ניימאר :: בדרך לחתונה של אחותו עוצרים בפריז

ברצלונה

(ivgiland) #856

בתור אוהד ריאל שחווה כמה בזיונות מנהלתיים על בשרו (קרי ההדחה מגביע המלך לפני שנה וחצי), אני נוכח לאחד מרגעי השפל היותר גדולים של מועדון כדורגל בתחום הזה. כל יום שעובר נחשפת עוד שערוריה בגין ברותמאו ושות׳, עוד מקל בגלגלים, עוד התרפסות חוזית חסרת תקנה. ההנהלה הזו חופרת בור עמוק מאוד שבקצב הזה נראה כמו דבר שעשוי להיות עבור המועדון בכייה לדורות.
כרגע על המגרש זה לא דבר הנראה לעין כמסי עדיין בשיא, אינייסטה לא שכח להיות גאון ולואיס סוארס מחורר רשתות. אך ההשפעה בטווח הארוך צפויה להיות הרסנית.

(dmitrys) #857

לפי הבנתי פאפא נימאר הוא זה שהתחיל הכל ולא הבן.
וזאת ההנהלה שלנו, שמחכה ליום האחרון כדי לשלם לו את דמי הנאמנות. יכלו לשלם גם קודם אם הוא החליט כבר לעבור.

(moshe34) #858

ניימאר ואבא שלו הם באותו הצד. הוא בן 26, הוא בחור מספיק גדול לקבל החלטות באופן עצמאי. אבא שלו לא עשה לו את זה מאחורי הגב או בניגוד לדעתו. הוא ביחד אם אביו הם אלו שחתומים על הסאגה. לגבי ההנהלה אני מסכים איתך בכל מילה…

לגבי הנוטיריון וMD ,הגיע כבר הפאקינג זמן שאנשים יבינו ש MD ביחס לברתומאו ורוסל זה כמו ישראל היום לביבי (בימים הטובים של ביבי) או fox לטראמפ… MD וסנטי נולה העורך שלו שהוא הדובר הלא רישמי שלהם ,זה עיתון התעמולה של ההנהלה הנוכחית.

כל הדיבורים על תביעה או שטויות של נוטיריון זה אמצעי מאוד שקוף של ההנהלה לפזר עשן ולהסיר ממנה אחריות למחדל של הסעיף הזה וכל פרשת ניימאר באופן כללי.

(Mendieta) #859

אני מתקשה להבין את החשיבה כאילו שניימאר חייב למועדון או לנו הסבר וחשבון על השיקולים הכלכליים שלו. ממתי לרצות לעשות סכומים מטורפים+רדיפה אחרי אתגר ומקצועי\חיים יותר קלים נהפכו למשהו כ"כ שלילי ו"רדיפת בצע"? אני באמת לא רואה שום דבר פסול בכך ששכיר חרב הולך לכסף. יש לי בעיה אם הוא מאיים כל שנה בעזיבה באופן שיטתי, אבל בחייאת, ניימאר שיחק אצלנו 4 שנים, זכה בכל תואר אפשרי, טבעי שירגיש מיצוי ורצון לאתגר חדש. טבעי שימאס לו. טבעי שירצה להיות מס’ 1 בקבוצה שתבנה סביבו ושהוא לא יחכה שנתיים או שלוש. וכן גם מאוד טבעי לרצות להרוויח את הסכומים האלה.

אין צורך להפוך את ניימאר לאויב מס’ 1. הוא עשה מה שכל שחקן וכל בנאדם בעולם היה עושה. אל תבואו בטענות לניימאר או לאבא שלו, תבואו בטענות רק לכתובת אחת-ההנהלה שלכם.

היית מכנה את פויול רודף בצע? אני זוכר שכשפויול היה צעיר והרוויח גרושים הוא אמר או שתשלמו לי יותר או שאני הולך. גם הוא דרש יותר כסף ממה שהוא שהמועדון חשב שמגיע לו. וככה גם ניימאר. גם מסי מקבל שידרוגים כל עונה, ואני בטוח שאם מסי היה מרגיש מיצוי הוא היה עוזב למקום אחר ובוודאי היה דורש יותר כסף.

