ניימאר :: מספר 10 החדש של פריז

(SantiagoBernabeu) #209

שוב, מה שהוא אמר אז נבע גם מתוך אינטרסים. גם היום כשהוא אומר שהסיבה העיקרית היא האתגר המקצועי אני לא מאמין לו, הוא אומר את מה שהוא פשוט צריך לומר. כמובן שזה יכול להיות סיבה נוספת, ואני באמת מאמין שזו אחת הסיבות, אבל את הסיבה העיקרית שזה לשפר טת המותג שלו ולהגביר את הסיכויים לזכות בכדור הזהב, הוא לא אמר. וזה לגיטימי לחלוטין.

אותי אישית אף פעם לא מעניין מה יש לשחקנים לומר. תמיד אלה קלישאות שחוזרות על עצמן ואין להם משהו באמת מרגש לחדש לנו.

פשוט להבא קחו בפרופורציות את מה שהשחקנים אומרים. לא צריך להתרגש כששחקן אומר שהוא עצוב, שמח, אוהב או שונא. הכל בולשיט.

(ganjo) #210

הרומנטיזציה סביב הסיבות לעזיבת ניימאר מצחיקה אותי. הוא לא עזב בגלל שנמאס לו להסתופף בזוהר המסי, הוא לא עזב בשביל לחתור בקנו או בסירת מפרש (פ.ס.ז אולי לא הטיטאניק אבל היא לפחות יאכטת יוקרה עם כל המנעמים הנדרשים והלא נדרשים), הוא לא עזב בשביל להוביל קבוצה או בשביל לזכות בכדור הזהב והוא לא עזב בשביל להתאחד עם חבריו הילידים מברזיל. הוא גם לא עזב בשביל לשבור את שיאי מחירי ההעברות (תואר זמני ממילא).

ניימאר עזב בשביל יותר כסף. ומה שעצוב זה שכשמדובר בעשירים כקורח אנחנו משום מה מאוד סלחניים כשמדובר בסיבה הזו. האדם הפשוט שעובד במקום בו הוא זוכה להערכה ומתוגמל בהתאם ומחויב גם לטובת מקום העבודה ולא רק לטובת האינטרס האישי מגלה הרבה יותר נאמנות מהצולטי מיליונר רודף הבצע שהוא ניימאר. אני שופט אחרים רק על פי הסטנדרטים בהם אני שופט את עצמי. מאחר ואני לא הייתי לא עוזב את מקום עבודתי בצורה כזו אני יכול לצפות גם משחקני הכדורגל של קבוצתי האהובה העשירים לאין שיעור ממני שלא לעשות זאת. עשו זאת? נבלות בני נבלות.

לא אהבתי ולא התגאיתי ברכישתו ושמח מאוד להיפטר ממנו. ניימאר מבחינתי סימל את מה שהתקלקל בבארסה אחרי עידן גוארדיולה. בצע הכסף שלו עשה לנו טובה גדולה.

מסכים איתך, למרות שיש שחקנים שכן מסוגלים לתת ריאיון מעניין ואף מחדש.
כמובן שהיום כל שחקן אומר מה שהתקשורת רוצה לשמוע, אבל קיימים בודדים שלא משחקים לפי החוקים הבלתי כתובים האלה והם תמיד מוסיפים לך עוד זווית למקרה מסויים.

רוב השחקנים גם אם ירגישו עצובים/שמחים/אוהבים/שונאים ימשיכו לדאוג לאינטרסים של עצמם, רובם לא יעשו מרד או יצאו לתקשורת ויגידו את דעתם, אני מסכים עם הנקודה הזאת. קיימים שחקנים שאני מאמין לאהבה שלהם כלפי מועדון, מעטים כמובן אבל קיימים. אף אחד לא ציפה מניימאר לאהוב את המועדון כמו שמסי או צ’אבי אוהבים או לאהוב את מדריד כמו שמוראטה ונאצ’ו אוהבים.

(khen10) #212

למה אתה בטוח שניימאר עזב רק בשביל כסף? כלומר, כסף זה ודאי אחד השיקולים. משכורת פי 2 ומענקים שמנים לו ולאבא שלו.
אבל אני יכול לראות עוד הרבה סיבות.
בארסה היא כבר לא מותג נוצץ כמו שהייתה בשיא של לפני כמה שנים, היא לגמרי מועדון שאומרים לו “לא”, גם אם אתה שם וגם אם אתה לא שם.
לחברים הטובים מסי וסווארס יש תחליפים הולמים כמו אלבס, סילבה ועוד הרבה דרום אמריקאים ו"בחורים כיפיים". גירלס ג’אסט וונט טו האב פאן, וגם ברזילאים כידוע.
בבארסה הביאו לו שחקני רכש אפורים כמו גומש ולוקה דין, ובפסז הוא יכול להיות בטוח שיביאו לצידו כוכבים שיוציאו ממנו את המיטב ויקדמו את הקבוצה.
מתסכל להישאר ולראות את ההתנהלות המוצלחת של ריאל ולעומת זאת לראות את ההתנהלות הכושלת של ההנהלה שלך שמדרדרת את המועדון. למה להישאר חלק ממניה בירידה? אתה תקרע את התחת על הדשא והאנשים בחליפות מעליך יחרבו את הכל. לא נחמד.

