ניימאר :: בדרך לחתונה של אחותו עוצרים בפריז

ברצלונה

(Dr.Domination) #816

אני די בטוח שהקטע עם סמדו היום (נשים רגע בצד את העובדה הדוחה שלא עושים דבר כזה לפראשמן, בשום צורה או דרך) היה בסה״כ איתות מהצד של ניימאר סטייל: ״הנה, אני אפילו לא מסתדר עם החדשים, אני רקוב, תוציאו אותי…״
ביטול האירוע בסין, הדיבורים של סילבה, העובדה ששומרים על שקט רק כדי לקבל את מענק החתימה מהארכת החוזה בבארסה מעידה על דבר אחד- ניימאר בדרך החוצה. שחקן שהמעבר שלו הכתים את בארסה, יעזוב גם בצורה די מגעילה.

כותרות חדשות מהעיתון ״ספורט״ שמשדרות שהעסקה באמת בשלביה האחרונים, הרצון של פריז לדחוף איזה חתול בשק כדי לא לשבור את חוקי הפייר-פליי, הכול מסריח ולא מוסיף כבוד לבארסה.

אבל מה שבאמת מרתיח זה 2 דברים:

1. ההתנהלות הרופסת של ההנהלה וכן, אפילו של השחקנים (באירוע היום עם סמדו) שלא ריסנו את הפרימדונה. צריך זוג ביצים כדי לחנך סופרסטאר ברמה שלו ולא נראה אדם אחד באופק המחורבן שעונה על ההגדרה. איפה הסטירה של ״תתאפס על עצמך״? ולמה כולם מלקקים לו שישאר? יוצאים מהכלים כדי להנחית את קוטיניו בשביל לרצות אותו… והקרקס שהוא עושה לכולם, פשוט מגעיל…
  2. ההנהלה תשחרר אותו בסופו של דבר והכי מרתיח שכנראה ינחת פה איזה שחקן לא ראוי מפריז ובכסף שישאר אני ממש לא אופטימי שינחת פה סופרסטאר אחר.

ולנו כאוהדים אין מה לעשות חוץ מלפנטז על הצבעת אי-אמון שתגאל את כולנו מייסורינו.

שורה תחתונה, יעזוב או לא יעזוב… רק שיקבל כבר החלטה, שיתן זמן לבארסה לקנות מחליף, שיפסיק לשחק עם כל האוהדים ושמישהו יעמיד אותו כבר במקום. נמאס מאוזלת היד במקרה שלו, נמאס מהשפל שהגענו אליו. נמאס מכל המצב המחורבן הזה.
וכן, לצד הפער הבלתי ניתן לגישור בעזיבה שלו (שחקן אדיר מהטופ 5 בעולם בלי צל של ספק) בארסה תצטרך להמשיך. בארסה המשיכה אחרי ריבאלדו, יודאס, רונאלדיניו ותאלץ להמשיך גם אחרי ניימאר וגם אחרי היום העצוב שבו מסי יתלה את הנעליים.
הרבה אחרי שהנשיא הבא יאסוף את השברים שישארו אחרי ברתו ושות׳.

נ.ב- הייתי יותר משמח לראות חזרה את תיאגו ואולי אולי אולי אפילו להצליח להנחית את דמבלה בכסף שיכנס לכיס של בארסה.
מקווה לטוב.

(agalma) #817

אני מתחיל לחבב את סמדו, הראשון שהתחיל לשחק מול ניימאר כיריב מן המניין.

(moshe34) #818

הכותרת צריכה להשתנות :

מניימאר נשאר לניימאר בדרך החוצה. גם ברתומאו כבר מודה בזה (ובזה שהוא שיקר בהתחלה).
מתוך בארסה מניה:

" ברתומאו: ״אם ניימאר יעזוב (אה, הוא כבר לא נשאר ב-200%?), נחזק את הקבוצה ונתחרה על המטרות שלנו כמו בכל
שנה״.
שימו לב: ״ניימאר יכול ללכת (!). אנחנו רוצים שניימאר ימשיך איתנו, אבל אם הוא לא רוצה להישאר… תשלם את הסעיף
ותעזוב (פסימיות רצינית)״.