בשורה התחתונה לברסה אין שום זכות לצפות למשהו מיוחד מניימאר. הוא הגיע כשכיר חרב והוא עוזב כשכיר חרב. לזכותו יאמר שהוא אף פעם לא התיימר להיות סמל. הוא לא גדל במחלקת הנוער שלנו, ברסה לא עיצבה אותו ולא הצילה אותו. היה פה ניצול הדדי והוא נגמר אחרי 4 שנים מוצלחות מאוד.

שילך לפריז ושיהיה לו בהצלחה, רק לא מול ברסה.

נ.ב
אתם מדברים כאילו ניימאר דפק את ברסה. ניימאר לא עושה חרם על האימונים, ניימאר לא מלכלך על המועדון (עדיין) ומתנהג בצורה מכובדת. הוא לא מנסה לגרום לנו למכור אותו בכל מחיר, מה שחצי מהשחקנים שהבאנו עשו למועדונים שלהם. אנחנו נקבל עליו 222 מליון יורו. הגיוני.

(Shusaku) #860

אני חושב שלגיטימי לצקצק על בחור שמרוויח 10 מליון אירו בשנה, לפני בונוסים ומענקי חתימה ועוזב בשביל כסף.

מקבל הכל על האתגר המקצועי, אבל כשבן אדם שמרוויח סכומים דמיוניים, כזה שלא יצטרך לעבוד יום אחד בימי חיו אחרי סיום הקריירה שלו (למעשה הוא יכול לפרוש כבר מחר בבוקר), עוזב בשביל עוד כסף לחלוטין אפשר לדבר פה על תאוות בצע.

כמו שהוא לא חייב לנו כלום, גם לנו מותר לא לקבל את השיקולים ה"כלכליים" אצל אנשים שמרוויחים סכומים מטורפים.

(Uriah) #861

ממש אתגר מקצועי אדיר, לקחת את הליגה הצרפתית עם P$G כשכל היריבות מסורסות על פי חוק.

לא קונה את זה: שחקן שמחפש אתגר מקצועי לא מזייף פציעה בשביל להרוויח עוד כמה שניות של זמן מסך לנייקי ובטח לא מוציא גימלים בשביל יום ההולדת של אחותו.

שיעוף מהמועדון שלי ויפה שעה אחת קודם.

(ganjo) #862

סלח לי שביט אבל אתה לא יכול לצפות מאוהדים להיות סלחנים כלפי שכירי חרב. רוצה לשחק בבארסה? תאהב אותה כמו שאנחנו אוהבים אותה. לא אוהב אותה כמונו? אל תלבש את החולצה. לבשת תחולצה ואתה בוגד בנו עם קוגרית? לך תזדיין בוגד מסריח.

(youri) #863

סלח לי, אבל הוא משתין עליך בקשת ואתה חושב שזה גשם. לא אכפת לי שיילך לקבוצה אחרת, ממילא אישית אני לא סובל אותו, אבל הוא בורג ממש חשוב בהרכב, הייתי מצפה ממנו להיות גבר ופשוט להגיד שהוא עוזב לפני חודש וללכת עם מעט כבוד, ולא להשתין על הקבוצה.

אם כבר מדברים על אתגר מקצועי, מעניין כמה זמן אונאי אמרי ישרוד את ניימאר?

(dolevkikos) #864

ניימאר כן דפק למועדון ברז בפנים, השאיר אותו אמנם עם המון כסף, אבל באמצע חלון העברות שכל משא ומתן על קראק היה צריך להתחיל לפני חודש וחצי לפחות.
רק שילך כבר, מאחל לו לסיים כמו רוביניו.

(moshe34) #865

אתה ממשיך לכתוב בלי קשר למה שאני כותב. אין לי בעיה כמו שכתבתי כבר אלף פעמים ,אם הוא רוצה שידרוג כלכלי או מקצועי זה זכותו המלאה. יש לי בעיה אם הדרך המכוערת שהוא עוזב אותנו.