מאז לואיס פיגו נראה לי שלא היה שחקן שבארסה רצתה שיישאר, והוא עזב בהעברה שנחשבת “התקדמות” למקום שיוכל להשיג יותר גם אישית וגם קבוצתית. אצל כל שחקן גדול שעזב, אחד הקריטריונים או שניהם לא התקיימו. אטו (פפ לא רצה אותו), זלטאן (פפ לא רצה אותו), אלכסיס (הביאו את סווארס ולא רצו אותו), רונאלדיניו (פפ לא רצה אותו), יאיא (פפ לא רצה אותו), פדרו (אולי רצו אבל לאו דווקא התקדם). עם ניימאר, כמו עם פיגו, בארסה הוכתה בהלם כי שחקן עזב אותה ככוכב, ועזב כדי להשיג יותר. אוהד בבועה יתכחש לזה. אוהד שעיניו בראשו יודה בזה שבארסה כבר לא מוקד משיכה כמו שהייתה. והאשמים בכך הם בכירי ההנהלה והדפוקים שבוחרים אותם.

(SantiagoBernabeu) #213

ההיפך, דווקא כשמדובר בעשירים כקורח אני שיפוטיים כלפיהם. למה אתה חושב שאתה יכול להחליט כמה מספיק לו וכמה לא מספיק לו? ממתי להיענות להצעת עבודה שנותנת לך כל כך הרבה יותר כסף זה חזירות? זה הדבר הכי נכון לעשות.
בעיניך הוא זוכה להערכה, בעיני עצמו הוא בסך הכל צל של מסי. בעיניך הוא מתוגמל בהתאם, בעיני עצמו הוא לא. פייר, כל אחד שיציעו לו כפול ממקום העבודה הקודם שלו אוטומטית ירגיש פראייר.

כולנו אינטרסנטים בסופו של דבר. זו הסיבה שבמקום לתרום את כל הכסף ‘המיותר’ שלנו אנחנו מעדיפים לנסוע
לטיול לחו"ל במקום לתרום את הכסף לילדים רעבים. זו הסיבה בה גם אחרי שנשבענו לאהוב לנצח אנחנו נפרדים, כי גם אחרי שאמרנו ‘אני שלך לנצח’ נשארנו בדיוק אותם אינטרסנטים שהיינו לפני.
אתה אומר שלא היית עוזב, אני אומר לך שתחכה להיות במצב הזה ואז תחליט אם היית עוזב או לא. הרבה יותר קל לשפוט אחרים מאשר את עצמינו.

לבוא ולשפוט אותו כאילו אתה היית במקומו זה לא חכם בעיניי. במיוחד שגם אם נוציא את השיקולים הכספיים, מדובר בצעד חכם שמעצים את המותג שלו ומגביר את הסיכויים שלו לזכות בכדור הזהב. כן, זה לא יהיה קל, אבל בגלל זה בדיוק אני חושב שהוא גבר ואמיץ מאוד.

(Sir Ryan) #214

מסכים לגבי עניין הכסף לאף אחד אין שום טיעון ממשי לכעוס על הסיבה שניימאר עבר בגלל בין אם זה רצון ל"ברוח" מהצל של מסי ובין אם זה הרצון לקבל יותר כסף.
בסופו של דבר שחקן כדורגל הוא עובד בחוזה ויש לו זכות לעשות מה שהוא רוצה כול עוד הוא ממלא את תנאי החוזה, ברסה היחידה שאשמה בכול הסיפור הזה שנתנה לניימאר ואבא שלו כול תנאי אפשרי שרצו בחוזה שלו בין אם זה סעיף שיחרור שלא ראוי לשחקן ברמתו ובין כול מענקי ה"נאמנות" למינהם.

אפשר אולי לבקר במעט את ההתנהלות שלו בטרם ההעברה שחודש לפני הוא טוען שברסה היא המקום בשבילו והוא מאושר שם אבל גם אני בצורה אובייקטיבית מבין שהייתי עושה אותו דבר, הרי במקרה שהעברה הייתה מתפוצצת מאיזשהי סיבה מה היה יוצא לו מהצהרות מפוצצות?
הנהלת ברסה הביאה את הפיאסקו הזה על עצמה כשנתנה יד להתערבות הבוטה של אבא שלו בכול המשא מתן.

