ניימאר :: מספר 10 החדש של פריז

(אסף-בארסה) #166

[QUOTE=Maestro Alonso;1421356]תשכחו מבייל, תשכחו מכל קיצוני אחר. היהלום מברזיל, ניימאר שמו, מושלם. החלטתי שזהו זה, ופצחתי במחקר מאסיבי על הברזילאי המרקד. נותרתי פעור פה. הספקתי לשכנע את אחי לצפות בו מעט, אח שלי הוא ממש לא האוהד האידיאלי לכדורגל, אבל הוא יודע לזהות כשרונות. [B]תהיו [/B]בטוחים שניימאר יכול להוות החלק המשלים לפאזל הארוך והמייגע שנקרא ריאל מדריד.

[/QUOTE]

בתור אחד שאחראי על התגובה הזאתי בפורום השכן, אחרי שניימאר חתם בבארסה, אני תוהה מה גורם לך להמר שהעסק הזה יתפוצץ ולא יצליח כפי שפנטזת והיית בטוח שיצליח בריאל?

בכל מקרה כל הקביעות של חלק מהשתמשים פה שניימאר הוא ערס מסריח שיגיד למסי “תביייא ת’כדור אם לא אני מפנצ’ר לך תא’ףףף!!@#!#$!$” זה אחד הדברים המשעשעים שקראתי בפורום הזה.

אתם יכולים להמשיך להסיק מסקנות מפרי הדימיון שלכם, לי מספיק ההשפלת מבט ליד מסי וצ’אבי באליפות העולם לקבוצות, והדרך האמיתית בה ביטא את המילים מסי, צ’אבי ואינייסטה בראיון האחרון שלו במדי סאנטוס כדי להרגיש בטוח שיידע את מקומו. לגבי היכולת המקצועית? זה משהו אחר ויהיה מאוד מסקרן, וזאת צריכה להיות מהות הדיון.

(Madridista#1) #167

אנשים פה חיים בסרט וכבר תופרים על ניימאר תדמית של אגומניאק שחושב רק על עצמו מבלי להכיר אותו בכלל. הוא אמר שזה כבוד בשבילו לשחק עם מסי. אתה לא חושב על מישהו שאומר משפט אצילי שכזה שהוא ערס מניאק, בכלל לא. אתה תחשוב שהוא עניו. וגם באמת איך שהוא דיבר על צ’אבי, אינייסטה ומסי מעידים על כך שהוא יותר מיודע מה מקומו בבארסה, ורק אוויל אמיתי יחשוב אחרת.

(SoD) #168

סבבה, אז אנחנו נסכים שלא להסכים. לדעתכם סביר להניח שבחור כדורגלן בן 21 (שעזבו שניה ניימאר או לא ניימאר - כדורגלנים של ימינו זה לא העפרונות ההכי חדים בקלמר) שחצי מהחיים שלו פמפמו לו שהוא הכוכב והוא התותח ושהוא כזה מדהים ידע לגלות ענווה ולהבין את המקום שלו באיררכיה הקטלונית. אני חושב שסביר יותר להניח שלא.

(Madridista#1) #169

[QUOTE=SoD;1425397]סבבה, אז אנחנו נסכים שלא להסכים. לדעתכם סביר להניח שבחור כדורגלן בן 21 (שעזבו שניה ניימאר או לא ניימאר - כדורגלנים של ימינו זה לא העפרונות ההכי חדים בקלמר) שחצי מהחיים שלו פמפמו לו שהוא הכוכב והוא התותח ושהוא כזה מדהים ידע לגלות ענווה ולהבין את המקום שלו באיררכיה הקטלונית. אני חושב שסביר יותר להניח שלא.[/QUOTE]
בטח שכן, אחרת לא היו מחתימים אותו. אני מציע לך לקרוא שוב את ההתבטאויות של ניימאר בקשר לאינייסטה, צ’אבי ומסי. תאמין לי שהוא מודע היטב לאן הוא הגיע, הוא לא אהבל. הוא יודע שהוא הולך לשחק עם השחקן הטוב בתבל(שיעשו אותו טוב יותר ממה שהוא עכשיו). הוא מלא הערכה וענווה כלפי הכוכבים של בארסה.
אל תקשיב לסטיגמות ולכל מה שהייפ מספר. ניימאר מקצוען והוא יסתדר טוב מאוד עם כולם בבארסה.

