פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות ::

ריאל-מדריד

(matanel1) #6416

אמבפה הוא ככל הנראה פספוס ענק.
ובכל זאת, הבעיה שלנו היא לא אם הצלחנו או לא הצלחנו להחתים אותו, אלא האמונה בבנזמה.

בתחילת הקיץ החלום שלי היה דיבאלה. יותר מאמבפה.
שחקן מוכח כבר כמה שנים שיושב בדיוק על המשבצת הבעייתית שלנו - מחסור בשחקן טכני שמכדרר צמוד לרגל.

אבל תקוות לחוד ומציאות לחוד.

(orelh94) #6417

יש לך שחקן כזה, הוא עונה לשם איסקו. השחקן מתחיל לקבל יותר קרדיט כבר מסוף העונה שעברה והתוצאות לפנינו. אין ספק שיש בעיות ולא הכל מושלם ובראשן עומד בנזמה, אבל לא לשכוח שדיאבלה לא בהכרח מחליף את בנזמה אלא בנוסף אליו, הוא סוג של חלוץ שני.

(Guy) #6418

קצת מצחיק לומר שפרז לא נכנע למחירים בהתחשב בכך שהוא מאלה שמכתיבים אותם, שבר את שיא ההעברות ארבע פעמים והחתים ממש עכשיו ילד ברזילאי ב45 מיליון יורו לפני שעלה לבוגרים.

לפי הדיווחים בתקשורת ריאל מדריד מוכנה לשלם למונאקו את מה שהיא דורשת, אבל לא מוכנה לתת לאמבפה מקום בהרכב ואת השכר הגבוה שנגזר מכך. שזה מתחבר בדיוק לבעיה ש-matanel1 כתב: אמונה בבנזמה. מדענים יחקרו יום אחד את התופעה הזאת.

(orelh94) #6419

גיא לדעתך, אין שום קשר להיררכית השכר, או שזו חארטה שמספרים לנו?
למיטב ידיעתי יש מדרגות מסויימות של שכר בסגל כדי שלא יהיה פה כאוס מוחלט, יכול להיות שזו סיבה נוספת, חוץ מאמונה בבנזמה?

(Guy) #6420

ממש לא חארטה, היררכיית שכר קיימת והמועדון בהחלט מתנהל לפיה.

אבל הדברים קשורים אחד בשני. אם אתה מביא את אמבפה כדי להיות אחד מהשחקנים המובילים בקבוצה, אתה יכול ואמור לשלם לו שכר של שחקן מוביל. אם אתה מביא אותו כדי להתחרות בבנזמה, אתה לא יכול לשלם לו כפול ממה שאתה משלם לבנזמה.

(orelh94) #6421

אז באותה נשימה איסקו יכול לקום ולהגיד, היי תראו אני כאן כבר כמה שנים מדשדש בין ספסל והרכב, אני משמעותי לקבוצה ואתם רוצים אותי פה, אז זוכרים שאני אמור לחתום על חוזה של 6 מליון? עכשיו אני רוצה 12. זה בעייתי נורא, במיוחד שזה אמור להיות שכר התחלתי לילד בן 18-19 שאתה מתכנן עליו שנים קדימה.
אז נכון, הכסף בכדורגל בשנים האלה גדול יותר ואנחנו מכניסים הרבה, אבל במידה ואמבפה מגיע ובעוד 5-6 שנים הוא אחד השחקנים המשמעותיים מה ימנע ממנו לדרוש חוזים גרנדיוזיים בשביל לא לעבור לשייחים?

מבחינתי לא להסכים לדרישת שכר הזו, מוגזמת לחלוטין וייתכן שההחתמה הזאת תצור נזק עכשווי, אפילו שבונים עליה כהחתמה לעתיד.

(matanel1) #6422

דיבאלה שחקן מאוד מגוון שיכול לשחק בהרבה עמדות בהתקפה. אין לי ספק שהוא יכול לשחק עם רונאלדו כצמד חלוצים בשפיץ.
רק לראות את השינויים שעשה איתו אלגרי ולהבין איזה שחקן מגוון הוא.

איסקו ודיבאלה אינם שחקנים דומים. שניהם בעלי טכניקה גבוהה מאוד, אך גם בין השחקנים הטכניים יש הבדלים. דיבאלה שחקן בעל מבנה גוף קטן שמאפשר לו דברים שלמעט מאוד שחקנים מתאפשר. הוא שחקן שנכנס בין שני קווי הגנה ברמה הגבוהה ביותר שיש. אני חושב שזה דבר שריאל לא כ"כ מצטיינת בו.