אני אישית מאוד לא אוהב את האישיות של ניימאר בין אם על המגרש ובין אם מחוצה לו אבל ההחלטה שלו היא מאוד מהפכנית ומעניינת בעידן שרוב השחקנים במקום לנסות לערער על השליטה של מסי ורונאלדו בוחרים להצטרף אליהם היא מרעננת ולא משנה מה הסיבות שהובילו לכך.

הכי קל אחרי שהוא עזב לבוא לאוהדי ברסה ולטעון שהוא אף פעם לא התאים לאופי המועדון ומעולם לא התחברו אליו אבל תראה לי הודעה אחת כזו אחרי הקלאסיקו שהוא ניצח כשמסי נעדר או אחרי הזכייה של ברצלונה בטרבל.
הנאמנות שאוהדי ברסה קמעים לה כבר לא קיימת בכדורגל של היום ואם ברצלונה מעוניינת להישאר בפסגה המקצועית שהיא נמצאת בה ב11 שנים האחרונות היא תצטרך לבלוע את הכבוד שלה גם למען שכירי חרב ברמה הכי גבוה כמו ניימאר.

כאילו הרמיזות בשבוע האחרון לגבי קוטיניו ודיבאלה לא פחות דוחות מהתנהלות של פסז’ וניימאר.

(Ender) #215

כן חבר של קבאני לא חבר של קבאני, יש דברים חשובים ויש דברים חשובים יותר.
יחסי ציבור והכרה עולמית כשחקן השלישי הטוב בעולם? נראה לגמרי בכיוון. ניימאר בשלישייה הסופית של שחקן השנה של פיפא, אחרי עונה מביכה, בלשון המעטה.
https://scontent.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21686205_10156720764724899_607459069605801785_n.jpg?oh=677a91bfae09a31df030ff698f37ca6e&oe=5A39C2B8

(Sami_h) #216

זה הכל בגלל עידן האינסטוש, האנסטינט והרדידות הכללית… אנשים כל כך טיפשים בכל כך הרבה תחומים, עם התדרדרות כוללת של כל העולם בכל מיני תחומים, שאני נדהם שזה עדיין לא התפוצץ לכולם בפנים.

עצוב שאנשים נותנים לזה משקל… הלוואי שיום יבוא ושחקן עם ביצים שייבחר לשלישיה יגיד שהכל בפרס הזה זה יחסי ציבור ויחרים את הטקס העלוב, כדי ללמד את כולם שיעור נחמד.

אבל אני הוזה.

בנתיים שיהנה התרנגול הערס מהממלכה שלו בפאריס וימשיך לפרק את המועדון, יהיה מעניין אם זה יביא לו כדור זהב. איפה מסי שיעמיד אותו במקום?

(moshe34) #217

אני חייב להודות פשוט נהנה מזה:

(t-rix) #218

מצד שני, ראיתי כבר כמה משחקים של ניימאר והוא פשוט מפלצת. הוא עושה תנועה לאמצע, לוקח את המשחק עליו, מחלק מסירות אלה מסי עושה דריבל אלוהי ונכנס לרחבה כדי לכבוש…

לא יהיה כמו מסי גם בעוד מאה שנה, אבל אנחנו איבדנו את הדבר הכי קרוב אליו בנזיד עדשים. לא פחות.

לא ידעתי ש222 מליון יורו זה נחשב לנזיד עדשים. נו באמת, לפני ההעברה הזאת סכומים של 120 מליון יורו היו חריגים מאוד, על אחת כמה וכמה סעיף השחרור של ניימאר, שאף אחד בעולם לא חלם שמישהו ישלם את זה.

(t-rix) #220

על מסי שילמו לפני יותר מעשור 150 מליון.
בדיעבד זה גרושים ביחס לשחקן שהוא התפתח להיות והתארים שהביא, על אחת כמה וכמה ביחס למחירי השוק היום.

ניימאר יביא תארים רבים, יקח כל קבוצה שיהיה בה לרמה אחרת לחלוטין ויהווה את הפקטור המרכזי בזכיה בתארים. בפרספקטיבה לעוד עשור קדימה, המחיר הזה הוא נזיד עדשים ולא שווה את העקך המוסף שהשחקן נותן.

המועדונים מבינים את הנק’ הזו. וזו הסיבה העיקרית שכל שנה השוק רק משתגע ועולה יותר ויותר במטרה להוות תחליף מסויים לתרומה ששחקן על עתיד לתת. זה גם מסביר למה ריאל נותנת תג מחיר של מליארד יורו על שחקנים שברור שלא שווים רבע מזה.

