל המועדון, זה האיש שהמועדון הוא חייו, וזה האיש שנגמר לו הדלק, ושעוזב אותנו היום. לא כי הכסף קורץ מעבר לים; לא כי האתגרים שמעבר לפינה נדמים מפתים יותר; רק בשל האמונה, כי זה הדבר הנכון עבור המקום בו גדל.

אדאו פפ. אוהבים אותך.

נ.ב. מכירים את המקרים האלה בסרטים, בהם הדמות הראשית שוכבת כמתה על הרצפה, ומעליה חבריה נושאים הספד אוהב עליה, ואז היא מתעוררת לחיים?
הלוואי וזה מה שיתרחש לו במסיבת העיתונאים ב2 וחצי.
חה, תקוותיו של תם.


(FCBen) #21

אני נזכר בעונה הראשונה שלו, היינו בטוחים שאנחנו לקראת ‘עונת אינטרטוטו’, הולכים להילחם על מקום באירופה ולנסות להבנות מחדש. אנשים פה (בצדק) חששו מחוסר הניסיון שלו וחלקם העדיפו את מוריניו (say what?)… כולנו זוכרים איך אחרי פתיחה עלובה של נקודה משש בליגה המשכנו… השבוע הפסדנו את הצ’מפיונס והייתה פה הרגשה של חורבן - תנסו להזכר איך הקבוצה נראתה בסוף עידן רייקארד ולאן פפ לקח אותה.

אני אישית הייתי משוכנע שפפ הולך להשאר עוד עונה נוספת לפחות. הייתי בטוח שהוא מחכה לתזמון המושלם להודיע על הארכת החוזה ברגעים של משבר מנטלי (כמו זה שחווינו השבוע) וכך להרים את השחקנים לאולימפוס, כאילו המהלך הזה הוא סוג של קלף שהוא מחכה לשלוף מהשרוול.

לפחות אני עדיין בטוח שפפ עושה הכל בשביל המועדון ולטובתו. סומך עליו שאם הוא הולך זה הצעד הנכון כרגע. הוא נתן לנו כלכך הרבה שאי אפשר לבוא אליו בטענות. יש לנו עדיין חומר שחקנים מעולה, ואם הרכש ובחירת המאמן יהיו נכונים אין סיבה ששנה הבאה לא נלחם על כל התארים.

תודה לפפ!


(פופיק) #23

לא פעם בחיים אנו לומדים להעריך אובייקטים (אדם, חפץ וכיו״ב) רק כאשר הם מותירים בנו חלל בהיעדרם. פפ מאמן בארסה זהו אחד מן המקרים הנדירים בהם אנו יודעים להעריך היטב את האובייקט בעודו בידיים שלנו.

פפ, מהמאמנים היחידים שהתכתב (שלא לומר שיכתב) עם ההיסטוריה והעתיד מתוך ההווה.

מאחל הצלחה רבתי בדרכך החדשה - בלאוגרנה היית ובלאוגרנה תהיה


(תלמיד חכם גדול) #24

שעת מבחן.

כשהזיווג מושלם וישנה אידיליה מלאה, הכל ברור וקשה לאמוד את חלקו של הפרט בפסיפס הגדול.

כשחבילה נפרדת ואי מי יוצא לגלות, זוהי שעת הבירור הגדול. הזדמנות לפפ לפרוש כנפיים ולצאת מן החממה אל מרחבי תבל, והזדמנות לבארסה ליישם את העקרונות הנפלאים שהוטמעו במערכת בכוחות עצמה, מכוחה של האינרציה, ומסגולתה של הלמידה.

אך מאידך, מעתה כל כישלון ייבחן לפי הקריטריונים הבלתי אפשריים שהורגלנו אליהם, וכל תקלה ( ל2 הצדדים) תפתח אינסוף דיונים על חלקו של מי היה גדול יותר בשלמות האחרונה.

מענין גם יהיה להיווכח בתקופות השנים האם פפ יכול להיות מאמן “רגיל” או שהוא שייך רק לסגנון מסוים וכמאמן “רגיל” לא יהיו לו את התכונות הנדרשות להצלחה סטייל מוריניו ופרגי.

