אקסים בארסאים ומושאלים ::

ברצלונה

(Colombian Cowboy) #1771

אנסה להבין את הלך הדברים כאן, בראבו גרם להגנה להראות טוב בעונת הטרבל (וגם קצת עונה שעברה) ולא ההיפך?? הזייה קלאסית.

בראבו היה אחלה, לא מפשל הרבה ועושה את העבודה, אבל הייתה לו הגנה שדפקה עונה מהסרטים בראשות אלבס, פיקה, מסצ’ראנו ואלבה (גם בוסי כמובן) שגרמה לו להיראות נויר. זה לא באמת. הוא תמיד היה בינוני.

טר שטגן? הרבה יותר קרוב לשוער וורלד קלאס הבעיה היא חוסר היציבות שלו. ניחא, גם ואלדס - השוער הטוב ביותר של בארסה - מכר אותנו כמה משחקים עם כמה וילדוסים. הכל כלול.

(khen10) #1772

זה בדיוק הקטע, מה הציפייה שלך משוער. ממה אתה מתלהב כשאתה רואה שוער. אף פעם לא אמרת וואו איזה פס של בופון, וואו איך אוליבר קאן השתחרר מהלחץ, וואו איך איך הם עוזרים להגנה שלהם לנהל משחק מסירות. מה שעשה אותם גדולים זה היציבות שלהם והעובדה שהקבוצה שלהם ידעה שבשער שלהם, ממש מטר לפני הקו, עומד אדם אחראי. זה משפיע על כל הקבוצה.
בראבו סיפק את הסחורה הזאת, בדיוק מה שבארסה הייתה צריכה. אני מעדיף מישהו יציב (גם עם משחק רגל לא משובח) מאשר מישהו עם משחק רגל טוב (וגם זה בספק) ולא יציב. זה הכל.

(Colombian Cowboy) #1773

אמרת מה שמחפשת כל קבוצה, לא מה שבארסה מחפשת בעמדת השוער.

אנחנו לא קבוצת הגנה טובה, אף פעם לא היינו ולא על זה מתבסס סגנון המשחק. כשאנחנו מגנים על השער אנו עושים זאת ע"י לחץ, החזקת כדור ועוד. לכן, אני לא מחפש שוער טוב של כל העולם אני מחפש שוער שיתאים לבארסה. משחק הרגל בהחלט מקבל חשיבות, היכולת באחד על אחד בהחלט נלקחת עקב ריבוי מתפרצות כשקו ההגנה גבוה (ואלדס היה השוער הטוב ביותר בעולם שראיתי באחד על אחד), לכן בראבו הוא עוד שוער, לא יותר.

(khen10) #1775

אין קייס שטר שטגן גרוע, וזה גם לא הקייס שניסיתי להציג…
הטענה שלי היא פשוטה מאוד: את התכונות הכל כך חשובות (לתפיסתי) אצל שוער - יציבות, סולידיות ומתן ביטחון להגנה, מצאתי יותר אצל בראבו מאשר אצל טר שטגן. זהו.

(GoD iS a Dj) #1776

[QUOTE=khen10;1707385]אין קייס שטר שטגן גרוע, וזה גם לא הקייס שניסיתי להציג…
הטענה שלי היא פשוטה מאוד: את התכונות הכל כך חשובות (לתפיסתי) אצל שוער - יציבות, סולידיות ומתן ביטחון להגנה, מצאתי יותר אצל בראבו מאשר אצל טר שטגן. זהו.[/QUOTE]

אבל זה פשוט לא נכון.
טר שטגן לא משרה הרגשה של לחץ או פאניקה… להפך מפעילים אותו יותר מידי עם המסירות אליו.