וחוצמיזה, יש לנו שחקן כזה? מעולה. מה הבעיה שיהיה עוד אחד? זה רק יקשה על הגנות להתמודד מולנו.

והאמת שמעל הכל מדובר בשחקן מאוד מחויב שמשקיע המון. בשונה מהפנסיונר שלנו.

היו דיבורים מעטי עליו לאחרונה. הלוואי ויש אמת בזה.

(Guy) #6423

הבעיות שתיארת הן הסיבה שהמועדון פועל לפי היררכיית שכר, ולכן אין שום סיבה לתת לאמבפה משכורת גבוהה מבלי לתת לו להיות ממובילי הקבוצה על המגרש. השכר והמעמד המקצועי צריכים להיות תלויים אחד בשני, זאת המשמעות של היררכיית שכר בריאה. הגיל הוא פחות חשוב לדעתי אלא יותר המעמד והיכולת, אנחנו הרי לא חברת חשמל שמחלקת משכורות רק לפי ותק. לריאל מדריד אין כוונה לתת לאמבפה להיות ממובילי הקבוצה כרגע, בצדק או שלא, ולכן היא גם לא מוכנה לשלם לו. כך שבסוף הכל מגיע לבנזמה והאמונה בו (ובייל וכריסטיאנו אם תרצה).

לאמבפה אין סיבה להיות “החתמה לעתיד” בריאל מדריד, להסתפק ב7 או 9 מיליון יורו בעונה ולקוות לפציעה של בייל או רוטציה כדי לשחק, כשהוא יכול להיות באנקר בהרכב של פס"ז ולקבל שכר כפול. אני אגב מרגיש שאם פריס לא הייתה נכנסת לתמונה הוא היה מתפשר ובא אלינו.

(orelh94) #6424

מסכים איתך ולכן אני חושב שנכון לסיטואציה הנוכחית, להנחית אותו כאן יהיה בעייתי ואולי אפילו קצת שגוי.
אבל מצד שני זה ידוע שאצלנו משלמים פחות ממה שהשייחים משלמים, אבל שחקנים סופגים את זה כי זאת ריאל מדריד וכל היוצא בזה.
המון שחקנים מהסגל שלנו יכולים לצאת החוצה ולהכפיל/לשלש את השכר שלהם ובכל זאת הם נשארים כאן כי יודעים שזו קבוצה שתמיד תהיה רלוונטית להתמודד על תארים וזה שיקול לא פחות גדול מאשר השיקול הכלכלי.

לא יודע לגבי המעמד והיכולת, הוא עדיין צעיר ונתן רק חצי עונה טובה. כן, הוא מפוצץ בכשרון וסביר להניח שינצל אותו ויהיה שחקן גדול, אבל תמיד קיים גם הסיכוי שהוא לא יהיה הצלחה כזו גדולה ולא יצליח לשדרג את עצמו משמעותית. איסקו לצורך העניין בא אחרי עונה פנטסטית במלאגה כשהיה השחקן הבולט שם וכיכב בליגת האלופות והגיע לכאן כדי לשבת על הספסל.
לא רואה את אמבפה במעמד יותר גבוה מאיסקו לצורך העניין, בטח שלא גבוה יותר מבייל/בנזמה. סיטואציה מורכבת.

אם הוא רוצה ללכת לפסז’ ולהשאר בליגה פחות אטרקטיבית ובקבוצה פחות אטרקטיבית (עם כל הכבוד לכסף ולניימאר) שיבושם לו. אם הוא רוצה להגיע לקבוצה הטובה באירופה היום, הוא צריך לעשות התפשרויות גם מהצד שלו. עם כל הכבוד, עוד לא בן 19, את פרז הוא לא יחזיק בביצים. רק אחד יכול וקוראים לו כריסטיאנו.

אם כבר הוזכרה סוגיית דיאבלה פה, זה שחקן שאם תשים עליו את הסכומים שמדברים עליהם לגבי אמבפה לדעתי תוכל להנחית אותו פה ועניין המשכורת יעבור על סדר היום, כי זה שחקן עם מעמד ויכולת, ושחקן מוכח כבר כמה שנים טובות. לא יודע למה לא פוזלים לכיוון שלו ועושים קצת יותר כדי להביא אותו.

(Guy) #6425

הויכוח אם אמבפה ראוי כבר עכשיו להיות החלוץ הבכיר של ריאל מדריד או לא הוא סופר לגיטימי. אני חושב שכן כי אני נותן פחות חשיבות לגיל ולניסיון במקרה הזה, אבל אני בדעת מיעוט.

בכל מקרה, להפוך את פלורנטינו למבשר ה-Fair Play שלא נכנע למחירים זה לא מדוייק, בלשון המעטה.

