ניימאר :: מספר 10 החדש של פריז

אני חייב להודות שניימאר הפתיע אותי לטובה.

עד היום ממש בזתי לשחקן הזה, להצגות שלו, להתעסקות בשטויות. אבל הפעם הוא עשה מעשה ששמור רק לגדולים ביותר כמו כריסטיאנו רונאלדו. לעבור לקבוצה נחותה מהקבוצה שלך ולנסות לקחת אותה הכי גבוה שאפשר. זה פשוט מהלך ענק של ניימאר לדעתי וכבר אני מתחיל לאהוב את האופי של הבחור ואת הווינריות.

שיהיה לו המון בהצלחה, שחקן ענק שאני מאמין שיזכה בכדור הזהב בשנתיים הקרובות.
רק לדמיין הרכב כזה:
קבאני
די מאריה, דראקסלר, ניימאר
וראטי, מטויידי
אלבס, טיאגו סילבה, מרקיניוס, קורזווה
טראפ

פריס מועמדת בכירה לזכות בליגת האלופות לא פחות מיובנטוס, באיירן מינכן או ברצלונה. הרכב מפחיד.

(moshe34) #190

לאיזה קבוצה נחותה רונאלדו עזב?

ריאל מדריד של 2009 הייתה כל כך נחותה שארסנל של היום נראת לי דווקא בסדר.

אם אתה משווה את ריאל מדריד למקום חמישי בליגה האנגלית, אז כן, אתם ממש בסדר…

רונאלדו עזב לפרוייקט גלאקטיקוס 2 של פרז, ביחד עם קאקא (שחקן השנה בעולם לפניו) ועוד רבים וטובים. הוא לא עבר לנאפולי ולקח איתה אליפות.

אני לא נכנס איתך לניתוחים עכשיו זה דיון על ניימאר, אבל אם כבר התחלת אז רק אוסיף שרונאלדו עבר לריאל מדריד פתאטית, חלשה ושבכלל לא הייתה ברמות הגבוהות. חטפה 6-2 מברצלונה ו4-0 מליברפול של טורס וסטיבי ג’י תוך 3 חודשים.

היא סיימה במקום 2 בליגה חלשה שכל הקבוצות היו חלשות למעט ברצלונה או ריאל. אבל לריאל מדריד של 2009 לא היה כל קשר לטופ האירופאי מלבד השם וההיסטוריה. קאקה החליט לעבור וזה משך את רונאלדו, אבל זה לא גורע כהו זה מהעובדה שרונאלדו עבר מקבוצה שלקחה 3 אליפויות רצופות ו2 גמרי צ’פיונס ברציפות לקבוצה שלא עברה את שמינית הגמר של הצ’מפיונס 6 שנים ברציפות.

זה נקרא לעשות מעשה אמיץ ששמור רק לגדולים ביותר וניימאר עשה כן. לפריס היה חסר הגרוש ללירה לעלות לרבע הגמר אחרי שהביסו אתכם 4-0 והלירה הזאת היא ניימאר.

אגב, זה שאתם מתוסכלים נורא מזה שהוא עזב אותכם והשאיר אתכם עם ה(אתה יודע מה) ביד ולא מצאתם מחליף לא אומר שאי אפשר לפרגן לו. שחקן ענק!! שיכל לנוח על זרעי הדפנה לצד מסי אבל במקום זה עשה מעשה שיכול בסוף של תהליך להשים אותו באותה שורה עם מסי, כריסטיאנו, פלה ושאר הצמרת…

(sh4rky) #194

חידוד קטן, קאקה לא משך את רונאלדו לריאל. רונאלדו ביקש לעבור כבר ב-2008 ופרגי שיכנע אותו להישאר עוד עונה. רונאלדו אוהד מדריד מילדות ותמיד חלם לשחק בה, הוא היה עובר עם קאקה או בלעדיו.

לא נכנס לפרטים הקטנים ואתה כמובן צודק שהוא ביקש לעבור עונה לפני אבל הפואנטה הובנה, בלי להכנס ליותר מדי פרטים רונאלדו עבר מאחת הקבוצות הטובות בעולם לקבוצה של עגלות, משהו בסגנון של ארסנל 2017 או מילאן של העונות האחרונות.

