ניימאר :: מספר 10 החדש של פריז

(borntorun) #133

יותר משאני מודאג (אם הייתי אוהד בארסה) מהיכולת של ניימאר עצמו, הייתי מודאג מחוסר הסבלנות של האוהדים. רכש עם כזה טררם לא הגיע הרבה זמן, בכזה שם ועם כזה מחיר, ועם כל כך הרבה מבקרים לרכישה, אני מוטרד שאם הוא לא יתגלה כמסי2 על העונה הראשונה, יתחילו האוהדים והעיתונות לתקוף ולהשוות לרוביניו.
כשאני רואה איך תולים שחקנים מוכשרים כמו אלכסיס סאנצ’ז ודי מריה בגלל עונה רעה, זה רק מחזק את החשש הזה.
סך הכל מדובר בילד שמגיע מליגה וקבוצה שונה לגמרי וצריך לתת לו זמן. לא בטוח שבעונה הראשונה כבר יפרע את כל השטרות. חשוב לתת לו כמה שנים ללמוד ולהתרגל, ואני בטוח שהוא יספק את הסחורה בסוף.

(Bugsy) #134

לא יודע על מה הדאגה, בשנים האחרונות הבעיה בברצלונה היא לא שמעיפים שחקני רכש שלא עומדים בציפיות, אלא שמשאירים אותם. זלאטן הגיע בהרבה יותר באז מניימאר ובהרבה יותר כסף אבל אף אחד לא העיף אותו בגלל שלא עמד בציפיות אלא כי פפ חשב שהוא סרטן בתוך הקבוצה (ראה מקרה סמואל אטו), פאברגס, וויה, סאנצס כולם הגיעו בסכומי עתק, מאקסוול, אדריאנו, קייטה, אבידל בעונתו הראשונה, כולם עלו לא מעט כסף וקשה להגיד שעמדו בכל הציפיות של האוהדים, אף אחד לא מיהר להעיף אף אחד מהשחקנים האלו והאוהדים בפורום גם אם קטלו כל אחד ואחד מהשמות האלו מעולם לא היוו פאקטור בשביל ההנהלה משום מה, להפך דווקא אהוב האוהדים טורה יאיא עף מהקבוצה די מהר. תאמת השחקנים היחידים שאני זוכר שעפו מהר ובגלל סיבות מקצועיות ולא חברתיות הם ציגרינסקי, קאסרס וחלב, אף אחד מהם לא בדיוק סיפור משמעותי.
בקיצר בשנים האחרונות ברצלונה הוא מועדון שמתנהל אם די הרבה סובלנות בייחס לשחקני רכש שלא מפגינים את רמת הבאזז שהגיעו איתה, כל עוד הם משתלבים הייטב חברתית, יש יגידו אפילו יותר מדי סובלנות.

(Maestro Alonso) #135

BORNTORUN,

די מאריה עונה שלישית בקבוצה, אלכסיס שניה. די מאריה היה אדיר אשתקד, סאנצ’ס היה טוב מאוד. הם כבר הסתגלו לקבוצה ולתרץ את העונה הרעה (בלשון המעטה) כבסיס לניימאר זו טעות. יש הבדל.

עם זאת, וכשצפיתי בניימאר, ראיתי שיש פוטנציאל. אי אפשר לומר שלא, אבל זה לא מדד, פשוט לא. קשה לי להאמין שניימאר יתפוצץ כבר בעונה הראשונה שלו, אבל אני מקווה (או לא מקווה, יותר נכון) שהאוהדים יראו נכונות, סבלנות וסובלנות עם השחקן.

