אקסים בארסאים ומושאלים ::

ברצלונה

(Aimarito) #1833

לא שאני רוצה להפריע לפתוס הברסאי שלך אגלמה ידידי, אבל תוכל להכווין אותי לדברים אותם בארטרה כתב?

למרות שמההיכרות שלי איתך ברורה לי ההודעה, ובדרך כלל הכתיבה שלך נפלאה, לא ברורה לי הקביעה שנמנע פה אסון הכדורגל הגדול ביותר בהיסטוריה. יש כל כך הרבה מקרים טרגיים שזה פשוט בלתי אפשרי להגיד מה מהם הוא האסון הגדול יותר.
אין צורך אפילו לקפוץ למחוזות שנות ה70 או ה50 באנגליה, המטוס שהתרסק רק לפני זמן קצר הוא מבחינתי אחד המאורעות הכי טרגיים בכדורגל העולמי.

(Shusaku) #1835

אני חושב שההבדלה היא בין אסון טבע לבין פיגוע שהוא רצח מכוון.

ועדיין באסונות קשה לי מאוד להבדיל בין השניים. בספורט העולמי היו אסונות טרגיים ונוראיים וזה לא משנה שהם לא ידי אדם, רק על ההגדרה “האסון הגדול ביותר” אני דן. ברור שנמנע שם אסון גדול, ולמזלינו זה הסתיים בפציעה שטחית של בארטרה.

(saharad) #1837

תגידו מה המצב של אדאמה טראורה מול המועדון, הוא נמכר לחלוטין או שיש סעיף חזרה?
הילד פשוט ענק עושה עבודה מדהימה בפרמיירליג. חסר לו הדרכה נכונה והתייחסות לכמה דברים שצריך לשפר, אך עדיין אני רואה הרבה דרכים בהם אפשר לשלב אותו בקבוצה.

(borntorun) #1838

אדאמה עושה עבודה מדהימה בפרמייר ליג? חדש לי. בהתחשב בזה שהוא שחקן התקפה, והקבוצה שלא לא מצליחה להבקיע שערים…

הוא הגרסה הכי קלאסית שיש ל"ווינגר מהיר בלי תוצר סופי". מהירות, עובר שחקנים, לא יודע לבעוט, למסור או להרים.

(saharad) #1839

אני לא חושב שזה לגמרי נכון. על פני השטח אתה צודק אבל להבדיל מהווינגרים הקלאסים שאתה מתייחס אליהם הוא פשוט גרסה מאוד קיצונית. המהירות, הכוח המתפרץ, הכוח הפיזי, התאוצה, הזריזות והנתונים הפיזיים שלו פשוט ללא מתחרים בכדורגל העולמי. במראית העין זה פשוט נראה לא פרופורציונלי לאף שחקן אחר בעולם, ואפשר לראות איך הוא עובר בקלות מופתית את השחקנים הכי בכירים בליגה ועושה זאת נגד הקבוצות הכי טובות בליגה. כמו כן, הוא לא חד גוני שפשוט מעיף כדור ורץ אחריו (סגנון טייו), יש לו טכניקה ושליטה בכדור מאוד גבוהה.

לגבי התוצרת הסופית שלו אני מסכים שהוא צריך לשפר אותה, הקבלת החלטות והיכולת לסיים מהלכים לא ברמה מספיק טובה לשחקן מוביל. מצד שני כמו שאמרת הוא משחק כ"שחקן התקפה", אבל בקבוצה כמו מידלסברו שרוב הזמן מתגוננת וכנראה גם יורדת ליגה. אפשר לראות שהוא המון פעמים רץ את כל המגרש לבד ונתקע, או שהוא מסדר מצבים מבריקים והסיומת של חבריו פשוט לא ברמה.
רק בשביל להבין את הסדר גודל של המוערבות שלו בממוצע למשחק:
מסירת - 14.6
בעיטות - 0.4
דריבלים - 5.4 (הממוצע הגבוה ביותר בפרמיירליג בפער).

אני חושב שהפוטנציאל שלו ענק, וביחס למקום בו הוא נמצא הוא עושה עבודה מדהימה. יהיה יותר מעניין לראות אותו בקבוצה יותר חזקה בפרמיירליג, כמו סאותמפטון או אברטון שם הוא יכול הרבה יותר לבוא לידי ביטוי וללמוד איך לשחק נכון יותר (אולי עונה הבאה). עם זאת כמובן שהייתי מעדיף לראות אותו חוזר לבארסה.