לגבי פויול ומסי. מאוד מעצבן אותי שאתה מכניס אותם ואותו באותה נשימה:
את פויול בארסה רצתה להשאיל בהתחלת הקרירה שלו למלאגה אבל הוא נלחם על מקומו ורק בזכות זה הוא נשאר בברצלונה.

רק בשביל להבהיר, אם פויול היה עובר לקבוצה אחרת בשביל שידרוג כלכלי או מקצועי אבל היה עושה את זה בצורה מכובדת לא היתי כותב עליו מילה אחת רעה.

בזמנו היה שמועות שפויול רוצה לעבור למילאן, פויול בכבודו ובעצמו הודיע בטויטר שזה שטויות והוא רוצה להישאר בברצלונה.

דרך אגב, ניימאר בלשון המעטה לא מרויח גרושים בניגוד לאותו פויול שאתה משווה אותו למצב של הברזילאי.

מסי כמו שהאחיין כבר הוכיח פה ,לא כל שנה מקבל שידרוגים, ועצם החתימה שלו השנה על חוזה אם קבוצה שנמצאת בבלגאן ניהולי כמו ברצלונה רק מוכיחה כמה הוא אוהב את המועדון (את אותם סכומים הוא יכל להרויח בקבוצה כמו סיטי )

אני לא מצפה מניימאר לכלום. רק שיכבד את האוהדים והחברים שלו בקבוצה. רוצה לעזוב? אין בעיה ,תצא תודיע שקיבלת הצעה שאתה לא יכול לסרב לה תודה רבה והכל אבל אני מרגיש מיצוי ורוצה לעזוב. אם הוא היה עושה את זה לא היתי לוקח ללב.

והסעיף נאמנות, כן זה אשמת ברתומאו האפס על זה אין ויכוח,אבל יש גבול גם לחמדנות ותאבות הבצע שלו. אבא שלו בשנים בברצלונה הרויח כמו מסי, הבן שלו קיבל יחס כמעט כמו מלך. הוא היה יכול לומר שבשביל לשמור על היחסים הטובים ובשביל למנוע דם רע הוא מותר על זה.

דרך אגב ,לא יודע אם אתה מבין אבל זה כנראה היה מתוכנן מהקיץ שעבר כל הסאגה הנוכחית.

דרך אגב שביט, אם זה לא היה ניימאר אלא נגיד דני אלבס מה היית כותב?

דרך אגב, אני עדיין חייב לך בירה. יש קלאסיקו בקרוב… רק אומר

(Mendieta) #866

אוריה, האתגר המקצועי הוא לא בליגה. האתגר המקצועי הוא מבחינה אישית להוביל קבוצה לבד, עם כל מה שזה אומר (להגיע למספרים גבוהים כשחקן מס’ 1 בהתקפה) ובעיקר על במה אחת-ליגת האלופות. אי דווקא חושב שיימאר מבין שכל עוד רולדו ומסי משחקים, הסיכוי היחיד שלו “להידחף” אליהם הוא דרך הובלת קבוצה כמו פריז שנכשלת כל עונה באלופות לזכייה היסטורית.

ליאור, אתה חושב שכל שכיר חרב צריך לאהוד את הקבוצה שהוא משחק אצלה כמו האוהדים שלה? מה לעזאזל הקשר? מדובר בביזנס. אולי הוא גם אוהד פריז? אי אפשר לצפות מנאמנות מכל שכיר חרב שמגיע לפה, זה כדורגל לא נישואין חביבי. מה הצעד הבא, תעשה מבחן אהבה לכל שחקן שמגיע לברסה לחתום? תישאר איתי בתור בלם מחליף.

יש לי טענות כלפי הדרך שהוא עשה את זה, אין לי טענות שהוא רוצה להרוויח יותר כסף ולשחק במקום אחר. שוב, מדובר בשחקן שהיה פה 4 שנים וקטף כל תואר.