אגב, לא משלמים אצלנו פחות מהשייחים. הכוכבים שלנו נמצאים בצמרת המרוויחים העולמית תמיד.

(orelh94) #6426

כן, הוא נכנע למחירים, אבל תמיד זכורה לי עמדה נוקשה בכל מה שקשור להיררכיית שכר וכנראה שהוא מוכן ללכת רחוק כדי לא לחרוג ממנה.
תשמע, חלוץ בכיר גם לצ’יצ’אריטו הייתי נותן להיות. מציאות לחוד ותקוות לחוד. לבנזמה יש מעמד של Untouchable איכשהו.

נכון, הכוכבים נמצאים למעלה, אבל בד"כ אלו רק הכוכבים. לעומת השיחיים שכל שחקן סגל מקבל כפול משחקן סגל אצלנו.

(Igorthecrazy) #6427

זה מבאס ולדעתי טעות שלנו, אבל זה המצב וצריך להשלים עם זה. כל מה שנשאר לקוות שנשחק 442 ובייל ישאר בריא העונה כי לדעתי העונה תקום ותיפול על הבריאות שלו.

(SantiagoBernabeu) #6428

אמבפה לא קריטי לי בכלל לעונה הקרובה. אם השאלה היתה אם הוא יגיע לעונה הזאת או שאחריה, זה לא היה מטריד אותי כלל. אם הוא כרגע שחקן מספיק טוב או לא לא משנה כלל כשלוקחים בחשבון שיש לו עוד 13-14 שנה עד שיעבור את השיא שלו. זה פשוט מטורף. אם אנחנו מפסידים אותו זה לא שהפסדנו שחקן לעונה הקרובה, זה הפסדנו שחקן לעשור - עשור וחצי הקרובים.

אני כבר דיי ויתרתי על האפשרות שהוא יגיע, למרות שעדיין יש בי תקווה קטנה שהפרסומים עם פסז’ לא נכונים וזידאן יחטוף אותו ברגע האחרון. במקרה הכי גרוע, לפחות הוא לא בברצלונה, זה כבר הרבה יותר טוב.

כל פעם שאני נזכר בזה אני נכנס לפורום ברצלונה ורואה שהמצב שלנו בסך הכל לא כזה רע. אני מאמין בפרז (בזידאן קצת פחות בכל הנוגע למשבצת של בנזמה) ואני בטוח שכמו שהוא ידע להוביל אותנו למקום שהו אנחנו נמצאים היום, הוא ידע גם להשאיר אותנו שם.

(דניאל) #6429

אני לא מבין את אמפבה אם זה המצב. אתה בן 19 ואתה אוהד ריאל, מה רע לך לקבל 3-4 מליון יורו לעונה ותוך עונה שתיים שלוש להיות החלוץ המוביל וגם להכפיל את השכר שלך? נשגב מבינתי.

(Guy) #6430

אתה צרפתי יליד פריז. למה לך ללכת לנגב את הנעליים של שחקן פחות טוב ממך תמורת 7 מיליון יורו, כשאתה יכול להיות כוכב על תמורת 19 מיליון יורו?

(Niro) #6431

מעבר לזה, אתה שוכח את עניין הסיכון. פציעות או סתם יכולת רעה יכולה לגרום לזה שהוא ידעך יחד עם הערך שלו, שלא לדבר על העלאה בשכר.
תמיד עדיף כסף היום מאולי כסף מחר. גם אם מדובר באותו סכום, ולא מדובר.

(דניאל) #6432

שניכם צודקים אבל הוא אוהד ריאל, ועוד עונה שתיים אין סיבה שהוא לא ייתפוס את המקום של בנזמה בהרכב. מי לא חותם על הרכב בריאל בגיל 21?

מעבר לזה, מה שהוא יכול להשיג בריאל לא משתווה למה שהוא יכול להשיג בפריז (אם ישיג מלבד תארים מקומיים).

לא ידעתי שהוא יליד פריז. וכסף? איי כסף, הצרה הכי גדולה של הכדורגל היום.

(SantiagoBernabeu) #6433

הבעיה היותר גדולה היא שלך תוציא אותו מפריז אחרי שהוא יחתום שם…

(CF R.Madrid) #6434

לקנות את אבמפה צריך לא בגלל שאנחנו צריכים אותו עכשי ואלה בגלל שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שמישהו אחר יקנה אותו, אבל הכול תלוי במכיר שידרשו אליו.

(vakum) #6435

ומה עם המונדיאל בקיץ? מי מבטיח שככינור שני לבנזמה הוא יגיע למונדיאל?