(Santiago_Munez) #1840

בעקבות הדיון ערכתי השוואה בין האקסים שלנו:

(Aimarito) #1841

ליעוז סחטיין על ההשוואה, אבל אולי שווה להכניס להשוואהאת מוניר אולי במקום קוונקה שנראה לי פחות רלוונטי למועדון, ופחות סביר שיחזור אלינו.

אני חייב להגיד שניסיתי לבנות גם ניתוח כלשהו לדלופאו אבל קשה לבנות לו ניתוח מלא הואיל והוא עבר רק העונה בין שתי קבוצות, ולמרות שברור שהוא מוכשר בגדול, הוא נע בקביעות בין הספסל להרכב ולא זוכה למעמד יציב.

אני אשמח לראות כמה שחקני נוער בעלי פוטנציאל חוזרים, אבל אני לא יודע אם דווקא שחקנים כמו דלופאו או אדאמה הם מש שחסר לנו, אבל את זה אשמור לסוף העונה.

(Santiago_Munez) #1842

מוניר אבל שחקן עם אופי שונה, גם בולנסיה הוא שיחק כשליש מהמשחקים שלו כחלוץ מרכזי.
אבל עשיתי עוד השוואה:

(khen10) #1844

אוי ואבוי אם הפתרונות של בארסה לעונה הבאה יהיו דאולופאו, אדאמה או מוניר.
תסתכלו איפה היו הבעיות האמיתיות של הקבוצה העונה - משחקי חוץ מסובכים שהייתה חסרה בהם מנהיגות דומיננטית, אחריות, שליטה, קור רוח. חפשו שחקנים כאלה. לא ילדים שמשחקים בקקה, רצים עם הראש למטה, עוברים 30 שחקנים ובסוף בועטים ליציע.

(moshe34) #1845

סאנדרו רמירז אם צמד בניצחון של מלאגה על גראנדה.
יש לו כבר 12 שערים השנה ועוד בישול אחד. הילד נמסר בחינם.
דרך אגב לא מעט מה 12 שערים שלו זה גולסואים…

(Aimarito) #1846

מצד אחד אומרים שהעובדה שהוא מצליח במלאגה, לא אומרת שהוא יצליח בבארסה. מצד שני הוא הבקיע מול לא מעט קבוצות בלה ליגה (כולל אותנו, אתלטיקו מדריד ו-ולנסיה ב"דרבי המצורעים" מול מוניר ומונטויה) שזה גורם לך לחשוב האם היה שווה להשאיר אותו רק בשביל רוטציות מול קבוצות חלשות יותר.

אני עדיין חושב שהוא עדיף על מונית, והיה אפשר להתנהל איתו טוב יותר.

(moshe34) #1847

הוא לא היה אמור להיות במקום סוארז. הוא היה צריך להשאר במקום אלקאסר.
הוא שחקן צעיר והיה מוכן למעמד הזה. אבל “הוא לא מספיק טוב” “ואסור לבזבז את הקרירה של השחקן הטוב בעולם על שחקני משתלה”.
ונמסר בחינם…

(dmitrys) #1848

סנדרו בשנה שעברה - 520 דקות, 0 שערים 1 אסיסט.
מוניר בשנה שעברה - 1082 דקות, 3 שערים, 3 אסיסטים.
פאקו בשנה שעברה - 2835 דקות, 13 שערים ו 7 אסיסטים.
אתה רואה את פאקו השנה ומתעצבן, אבל הוא הגיע אלינו עם רקורד לא רע. להזכירך, רצינו שחקנים טובים ממנו, אבל הם לא הסכימו להיות שחקני ספסל.
אני בהחלט יכול להבין מדוע הביאו את פאקו והעזיבו את סנדרו ומוניר. לא מצדיק, אבל יכול להבין.
אני לא יכול להבין מדוע סנדרו לא נמכר אלא נמסר בחינם, ומדוע על שחקן ליגה סביר בסה"כ כמו פאקו צריך לשלם 30 מיליון, כשהוא בבירור הולך לחמם את הספסל.
הצלחה במאלגה\ולנסיה לא אומרת שהשחקן מתאים לבארסה. גם פאקו הצליח שם.