וזה לא מספיק עבורך? לריאל מדריד יש שם והיסטוריה שאין לאף קבוצה אחרת בעולם, אני לא אומר שהיא הכי טובה (ובאותה תקופה כמובן שלא), אבל שם והיסטוריה הן לא דבר שניתן לזלזל בו בקלות כזאת. ליברפול וארסנל לא לקחו אליפות מאז שמסי עלה לבוגרים, הוא בן 30 ביום, האם כוח המשיכה שלהן לא גדול בגלל השם וההיסטוריה?

אני לא מתוסכל ואל תכניס לי מילים לפה, מבחינתי ניימאר הוא שחקן ענק ואיש קטן, הרצון בכסף/אתגר מקצועי או כל סיבה אחרת שתעלה בראשך היא לגיטימית. הבעיה שלי היא עם הגישה שלו אבל זה לא נושא הדיון.
ניימאר עוד צריך להוכיח הרבה כדי להיחשב באותה קטגוריה של מסי/רונאלדו ובטח ובטח שחקנים כמו פלה, מראדונה ושאר הצמרת.

(Sir Ryan) #197

לדעתי הדבר היחידי שדומה בשני ההעברות שלהם הוא הרצון להגשים שאיפה שהיא מעבר לשכר כזה או אחר או ספציפית להשיג איזשהו תואר קבוצתי/אישי והסכומים הזויים אפילו ביחס לתקופה.

רונאלדו רצה להגשים חלום ילדות שלו ולשחק בריאל מדריד.
ניימאר רוצה להגיע למעמד זהה לזה של רונאלדו עת המעבר למדריד.

כמה שזה מצחיק אולי את ניימאר אפשר “להעריך יותר” כי נייאמר הולך לקבוצה שעדיין פחות טובה מקצועית מהקבוצה הנוכחית שלו ועל ה"יוקרה" שבמעבר, כמו שאמרו פה ריאל מדריד לא משנה באיזה מצב מקצועי היא נמצאת אפילו ב"שפל" של 2006-2009 היא עדייו היעד הכי “גבוה” ששחקנים בדר"כ יציבו לעצמם.

אני מכיר הרבה אוהדי ברצלונה שיודעים להיות אובייקטיבים לשם שינוי ולא מדברים מתוך האמוציות, הכעס והשנאה על כך שאיבדתם ראש אחד מהמפלצת התלת ראשית מוציאה את רוב אוהדי ברצלונה מהכלים.

השפויים שבניכם יאחלו לו בהצלחה, תאמין לי שהוא לא עבר בשביל כסף, כסף לא היה חסר לו בין כה וכה, הוא עבר נטו בשביל אתגר מקצועי, בשביל להיות מספר 10, בשביל להיות השחקן הכי טוב בעולם. והוא לא יכול לעשות את זה כל עוד הפרעוש עדיין שחקן פעיל בברצלונה.

אפשר להתבאס, אבל להגיד עליו שהוא בנאדם קטן רק בגלל שהוא עזב את הקבוצה שלך? מי הסמיך אותך לקבוע קביעה כזאת? מגיע לו את כל הריספקט שבעולם אחרי שעשה מהלך כזה גדול. הילד כבר לא ילד!

אתה כותב על מנת לכתוב או שאתה קורא גם את התשובות שלי?
הוא אדם קטן כי במשך שלושה שבועות הוא מעלה תמונות לאינסטגרם עם פוזה “חושב” במקום לבקש לעזוב, להיפרד מהאוהדים והשחקנים ולעזוב למען פרוייקט ספורטיבי אחר.

אם הוא יקח תארים, יוביל את הקבוצה להישגים ויעשה שם מה שלא עשו לפניו - הוא יקבל את הכבוד המגיע לו.