(Santiago_Munez) #136

כולם פה אומרים שהליגה הברזילאית זאת ליגת פח ולא מדד לכולם, כאילו מדובר בליגה הישראלית.
רק לאחרונה קורינתיאנס, מקום 5 בליגה הברזילאית, ניצחה את צ’לסי, אלופת אירופה לשעבר.
יש בליגה הברזילאית שחקנים מאוד מוכשרים, חלקם שחקנים בעלי פוטנציאל וחלקם שחקנים בעלי שם שכבר שיחקו באירופה.
השנה גם יכולנו לראות שני שחקנים מוכשרים שהצליחו בקבוצותיהם החדשות באירופה לא פחות מאשר שהצליחו בברזיל(אוסקר, לוקאס…).
עוד דוגמה קצת שונה היא פלקאו שהגיע מהליגה הפורטוגלית ופשוט עשה בית ספר לכולם, ואחוזי הכיבוש שלו פר משחק נשמרו.

בנוסף, ה[FONT=arial narrow]פדרציה להיסטוריה וסטטיסטיקה של הכדורגל (ה-IFFHS), פרסמה בינואר מחקר בו היא דירגה את הליגה הברזילאית במקום השני בעולם.
[/FONT]המגזין הנחשב,“World Soccer”, דירג את הליגה הברזילאית במקום החמישי בעולם.

ככה שאומנם הליגה הברזילאית היא לא הליגה הטובה בעולם, ויש הפרש ברמות בינה לבין הספרדית, אך היא ממש לא ליגת פח כמו שרוב האנשים כאן מנסים לעשות אותה.

(Spaceman Nerazzurro) #137

[QUOTE=Aimarito;1425008]או, הנה מצאתי את התקלה:

אתה אומר: ניימאר ילד מפונק שניפחו לו את הראש, בטוח יהיה בלאגן בחדר הלבשה.

אנחנו אומרים: אי אפשר לדעת מה יהיה, אבל זאת יכולה להיות רכישה טובה, הוא התראיין ואמר שהוא רוצה לשחק עם מסי.

אתה חושב שאנחנו אומרים: הם יהיו BFFS לעולם אין סיכוי!@#$%^&*

אתה מבין את הבעייתיות?[/QUOTE]
אז הוא התראיין, ביג דיל. אתם באמת לא מבינים מה הוא מנסה להגיד לכם? נכון, זה תרחיש אחד מתוך כמה, אבל די הגיוני שילד ברזילאי בן 20, שראינו שהוא לא בדיוק אחד שנחבא אל הכלים ומתרחק מאור הזרקורים לא פעם ולא פעמיים, שנקנה ב-עשרות מיליוני יורו ע"י המועדון הכי נחשב בעולם היום, לא יגיע עם הראש ברצפה לחדר ההלבשה ויהיה הילד הטוב נקרא לזה ככה. נכון?

ניימאר פוטנציאל גדול, אבל אני פשוט שונא אותו וזה בכלל לא באשמתו. אני שונא את התופעה הזאת ששמה ניימאר, אני שונא שחופרים לי עם ילד ברזילאי שלא עשה כלום בקריירה כבר שנתיים כאילו הוא זוכה בגביע העולם כל שבוע, אני שונא את זה שכולם עפים על המכירה הזאת כאילו מדובר בעסקת המאה. על ההעברה של ואן פרסי ליונייטד דיברו ככה? על ההעברה של אדן האזר לצ’לסי דיברו ככה? על ההעברה של מודריץ’ לריאל דיברו ככה? לא, ולמה? כי הם לא ילד ברזילאי בן 20 שהשם שלו כבר נטחן במוח של כל חובב כדורגל ממוצע?

(MadridiBoy) #138

כל ההשערות האלה מה יהיה עם ניימאר בברצלונה לדעתי הם חסרי טעם כי אין לכך תשובה ואפשר להתווכח על זה עד מחר. בדבר אחד אני מסכים וזה שממש הגזימו עם הילד הזה. נכון שיש לו כישרון ופוטנציאל גדול אבל הפכו אותו לשחקן שעשה משהו בקריירה, שזכה באליפות באירופה או במינימום צ’מפיונס, אנשים כנסו לפרופורציות!