רק לפרוטוקול-גם אני לא רוצה לראות אותו יותר במועדון. לא מוצא חן בעיני ששחקן ואבא שלו יחזיקו את המועדון שלי בבייצים. אין דרך חזרה. אם אני מקבל עליו 222 מליון יורו והוא על המגרש נתן לי הכל, והוא לא שחקן בית ולא חייב לנו כלום, יש לי רק כבוד אליו על התקופה היפה שהוא נתן לנו למועדון.

(ganjo) #867

ברור שאני אעשה מבחן אהבה לכל שחקן שיבוא… ואגב השאלה הראשונה שאני אשאל היא: האם אתה ברזילאי?

(X@vi) #868

אני חושב שאתה טיפה מפספס את הנקודה שמנסים להבהיר לך פה. אין לאף אחד שום בעיה עם שחקן שנתן את כולו החליט שהוא מיצה את עצמו ורוצה ללכת לאתגר הבא, יש בעיה גדולה עם שחקן שקיבלו אותו באהבה ובהרבה כבוד הן מקצועית והן עיסקית (ואנחנו עוד לא יודעים כלום על מה הוא קיבל מאחורי הקלעים) והוא משחק משחקים במקום להבהיר מה קורה איתו.

כשאתה פיגורה ואתה רוצה שיתייחסו אלייך ברצינות ובכבוד גם כשאתה עוזב קבוצה אידיאלית כביכול (הרי אמרת שהוא זכה פה בתארים), אז תתנהג כמו בנאדם מכובד ורציני ולא כמו ליצן כפוי טובה. לא הוא לא חייב לאף אחד כלום כפי שציינת אבל זה לא אומר שהוא צריך לזרוק כל יום רמיזות שונות באינסטגראם, לצייץ שטויות שלא מכבדות את מעמדו ולעשוק את המועדון עם סעיפים הזויים שאמנם הם לגיטימיים אבל שום כבוד והערכה הם לא מוסיפים לו.

יש ללכת בשער הראשי בראש מורם ויש לברוח מהדלת האחורית…

(אגב אם זכרוני לא מטעה אותי הוא אמר בזמנו שהוא מעריץ את מסי ואת בארסה, לא שמזיז לי יותר מדי אבל אם זה נכון אז יש פה עוד יותר עילה לאכזבה. אתה אומר שהוא שכיר חרב נכון? אבל כמו פיגו הוא שכיר חרב שהרעיפו עליו כמויות של אהבה וסבלו טונות של בולשיט ממ נו בחזרה)

(Uriah) #869

שביט, שחקן תחרותי באמת לא הולך לP$G בליגה הצרפתית ולא הולך בשביל טורניר נוקאאוט אחד: כמה משחקי ליגת אלופות כבר יש בשנה? כמה מהם בכלל משמעותיים?

הייתי מקבל לחלוטין את הגישה של ניימאר אם היה מדובר בגישה זהה לזו של רונאלדו כלפי כדורגל, כזו שמקדשת את התחרותיות ואת המקצוענות.

(boris163) #870

שמישהו יסביר לי מה הליקויים/פגיעה בדרך שבה הוא עוזב?!
ׁ(נ.ב כן הלך מכות באימון - מה שלחץ יכול לעשות - ואז התנצל כמו גבר!)
אני לא רואה שום ליקוי, שום חוסר כבוד!
מבשל 2 שערים בקלאסיקו ידידות ובסיום המשחק הולך להיפרד ולשוחח עם חבריו הברזילאים?! (מעולה! חינוך לספורטיביות!)

לבארסה (כנראה) היה חוזה בסיבוב ההופעות שלהם בארה"ב שדרש 60 דקות למסי ונייאמר כול משחק, הוא מילא אותו בכבוד רב (מצטיין הטורניר אולי?!)