(Ender) #200

היי חבר, אנחנו לא מחפשים עוד מתסיסים, יש לנו מספיק כאלה :slight_smile:

היי חבר, לא מתפקידך לקבוע מי השפויים כאן ומה מצופה מהם לעשות :slight_smile:

היי חבר, אנחנו הסמכנו אותו לכתוב פה את הדעה שלו על ניימאר, גם אתה מוסמך לכתוב את הדעה שלך על ניימאר, לא על חברי הפורום האחרים :slight_smile:

אין בעיה אז אני פשוט מחזיק מניימאר עכשיו הרבה יותר והופך לתומך הנלהב שלו לכדור הזהב 2018. :slight_smile:

(Paul Heyman) #202

הנה תקציר כל הסיפור מנקודת המבט הברסאית (באדיבות בארסה מאניה), ואולי יסביר את הרגשות היותר “מעורבים” של אוהדי ברצלונה כלפי השחקן וכל הסיפור שהלך פה.

הסיבה שרב אוהדי בארסה כועסים על ניימאר לא נובעת מההחלטה שלו לעזוב, אלא מהדרך בה הוא ואביו ביצעו זאת. אם היה מבקש ״לחפש אתגרים חדשים״ לפני כל הטלנובלה, כל הסיפור הזה היה מתקבל ביותר הבנה.

אם תסתכלו במגוון האמירות של ניימאר לאורך החודשים האחרונים תבינו עד כמה זה קשור לכסף נטו והרבה פחות ל׳אתגרים חדשים׳ (הוכחות בתגובות).

21 באוקטובר: אחרי חידוש החוזה, בראיון לבארסה TV: ״אני מאושר, מרגיש בבית, רואה את עצמי ממשיך פה שנים רבות״.

28 באוקטובר: אבא ניימאר מתראיין ברדיו קופה: ״ניימאר מאוד שמח לחדש חוזה, הוא חולם לשחק בספרד מאז שהיה ילד, והוא בחר בברצלונה, קבוצה אותה הוא אוהב. הארכת החוזה הייתה סגורה מדצמבר שעבר, סיכמנו בעל פה. דחינו את ההארכה ביוני כי היו כמה דברים שהיה צריך לסגור שלא רצינו שיצרו בעיה (לדעתנו מדובר בבונוס הנאמנות)״.

על התעניינות מפאריס סן ז׳רמן: ״אם יש קבוצה שמתעניינת בניימאר, היא צריכה לבוא לברצלונה. אם ברצלונה לא רוצה למכור, הקבוצה צריכה לשלם את הסעיף שחרור, שהוא 190 מיליון יורו פלוס מיסים שעם משכורת זה יכול לעלות 430 מיליון יורו״. מעניין שהוא כבר חישב את כל הדברים האלה 8 חודשים לפני המעבר.

״אני אבא שלו וגם הסוכן שלו, אבל לפעמים אני צריך לחשוב עליו כבן שלי ולא כלקוח. ואני רוצה שהוא יהיה מאושר, ופה בבארסה הוא מאושר״.

על מסי: ״אנחנו בצוות מסי, אנחנו ברצלונה, כולנו יודעים מי זה ליאו ומה הוא מסמל, הוא האליל של ניימאר, בבית הוא מדבר על מה שמסי מסמל, במגרש, באימונים, הם חברים טובים״.

27 במאי: ראיון בסוף גמר הגביע בו כבש ובישל: ״אני לא שבע מתארים, אני רוצה לזכות בעוד פה, מחכה כבר לעונה הבאה״.

23 ביוני: באירוע בברזיל על רקע השמועות על לוקאס לימה: ״אני אשמח שהוא יגיע לבארסה, נקבל אותו בזרועות פתוחות, בארסה צריכה שחקנים טובים כמוהו״.

8 ביולי: באירוע בסין על רקע השמועות על פאוליניו: ״פאוליניו הוא חבר טוב, אני מקווה מאוד שהוא יגיע אלינו, איתו נוכל לזכות בהרבה תארים״. על הארכת החוזה של מסי שהתקיימה באותו פרק זמן: ״אני שמח בשבילו ובשבילנו, הוא קראק, אסור שהוא יעזוב״.