אגב האם ישנו סיכוי כלשהוא שבעתיד הוא יהיה מחליפו של דל בוסקה? או שאולי אחינועם ניני הולכת להיות עסוקה מאוד בתקופה הקרובה?

נ.ב. ליאור, לדעתי הוא מסוג האנשים שהאמציונליות שלהם גדולה גם עליהם עצמם, זו אפילו נכות רגשית מסוימת. את תפקידו הוא מעולם לא ראה כמשהו מקצועי גרידא אלא כסוג של שליחות כמעט אוטופית, תקראו את זה לדוג’


רק נשאר לנו לחתום בפסוק החותם את שיר השירים בו אחר שביכתה הרעיה את לכתו של דודה כשניסתה לעשות הכל כדי להשיבו אליה ונכשלה, היא מסיימת ומאחלת:
[B]
בְּרַח דּוֹדִי וּדְמֵה לְךָ לִצְבִי אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים עַל הָרֵי בְשָׂמִים [/B]


(GoD iS a Dj) #25

תודה לך פפ על תקופה נפלאה, ללא ספק המאמן הגדול ביותר בהיסטוריה של ברצלונה.
אני מבין חלקית את רצונו לעזוב, כנראה שהוא מרגיש שבע מידי ושלא יוכל להוציא יותר מברצלונה מבחינת יכלות. אני קצת כועס שהוא בחר לעזוב דווקא עכשיו כשהשחקנים שבורים מכיוון שאיבדו הכל, למרות עונה טובה ורק המזל הערור הפריד בינהם לבין הגמר ההיסטורי באליאנץ ארנה.
אני חושש שהעזיבה הזו תשבור מנטלית את השחקנים בעיקר את מסי אשר איתו הוא הפך לטוב בעולם ואת בוסקטס שאותו הוא גילה. בכללי כל הקבוצה תושפע מיזה כמובן, השאלה היא איך הם יצאו מיזה? לעומת רייאקארד שכולם רצו שיעזב וחלק מהשחקנים כבר לא תמכו בו וכך גם ההנלה, כאן המקרה הוא הפוך לגמרי כולם רצו שיישאר והוא בחר ללכת. האם השפעה של עזיבתו תפגע בנו בעונה הבאה? אני חושש שכן.לדעתי העזיבה הזו היא נוק אווט מנטאלי.

כעת נעבור לבעיה המקצועית, פפ הוא גאון לכל דבר אומנם משוגע ולפעמים עם הראש בקיר אבל תמיד הוא ידע להוציא שפן מכובע את הרכבים הזויים ומפתיעים. היכן יש עוד מאמן כזה? שדוגל במשחק התקפי ודורש משחקניום 105 אחוז גם בדקה 90 כאשר הקבוצה מובילה 5-0. אין ראוי ממנו לאמן את בארסה אשר כולו מכף רגל ועש ראש קולה ומנהיג. מי יוכל להכנס לנעליו העצומות? ראינו מה קרה לצ’לסי אחרי מוריניו, לליברפול אחרי בנטיז ומה יקרה לבארסה?
המאמן שיבוא לא בא לבית שבור והרוס שאותו יש לבנות מחדש אלא מגיע למכונה משכוללת אשר צריכה רענון ורעב קל. איך בדיוק יצליח להתאים את עצמו לקבוצה? הרי הוא המאמן.

העזיבה של פפ הרבה יותר כואבת לי מכל הפסד קלאסיקו או איבד תואר בשנים האחרונות, זה מרגיש לי כאילו בארסה הגדולה באמת הדיעה לסופה ואני לא יודע איך ניתן להחזיר אותה תחת שרביטו של מאמן(קוסם?) אחר.

תודה לך פפ גווארדיולה על שעמדת על עקרונות הכדורגל ההתקפי, עשית בית ספר למאמנים שהתחילו לאמן עוד לפני שהתחלת לשחק, הבאת את בארסה לגבהים שאפילו האוהדים הכי אופטימים לא האמינו שניתן להגיע אליהם. ידוע לי שאתה רוצה רק את טובת המועדון ולכן את עוזב , הרי את המוח הגאוני שלך קשה להבין אולי בעונה הבאה נבין למה עזבת. אךך כמה שאוהדי רעל עכשיו שמחים.