לניימאר יש רק 2 תרחישים. או שהוא מצליח בגדול והציוות עם מסי הופך את ברצלונה לקבוצה מטורפת שמובלת ע"י מסי וניימאר. או שניימאר מתגלה כבלוף(רוביניו 2), כאחד שלא עושה את הקסמים שלו באירופה ולא מסתדר עם הליגה הספרדית ועם ליגת האלופות.

יש לו גם בעיית אגו שכולם מודעים לה ומי שלא מודע לה סתם מתכחש לזה. זה ברור לכולם ולניימאר בעצמו שהוא סוג של “אלוהים” בברזיל. מדברים עליו בלי הפסקה, מהללים אותו… בקיצור הוא רגיל לקבל את הכוכבות והסטאריות, אף אחד לא יודע איך זה ישפיע עליו שפתאום לברצלונה יש כבר מלך משלה העונה לשם ליונל מסי.

רק עם הזמן נדע ויהיה את התשובות. דבר אחד זה בטוח, משעמם הסיפור הזה לא יהיה…

(Amiamiro) #139

כמובן שהליגה הברזילאית היא לא מדד לכלום, אך מה שהילדון עושה גם באימונים מול קונוסים מפלסטיק קשה לעשות. יש לילד משהו מיוחד ברגליים ולחשוב שילד צנום כמוהו חוטף מכות על ימין ועל שמאל מכל הליגה וממשיך לעשות להם סלסלה על המגרש.

יש לו כישרון יוצא דופן וההשתלבות בברצלונה תהיה מבחן התבגרות אמיתי. אני לא קושר את ניימאר כילד עם אופי בעייתי, היו לו תקלות פה ושם (רצה לבעוט פנדל, המאמן התנגד ורב איתו) אך אני חושב שהוא ייקח את עצמו בידיים. יהיה לו קשה בברצלונה כי מסי מספר 1? שטויות. גם על כריסטיאנו ואחרים דיברו ככה. hell, רק בראיון אחרי המשחק האחרון שלו בסנטוס הילד בכה ולא ידע לתאר איך זה יהיה לשחק לצד צ’אבי, אייניסטה ומסי. אני לא יודע להסביר איך אני ראיתי את הראיון מנקודה אישית - זה היה נראה כאילו הוא נכנע לגדולה של מסי ואחרים, הוא הצטנע

(Santiago_Munez) #140

אם ניימאר היה רוצה להיות “המלך” של הקבוצה הוא לא היה בא לברצלונה (אלה אם כן הוא לא יודע שמסי, צ’אבי ואינייסטה משחקים שם…), הוא היה נשאר בסנטוס או עובר לקבוצה שאין בה שחקן כמו מסי או רונאלדו.
אבל ניימאר ידע שיש לברצלונה את מסי ושהוא לעולם לא יהיה הכוכב הכי גדול של הקבוצה והוא בכל זאת הגיע, אז סימן שזה לא הדבר שהכי חשוב לו בחיים.

לא ייאמן אך כולם מנסים להראות כאילו העברה הגאונית הזאת היא פשוט כישלון חרוץ עוד לפני שהיא באמת קרתה…

(madridista25) #145

שאלה פה לותיקים, היה פעם שחקן שהגיע ישירות מברזיל בתור כוכב ענק והצליח באירופה?
מנסה להיזכר ולא מוצא, תמיד היתה איזושהיא תחנת ביניים לפני הפריצה הגדולה.(גורדו רונאלדיניו ריבאלדו רומאריו)

(m.p.w) #146

[QUOTE=madridista25;1425175]שאלה פה לותיקים, היה פעם שחקן שהגיע ישירות מברזיל בתור כוכב ענק והצליח באירופה?
מנסה להיזכר ולא מוצא,[/QUOTE]
קאקא.

(SoD) #150

ההנחה הבסיסית של חלק מהאנשים פה היא שבגלל שברור שמלחמות אגו יעשו רק רע לברצלונה, אז ברור שמסי וניימאר לא יכנסו לכאלו - זה הגיוני, כי זה הרי יעשה להם רק רע.