(khen10) #1777

מותר לא לראות את הדברים אותו דבר ולפרש את מה שרואים בצורה שונה… אני חושב שבראבו בשיאו עדיף על טר שטגן בשיאו, כי הוא עונה טוב יותר על פרמטרים חשובים עבורי.
באופן כללי בארסה הלכה על מניה שלפי כל הדעות הייתה בעלייה וזנחה מניה שלפי רוב הדעות הייתה בירידה, אם לא בטווח הקצר אז בטווח הארוך. אז אני מקווה שלא משתמע מהדברים שלי שהייתי מעדיף לשחרר את בראבו ולא את טר שטגן. עם כל החסרונות של טר שטגן לתפיסתי (ולפי מה שאני רואה כאן זה רק לתפיסתי), עדיין היה עדיף להשאיר אותו מאשר את בראבו, כי מסתכלים קדימה ולא אחורה. ועדיין, בכל משחק שהוא ישחק אני ארגיש פחות בטוח ממה שהייתי מרגיש עם בראבו כששיחק כאן.

(MarkG) #1778

חייב להוסיף את הגרוש שלי לדיון. אני מבין למה בראבו נראה יציב יותר, אך גם ההגנה באותן עונות של בראבו הייתה יציבה יותר, אז לי אישית קשה להגיד שזה לחלוטין בזכות הצ’יליאני. מה שעוד יותר מערער זאת, זה הכושר הנוכחי והמצב הכללי של סיטי. שם יש לו הגנה פחות טובה כרגע, והוא סופג בצרורות. עם זאת, כל הקבוצה שם צולעת וזו רק עונתם הראשונה. אני אישית לא מבין את הביקורות על טר-שטגן. אי אפשר לדעתי לצפות משוער צעיר להיות האקס פקטור בעונתו הראשונה בליגה. כל מה שאני מצפה ממנו זה לצבור נסיון וביטחון, עדיף עם כמה שפחות טעויות, ואז אצפה ממנו להיות אקס פקטור בעוד שנתיים שלוש, ככה זה כשמשקיעים עם מבט לעתיד. בינתיים אני מאוד מרוצה מMATS, אשר לדעתי יהיה מהטופ 3 בעולם בעוד שנים מעטות, רק שנדע לשמור עליו.

Sent from my P9000 using Tapatalk

(moshe34) #1779

אני אישית לא מבין למה צריך ל “גמד” את בראבו כדי ל"לרומם" את טר שטגן.
בראבו עשה בבארסה שנתיים טובות, הוא היה שוער טוב והיה מקצוען למופת.
הוא לא השוער הכי טוב בעולם ובטח שלא בין הטובים בעולם, אבל הוא עדיין שוער טוב מאוד.
וכל הגניבת דעת פה ולנסות ולטעון שהוא לא הביא לנו נקודות וזה רק בזכות ההגנה. מראה לי רק על זיכרון קצר וכפיות טובה של מקצת מהאוהדים פה.
ובקשר לשקר המוחלט שהוא לא הביא לנו נקודות, בלי לחפש בארכיון ובלי להתאמץ יותר מידי אני נזכר בשתי המשחקים מול ולנסיה בעונה הראשונה.
שהוא בשתי המפגשים היה מצוין ובלם כמה שערים בטוחים כולל עצירת פנדל במפגש השני.
איבוד נקודות בשתי המפגשים האלו היה כנראה עולה לנו באליפות…
הקלאסיקו של הניצחון 2-1, גם שם היו לו לפחות שתי עצירות טובות…
(הקלאסיקו של עונה אחרי של -4-0 היה המשחק הכי טוב שלו בבארסה עם שתי עצירות אחד על אחד מול רונאלדו).
דרך אגב, תחזרו למפגש שלנו מול סביליה בחוץ בסופר קופה השנה ותראו שגם שם הוא היה טוב…
וזה עוד רק מהזיכרון וללא שום “צלילה” לארכיון שלנו.

הוא עושה עונה רעה בסיטי ללא ספק אבל זה לא קשור לתקופה שלו בבארסה.