(tom01) #26

עם כל הכבוד לגאושו, למסי, לרייקארד, לצ’אבי ואינייסטה, לכל השחקנים והמאמנים הגדולים שעברו ועוד יעברו, אני לא חושב שיהיה מישהו שייצור עוד תלכיד שכזה, שייצור עוד “פפ טים” שכזאת.

זה נראה TOO GOOD TO BE TRUE, מאוהד לשחקן צעיר, למביא הכדורים בקאמפ, לשחקן בקבוצה הבוגרת, לאחד מהשחקנים הראשונים שטעמו את טעם גביע אירופה בבארסה, לקפטן הקבוצה הבוגרת שהתחנך תחת כנפו של יוהאן קרוייף האגדי, למאמן הטוב ביותר שדרך בבארסה אי פעם. זה נראה כאילו אי שם, סופר ישב וכתב לו סיפור אגדה, “האגדה של פפ”, כי אחרת קשה להאמין שכל זה קרה במקריות.

פפ הוא מאמן עם כוח, נוכחות, מוטיבציה, אבל התכונה הכי חזקה שלו, זו שהשחקנים שלנו חזרו עליה פעם אחר פעם אחר פעם, היא שהוא יכול לשכנע אותך שלא משנה כמה זה קשה על גבול הבלתי אפשרי, זה יכול להתבצע. ואני, אוהד פשוט מישראל הקטנה, תמיד האמנתי לו. גם אז מול צ’לסי, גם בגמרים נגד היונייטד, גם בקלאסיקוס, ידעתי שתחת פפ אנחנו ניתן את הכל, אף פעם לא נתבנקר, תמיד נחפש איך לשפר, לעולם לא נתרץ.

אם עד עכשיו לא חשבנו שזה סופו של עידן בעקבות הפסד האליפות וההדחה מהאלופות, אני מניח שעכשיו אפשר לסכם את זה כך. אותו האיש שהגיע לפני כארבע שנים וחולל מהפכה בברצלונה בפרט ובעולם הכדורגל ככלל, אותו אדם שאמון על גוליאדות כה רבות שאין לו מספיק אצבעות בגוף כדי לספור אותן, אותו אדם שזכה בכל כך הרבה גביעים שאין לו מספיק חדרים בבית לאפסן אותם (אולי כריסטיאנה יוכל לעזור לו בבעיה הזאת), אותו אדם שגרם לנו ולמיליוני קולס למעט אכזבות אך לאין ספור שמחות, פפ, EL PUTO JEFE, עוזב.

אמרו שבבארסה הזאת תשים בובה במקום מאמן וגם היא תזכה באותה כמות תארים כמו שלו. אמרו שהוא אוברייטד. אמרו שהוא גאה מדי מכדי להודות בטעויותיו. אמרו שהוא צריך להוכיח את עצמו במקום אחר.
אז אמרו! בשבילנו, תמיד תהיה מספר אחת, פפ.

מעל כל המשפטים שחתומים על שמו ומסיבות העיתונאים שהוא השתתף בהן, המשפט שתמיד נזכור ותמיד יהיה הכי מזוהה איתו הוא - “אנחנו מנצחים ומפסידים באותה הדרך”, כל כך פשוט אך עם זאת בעל משמעות כל כך אדירה, כמו פפ בעצמו.

לאן מכאן? מה עושים הלאה? מי יוביל אותנו? על המגרש אלו יהיו אותם שחקנים, אבל על הקווים? לא יהיה עוד אחד כמוהו…


היום פפ, כולנו בוכים איתך… :embarassed:


(ganjo) #27

האמת, אני מאוכזב מהחלטתו של גוארדיולה. אבל אני לא מדבר על האכזבה הברורה מאליה של עזיבתו אלא מאוכזב מעצם בחירתו. מעצם ההחלטה. לצערי אני נולדתי לתוך עידן הפוליטיקלי קורקט. אין באפשרותי לדעת מה קורה מאחורי הקלעים. אני לא יודע אם זו אשתו של פפ שמאסה בהיעדרותו הגשמית או הרעיונית, או שמא זה העלבון שגוארדיולה העמיס על עצמו עם לכתם של מנהיגו הרוחני (קרויף) ושל יוצרו כמאמן (לאפורטה), או שמא זה בכלל איזה דיכאון קליני עמוק שהוסתר מאיתנו לעילה, או שמא זה, רחמנא לצלן- שאיפות פוליטיות גדולות יותר(?), אבל עזיבתו של פפ מתפרשת בעיניי כאקט פחדני.