(dmitrys) #819

רונלדיוניו היה שחקן מלוכלך כשהתחשק לו. דרך על הרגליים, בעט ברגליים. זה לא היה באותה תדירות כמו אצל ניימאר, רבל זה היה והוא עדיין היה שחקן אהוב.

אני התחברתי, ושנאתי את השופטים שנותנים ליריבים להרביץ לו חופשי. הוא קיבל יחס מחפיר מהשופטים, גם בליגה וגם בנבחרת. הבחור שוקל איזה 70 קילו, והוא אחד השחקנים הטכניים בעולם. השופטים צריכים להגן עליו, כמו שמגינים על מסי או אינייסטה או מודריץ’ נניח.
אני כאוהד כדורגל רוצה לראות דריבלים וטכניקה עם הכדור. חלק מזה יילך אם ניימאר יעזוב.
קבלת ההחלטות שלו עיצבנה אותי הרבה יותר מהנפילות והעבירות. אם זה לא ישתפר, הוא בחיים לא יגיע לרמה של הגדולים ביותר.

(X@vi) #820

קראתי איפשהו שפאפה נאיימר מחכה לאוגוסט ולחתום על חוזה עם פאריס כדי לעשוק מבארסה עוד כסף על “סעיף נאמנות” של נאיימר. אם זה נכון וזה מה שיקרה בסופו של דבר אז אני מקווה שיקרה לו משהו רע, למרות שמצד אחד נוכל ברמות הכי גבוהות ומצד שני גאון כי אם ההנהלה הרופסת של בארסה חתמה על כל מיני סעיפים הזויים שכאלה אז למה שלא ינצל את זה…

(orelh94) #821

תשים את עצמך בנעליים שלו, יש לך אופצייה לחכות עד יום שלישי ולקבל 26 מליון יורו, ככה בכיף ועדיין להשיג את מה שאתה רוצה בסופו של דבר. היית מוותר על זה? אתה מכיר אדם שפוי שהיה מוותר על סכום כזה?

מי שאמורים לבוא אליהם בטענות זו אך ורק ההנהלה האדיוטית שלכם שהסכימה לסעיף כזה במעמד החתימה, נוסף על הסעיף שחרור הזה, כשברור שהשחקן הוא לא למכירה. אבא של ניימאר כנראה תכנן הכל מראש, במיוחד לאחר חשיפת הסעיף הזה. עשה אחלה ספין יחד עם הבן שלו והרוויח קופה משני כיוונים.

(Paul Heyman) #822

הנה כל עידכוני הבוקר בהקשר למר צומי, מבארסה מאניה.

נכון להבוקר, ניימאר עם רגל וחצי בפאריס. העסקה מתעכבת בגלל:

• פאריס סן ז׳רמן צריכה לסגור את כל ענייני המס של העסקה, זה חתיכת סיפור בצרפת.
  • יש כסף על השולחן שבארסה צריכה לאסוף מקלאסיקו הידידות במיאמי, והיא צריכה את השחקן שם.
  • מחנה ניימאר מחכה לבונוס החתימה על הארכת החוזה של השחקן בנובמבר החולף בסך 25 מיליון יורו. בונוס שלפי התקשורת בקטאלוניה יכנס להם לבנק ביום שני. זה פרט מאוד מעניין ואם הוא אכן נכון, עוד כתם לנשיא הנחש שלנו.
  • הנשיא ברתומאו אמר שאם פאריס רוצה את ניימאר, שתשלם עד היורו האחרון. בארסה לא מעוניינת במו״מ עם פאריס ועסקה עם שחקן. אם הנחש הזה אי אפשר לדעת, אבל עושה רושם שהוא כן מתכוון להתעקש על זה.

לטובת בארסה, אם ניימאר מודיע על עזיבה, היא צריכה להודיע מיד על התחליף שלו. לא רק מבחינת הצד המקצועי, רגע לפני שמתחילה העונה. מבחינת שיווק, עזיבה של שחקן בקליבר הזה היא מכה תדמיתית למיליוני טרמפיסטים של בעולם.