11 ביולי: באירוע של ראקוטן ביפן לצידם של מסי ופיקה: ״המטרה העונה היא תמיד לנצח, לא אכפת לי מי כובש כל עוד אנחנו מנצחים ביחד. זה ספורט קבוצתי ואם ליאו כובש, אני שמח״. זאת הפעם האחרונה בה ניימאר דיבר עד לאתמול, ה-3 באוגוסט.

מה שקרה בפועל בתחילת יולי: אבא ניימאר הלך והציע את הבן שלו לפאריס והקטארים, ואלה בתגובה, אחרי ה 1:6, אחרי וראטי, אחרי הבידוד של קטאר, הלכו בכל הכוח עם הצעה שהאבא לא יכל לסרב לה, וגם לא יכל להתחרט בגלל החוזה המקדים שחתם עימם. חוזה דומה מאוד לזה שחתם עם סנדרו רוסיי ב 2011 בה הבטיחו השניים שאבא ניימאר יקבל 40 מיליון יורו מענק חתימה בבארסה, ואם אחד מהצדדים שובר את המילה, הצד השני יפוצה ב-40 מיליון יורו.

18 ביולי: אלברט מונסאו, כתב ׳ספורט׳ מנחית את הפצצה: ״חלק מהמקורבים של ניימאר (שהדליפו לכתב את הסיפור) אומרים שניימאר לא מרגיש בנוח בבארסה, ורוצה לעזוב״.

18 ביולי בערב: ג׳ורדי מאסטרה, סגן נשיא בארסה מתייחס לשמועות: ״ניימאר נשאר ב-200 אחוז״. לבארסה לא היה מושג מה הולך מתחת לשטיח.

עם הידיעה על כך שיש בונוס נאמנות באופק ב-31 ביולי, נאסר על ניימאר לדבר, פן 26 מיליון היורו שהמשפחה אמורה לקבל, ילכו לפח. ניימאר יכול לצייר את זה כ״אחת ההתלבטויות הקשות ביותר שלו בחיים״, אבל הוא יכל לעשות מעט מאוד כדי להשאר בארסה נוכח החוזה המקדים של אבא שלו.

19 ביולי, מוחמד בוחפסי, כתב רדיו מונטה קרלו, מדליף את החוזה המקדים של אבא של ניימאר מול פאריס סן ז׳רמן והבונוס העצום שמתלווה אליו.

20 ביולי: רוברט פרננדס, המזכיר הטכני של בארסה: ״אין קבוצה שתשלם את סעיף השחרור של ניימאר, הוא נשאר פה״.

22 ביולי: הנשיא ברתומאו: ״אנחנו מאוד רגועים, ניימאר הוא חלק חשוב במועדון, ואנחנו מאמינים שימשיך״.

בבארסה עצמם הסתובבו חסרי עצות, ממשיכים לשדר החוצה שהכל בסדר וניימאר ממשיך בעוד שבתוך המסדרונות של המועדון הייתה פאניקה רצינית וכעס על עוד תחמנות של האבא.

ומשם המשכנו לטנבולה של הקיץ, ממשיך, לא ממשיך, דממת אלחוט. בדיעבד התשובה הייתה ידועה מראש: מי שהולך לישון עם נחשים, סופו לקום עם אבא של ניימאר.

ניימאר אמר בנאום הפרידה שלו מבארסה שהוא המרה את פיו של אביו ולא הקשיב לו. זה סתם ניסיון כושל להוציא את האבא נקי. בפועל, אבא ניימאר, החצי סוכן ואגנר ריביירו הם המהנדסים הראשיים בפרויקט העזיבה הזה. ניימאר עצמו אינו חף מפשע בשום צורה, גם לא דני אלבס, תיאגו סילבה ולוקאס מורה שהציפו את הווטסאפ של השחקן בהודעות, אבל המשקל שלהם לא גדול כמו של השניים הראשונים, כפי שאנחנו רואים בסוף, לא הייתה לו הרבה ברירה.