(אמיליו) #170

סוד

כל מה שאתה טוען בצד השלילי של הסקאלה יכול להיות בדיוק גם על הצד החיובי של הסקלה שהחיבור הזה יתפוצץ על המגרש ובארסה המחודשת תהיה גדולה יותר מזו של פפ, האם זה ייתכן? כן. כמו שייתכן שמה שאתה אומר זה נכון אבל ברמת סבירות מאוד נמוכה, למה? כי בארסה זה אולי המועדון עם הכי פחות אגו מהמועדונים שנחשבים מועדוני על, בנוסף הוא שאף להגיע לשם(על חשבון ריאל, ככה לפחות מספרים לנו) ולכן הוא(יותר מהגיוני להניח) לא ייחרבש לעצמו אפשרות לקריירה נדירה על ידי פתיחה מקרטעת במועדון הקטלוני.

בשורה התחתונה מה שאני אומר שלאף אחד אין מושג מה יקרה או לא, אני מבין שאתה שותל את הזרעים כדי שתוכל לבוא לקצור אותם אחר כך(ביחד עם ניימאר וכל מי שהיה קשור בהבאה שלו) אבל זה מאוד מזכיר את ההתנהלות של עמוס מהפורום הספרדי.

(los pollos hermanos) #171

אנשים פה פשוט לא ראו את ניימאר בשנתיים האחרונות, והדיון הזה נהיה מיותר.
אנשים אולי מכירים את ניימאר של לפני שנתיים-שלוש שהיה חושב שהוא מלך העולם והלך מכות במגרשים.
מאז בשנתיים האחרונות הוא השתנה ב-180 מעלות ! נהיה אפילו אבא אוהב ודואג כבר בגיל הזה.
כבר שנתיים שלמות שהוא אומר כמה שהוא ישמח לשחק עם מסי צ’אבי ואינייסטה וללמוד מהם, ובימים האחרונים כמובן שהוא ממשיך להגיד את זה, כי זה מה שהוא מאמין בו, וכי זאת המציאות.
ניימאר לא יהיה מסי, אף אחד לא יהיה מסי, אבל מספיק שניימאר יהיה רונאלדיניו או חצי מרונאלדיניו אפילו, ויהיה פה בברצלונה את אחד משיתופי הפעולה המפחידים שנראו בכדורגל האירופי בכמה עשורים האחרונים.

(oded23) #172

לא חייבת להיות מלחמת אגו כדי שהשילוב לא יצליח. יכול להיות שפשוט מבחינה טקטית זה לא יסתדר. בארסה בנויה סביב מסי בטירוף- כל ההתקפות עוברות דרכו, ויש לו חופש פעולה מוחלט- מה שאומר ששאר השחקנים חייבים להיות ממושמעים מאד טקטית ומוגבלים בחופש. ניימאר הוא גם שחקן שצריך חופש פעולה ולקבל הרבה את הכדור- ככה שעם כל הכוונות הטובות, הם יכולים להיות BFF וזה עדיין לא יעבוד. תלוי המון במאמן.

עוד בעיה עם ניימאר עלולה להיות פציעות- שחקן שכל-כך נהנה לעשות טריקים יאכל הרבה מאד פאולים, מלוכלכים אפילו.

(Mendieta) #173

מסי לא שחקן שרב עם שחקנים אחרים, הוא מדבר על המגרש. הןא צועק על קואנקה להרים את הראש, הוא לא מוסר לטייו אם הילד עובר יותר מידי, הוא צועק על וייה, אבל שום דבר לא אישי. [U][B]גם זלטאן שאמר לפפ “או אני או מסי” והלך לא אמר מילה אחת רעה על מסי.[/B][/U] לניימאר לא תהיה בעיה אישית עם מסי, אולי תהיה לו בעיה מקצועית איתו שמסי יגנוב לו את כל השערים כמו עם זלטאן בהתחלה (משהו שהוא לא קיבל והוציא את זה על פפ) ועכשיו פדרו וייה ואלכסיס. אבל בעיה אישית? לא תהיה. לא באופי של מסי.