והשחקנים עדיין מנסים לשכנע אותו שישאר, אבל מוכנים כבר לאפשרות שיעזוב.

והנה קישור לכתבה מעניינת של אוריאל דסקל בעניין.

לא יודע אם אני מסכים עם הדרך שבא הוא מצייר את ניימאר בתור שחקן חסר תחליף, כי מצטער - ההיסטוריה מלמדת שהקבוצה הצליחה לתפקד בצורה יותר מפנטסטית עם התקפה של מסי - וויה - פדרו, ואפילו שהם כולם היו בכושר מעולה באותו הזמן, אני פשוט חושב שהתקפה של מסי + סוארז + שחקן שלישי שאנחנו עוד נגלה מי זה יהיה (בין אם הוא בקבוצה כבר או לא) זאת התקפה שאפשר לשלוט בה באירופה ביד רמה.

אגב מוש, יותר טוב הכותרת עכשיו? :slight_smile:

(DoctorGonzo) #823

כותרת יותר אופטימית, לפחות מבחינתי. לא יודע אם ניימאר הוא השלישי, החמישי או החמישים ושש בטיבו בעולם, אני יודע שאני לא רואה אותו לוקח את בארסה כמפעל חיים כפי שעשה זאת מסי מאז שעלה לבוגרים. הוא הגיע בדרך לא דרך למועדון, עם הרבה מאוד כסף מלוכלך ששומן היכן שצריך, ומאז הוא נפקד-נוכח קבוע. קשה לי ככה מהראש לזכור משחקים גדולים שלו, והיחידי שממש טרי מהעונה הזאת זאת כמובן הרמונטדה מול אותה צרפתית. זה לא שהוא לא שחקן גדול, זתומרת - יש לו כישרון גדול, אבל בדומה לרוב הברזילאים, יש לו אופי מעצבן כזה, הרבה מאוד צלילות ועצבים שאתה לא מבין למה הוא נכנס לשם בכלל. הוידאו הזה של העימות עם סמדו הוא דוגמא קלאסית לערסיות המבצבצת הזאת שכבר נשבר הז’ ממנה. אני גם לא מקבל את הטענה שאין לו מחליף (סחהרגע, מה הוא ביבי?). מדובר פה בסכום יפה אחושרלילה, שאפשר להבריא חלקים משמעותיים בקבוצה (כן כן, יודע, לא עם ההנהלה הזאת ובלי לאפורטה).

(dolevkikos) #824

לא יודע אם הסכום הזה עוזר לנו כרגע, אתה נמצא באמצע חלון העברות, כולם יודעים שאתה יוצא לקניות עם ארנק מפוצץ, מה שיקרה זה רכש סביר בסכום מטורף, במיוחד כשהאלטרנטיבות לניימאר דיי מבוססות בקבוצות שלהן.

(X@vi) #825

אתה צריך לחשוב על זה יותר במונחים שלנו למרות שאתה עדין בצד ההגיון (תשים לב שגם רשמתי שהוא גאון), זה כמו שתשאל אותי אם אני אחכה עוד חודש וארוויח עוד 50 אלף שקל ואפגע בבוס שדאג לי במשך ארבע שנים. כי למשפחה הזאת יש עשרות מיליוני דולרים אם לא מאות אז זאת הפרספקטיבה

עם זאת מבחינתו זה מהלך פיננסי חכם אבל יש מקומות שכבוד, נאמנות ורומנטיקה עוד קיימים (ראה טוטי למשל) מה שלא קורה\יקרה לעולם במשפחתו של נאיימר

(orelh94) #826

כן, אבל מצד שני אם עתיד לקבל 50 אלף שקל שלאחר שאתה מקבל אותם אתה יודע בוודאות שלא תשאר באותה העבודה, היית לוקח את זה בשתי ידיים ולא מסתכל לאחור. אם היית חותם עם הבוס שלך הסכם דומה, בו אתה חותם על חוזה עם סעיף יציאה ידוע מראש במידה ולא תרצה להמשיך את העסקתך במקום, כשמנגד עומדת לך הצעה שמשלשת לך את ההכנסות ומאידך גם הייתה מכניסה קופה יפה לבוס שלך, היית לוקח, בדיוק כמו שניימאר עושה.