קישור למקור

נניח שסן ז’רמן יזכו בליגת האלופות העונה, אז ישר נכתיר את נאיימר לשחקן גדול ואחד הגדולים בהיסטוריה ? ממש לא…
לצרפתים יש סגל אדיר, אחד הטובים בעולם גם בלי הברזילאי. יש להם שחקני התקפה מהטובים בעולם : די מאריה, דרקסלר, לוקאס מורה, ואחד החלוצים הטובים בעולם : קבאני .
בנוסף, יש להם את אחד הקשרים הטובים בעולם :ווראטי, ולצידו עוד קשר מצויין בדמות מטווידי. שלא נדבר על שחקני הגנה מצויינים כמו סילבה, מרקיניוס והרכש החדש אלבס .

כלומר, נאיימר מגיע לאחת הקבוצות הטובות בעולם, ולא לאיזה קבוצה בינונית שאם תזכה בליגת האלופות, זאת תיהיה סנסציה .
גם זכייה בליגת האלופות לא תהפוך את נאיימר לשחקן גדול באמת…יש לו עוד קירבת דרך גדולה מאוד בשביל להפוך לאחד כזה .
בואו נזכור שבשנים הבאות הוא הולך לשחק בליגת הרבה פחות טובה מהספרדית, אז ככה שמבחינה מקצועית הוא יורד דרמטית ברמה שלו .

האתגר האמיתי שלו יהיה בעוד שנה במונדיאל 2018 : בואו נראה איזה יכולת הוא יציג בבמה הכי גדולה של הכדורגל העולמי .

בסן ז’רמן הוא ממש לא יהפוך להיות שחקן יותר טוב ממה שהוא היום, אלא אם באמת הוא יוליך את הצרפתים ל 3 זכיות רצופות באלופות .

אני חושב שזה תיאור ובעיקר בקשה מוגזמת לחלוטין.
אם ניימאר יצליח לשבור את תקרת הזכוכית, להוביל את פאריס בוא נגיד ב4-5 שנים הבאות באופן קבוע לטופ 4 באלופות, עם זכייה אחת או שתיים בתואר, בוודאי עם ההיחלשות של רונאלדו ובעיקר של מסי שעברו את גיל 30 כבר ואפשר רק להצטער כשהם יראו סימני עצירה, זכייה בכדור הזהב תבוא שם והוא כנראה בוודאות יזכר כאחד הגדולים בעידן המודרני…

(SantiagoBernabeu) #205

אני חושב שהצעד שניימאר עשה הוא מצויין, בשביל עצמו כמובן. לא בשביל הכדורגל ובטח לא בשביל ברצלונה או הליגה הספרדית. אבל בשבילו.

הרבה מאוהדי ברצלונה כועסים עליו ומאוכזבים ממנו, אבל אני לא מסכים איתם, ולכן גם נמנעתי מלכתוב את זה בפורום ברצלונה. כן, הוא עשה זובור לברצלונה, אבל הוא בסך הכל ניצל את החוזה השערורייתי שלו. זכותו של כל שחקן לבקש מה שהוא רוצה, זכותו של כל מועדון לסרב.
הרבה גם מבקרים את הדרך שבה בחר לעזוב, אבל בסופו של דבר, השתיקה שלו וההתעלמות הבוטה מהמצב מבחינתו רק גרמה לסערה תקשורתית גדולה יותר. גרמה לפרסום יותר גדול. יש למישהו ספק אם הוא עכשיו אייקון גדול יותר מלפני חודשיים? היום ניימאר הוא לא עוד שחקן אדיר, היום ניימאר הוא מי ששינה את עולם הכדורגל. אמנם זה בא על חשבון ברצלונה, והוא פשוט שיחק באחד המועדונים הגדולים בעולם, אבל אם יש תלונות הן צריכות להיות מופנות להנהלה של ברצלונה ולא לשחקן, שפעל מתוך אינטרס אישי.