דרך אגב מבחן זיכרון קצר:
נסו לזכור טעויות קלוסליות של בראבו מול טעויות של טר שטגן, מי טעה יותר?
כל בר דעת יזכור את השטויות של הגרמני מול בילבאו סלטה ויגו (שתי מפגשים) רומא ועוד… לעומת זאת לבראבו אני ממש מתקשה לזכור טעויות שעלו לנו במשחקים…
יותר מזה, אני לא זוכר הפסד או תיקו אחד שלנו שאפשר לומר שנופל על בראבו, בכנות לטר שטגן יש כמה כאלו.
כל זה לא אומר שאני מאוכזב שבראבו לא פה ושטר שטגן הוא השוער שלנו.
בדיוק ההפך, לטר שטגן, יש לו פוטניצאל עצום ואני מוכן לקבל את היכולת הבינונית שלו בהתחלה…
ההחלטה שהתקבלה השנה בקשר למי שיעמוד בשער היא ההחלטה הנכונה.
אני מאחל לבראבו מכל הלב שיצא מהתקופה הרעה שלו. הוא אחד מהאקסים האהובים עלי וללא ספק שחקן שראוי לקבל הרבה כבוד מאוהדים של בארסה.
יותר ממה שהוא מקבל פה.
הגיע תורו של טר שטגן, אני מקווה שהוא אחרי השיפשוף הראשוני יגלה את אותו יציבות ואחריות שבראבו היה פה בשנתיים שלו.

אפשר לאהוב את הגרמני בלי לנסות ולגמד את בראבו עם זיכרון קצר כל כך…

(GoD iS a Dj) #1780

[QUOTE=mos34;1707448]אני אישית לא מבין למה צריך ל “גמד” את בראבו כדי ל"לרומם" את טר שטגן.
בראבו עשה בבארסה שנתיים טובות, הוא היה שוער טוב והיה מקצוען למופת.
הוא לא השוער הכי טוב בעולם ובטח שלא בין הטובים בעולם, אבל הוא עדיין שוער טוב מאוד.
וכל הגניבת דעת פה ולנסות ולטעון שהוא לא הביא לנו נקודות וזה רק בזכות ההגנה. מראה לי רק על זיכרון קצר וכפיות טובה של מקצת מהאוהדים פה.
ובקשר לשקר המוחלט שהוא לא הביא לנו נקודות, בלי לחפש בארכיון ובלי להתאמץ יותר מידי אני נזכר בשתי המשחקים מול ולנסיה בעונה הראשונה.
שהוא בשתי המפגשים היה מצוין ובלם כמה שערים בטוחים כולל עצירת פנדל במפגש השני.
איבוד נקודות בשתי המפגשים האלו היה כנראה עולה לנו באליפות…
הקלאסיקו של הניצחון 2-1, גם שם היו לו לפחות שתי עצירות טובות…
(הקלאסיקו של עונה אחרי של -4-0 היה המשחק הכי טוב שלו בבארסה עם שתי עצירות אחד על אחד מול רונאלדו).
דרך אגב, תחזרו למפגש שלנו מול סביליה בחוץ בסופר קופה השנה ותראו שגם שם הוא היה טוב…
וזה עוד רק מהזיכרון וללא שום “צלילה” לארכיון שלנו.

הוא עושה עונה רעה בסיטי ללא ספק אבל זה לא קשור לתקופה שלו בבארסה.

דרך אגב מבחן זיכרון קצר:
נסו לזכור טעויות קלוסליות של בראבו מול טעויות של טר שטגן, מי טעה יותר?
כל בר דעת יזכור את השטויות של הגרמני מול בילבאו סלטה ויגו (שתי מפגשים) רומא ועוד… לעומת זאת לבראבו אני ממש מתקשה לזכור טעויות שעלו לנו במשחקים…
יותר מזה, אני לא זוכר הפסד או תיקו אחד שלנו שאפשר לומר שנופל על בראבו, בכנות לטר שטגן יש כמה כאלו.
כל זה לא אומר שאני מאוכזב שבראבו לא פה ושטר שטגן הוא השוער שלנו.
בדיוק ההפך, לטר שטגן, יש לו פוטניצאל עצום ואני מוכן לקבל את היכולת הבינונית שלו בהתחלה…
ההחלטה שהתקבלה השנה בקשר למי שיעמוד בשער היא ההחלטה הנכונה.
אני מאחל לבראבו מכל הלב שיצא מהתקופה הרעה שלו. הוא אחד מהאקסים האהובים עלי וללא ספק שחקן שראוי לקבל הרבה כבוד מאוהדים של בארסה.
יותר ממה שהוא מקבל פה.
הגיע תורו של טר שטגן, אני מקווה שהוא אחרי השיפשוף הראשוני יגלה את אותו יציבות ואחריות שבראבו היה פה בשנתיים שלו.