מאמן כדורגל זה לא מינוי פוליטי. זה מינוי מקצועי, וגוארדיולה ברמה המקצועית הוכיח את עצמו כגאון כמעט בכל התחומים. אני לא מבין את הקדנציאליות המגוחכת הזו. החלום שלי היה שפפ יהיה לפרגי הפרטי שלנו. מבחינה מקצועית אני לא מוצא ולו סיבה אחת לעזיבתו ואם עזיבתו היא תוצאה של פסיכולוגיית האני שלו אז הרי שזהו כישלון. טיפלו בו בכפפות של משי וזה כולל את כולם (נשיאים, תקשורת, אוהדים), נתנו לו יד חופשית וזה לא הספיק. כנראה שדבר לא היה מספיק. על העתיד של בארסה עוד נדבר רבות, ועל תקופתו של גוארדיולה עוד ידברו לא פחות- אבל אם חיפשנו כוכביות אז נראה לי שמצאנו אחת. יכול להיות שזה רק הכאב שמדבר מגרוני ושבעוד שבוע אני אתנער לגמרי מהדברים הללו, אבל זה מה שיושב על ליבי כרגע.

ובעניין אחר קצת (או שלא?)- אתמול הבת החמודה שלי קיבלה כדור קטן של בארסה במתנה. הרגע שמתי אותו לידה והוא התגלגל לכיוונה. אני נשבע לכם שהיא נישקה את הסמל!


(RBarca17) #28

ליאור, בוא ניתן לו לפני הכל לומר את דברו, ואז נשפוט. למרות שהתסכול ברור ומובן, ועם כל אהבתי לפפ גם החלום שלי היה שיכהן כפרגי של ברצלונה ויצעיד את בארסה לאורך שנים על גבי שנים להישגים חוזרים ונשנים.

ובכל זאת, נדמה שהוא אינו הטיפוס, וזה ניחן עליו עוד כשחקן. אולי זה הפרפקציוניזם שלא נותן לו להיות גם במקום בו הכל לא יהיה על סף השלמות כל הזמן(והרי אם יאמן שנים רבות הירידות יגיעו באופן טבעי ומובן), ואולי(ואף סביר) שזה בכלל משהו אחר.

אני מניח שזה בעיקר הפילינג המפורסם- למרות שגם את זה ניתן לפרק לגורמים…


(shoogi96) #37

[B]"יש רגעים
נגמרות לי המילים
רק הראש מלא תמונות
רעשים ודמיונות

רגעים [/B] [B]
נגמרים ההסברים
רק הלב עובד שעות
לכסות את הדמעות"[/B][RIGHT]
אם יש גן עדן בתוך העולם הזה שנקרא כדורגל- פפ גילה לי אותו היטב בארבעת השנים האחרונות. חיכיתי עד לרגע האחרון ממש, עד שפפ יוציא את המילים האלה מהפה שלו במסיבת עיתונאים, סירבתי להאמין עד השניה האחרונה למרות שכולנו ידענו את הבשורה המרה כבר מאתמול. אני שבורה, קרועה, פצועה ואין לי מושג איך קמים מהאגרוף הזה. ואם אנחנו ככה, אני לא רוצה לדעת איך השחקנים… הלב היום כואב אבל יודע להעריך. למרות הטיימינג הכל כך לא אידאלי, אפשר להבין את גווארדיולה. הוא השיג הכל כבר בעונתו הראשונה, הוא ניצח ביד רמה על הכדורגל הכי יפה שנראה על המגרשים לאורך ארבע עונות שלמות וגם אם העונה הנוכחית נגמרה בטעם מעט מלוח מבחינת תארים- אולי הוא מיצה, אולי הוא חושב שזה הזמן לדם חדש שיעיף את הקבוצה לפסגות חדשות- שלו, לפפ, אין כבר את הכוחות לכך. הוא מאז ומתמיד היה בחור של אתגרים ואולי זה הזמן בשבילו למצוא את האתגר הבא, או נכון מכך- למצוא לבארסה את האתגר הבא. אני מאמינה בלב שלם שהוא לא עוזב לטובת אינטרסים אישיים אלא אך ורק כי הוא חושב את מה שכולנו לא מעיזים בכלל להעלות על הדעת- שעזיבה שלו היא הדבר הנכון בשביל בארסה.