והאמת, גם לא באופי של ניימאר. סוד פה לא מפסיק לטחון את המוח שהוא ערס שחושב שהוא הכי טוב בעולם. [U][B]הוא לא חושב ככה.[/B][/U] לך תראה את הראיונות שלו ואיך הוא מדבר ומתנהג.

אין לך מושג על מה אתה מדבר, אז תפסיק. הכל בסדר באופי של ניימאר, הוא השתנה בשנים האחרונות.

(ג. מיכאל) #174

[QUOTE=madridista25;1425175]שאלה פה לותיקים, היה פעם שחקן שהגיע ישירות מברזיל בתור כוכב ענק והצליח באירופה?
מנסה להיזכר ולא מוצא, תמיד היתה איזושהיא תחנת ביניים לפני הפריצה הגדולה.(גורדו רונאלדיניו ריבאלדו רומאריו)[/QUOTE]

קאקא, דידה, מסצ’רנו, ז’וניניו פרנמבוקאנו, לוקאס מורה, טבס… חסרים? גם הדוגמאות שנתת (למעט ריבלדו) הגיעו ישר למועדונים שבאותו זמן היו גדולים. כמובן שיש גם דוגמאות הפוכות של שחקנים שהגיעו ככובים ענק ונעלמו (קלברסון הכי בולט) או שהגיעו אלמונים לחלוטין והצליחו בגדול (דקו).

והאמת שהדיון הזה די מגוכח כי באמת שאף אחד לא יודע איך זה יתפתח. יש כל כך הרבה גורמים שמשפיעים על קליטה של שחקן, וכל כך הרבה תרחישים אפשריים. (אלונסו&ראמוס מחליטים ששווה לחטוף כרטיס אדום בגמר גביע הקונפדרציות כדי לגמור לילד את העונה… לא תסריט אפשרי?).
הרכישה הזאת על פניו הכי צעד נכון, במחיר שהוא מציאה. לחשוב שרק לפני שלוש שנים בארסה שלמה 100 מליון יורו על זלאטאן, שהוכיח בכל עונה עד אז ומאז שהוא לא מסוגל להביא קבוצה לרבע גמר הצ’מפיונס. אז מה עדיף, שחקן “לא מוכח” בארבעים מליון, או שחקן “מוכח שלא” במאה מליון?

ניימאר עצמו לפחות לפי הדיבורים נראה כמי שיודע שהוא הולך לשחקן עם כוכבים גדולים ומגיע בצניעות. הוא מגיע מליגה שהיא לא פחות טובה והרבה יותר תחרותית מכמעט כל ליגה באירופה (וזה כולל את ארץ הכפכף). אני ראיתי אותו בלא מעט משחקים, בעיקר מול קורינתיאנס (שהיא, למי ששכח, אלופת העולם אחרי שפירקה את צ’לסי, ומשחקת בסגנון שהוא יחסית קרוב לסגנון האירופי) והוא טוב. אפילו מצויין. ואין סיבה להניח שהוא לא יצליח או לא יוכל לשתף פעולה עם שחקנים גדולים אחרים.

(borntorun) #175

[QUOTE=4th Star;1425435]
הרכישה הזאת על פניו הכי צעד נכון, במחיר שהוא מציאה. לחשוב שרק לפני שלוש שנים בארסה שלמה 100 מליון יורו על זלאטאן, שהוכיח בכל עונה עד אז ומאז שהוא לא מסוגל להביא קבוצה לרבע גמר הצ’מפיונס. אז מה עדיף, שחקן “לא מוכח” בארבעים מליון, או שחקן “מוכח שלא” במאה מליון?
[/QUOTE]

לא מסכים עם דוגמת זלאטן (שהוא בעיניי אחד מחמשת השחקנים הגדולים בעולם בשנים האחרונות, ולא הוא אשם בכישלונות הקבוצות שלו באירופה), אבל אני מסכים ש"שחקן מוכח" זה די בולשיט. ע"ע טורס, קאקא, שבצ’נקו, זלאטן בבארסה, ורון בזמנו, ועוד מלא רכשים של שחקנים כביכול “מוכחים”.