ורק כדי לסבר את האוזן בכמה שהשוק מתחרפן ובאמת אין מחיר לכוכבי על, אז רוברטו באג’יו עלה בשנת 92 ± סדר גודל 8 מליון יורו.

השוק לא “מתחרפן”, באג’ו בעצמו עלה פי כמה ממראדונה כמה שנים לפניו. הכנסות הקבוצות (שתלויות הרבה מאד בשחקנים) גדלות בקצב מתגבר, לכן גם שוויים עולה. דיבורי שוק משוגע היו גם סביב הרכישה הזאת, וגם סביב אלו של רונאלדו הברזילאי, בופון, מנדייטה, ריו פרדיננד, פיגו (מקרה מאד דומה לניימאר), זידאן, כריסטיאנו…

זה שאם היו משלמים על מסי 150 יורו היה נחשב לכלום ושום דבר לא קשור לנושא.

222 מליון יורו זה סכום חריג ובלתי פרופורציונלי בכל קנה מידה, אף אחד לא תיאר לעצמו שאל חלאיפי רציני עם הרצון שלו לרכוש את ניימאר. איך שלא תסתכל על זה, זה סכום מטורף ביותר ועשיתם קופה מטורפת.

לגבי אם ניימאר יעמוד בציפיות או לא( אני מהמר שכן כמובן) זה שאלה אחרת שלא בהכרח סותרת את העובדה ש222 זה סכום חסר תקדים.

חסר תקדים כן. חסר פרופורציה ביחס למה?

(Uriah) #224

כדורגל עולמי הפך להיות ענף הבידור מספר אחת בעולם, כשהפורום נפתח עלתה השאלה מי ירצה לדבר כל כך הרבה על כדורגל מחו"ל?

יש יותר תושבים בפריז כמטרופולין מאשר בכל ישראל, ניימאר הוא הכוכב של מדינת הכדורגל המאוכלסת בעולם (200M) והכח השיווקי שלו הוא פשוט עצום. זה סכום מטורף, אבל גם החשיפה מטורפת וזה בדיוק מה שאל חלאיפי מבקש לקנות.

אף אחד לא התעניין בסכסוך של ז’וניניו עם מאלודה (או שזה היה גובו? אני בעצמי לא זוכר) ופתאום כל העולם ואישתו מתעניינים במי יקח את הפנדלים בליגה הצרפתית. החשיפה לכשעצמה שווה המון כסף ואין שחקנים עם מיקוד תקשורתי כזה שנחשבים לזמינים כיום.

ניימאר הוא הרבה יותר משחקן כדורגל, הוא מותג.

תגובה יפה לשעצמה, אבל לא מבין איך זה קשור למה שאמרתי. אני מדבר נטו על הסכום בו נרכש ניימאר. ברור שאל חלאיפי סה"כ הרוויח מהעסקה הזאת, אני מאמין בניימאר שיחזיר כל אגורה שנשפכה עליו בתארים.
שוב, תגובה יפה אבל לא סותרת את מה שאמרתי.

222 מליון יורו עד חודש יולי היה נחשב לפורפורציונלי?

(sh4rky) #226

הנרי, הסכום פרופורציונלי כי הוא הוגן ביחס להכנסות שניימאר עשוי להביא לפסז’. זו משמעות המילה פרופורציונלי. אתה צודק שהסכום חסר תקדים וקשה לתפוס אותו כי הוא כפול מהשיא הקודם שנקבע רק שנה קודם. אבל, כפי שאוריה הסביר נהדר, ההצלחה המקצועית והכלכלית שניימאר עשוי להביא לפריז הופכת את הסכום למשתלם יחסית.

(האחיין של קרלס) #227

כן, אבל זה לא אומר שברצלונה קיבלה סכום נמוך מדי ונשדדה. אני חושב שזאת הכוונה שלו.

אפילו נשיא ברצלונה (עם כל הטיפשות שלו) סירב להאמין שדבר כזה יקרה, רק כי חשב שאף מועדון לא ירשה לעצמו להוציא סכום מטורף כזה. גם אני לא הולך לקרוא לזה נזיד עדשים, לפחות לא מהפרספקטיבה של ברצלונה (מה שהיא עשתה עם הכסף מקצועית זה כבר משהו אחר - אבל הסכום עצמו ראוי).

(sh4rky) #228

מסכים. ואם היא חושבת שהיא נשדדה, בעיה שלה. שלא תקבע סכומים כאלו כסעיף שחרור לכוכב השני הכי גדול שלה. זה לא שגובה הסעיף נקבע ב-99…