ואני לגמרי לא בטוח ששחקן צעיר היה מוכן לשבת על הספסל ולא לראות דשא. מאיפה הבאת את זה?

(Dovi) #1849

אני דווקא זוכר אותו כמחליף סביר ביותר ואפילו כבש פה ושם גולים.
מצד שני מסכים עם הדעה שזה שחקן מצליח בסאות’המפטון או במאלגה לא אומר שהוא יצליח בברצלונה.

זה ששחקן מצליח בבאיירן והוא אחד הקשרים הטובים השנה באירופה, זה כן מדד.

(moshe34) #1850

סנדרו בשנה שעברה - 520 דקות,
פאקו בשנה שעברה - 2835 דקות, אתה לא מזהה הבדל משמעותי?
(זה דקות בליגה או בכל התחרויות?)
סנדרו שנה שעברה בספסל אם מאמן שלא חשב שזה לא נכון לתת לmsn מנוחה. (דוקא השנה לוצו בקטע הזה השתנה ונותן יותר דקות מנוחה לסוארז) ולא עשה שום בעיות. השנה אני יודע שהוא רצה להשאר וברצלונה מסרה אותו.
אני מניח שהוא לא היה עושה שביתה איטלקית. יש לך מידע שונה? שתף אותנו.
מוזר, אתה טוען שהצלחה בקבוצות כמו מלאגה וולנסיה לא אומרת שהשחקן מתאים לברצלונה.
אתה רוצה שאני יספר לך כמה שחקנים גדולים התחילו במועדנים בסגנון של ולנסיה ומלאגה?

בגלל זה, ועוד. אם החור שיש לנו בהגנה היה צריך לשמור את הכסף של אלקאסר. ולחפש מגן בסכום של 30 מיליון אירו.
אין הבדל בין סנדרו של שנה שעברה לשנה. רק יותר דקות ומאמן שסומך עליו…

(dmitrys) #1851

משה, אני לא מבין מה אתה אומר.
סנדרו קיבל מעט דקות בבארסה ולא תרם. סנדרו מקבל הרבה דקות בקבוצה אחרת וכן תורם. מסכנה שלך היא שסנדרו שחקן שמתאים לבארסה.
פאקו עושה בדיוק את אותו הדבר , רק בסדר הפוך. אז איך הוא לא טוב?
הסטטיסטיקות הן בכל המסגרות ונלקחו מ WHOSCORED.

אני גם בטוח שהוא לא היה עושה שביטה איטלקית, אבל בקיץ הוא קיבל את ההחלטה הנכונה - ללכת לקבוצה שבה הוא אשכרה ישחק כדורגל. לא כולם ברטרה.

מוזר, אתה טוען שהצלחה בקבוצות כמו מלאגה וולנסיה לא אומרת שהשחקן מתאים לברצלונה.
אתה רוצה שאני יספר לך כמה שחקנים גדולים התחילו במועדנים בסגנון של ולנסיה ומלאגה?

יש לך כשל לוגי. מה הקשר בין שני המשפטים? כדי להפריך את הטענה שלי אתה צריך להוכיח שהצלחה במאלגה\ולנסיה בהכרח גורמת להצלחה בבארסה. ואת זה אתה לא יכול להוכיח כי פאקו או גומש מוכיחים שמה שאמרתי הוא נכון.
אני לא טענתי שהצלחה בקבוצה אחרת בהכרח גורמת לאי הצלחה בבארסה.

(moshe34) #1852

אני כותב שסנדרו שחקן שיכול להתאים לנו בעמדה של המחליף של סוארז.
אני יודע, שלא הוא זה קיבל את ההחלטה לעזוב אלא ברצלונה. (אני עוקב אחרי הרבה חשבונות שעוקבים אחרי שחקני נוער של בארסה.)
מי שמסר אותו בחינם זה ברצלונה. אם זה היה תלוי אך ורק בסנדרו, הוא היה נשאר השנה.

(dmitrys) #1853

יכול להיות שהיה נשאר, אני סומך עליך בהקשר הזה.
תנסה לרגע לשכוח מה קרה השנה, ותסתכל על הנתונים שלו ושל פאקו בשנה שעברה - לא היית מעדיף את פאקו בקיץ? נגיד אם היה מגיע בחינם.