(Uriah) #177

אני חותם עכשיו על עונה “לא מוצלחת” של ניימאר כמו זו שהיתה לזלאטן מבחינה מקצועית: אמנם איברהימוביץ’ לא הביא את היכולות המיוחדות שלו לידי ביטוי, אבל הוא נתן את השערים לאורכה של הליגה וגם במספר רגעים חשובים (בשליפה - הקלאסיקו וארסנל). לדעתי הציפיות מניימאר כרגע צריכות להיות בהתאם, להפוך את חלוקת השערים בבארסה לשפויה יותר גם אם זה לא אומר שהוא יהפוך לרונאלדניו בין לילה: וייה והנרי בדיוק כמו זלאטן עשו זאת מבלי להיות “מדהימים” כפי שאולי יכלו להיות.

[B][B]borntorun[/B][/B] - בפעם השלישית - אפשר לקבל תשובה לשאלה שלי?

(Tarantino) #179

[QUOTE=4th Star;1425435]קאקא, דידה, מסצ’רנו, ז’וניניו פרנמבוקאנו, לוקאס מורה, טבס… חסרים? גם הדוגמאות שנתת (למעט ריבלדו) הגיעו ישר למועדונים שבאותו זמן היו גדולים. כמובן שיש גם דוגמאות הפוכות של שחקנים שהגיעו ככובים ענק ונעלמו (קלברסון הכי בולט) או שהגיעו אלמונים לחלוטין והצליחו בגדול (דקו).
[/QUOTE]

לא שאני לא מסכים איתך, אבל ווסטהאם לא נחשבת בעינייך תחנת ביניים?

(ג. מיכאל) #180

[QUOTE=los pollos hermanos;1425456]בארסה הביאה את זלאטאן ב-100 מליון ונרדמתי??
מדהים איך כל שנה מוסיפים איזה 10 מליון יורו לסכום שבו הוא נרכש, כמו שכל שנה מוסיפים עוד פנדל לצ’לסי מאותו משחק ב-2009.[/QUOTE]

לא מוסיפים כלום. זה תמיד היה 46M במזומן + אטו. אטו היה שווה אז לפחות 60M (אלא אם מישהו כאן טוען ששחקן שמנצח בצורה קונסיסטנטית גמרי ליגת אלופות שווה פחות).

מדרידיסטה25, קאקא הגיע למילאן ככוכב יותר גדול מניימאר היום, וכנ"ל טבס לפני ואחרי שהוא הגיע לברזיל. אתה יכול לרענן את זכרונך בדיונים העתיקים של הפורום.

בכל מקרה אני מיציתי את הדיון הזה לעכשיו

(madridista25) #181

[QUOTE=4th Star;1425475]לא מוסיפים כלום. זה תמיד היה 46M במזומן + אטו. אטו היה שווה אז לפחות 60M (אלא אם מישהו כאן טוען ששחקן שמנצח בצורה קונסיסטנטית גמרי ליגת אלופות שווה פחות).

מדרידיסטה25, קאקא הגיע למילאן ככוכב יותר גדול מניימאר היום, וכנ"ל טבס לפני ואחרי שהוא הגיע לברזיל. אתה יכול לרענן את זכרונך בדיונים העתיקים של הפורום.

בכל מקרה אני מיציתי את הדיון הזה לעכשיו[/QUOTE]

קודם כל טבס הוא ארגנטינאי ואני דיברתי על ברזילאים, וגם טבס עבר תחנת ביניים(וההצלחה שלו היא ממש לא גדולה לעומת ההבטחות שקיבלנו ממנו אם כבר מדברים עליו)

קאקא הגיע למילאן תמורת 10 מליון יורו בערך. אני לא צריך לרענן את זכרוני בעניין זה, אני זוכר מצוין, קאקא לא היה חצי אלוהים כמו ניימאר.
ואני איתך בעניין אטו, זה נחמד לראות אוהדי בארסה שרושמים שהוא היה שווה גג 25 מליון אחרי כל מה שהוא עשה בשבילהם.