שחקן עוזב אותנו לקבוצה במדינה אחרת לגמרי, כי רוצה להתפתח(או לנפח תכיס מה שעושה לו טוב), וזה גם לא שההנהלה לא ידעה שיש סעיף יציאה בסך 200 מליון (לא סתם סוכן שלו התעקש על סכום שהוא “סביר”) או שלא ידעה שיש סעיף נאמנות.

בכול אופן, הסאגה הזאת הגיע לסיומה! וזה העת להגיד לו תודה רבה:
תודה על תקופה נפלאה שכללה זכייה בתארים שעד לפני עשור לא חלמנו עליהם!
תודה על הרווח הכספי שהוא נותן למועדון (שאם הייתה לנו הנהלה נורמאלית היה מנצול בתבונה)!
תודה על הנקמה בבאירן!
תודה על הרמונטדה ההיסטורי מול פריז!

תודה על ההשפלה בביוב (כשמסי חוזר מפציעה)!
תודה על שלישיה המושלמת (לכול דבר טוב יש סוף)

שיהיה לו ולדני אלבס בהצלחה בכול משחק (כול עוד זה לא נגדנו!)
ואני גם מאוד מקווה שאוהדים שלנו ישארו שפויים (כי בהחלט רואה תסריט עקב בוז הוא עוד יחתום במדריד, לא רוצה לשנוא אותו)

והכי חשוב לזכור כי חוק שימור אנרגיה תמיד מתקיים:

(dmitrys) #871

זאת הודעה מאוד אומללה ממשתמש איכותי כמוך.
אם היה הולך לבאיירן, היית מקבל את זה בהבנה? זאת ליגה עוד פחות תחרותית מהליגה הצרפתית.
אתה מבין שבהודעה הזאת שלך אתה טוען שוראטי, קבאני, די מריה, וידאל, תיאגו, תיאגו סילבה, זלאטן ורבים אחרים וטובים בחרו בכסף ולא באתגר המקצועי.

(Aimarito) #872

למרות שאני מבין את הניסיון להשוות את הליגה הגרמנית לצרפתית, קשה לי מאוד להשוות את פסז’ לבאיירן מינכן, מועדון שלא בהכרח מפוצץ את השחקנים במשכורות, וכבר כמה שנים מועדון ששווה לכל הפחות את הטופ 4 באירופה, בעל יסודות ושיטה ומודל מקצועי מדהים (אחד שגם הרשים את גווארדיולה).

אז כן, אני לא מופתע שוידאל ותיאגו אלקנטרה בחרו ללכת אחרי הקבוצה של פפ והמודל המקצועי של באיירן והרצון לקחת צ’מפיונס (תסכים איתי שבאיירן מועמדת בכירה יותר מפריז בעשר השנים האחרונות).

אני לא יודע למה כל שחקן הגיע, וזה לאו דווקא מאותן סיבות. מה שהניע את קבאני לאו דווקא הניע את תיאגו סילבה, או זלאטן, וזה לא בטוח מה שמניע את וראטי להישאר, אבל אפשר לדבר על למה שחקנים כמו זלאטן ודוד לואיז החליטו לעזוב את פריז, כשדוד לואיז ליגלג בגלוי על הליגה הצרפתית, והעדיף לחזור לצ’לסי.

קשה מאוד למצוא קידום מקצועי מעבר לבארסה. הדבר היחיד שנותר לנייאמר הוא כביכול להוביל קבוצה לבד להישגים. העיניין המרכזי ישאר עבור פריז להשיג את כל התארים (שהעיקרי ביניהם הוא הצ’מפיונס), אבל הדרך בה דברים התנהלו עדיין משאירה טעם רע בפה. אלמנט הכסף, הסעיפים, התנאים ההזויים (זה שנשיא גואנז’ו לא הביא את פאוליניו לא אומר שבארסה לא ניסתה להחתים את אחד מה"חבר’ה") הוא מוטיב חוזר סביב משפחת נייאמר, ואני באמת תוהה אם הכל נראה לגיטימי בעיניך, או שאתה מנסה לקחת צד כי אתה מרגיש שכולם נהיו קיצונים אנטי נייאמר.