עצם זה שהעזיבה שלו מעציבה אותנו יותר מכל הפסד, יותר מכל איבוד תואר- אומרת הכל. כי אנחנו מרגישים שבעזיבה שלו אנחנו מפסידים באיזשהו מקום, אנחנו מאבדים משהו יקר. הייתי מוכנה לאבד הרבה יותר מתואר אחד בתמורה לכך שיישאר. כי לו אני מאמינה כשהוא אומר שכבר ניצחנו ובו, ורק בו, אני בוטחת שהוא מקרין בפניו שהכל יהיה בסדר. אני מאוכזבת, אך מפוייסת.

תודה פפ. על אינספור מילים אינטיליגנטיות מאין כמוהן מול התקשורת, על אלפי תמונות שייצרבו בזיכרון שלנו לנצח, על תנועות הידיים הבלתי נשכחות על הקווים שרק אתה והשחקנים מבינים, על החיוכים בשעת הצורך, על הצניעות הבלתי נגמרת, על הג’נטלמניות והאצילות שהיו חלק בלתי נפרד ממך, על רוח הווינריות שהבאת למועדון, על כריזמה מעוררת הערצה, על ריצת האמוק אחרי הגול של אנדרס בברידג’, על זה שתמיד העדפת איכות על פני כמות, על הפיכת הטיקי-טאקה ללא פחות מדרך חיים, על כך שהוכחת לנו שגם הבלתי אפשרי הוא אפשרי, על זה שגרמת לנו לאהוב, לכבד ולהתגאות גם בתקופות רעות, על כך שהעמדת את הקבוצה הכי טובה בהיסטוריה של המשחק, תודה על הנצחונות, על תוצאות התיקו וגם על ההפסדים, על השגעונות ועל השפנים שהוצאת מהכובע, תודה על זה שאת המשפט “אנחנו מנצחים ומפסידים באותה הדרך” הוכחת גם במעשים, תודה על היותך פפ גווארדיולה, אגדה חיה שנושמת בלאו-גראנה מדי יום והמאמן הכי גדול שמועדון כדורגל ברצלונה ידע מימיו. הרבה יותר ממאמן. תודה.

יום שישי היום. סוף שבוע. בדרך כלל זה הזמן בו כולם רוצים לצאת, לחגוג, להנות… הדבר היחידי שאני רוצה לעשות היום זה לראות את הרגעים האדירים של האדם הדגול הזה. בלופים. הרי אנחנו כלום ושום דבר מבלי לזכור את ההיסטוריה שלנו, ואין עוררין שבהיסטוריה הזאת יש לאותו פפ מקום של זהב טהור.

בארסה של העונה הבאה, ללא המנטור- פפ, היא חידה גדולה. ימים יפתרו לנו אותה ונקווה שנמצא חיוך בסוף הטלטלה הזאת. אני בטוחה שפפ יהיה שם באופק ויעקוב בזווית של העין איך הילדים שלו מסתדרים בלעדיו, איך הלב של בארסה ממשיך לפעום בעוצמה… והוא עוד יחזור, אי שם בפיתולי הזמן. אין לי ספק.

[CENTER][I]אדיוס מיסטר. לפחות לעת עתה.[/I]

[/RIGHT]
[/CENTER]


(Shal0m) #38

אני לא אדם רגשן בד"כ… ובתקופת פפ הזלתי דמעה רק פעמיים , הפעם הראשונה היתה אחרי הניצחון על יוניטד ברומא, וההבנה איזו קבוצה גדולה ומפוארת פפ בנה… והפעם השניה היום.

בהצלחה טיטו.