(Bugsy) #182

זה נחמד לראות שאתם רושמים אוהדי בארסה מעריכים את אטו ב 25 מיליון או להפך אוהדי בארסה (או 4th star) מעריכים את אטו ב60 מיליון כאילו אוהדי בארסה הם אלו שמנהלים את ההעברות של ברצלונה, בעיניי אטו היה שווה 100 מיליון, אבל מה לעשות שהשוק וההנהלה קובעת וכל חוזה בעידן המודרני הוא שקוף וגלוי (אפילו בוויקיפדיה) ומנהלי בארסה ואינטר העריכו את השווי של סמואל בכ25 מיליון, בעיקר כי לאטו נשארה שנה בחוזה ובעיקר כי בארסה כמו במקרה של רונלדיניו, דקו, הנרי ועוד לא יודעת למכור שחקנים בטוב. ואף אחד לא טרח להתייעץ אם אוהדי בארסה משום מה.

ולמדרידיסטה, לא היה מובן מההודעה שלך אם אתה מתכוון רק לברזילאים ילידי ברזיל או לשחקנים שעברו מהליגה הברזילאית ולכן קיבלת את הרשימה שכוללת את טבס ומסצ׳רנו (שגם הוא ארגנטינאי כמובן) שעברו מברזיל לווסטהם וליברפול בהתאמה.

(los pollos hermanos) #184

העניין הוא שמעט מאוד שחקנים נחשבים כבר בברזיל לכוכבי על, זה מקרה די נדיר. בד"כ הם מגיעים כ"כשרונות".
חוץ מרוביניו וניימאר לא עולים לי בכלל עוד שחקנים שהגיעו מברזיל לאירופה ככוכבי על.
אגב, אומרים שניימאר גם היום הוא כוכב הרבה יותר גדול ממה שרוביניו היה בברזיל.

(borntorun) #185

טוב חברים, ניימאר הוא שחקן ברצלונה (ובקרוב מאוד ייפתח עליו דיון בפורום ברצלונה) ולכן אין שום סיבה שיהיה לו דיון בפורום העולמי, כמו שאין למסי, כריסטיאנו וכו’.
מילא אם היה מתפתח פה דיון רציני, אבל יש גבול כמה אפשר לקרוא אנשים מדברים על שחקן שראו במקרה הטוב 5 משחקים שלו.

ולכן מעכשיו הדיון הזה [B]נעול[/B]. מי שירצה להמשיך לדסקס על הברזילאי - בקרוב ייפתח אשכול רלוונטי בפורום ברצלונה.

[QUOTE=Uriah;1425461]
[B]borntorun[/B] - בפעם השלישית - אפשר לקבל תשובה לשאלה שלי?[/QUOTE]

הנה התשובה שלך.

(Ender) #186

(Ender) #187

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/20543769_1704308352961406_2962163117869862201_o.jpg?oh=5168fb5e662d3f4e5d5d91c74f243c49&oe=59FC2671

אחרי 4 שנים בברצלונה, ניימאר עובר לפריז סן ז’רמן תמורת 222 מיליון יורו!
(ותודה לקטלונים והחיבה שלהם לסעיפי שחרור לא בלתי אפשריים לחלוטין)

על הסיבות שהובילו למעבר הזה נכתב ועוד ייכתב, אבל הרצון של ניימאר לקרוא תיגר על מעמד השחקן הטוב בעולם הוא ככל הנראה אחת מהן, ולהוביל את פריז לזכייה היסטורית בליגת האלופות תהיה דרך מצוינת לקבל את ההכרה העולמית לה הוא שואף (ואת כדור הזהב).