בסרטון הפרידה הוא הסביר את הסיבה העיקרית שהוא רוצה לעזוב, שהיא שהוא מיצא את האתגר הספורטיבי בברצלונה. הוא רוצה לקחת קבוצה שלא מגיעה להישגים ולהוביל אותה לשם. הכי אמיץ שיש בעולם. קבוצה שנכשלת שנים, בליגה שכמעט ולא מסוקרת בעולם. במקום לנוח על זרי הדפנה בספינת התענוגות של ברצלונה, הוא בחר ללכת ולהילחם בים הסוער בסירת המפרש של פריז. הדרך היחידה שלו לצאת מהצל של מסי היא לקחת מועדון כזה ולהוביל אותו לזכיה בליגת האלופות. אחרת, הוא היה נזכר רק כאחד משלישייה, או כעוד שחקן הרזילאי גדול שאף אחד לא יזכור אותו בעוד 20 שנה.
כמובן שזה אתגר לא קל, אבל בדיוק בגלל זה אני כל כך מעריך את ההחלטה שלו.

סיבה נוספת היא כסף. לכולנו קל לבקר איך אנשים אחרים מתנהלים עם כסף, או להחליט לאנשים מה מספיק להם ומה לא. כשזה מגיע אלינו עצמינו אנחנו נעשים הרבה יותר אינטרסנטים. למעשה ניימאר עם כל הכסף שהוא הרוויח הוא יכול להרוויח יותר. מציעים לו חוזה (בסיסי) של שלושים מיליון יורו לעונה. זה פשוט המון כסף. את הסכום הזה הוא לא קיבל בברצלונה. אם לאורך עשור הוא ימשיך לקבל סכום דומה הוא ירוויח 300 מיליון יורו רק מהשכר הבסיסי שלו. זה פשוט יותר מדיי כסף כדי לדחות את זה.

הסיבה האחרונה, כי הוא מותג. והוא רוצה להיות המותג הכי גדול בעולם. ובשביל להיות המותג הכי גדול בעולם אתה צריך שידברו עליך, ואתה לא רוצה להבקיע צמד ועדיין התמונה של מסי תהיה מרוחה על העיתונים למחרת. כל ההעברה שלו בדרך שבוצעה גם היא תרמה המון למותג.

בסופו של דבר, הוא עשה הכל נכון במעבר הזה. גם בשתיקה שלו ובניצול הציני של החוזה שלו. פשוט נכון רק בשביל עצמו, לא בשביל ברצלונה. ראיתי הודעות פה וגם מחוץ לפורום שמדברים על תשוקה ועל חיבור למועדון ועל כל מיני דברים כאלו ואחרים. אבל בסופו של דבר אותם אנשים שצריכים לזכור שמדובר בשחקן שהיה חצי צעד מריאל מדריד, שלא גדל במועדון, שההעברה שלו לברצלונה היא כתם למועדון בפני עצמה. מדובר בבן אדם אינטרסנטי ונורמלי כמו כמעט כולנו.

עכשיו ניימאר לא עוד שחקן בברצלונה, עכשיו ניימאר הוא השחקן שכל עולם הכדורגל מדבר עליו, ובערך רק עליו. אם עולם הכדורגל ימשיך לדבר עליו זה האתגר שהוא רצה לקבל. שיהיה לו בכל מקרה בהצלחה.

אגב, ההודעה הזאת נכתבה מראש בידיעה שחלק, אולי רוב או אפילו כל אוהדי ברצלונה לא יסכימו איתה. אני מקבל את זה בהבנה, אבל זו דעתי האישית. לא כתבתי אותה בדיון של ניימאר בפורום ברצלונה למרות שהגבתי שם מספר פעמים מחשש שזה יתקבל כהתססה.

בכל מקרה אני כאוהד ריאל מדריד מאוד חלוק בנושא הזה. אני שמח שהוא אולי חירב את החלון הזה לברצלונה, אבל עם זאת סכום הכסף המטורף הזה אולי יספיק לקנות איזה שני שחקנים טובים שאולי יתרמו יותר מניימאר.
כמובן שהחשש שברצלונה ‘תגנוב’ את אמבפה גם קיים.