לניימאר אין מה להיות רומנטיקן עם המועדון. הוא עוד שחקן שעבר פה והגיע בגיל 21, לא גדל במועדון, אין לו כל סיבה אמיתית להיות נאמן אליו ואם לא בארסה הייתה מחתימה אותו אז קבוצה גדולה אחרת הייתה לוקחת אותו, זה לא שהוא חייב לה את הקריירה. ניימאר עושה ביזנס, אמנם מלוכלך, אבל ביזנס תמיד מלוכלך. מעבר לניימאר קיימת סוגיית אבא שלו, שהוא הביזנס מן האמיתי בסיפור ומבחינתו אם יש הצעה כזו על הפרק, למה שלא ייקח אותה? גם כסף גדול, גם הזדמנות מקצועית די סבירה וגם הזדמנות להוביל קבוצה.
על פניו, התוצאה היא הגיונית כמו גם הדרך.

הבעיה האמיתית היא שהביאו את ניימאר בצורה מלוכלכת. ברגע שאתה פותח את הדלת המלוכלכת אין שום זכות שבעולם להתלונן על מה שעושים לכם כרגע בחזרה. עבר המון כסף מתחת לשולחן, המון סרחון ושחיתות שעוטפים את כל הסוגייה עם השחקן הזה והבעיה הגדולה באמת שבכל זה אשמה ההנהלה שלכם, שהיא מאפשרת לכל הקרקס הזה לקרות. אפשר להגיד גם גרמה לקרקס הזה לקרות.

(X@vi) #827

אני מסכים איתך ואני עדין אומר שיש מקום עוד לרומנטיקה במשחק הזה ואם אתה מסתכל היא עוד קיימת בשיעורים נמוכים מאוד אבל קיימת. זה אמנם ממש אוף טופיק אבל אם אתה זוכר לפני שהוא חתם נאיימר אמר שהוא חלם לשחק בבארסה ושהוא מעריץ את מסי, זה לא ממש סותר את מה שהוא עושה היום זה רק מוסיף לאפקט הלכלוך כפי שקראת לו.

אני לא ילד תמים ולא מעניין לי את התחת (Pardon my french) שנאיימר לא רומנטיקן זה לא האישיו רק רציתי להעיר שסעיף הנאמנות המדובר הוא הבדיחה האירונית המושלמת לכל הסאגה הזאת, בכך שהוא מציג ללא פילטר את האומללות של כל הנוכחים בסיפור הזה מההנהלה דרך נאיימר ועד אביו.

לסיום ניתן לראות את הצד החיובי שבסיפור שלא נגמר הזה והוא שלפחות עם לכתו של נער האינסטגרם והטוויטר לפחות כל הלכלוף יילך איתו… לפחות לזה אפשר לשאוף

(moshe34) #828

מישהו יכול להסביר לי את הקטע של המענק חתימה שברצלונה צריכה לשלם לאבא הסרסור של ניימאר?

(orelh94) #829

אוריאל דסקל כתב על זה קצת.
היה סעיף בחוזה שניימאר חתם עליו בעונה שעברה שבאוג’ 2017 אביו של ניימאר יקבל מענק של 26 מיליון ליש’'ט, כנראה כדרייב לחתימה על חוזה חדש.

(moshe34) #830

אבל אם הוא עוזב למה צריך לשלם לאבא שלו?

(orelh94) #831

כי היה סעיף שאם הוא נשאר עד אוג’ 2017 הכסף ילך אליהם, זו הסיבה גם שאין עדיין הודעה רשמית ושהצפי שהחתימה תהיה ביום שלישי.
הכל מחושב כאן.