אפשר לאהוב את הגרמני בלי לנסות ולגמד את בראבו עם זיכרון קצר כל כך…[/QUOTE]

אף אחד לא מגמד את בארבו.
בראבו היה שוער טוב בבארסה כך גם טר שטגן בתקופה של בראבו. הבעיה שהקבוצה הייתה טובה ככל.

תראה אותו בסיטי כשהקבוצה קורסת הוא לא מוסיף שום ערך מוסף ואף טועה יותר מידי. יש כאן טרנד לגמד את הגרמני בלי סיבה ולעלות על הגל כשכול הקבוצה מחורבנת.

(moshe34) #1781

“אף אחד לא מגמד את בראבו"
תקרא שוב חלק מהתגובות פה, כל תאורית ההגנה היתה יותר יציבה . ו"הוא לא הביא לנו נקודות”.
אם זה לא ניסיון ל"לגמד" אותו אז אני לא יודע מה…
(דרך אגב, גם על ואלדס השונאים שלו טענו בטיפשות מאוד גדולה שהוא מצליח בזכות הקבוצה ולא גם בזכותו)
אני לא מדבר על השנה הנוכחית בסיטי שהיא ללא ספק רעה שלו. (למרות שיש לו נסיבות מקלות. עם ההגנה והקישור האחורי החלש להחריד של סיטי גם בופון היה סופג לא מעט שם).
אני מתיחס אך ורק לשנתיים שהוא היה שוער בבארסה.
אתה צודק בקשר למשפט האחרון שלך:
השנה טר שטגן, במיוחד במשחקים האחרונים הופך במידה רבה לשעיר לעזאזל של הכישלון בשיטת משחק שלנו.

(MarkG) #1782

mos
מסכים איתך לגמרי, ואני רוצה לחדד את כוונתי. ממש לא התכוונתי לגרוע ממה שבראבו עשה פה. יש לו חלק נכבד בכל התארים שלקחנו איתו, הוא סופר מקצוען והניסיון העשיר שלו גרמו לו להתברג בצורה מושלמת בקבוצה שבאותה שנה איבדה את השוער הטוב בהיסטוריה שלה. זה ממש לא מובן מאליו. עם זאת ההשוואות של טר שטגן אליו עושות עוול נורא לגרמני, וזה מה שניסיתי להדגיש. אי אפשר לצפות משוער צעיר להביא את אותו ערך כמו שוער עם 15 שנים נסיון, ולהגיד שהוא לא מרשים עד כה לדעתי זה פשוט מוקדם מדי ולא הוגן. כמו כן, אי אפשר להשוות את ההופעות של מאטס העונה להופעות של בראבו בשנים קודמות, בגלל איך שההגנה שלנו נראית, זה כמו להשוות תפוחים ותפוזים. מנסה לומר שגם בראבו יכל להיראות לא משהו העונה, ולחרוץ את גורלו של מאטס זה מאוד מוקדם… סבלנות זה אחד המצרכים הכי חשובים לאוהד בארסה בבואו לשפוט שחקן חדש, והעונה הסבלנות שלנו נבחנת ללא הרף. חייב להגיד שאנחנו לא עוברים את המבחן בהצלחה לדעתי, אבל זה כי הקבוצה הזו הרגילה אותנו לסטנדרטים לא אנושיים.

Sent from my P9000 using Tapatalk

(Santiago_Munez) #1783

טייו כבש הערב צמד ענק בניצחון 2-1 של פיורנטינה מול פסקארה, כולל שער ניצחון בדקה ה-95.
בנוסף לשני השערים הוא דייק ב98% מהמסירות שלו, השלים שלושה דריבלים מוצלחים והוסיף שני תיקולים.
חבל שלא קיבל צ’אנס מלוצ’ו, יכל להוסיף לנו לא מעט…

מוזמנים להתענג על השערים היפים:

//youtu.be/rVuRe8hS_mw

//youtu.be/9uS94DfaZg4

(Mendieta) #1784

קצת פיקנטריה.