טענה מקבילה לזה היא שהסיכוי שניימאר, בהיותו בחור שקול ואינטליגנטי, יתן לאגו שלו להשתולל, הוא סיכוי נמוך מאוד שכן הוא יגיע למסקנה המתבקשת ששום טוב לא יצמח מזה.

לא יצא פה לאף אחד אף פעם לשחק עם ערסים בשכונה (או לקיים כל אינטרקציה איתם)? גם אם הוא לא השחקן ההכי טוב, הערס המצוי יעשה פוזות, יצרח ויעשה בעיות חצי מהזמן. עכשיו תדמיינו ערס כזה רק עם ים כישרון ושנמצא במעמד של אלוהים חצי מהחיים שלו. נראה לכם שהוא יקבל בהכנעה את מקומו החדש? נראה לכם שהוא שונה מהערסים בארץ? הוא רק גרוע יותר כי האגו שלו גדול אקספוננציאלית. וכמו שלא הייתי מצפה מאיזה ערס ברחוב להתעלות על דברים כאלו, אני לא מצפה מניימאר.

ברור שכבר שיחקו שני כוכבים ויותר ביחד בקבוצה. אבל המצב פה קיצוני ברמה אחרת - מגיע ילד שההייפ סביבו יצא מזמן מכל פרופורציה והוא בא לשחק בהתקפה עם השחקן שטוענים עליו שהוא הטוב ביותר בהיסטוריה וכנראה גם מאמין בזה. נגיע לעונה ונראה מה יקרה, לדעתי יהיה מעניין :slight_smile:

(JUVE-MAN) #151

[QUOTE=madridista25;1425185]דוגמא שעולה לי זה פאטו.[/QUOTE]

פאטו הצליח באירופה? אם פאטו כ"כ הצליח באירופה - למה הוא חזר לברזיל?

(Aimarito) #152

גם אדריאנו היה הצלחה יחסית לפחות בתחילת דרכו באינטר, ואפילו דייגו נתן עונות סבירות בפורטו, ואז התפוצץ בברמן, אבל אפשר להמשיך לשחק ב"חיפוש אחר סיבות מתחת לחול במורו".

SoD, קצת על עצמי, אני אוהב כדורגל, אני משחק בשכונה, וגדלתי כל חיי בנתניה, אתה לא מחדש כלום על ערסים, אני מבטיח לך, אבל לא כל ערס כזה הוא אחר הוא דיווה סטייל זלאטן. ההנחות הכוללניות על ברזילאים\ שחקני כדורגל, הם אפילו לא קרובות ללהיות נכונות, ואתה אפילו לא מנסה לייצב את עצמך לכיוון: “זאת דעתי”, אלא אתה מנסה לכפות על כך שכולם ילדים, כאילו פתחת מחקר סוציאלי על אוכליסיית שחקני כדורגל בברזיל הכוללת קבוצת מחקר של “ערסים” וקבוצת בקרה של “לא ערסים”. אני לא אבוא לבן אדם ואומר על דעתו שהוא מדבר שטויות, כי זאת דעתו וזכותו שתהיה לו אחת, כפי שאני מחזיק בדעה משלי על ניימאר לטוב ולרע על הבחור, אבל עצם הנחרצות הזאת כאילו אתה מציג פה עובדות ברורות ואמיתות שלא משתמעות לשתי פנים הופכות את הסיפור מ"דעה" ל-“ספקולציה”.

מה שבטוח יהיה מעניין :).

(SoD) #153

[QUOTE=Aimarito;1425227]גם אדריאנו היה הצלחה יחסית לפחות בתחילת דרכו באינטר, ואפילו דייגו נתן עונות סבירות בפורטו, ואז התפוצץ בברמן, אבל אפשר להמשיך לשחק ב"חיפוש אחר סיבות מתחת לחול במורו".