(khen10) #206

אין לך מה לחשוב שמה שכתבת מתסיס, פשוט כי אתה לא כותב דברים מתסיסים…

הדבר היחיד שאתה צריך לחשוב עליו זה מה היית אומר אם דבר כזה היה קורה בקבוצה שאתה אוהד. זה היה מוציא ממך יותר אמוציות, יותר מחשבות סובייקטיביות ונחרצות, ופחות דעות אובייקטיביות. בייחוד כשזה מציף את הסיבות לכך שההנהלה של ברצלונה כל כך כושלת ורופסת והמועדון מעלה סימני ריקבון בגללה. למרות שלאוהד ריאל ודאי אין גישה אובייקטיבית במה שקשור לברצלונה, ולהפך…

אני מאמין שאת כל מה שאתה כותב כאן, כל אוהד ברצלונה חושב. ניימאר ניצל התנהלות של הנהלה כושלת, הלך על הזדמנות להיכתב בספרי ההיסטוריה של הכדורגל ועל הדרך לשחות בבריכות של כסף בסכומים ששמורים לשניים-שלושה הגדולים ביותר. והוא לא בדיוק הלך לווסט ברומיץ או חיחון, הוא הלך לקבוצה שבכל חוליה יש לה שחקני טופ עולמי, כך שיש שם חומר לעבוד איתו תרתי משמע.

דבר נוסף, נראה לי שהרבה אוהדי ברצלונה לא התחברו לניימאר, אז העזיבה לא הרגישה כמו סכין בלב, אלא יותר כיריקה בפרצוף. הוא אמנם נתן רגעי קסם, אבל עורר הרבה כעס על הסגנון המאוס שלו שלא התחבר למה שהתרגלנו מהאנטי כוכבים של תור הזהב לפני 7 שנים.

עם הנהלה נורמלית, העזיבה הייתה יכולה לפתח תחושות של תקווה, של הזרמת דם חדש שתואם סגנון יותר סולידי וצנוע והשקעה נכונה של פאקינג מיליארד שקל. אבל המיליארד שקל האלה נופלים לידיים של חבורת סמרטוטים, כך שיש יותר חשש מתקווה.

(SantiagoBernabeu) #207

אני לא חושב שניימאר הוא חלאה כמו שאוהדי בארסה מנסים להציג אותו, או שהוא לא בסדר באיזשהו מובן. נכון, הוא ערבב את ברצלונה ולא התנהג כמו שאוהדי ברצלונה היו מצפים, אבל בסך הכל הוא עשה דברים לטובתו האישית וזה בסדר גמור. ופה חשבתי שזה עלול להתסיס.

כמובן שכאוהד ריאל מדריד אם היה קורה לי דבר דומה הייתי מתאכזב, אבל אני חושב שהייתי מבין. כשדי מריה, השחקן הכי אהוב עלי בקבוצה דאז עזב את המועדון כדי ללכת ליונייטד שהיתה קבוצה פחות טובה מאיתנו עבור כמה מיליוני דולרים בעונה (פרז הציע לו 6, הוא רצה 9), קיבלתי את זה קשה אבל לא שנאתי אותו או איחלתי לו רע. כשאלונסו ביקש לעבור והשאיר לנו בור במרכז המגרש אז זה אמנם היה אסון ספורטיבי, אבל עדיין אהבתי ואני עדיין אוהב אותו. קיבלתי את ההחלטה שלו בהבנה וכן הלאה.

אני מבין שזו הדרך שבה ניימאר עשה את הדברים, אבל מצד שני הוא פעל לטובתו האישית וזה בסדר גמור. בנוסף לזה, זה לא שהיו לו יותר מדיי ברירות. למרות שביקש לעזוב (אני מניח - אם הוא בסופו של דבר עזב) אתם לא שחררתם בשום מחיר, וזה היה צריך להגיע לסעיף השחרור. הוא היה גם במשא ומתן על החוזה מול פסז’, מה שלא אפשר לו יותר מדיי לדבר על הרצונות שלו בקול. וממתי בכלל שחקן אמור להביע את הרצונות שלו לתקשורת?

עם רוב ההודעה שלך אני מסכים, בסופו של יום גם אם הרגש משתלט ברמה הבסיסית והרציונלית אתה צודק.

אבל תעלה למעלה כמה הודעות לסיכום הדברים של ניימאר בחודשים האחרונים ותגיד לי אם ניימאר לא הביע את הרצונות שלו בתקשורת אינספור פעמים ואז הלך ועשה ההפך וזרק על המועדון והאוהדים.