הסטטיסטיקה של ניימאר במדי ברצלונה:
עונת 2013/14: 41 הופעות, 15 שערים, הסופר קאפ הספרדי.
עונת 2014/15: 51 הופעות, 39 שערים, ליגת האלופות, הליגה הספרדית, הגביע הספרדי והמקום השלישי בהצבעה לכדור הזהב.
עונת 2015/16: 49 הופעות, 31 שערים, הליגה הספרדית, הגביע הספרדי, גביע העולם לקבוצות והסופר קאפ האירופי.
עונת 2016/17: 45 הופעות, 20 שערים, הגביע הספרדי והסופר קאפ הספרדי.

מספר 10 החדש של פריז, ההצגה מתחילה.

(Sir Ryan) #188

כמה מילים נשפכו על המעבר הזה גם לטוב וגם לרע ויהיה מעניין לראות את המילים שיכתבו בסוף השנה אחרי המונדיאל שיהיה אקורד הסיום לשנה הזאת.
ללא ספק המעבר הכי משתלם לדעתי לפחות מאז שריאל שברו את השיא שהיום נראה כמו בדיחה על אותו CR7.
להפתעתי מוריניו האיש שאמר את המילים הכי חכמות ששמעתי בעקבות ההעברה הזאת:
נייאמר הוא לא רכישה יקרה או לא שווה הוא אחד מהשחקנים הטובים בעולם ואתה יודע שהוא יוביל את הקבוצה שלו לתארים הבעיה זה ההשלכות של העברה הזאת שתגי מחיר של 100 ו80 מיליון יורו על כול שחקן שהבקיע 20 שערים בעונה.

אין ספק שלאבא התאב בצע שלו יש חלק גדול בכול הפרשה הזאת כמה שהוא לא ינסה להסתיר את המעורבות העצומה שלו בקריירה שלו.
אבל משהו בהרגשת הבטן שלי אומר שלא מדובר רק בכסף, כלומר אין ספק שהכפלת השכר פי 3 וכספי השחיתות שהוא ואבא שלו קיבלו בעקבות המעבר הם חלק מכריע בעסקה אבל מצד שני אלו לא סכומים שאני חושב שכול קבוצה בעלת אמצעים דומים מאנגליה או אפילו ריאל מדריד הייתה מסוגלת לעמוד בהם על מנת להשיג אס שכזה בתקופות ששחקנים שמוראטה ולוקאקו נמכרים בסכומים של 100 מיליון יורו אז אין ספק בכלל שנייאמר גם ב222 מיליון יורו הוא רכישה בטוחה יותר.
אבל לדעתי נייאמר אכן מיצה את התפקיד הכינור השני לצד השחקן הטוב בהיסטוריה והאמת אני לא יכול להאשים אותו
מגיל 15 בערך מפמפמים לו בראש שהוא הדבר הגדול הבא ושהוא המשיח שיחזיר לברזיל את הגביע שהם צמאים לו אז הספיקו לו 4 שנים מאוד אפקטיביות בברסה- 2 אליפויות 3 גביעים כולל טרבל אחד שבו היה חלק משלישיית התקפה המפחידה בהיסטוריה, אפשר להגיד שלפחות בפן המקצועי ברסה הרוויחה ממנו הון.
אבל כדי לערער על הטאבו שבו כריסטאנו ומסי מחזיקים כבר 10 שנים חייבים לקחת החלטות גדולות וניימאר לקחת ענקית.
אפשר לבקר אותו שהיעד שבחר כדי להילחם בטאבו הזה מצד שני אפשר לטעון שרק סיטי היו אופציה ריאלית אחרת לאור הסכום ששולם עליו ומשהו בתחושת הבטן שלי אומר לי שהוא לא שחקן פפ קלאסי.

ניימאר משחק קודם כול בשביל המותג הזה שנקרא ניימאר ואחרי זה בשביל הקבוצה שהוא לובש את המדים שלה
אפשר לשנוא או לבקר את זה אבל אי אפשר שהוא לומר שהוא לא לקח החלטה אמיצה ומעניינת
לדעתי לפחות כמו שהיום מסתכלים על הסכום שרונאלדו עבר בעבורו כזוטות ככה פריס תרגיש לגבי ניימאר הוא פשוט יותר מידי טוב כדי להיות כישלון.