(dmitrys) #873

אז PSG רוצה להפוך לבאיירן ולהיות בטופ 4 באירופה, ובשביל זה הם קונים את ניימאר. מדוע ניימאר לא בסדר? כי שם הוא מקבל פי כמה ממה שהיה מקבל בבאיירן?
מדוע ללכת לקבוצת טופ 4 זה בסדר, אבל להיות חלק מקבוצה ששואפת להיות כזאת זה בצע כסף? להיפך, זה אתגר מקצועי גדול יותר.
זה כמו שתגיד לכל הסטארטפיסטים שהם עובדים רק בשביל כסף. לא נראה לי שהם יסכימו איתך.

(gadi800) #874

ההתנהלות של נאיימר לא הפכה פתאום למציקה כשהוא עוזב, הוא תמיד היה כזה. איכשהו בעבר הייתה את ההרגשה שצריך לתת לו גיבוי כי הוא משלנו, אבל גם אז היו לא מעט שמתחו ביקורת על ההתנהלות שלו, המקרה הזה פשוט פוצץ את כל מה שהיה עד עכשיו ועוד עם סיומת מהסרטים בסגנון שלו, הכעס לגיטימי.

(Aimarito) #875

@dmitrys,

העיניין פה הוא לא ההעברה עצמה (לפחות לא בהכרח מבחינתי), וכן יש פה אלמנט מקצועי (למרות שעדיין ההשוואה בין המודל של באיירן לעומת זה של פריז רחוק שנות אור אחד מהשני, לצרפתים אין באמת אקדמיית נוער שמייצאת שחקנים לכל הידוע לי), אבל הבעיה מגיעה מפה:

הסעיפים, הכסף, התנאים הרעש שמגיע בקיץ, כל אלה נותנים לסיפור סביב ניימאר גוון בעייתי של מעבר להעברה כמו כל ההעברות. אתה יכול לבוא ולטעון שכל העיתונים והעיתונאים משקרים אם בא לך, אבל ההצלבות בין המקורות גורמות להכל להיראות יותר ויותר חשוד. אתה בוחר לא להאמין לכלום (מועדון החברים של ניימאר), וזו זכותך, אבל זה גובל בטמינת הראש בחול.

מה שכן, אני תוהה באמת אם ניימאר היה מקבל את אותן תגובות אם היה עובר ליונייטד

עריכה: לא ידעתי אם באמת להתייחס לזה כי זה סופר אוף טופיק.

.[quote=“dmitrys, post:873, topic:9330”]
זה כמו שתגיד לכל הסטארטפיסטים שהם עובדים רק בשביל כסף. לא נראה לי שהם יסכימו איתך.
[/quote]

יצא שיש לי הכרות קטנה בעולם קרנות ההשקעה בסטרטאפים ישראלים. אומרים שעד היום קיימת בעייה עם חלק גדול מהסטארטאפים הישראלים והיא היעדר הסבלנות והלחץ המטורף לתת את ה"מכה". לא מחכים שתבנה תשתית, לא מחכים שאפילו תציע הצעה טיפה יותר גבוהה. יש הצעה וישר רצים אליה. יש אלמנט מקצועי מאחורי סטארט אפ מין הסתם, אבל למקימי החברה (ולא מעט מהאנשים בתוך אותה חברה) יש הרבה יותר לחץ למכור מבחינתם.

בכל מקרה, קשה לקרוא למה שניימאר עושה “התמסרות לסטארט אפ”, הוא עובר לקבוצה שזורקת מיליונים עבור כוכבים, ומנסה כל מיני תצורות שונות, ללא תלות במחיר, למציאת הקבוצה המנצחת מבחינתם. הוא פשוט יהיה כוכב בתאגיד על ממומן. אומנם זה אתגר מקצועי, אבל אין פה איזה משהו רומנטי כמו ההקבלה שניסית לתאר פה, כמו נגיד לדוגמא מאראדונה ונאפולי, המסע של מוריניו ופורטו וכדומה. שוב, זה דיי אוף טופיק.