(moshe34) #832

דרך אגב ,זהו נגמר העידן של ניימאר . הוא כבר סיפר לשחקנים שהוא עוזב.

(maor77) #833

כל הכישרון שבעולם לא יצליח לכסות על כל הגועל נפש שהיה סביבו, אני שמח בשביל אוהדי ברצלונה שהוא עוזב את המועדון שלכם ברצלונה מועדון מספיק גדול כדי לשכוח מהפרובוקטור הזה וסביב כל הרעש שהיה סביבו.

פריז זכו בשחקן עם התנהלות זוועתית זה קצת כמו להכניס ראש בריא למיטה חולה, במיוחד עכשיו כשהוא מרגיש שהוא מלך העולם הוא הולך לעשות בהם ככל העולה על רוחו.

בסופו של דבר הנזק שהוא היה עלול לעשות לברצלונה גדול מהתועלת - חדר הלבשה לא בריא ותדמית של מועדון רופס לא מתאים למותג הזה בכלל.

בלי קשר הלוואי שעולם הכדורגל היה יודע לחנך שחקנים שאיבדו את הראש ולהשאיר אותם קירחים.

(Michaelpiano) #834

שיברון לב. ניימאר זה כמו בחורה צרפתיה שאתה מאוהב בה עד הגג, כי היא פשוט מדהימה, אבל תמיד היית קצת קנאי, כי היא אף פעם לא הבטיחה לך באמת. ועכשיו היא עוזבת אותי, ואני שונא אותה אבל גם עדיין אוהב, ואני גם לא יכול לכאוס, כי היא לא צ׳אבי, לא מסי, זה לא אמיתי, ואין לזה הגיון, אבל רגשות הן לא בשליטטנו, וכמה שהוא מתוק הכאב הזה, הוא גם מריר, אפילו מר, ולכן אני עוד בסרט שהיא לא באמת עוזבת, ולמה לה בככל, הרי היו לנו רגעים כל כך מדהימים יחד, היא בחיים לא תמצא איד מצחיק כמוני, אוהב כמוני, אבל כנראה שכן, לא? וגם ככה אין לי מה לעשות, אני אפילו לא מעכל, אני לא מסוגל כל כך לדמיין, איזה צבע יהיה לחיים?

אבל ככה זה עם צרפתיות, בסוף אתה זוכר את זה ומתרפק על העבר. וכמו בשיר, כמה מתוק ומריר הכאב, רק בגללו אני מוכן להתאהב, וזו התרופה, נקווה שיהיה לנו במי, או במה להתאהב בקרוב, ואז כל זה יהיה אנקדוטה מהעבר.

כי תכלס, אם הייתם יכולים לחזור בזמן ולמנוע את המעבר של יודאס, הייתם באמת עושים את זה?

(Mendieta) #835

טוב, אחרי שבוע הפכפך אי אתן את האגורה שלי לדיון על ניימאר.

קודם כל וידוי, אני מאוד אוהב את ניימאר הכדורגלן. אני שנאתי אוהדי “כדורגל” שהחליטו שזה בסדר להרביץ לו ושהסגון משחק שלו מתגרה. כדורגל זה משחק שאמור לגרום להנאה ואם מה שניימאר עושה זה התגרות צריך לסגור את הענף הזה. שחקנים שרואים במה שהוא עושה התגרות זה אנשים שמקומם בWWE. לכן, באופן טבעי, גם הבנתי את העצבים שלו על יריבים וקיבלתי בהבנה את ההתרפצויות זעם שלו. אני באותה מידה מבין את ההתפרצויות זעם של רונלדו. אין הגנה על שחקנים מסוגם. שחקנים כמו איניסטה ומסי הם נדירים ביחס שלהם למהלכים הלא ספורטיבים של היריבים.