SoD, קצת על עצמי, אני אוהב כדורגל, אני משחק בשכונה, וגדלתי כל חיי בנתניה, אתה לא מחדש כלום על ערסים, אני מבטיח לך, אבל לא כל ערס כזה הוא אחר הוא דיווה סטייל זלאטן. ההנחות הכוללניות על ברזילאים\ שחקני כדורגל, הם אפילו לא קרובות ללהיות נכונות, ואתה אפילו לא מנסה לייצב את עצמך לכיוון: “זאת דעתי”, אלא אתה מנסה לכפות על כך שכולם ילדים, כאילו פתחת מחקר סוציאלי על אוכליסיית שחקני כדורגל בברזיל הכוללת קבוצת מחקר של “ערסים” וקבוצת בקרה של “לא ערסים”. אני לא אבוא לבן אדם ואומר על דעתו שהוא מדבר שטויות, כי זאת דעתו וזכותו שתהיה לו אחת, כפי שאני מחזיק בדעה משלי על ניימאר לטוב ולרע על הבחור, אבל עצם הנחרצות הזאת כאילו אתה מציג פה עובדות ברורות ואמיתות שלא משתמעות לשתי פנים הופכות את הסיפור מ"דעה" ל-“ספקולציה”.

מה שבטוח יהיה מעניין :).

לגביי הצניעות של מסי, אני לא יודע איזה עיניים הוא מנקר, או איזה פרסומות מוגזמות הוא עושה, כל פעם שאני שומע ראיון, או רואה תוכנית איתו אני מבין שהבן אדם הזה הוא ילד מגודל, הוא סוג של אוטיסט מבחינה בין אישית, הוא באמת קם בבוקר בשביל לשחק כדורגל וזהו, אין לו את מה שצריך בשביל להיות אגואיסט מנופח, הוא באמת “מנותק” מידי מהמציאות. אגב, האופי של אינייסטה זה יחסי ציבור?[/QUOTE]
זו לא דעה על ברזילאים, למרות שברור ששחקנים מדרום אמריקה הם עם אופי אחר ואתה יכול לראות את זה בכך שרבים מאוד מהם דועכים בגיל הרבה יותר מוקדם ממקביליהם האירופאים. אתה רק צריך להסתכל על הפרצוף של ניימאר וההתנהגות שלו במגרש כדי להבין באיזה טיפוס מדובר, ואף בן אדם בגילו שאכל כל כך הרבה הייפ על כלום במשך [B]שנים(!!!)[/B] לא יכול לצאת מזה בסדר בראש. ברור שזו דעתי, זאת לא משוואה שיש לה פתרון אחד וברור שאני לא יכול לקבוע את זה עובדתית, אבל אני חושב שהסיכוי שמה שאני טוען יקרה גדול בהרבה ממה שהרבה אנשים חושבים פה.

(borntorun) #159

כלל ה[STRIKE]ספאמרים[/STRIKE] אוהדים של ברצלונה\מדריד - זה לא דיון על האם מסי צנוע או לא והאם זה בסדר לסוע במכוניות יוקרה (אם יש לך כסף, זה בסדר).

(Uriah) #161

אני שואל ברצינות גמורה ואני מקווה שהפעם ההודעה לא תימחק - מהי מסגרת הדיון? מדוע דיון על ערסים ברזילאים נחשב לראוי בעוד שדיון על הקשרים שונים של צניעות בכדורגל פסול?

אם אתה מודאג מכך שמדובר באוף-טופיק עליך למחוק את כל האשכול הנוכחי, עשרה עמודים ובספק אם יותר מעשרה כותבים ראו את ניימאר בצורה רצינית.

(Colombian Cowboy) #162

אני משוגע על כל רואי השחורות או הנביאים למיניהם שמוכנים לצאת אידיוטים ובלבד שיגידו מילה על הכישרון הברזילאי.

אף אחד לא באמת יודע - גם במעברים באירופה עצמה ואפילו באותה המדינה - אם שחקן יצליח למקסם את כל יכולותיו. מערכת ההימורים פה היא תעודת עניות לחכמה, במיוחד שיגיע לבסוף אותו טיפש שבמקרה צלף בהתפתחות של ניימאר ויגיד: “אמרתי לכם!..”