למי שלא יודע אני עובד בחברה של כדורגל (אגב עם עוד הרבה מהפורום). לא יכול לפרט יותר מדי, אבל במסגרת עבודתי אני צופה בהמון משחקים מכל העולם. היום בפעם השניה יצא לי לראות את צ’אבי באל סאאד. עכשיו לא רק שיצא לי לראות אותו, יצא לי גם לראות אותו במפגש מאוד נוסטלגי מול…אלבארו מחייה אקס מדריד! מי שלא יודע והתחיל לאהוד את ברסה מאז שפפ הגיע וברסה התחילה להיות ברצלונה שאתם מכירים, אלבארו מחייה היה סוג של כישרון עולה אצל המנדרילים, איי שם בשנת 2004, אז כשהיה את עידן הגלאקטיקוס. הוא ועוד שחקנים אפורים כמו ראול בראבו ופאבון היו אעלק כביכול השחקני “בית” המבטיחים שלהם, לצד הכוכבים. הזידאנס והפבונס כינו אותם. מהילד המבטיח נשאר כלום, הוא עזב את ריאל אחרי 3 שנים והתחיל לנדוד, לדעתי היה גם ביוון. כיום הוא פגש את צ’אבי, שתי קפטנים. הקבוצה של מחייה סחטה תיקו מורט עצבים כאשר צ’אבי מאבד נקודות יקרות במרוץ לאליפות, ומחייה מרוויח נקודות במאבק על ההישארות בליגה.

(Santiago_Munez) #1785

איזה טיימינג שביט, בדיוק אני ראיתי את הסרטון הזה שגרם לי להתקף געגוע:

//youtu.be/3wVoavliLaA

האמת שראיתי אותו גם לפני בערך חודש וחצי במשחק שהוא כבש שער בכדור חופשי, גם בכושרו הנוכחי הוא שתי רמות מעל כל שאר הקשרים בסגל שלנו.
חבל שלא פרש אצלנו, הוא כל כך חסר לנו, הייתי נותן הרבה בשביל לראות אותו משחק עוד פעם אחת עם בוסקטס, אינייסטה ומסי.

(moshe34) #1786

בראבו בפעם השניה ברציפות לא בהרכב. ללא ספק עונת בלהות יש לו בסיטי.

(boris163) #1787

[QUOTE=mos34;1709143]בראבו בפעם השניה ברציפות לא בהרכב. ללא ספק עונת בלהות יש לו בסיטי.[/QUOTE]

מה אתה אומר?! ספר לי על זה עוד…

(מצטער הגעתי למסקנה שאני אישית לא מצליח לנתק אותו מהעצב שגרם לשחקן הטוב בהיסטוריה שלנו ובהיסטוריה של הכדורגל, פעמיים! כול עוד הוא היה אצלנו אז סבבה ברגע שעזב לא יכול להתאפק יותר)

נ.ב
ועכשיו אחרי שהתעשתנו טיפה, מקווה שיחזור לעצמו

(tom01) #1788

אולי מי שהכי היינו צריכים אתמול על חשבון גומש, תיאגו אלקנטרה עם צמד מול ארסנל, ממש זורה לנו מלח על הפצעים.

(Ender) #1789

ובישול ^^

אבל מעבר לזה, פשוט ברומטר בקישור של באיירן. איפה הוא ואיפה האין קישור שלנו מאתמול.

(khen10) #1790

שאפו על מדיניות הרכש ועל ההתנהלות המקצועית של באיירן, מועדון אמיתי כמו שצריך להיות ברמה הזאת. אלונסו-וידאל-תיאגו, שלושתם יחד עלו 74 מיליון יורו בסך הכל וזאת חוליית קישור שתשלוט במשחק מול כל קבוצה בעולם. פפ אמנם הביא אותם אבל רואים שאנצ’לוטי משתמש בהם וממשיך את המדיניות השקטה הזאת.

(dolevkikos) #1791

טיאגו ללא ספק הפספוס הכי גדול של המועדון, ועוד גנבו לנו אותו במחיר מצחיק.
אני רואה אותו חוזר לבארסה בשנים הקרובות.

Sent from my iPhone using Tapatalk