אני חושב שמבחינה מקצועית ניימאר הוא בין הטובים בעולם. אין פה עניין של דעה-זה עובדה. המספרים של ניימאר לא משאירים מקום לויכוחים, אנחנו מאבדים חתיכת נכס. אפשר לקשקש על מחר שהזארד לא פחות טוב ממנו, שסאנצ’ס תורם יותר ממנו בארסנל גם לזהבי יש מספרים יפים. אתם אמורים לדעת שיש הבדל בין להצליח בקבוצה אחרת לבין להצליח בברסה. המון כוכבים יכשלו פה. זה לא בגלל שהם לא שחקנים טובים, אלא בגלל שמשחקים נגדנו בצורה אגרסיבית יותר, מבוקרת יותר, צינית יותר, ובנוסף לזה השיטה שלנו לא קלה לשחקנים שמגיעים “מבחוץ”. שחקנים גם שלא מסוגלים ללמוד לשחק שונה לא מצליחים לשחק אצלינו (זלטאן דוגמה בולטת. קייטה גם). על כל זה, תוסיפו את הסיר לחץ שיש לשחקנים החדשים. המועדון היחיד בעולם שיש לו לחץ כמו שיש בברסה זה ריאל מדריד. לכן אל תתחילו עם השטויות ולזרוק שמות לאוויר. מקצועית אנחנו מאבדים חתיכת שחקן, והוא כוכב כדורגל. יהיה לנו מאוד קשה למצוא מישהו שימלא את החלל הזה כמו ניימאר.

עכשיו בוגע לכל החלק המוסרי מצפוני ווטאבר.

קודם כל, לברסה אין שום זכות לבוא בטענות לאף קבוצה בעולם בכל מה שקשור למוסר. אחנו אשכרה גורמים לשחקנים למרוד בקבוצה שלהם. ראיתי פה המון אוהדים שלפעמים מדברים כאילו אין לקבוצות אחרות זכות לא להסכים למכור לנו שחקן. כאילו קבוצה שלא מוכנה למכור לנו שחקן ממש מחזיקה בו בשבי. אז בואו נרגע, מכרנו את נשמתנו לשטן כבר עם מסצ’רנו וזה המשיך עם ססק וכו’ וכו’.

הבעיה שלי עם ניימאר היא כזאת-אני לא מצפה ממנו לוותר או לגרום לאבא שלו לוותר על 25 מיליון, רק מטומטם לא ינצל הנהלה מטומטמת. ההנהלה שלנו לא קדושה ואם יש הנהלה שמגיע לה שידפקו אותה זאת ההנהלה שלנו. היא מתנהגת כמו חבורה של סמרטוטים והם מושחתים מהיסוד, אז שידפקו אותה. מה שכן יש לי טענות הן לניימאר שגרם לכל הסיפור הזה להתפוצץ מהר מדי. הוא נראה כמו ילד שנהנה מהתשומת לב, וזה מה שמרגיז. הוא יכל לשמור על כל העניינים האלה בשקט, להגיד לפריז לפנות לברסה בשקט, בלי פיצוץ ובלי לעשות משחקים של נשאר לא נשאר. לעשות מזה טלנובלה היה חוסר כבוד לנו האוהדים ולמועדון שעשה המון בשביל להביא אותו ועמד מאחוריו בהמון “משברים”.

אני חושב שכמו שיניב (נולד לרוץ) אמר פה, שמבחינה מקצועית וכספית ניימאר יעשה רק בשכל אם ילך לפריז. אין כל דבר רע בלרצות להיות מס’ . להוביל קבוצה. כשאתה הולך לאדמה “טריה” שעדיין לא עשו שם כמעט כלום, זה אחרת. בברסה הוא עשה הכל, המבחן האמיתי שלו זה להצליח בקבוצה אחרת. הרי תמיד יגידו שזה לא הוא, זה מסי. בפריז אשכרה אין אף סטאר ברמה הזאת, והוא יוכל להיות הפרצוף שלהם ולעשות משהו שכולם עוד לא עשו, או ניסו ונכשלו, וזה לקחת אותם צעד אחד קדימה-צ’מפיונס. בעונה שהוא יקח צ’מפיונס איתם הוא גם יקח כדור זהב, והוא יקבל את המעמד שמבחינה מקצועית הוא כ"כ מייחל לו.