(Madridista#1) #163

[QUOTE=SoD;1425218]נראה לכם שהוא יקבל בהכנעה את מקומו החדש? נראה לכם שהוא שונה מהערסים בארץ? הוא רק גרוע יותר כי האגו שלו גדול אקספוננציאלית. וכמו שלא הייתי מצפה מאיזה ערס ברחוב להתעלות על דברים כאלו, אני לא מצפה מניימאר.
[/QUOTE]

מאיפה לך שהוא ערס? מה עשית ממנו? אתה לא מכיר אותו אישית. זה שהוא בעל כשרון ויש סביבו הייפ לא אומר כלום.

אנשים פה מצחיקים אותי. כן, ניימאר יגיע לברצלונה ויגיד לכולם(כמובן שלא במילים מפורשות) “זוזו הצידה, אני שולטטט”. זאת תיהיה טיפשות מוגזמת לחשוב כך. ניימאר הוא מקוצען והוא יודע מצויין לאן הוא הגיע ומה מעמדו בהיררכיה הקטאלונית. לדעתי עצם ההישארות שלו עד עכשיו בברזיל מעידה על סוג של חכמה. לא ישר קופץ לים בגלל שהצליח לעשות כמה תרגילים. מחכה קצת ואז שהוא מרגיש שהוא מוכן הוא עובר לקבוצה גדולה, וכאמור לא חסרות קבוצות שירצו בשרותיו.

(Maestro Alonso) #164

זה לא ניימאר. בדיוק כמו שאתם לא מכירים אישית את ניימאר אתם לא מכירים אישית את מסי. האופי התקשורתי שהוא סידר לעצמו לא בהכרח אמיתי, וזה עובד גם אצל ניימאר.

כלומר? ישנן שלוש אפשרויות למעבר הזה:
א. ניימאר אגואיסט שיהרוס לעצמו ולחברים שלו (לא סביר).
ב. מסי לא יסתדר עם המהלך הזה ויתעמת עם ניימאר (לא סביר).
ג. הכימיה בין השנים תהיה טובה, ובארסה תצעד לעוד עונה מוצלחת (סביר).

אמנם ניתן להסיק מהמעבר הזה הרבה, אבל עד המשחק הרשמי הראשון של הקבוצה אני אשמור על זכות השתיקה. יורשה לי להמר? העסק הזה יתפוצץ.

(Madridista#1) #165

[QUOTE=Maestro Alonso;1425372]זה לא ניימאר. בדיוק כמו שאתם לא מכירים אישית את ניימאר אתם לא מכירים אישית את מסי. האופי התקשורתי שהוא סידר לעצמו לא בהכרח אמיתי, וזה עובד גם אצל ניימאר.

כלומר? ישנן שלוש אפשרויות למעבר הזה:
א. ניימאר אגואיסט שיהרוס לעצמו ולחברים שלו (לא סביר).
ב. מסי לא יסתדר עם המהלך הזה ויתעמת עם ניימאר (לא סביר).
ג. הכימיה בין השנים תהיה טובה, ובארסה תצעד לעוד עונה מוצלחת (סביר).

אמנם ניתן להסיק מהמעבר הזה הרבה, אבל עד המשחק הרשמי הראשון של הקבוצה אני אשמור על זכות השתיקה. יורשה לי להמר? העסק הזה יתפוצץ.[/QUOTE]

למסי יש את האופי הכי נינוח(ביחס לסופר-מגה-סטאר ברמתו) שאני מכיר. אין מצב שהוא יתעמת עם ניימאר על דברים שטותיים.

אני לא הייתי מהמר נגד שיתוף פעולה של מסי וניימאר, בכלל לא. רוב הסיכויים שזה יצליח. מסי הופך שחקנים לידו לטובים יותר, על אחת כמה וכמה שחקן עם כשרון עצום כמו ניימאר. אתה תאכל את הכובע, מבטיח לך.