ניימאר :: בדרך לחתונה של אחותו עוצרים בפריז

ברצלונה

אני באמת לא מבין את ההתרגשות - שכיר חרב הוא שכיר חרב הוא שכיר חרב. בהחלט יש אלמנט מקצועי בעזיבה לפאריז, וגם שם הוא לא יהיה פרנצ’ייז פלייר: ייתן את השנתיים עד ארבע שלו שם ואז בטח יעבור לסיטי כדי “לשחק בליגה תחרותית יותר”. זה היה צפוי מהיום שהוא נחת אצלכם פחות או יותר, והציפייה של חלקכם שבארסה תורכב כולה מקולס מסורים היא נאיבית (ומנותקת לחלוטין מההיסטוריה, הקרובה והרחוקה, של המועדון שלכם).

(ganjo) #877

פאקו זו שאיפה יותר מציפייה. אנחנו בהחלט שואפים שבארסה תורכב מקולס. נאיבי או לא - כשאני רואה את בארסה משחקת אני רוצה להרגיש שהשחקנים מרגישים כמוני. אם במועדון שלי שיחקו\משחקים שחקני נשמה שכירי חרב כמו אבידל, קייטה, מסצ’רנו, מסי, סוארז ועוד ועוד ועוד אז אני בהחלט יכול ורוצה לשאוף שכך יהיה גם במשבצת של ניימאר או של דני אלבס.

דני אלבס עזב (אחרי שנים של איומים ורמיזות מעיקות ודוחות) ולמרות שמקצועית לא מצאנו לו מחליף אני אוהב יותר את בארסה בלעדיו. אי אפשר לדבר על קבוצה כמו בארסה במונחים של פ.ס.ז. אצלנו שכירי חרב לא מתקבלים בברכה.

אבל אני דווקא רוצה לחדד משהו אחר ברשותכם - המהלך של ניימאר הוא לא המהלך המתבקש מבחינה מקצועית אלא פשוט המהלך הפחדני. ניימאר רוצה לסחוב קבוצה על הגב? תפדאל… מי מונע ממך? מסי יותר טוב ממך? ואתה לא מצליח להיות יותר טוב ממנו? כך לא מתנהג מ ששואף להיות הטוב בעולם! ניימאר בעצם מקפל זנב בין הרגליים. הוא ציפה לתפוס את מקומו של מסי ולמסי היו תכניות אחרות. אז עכשיו הוא מנסה להתנתק. לא לפני אגב שהוא ראה שאפילו סוארז שהגע כשלישי מהר מאוד הפך לשני על חשבונו.

(Aimarito) #878

ליאור, לגבי החידוד שלך, היית מסתכל על זה אחרת אם הוא היה עובר לליגה האנגלית?

אני חושב שהשאיפה הזו לא ריאלית ומעולם לא הייתה (לא בעשרות השנים האחרונות לפחות). אפשר לצפות מחלק מהשחקנים להיות מסצ’רנו/רוברטו קרלוס, אבל לא מכולם. חלקם יהיו איפשהו בקיצון השני (פיגו) וחלקם יהיו איפשהו באמצע (רונאלדיניו, דווידס, דקו, אוברמארס, ניימאר…) וזה בסדר גמור.

הציפייה של האוהדים לנאמנות עיוורת של השחקן כלפי המועדון היא לא לגיטימית בעיני משום שברור שהיא לא קיימת לכיוון השני אף פעם - נאמנותו של המועדון לשחקן מסויים מותנית לחלוטין ביכולת שלו ובהתאמתו לטעמיו של המועדון באותה נקודת זמן. למה לגווארדיולה מותר להחליט שאטו הנאמן והמסור לא בא לו טוב בעין/פחות טוב מזלאטן (שבעצמו נזרק שנה אחר כך)/נמצא בדעיכה מקצועית, ולניימאר, שנתן למועדון הזה (מקצועית) יותר מרוב הזרים שעברו בו לתולדותיו - אסור? זו בדיוק הסיבה שהנאמנות שלך לקבוצה היא לא מותנית ושל השחקנים כן - אותך לא יכולים לחתוך.

אלו שמתלוננים על הדרך ולא על עצם המעבר - אני מסוגל להסכים עם זה. כאן כבר אין מה לעשות, ניימאר מנצל עד תום את ה-“ביזנס” בצורה שעלולה לעורר גועל מסויים ואני גם סולד מזה. מאמין שזה יפגע בו בהמשך הקריירה, אבל גם בדיעבד אני חושב שהרכישה שלו הייתה סופר משתלמת עבורכם, עם כל הבלאגן שקורה עכשיו. זה בנוסף לכך שהכל היה צפוי מהיום שהגיע, כך שאני לא מבין את מטעני הכעס שיוצאים עכשיו.

לגבי הפחדנות - אני (וגם אתה, אתה פשוט מיתמם) יודעים שאת המושכות להובלת הקבוצה ניימאר לא יקבל בבארסה ולא משנה איזו יכולת יציג (עזוב את זה שכולם מסכימים שמסי טוב ממנו). הקבוצה לא בנויה סביבו, ולגיטימי משיקולי אגו/סחיבת קבוצה/וואטאבר ששחקן ברמתו ירצה להיות הכתובת העיקרית והסופרסטאר הבלתי מעורער של המועדון שלו, בטח אחרי שהביא את תפקיד הסיידקיק לשלמות. עשו זאת לפניו. הבחירה הקלה (מקצועית) היא להישאר לזלול תארים עם מסי וסוארז.

(ganjo) #880

לא אין קשר. כל אתגר שהוא לא - להיות הכי גדול בבארסה - הוא אתגר פחדני.

פאקו,
אהבה ושנאה הם לא ענין לריאליזם. כשפפ הגיע הוא עשה ניקוי אורוות כי חדר ההלבשה התנהל כמו בית זונות. אטו קיבל חנינה לשנה (בניגוד לאחרים) אבל הוא בטח לא דוגמה לשחקן בארסה ששם את המועדון לפניו. כנ"ל זלאטן.

בוודאי שניימאר לא יקבל מושכות - הוא לא מספיק טוב. לכן הוא בורח.

האם כל מי שלא רוצה להתחרות עם מסי ראש בראש הוא פחדן? האם מסי פחדן כי הוא לא רוצה להתחרות ברונאלדו ראש בראש ולכן לא עובר לריאל (או להפך כלפי רונאלדו)? מה לגבי לבנדובסקי? הזאר? כולם פחדנים כי הם לא מתנקזים לאותה קבוצה? העולם לא עובד ככה, ריאליזם או לא ריאליזם. מטרתו של ניימאר בחיים לא צריכה להיות להתעלות על מסי במועדון בו מסי גדל מגיל אפס ובעל מעמד של אל, בעוד ניימאר “סתם” עוד שחקן זר משמעותי מאד וכזה יישאר (מעמדו כמובן יעלה אם יישאר שנים רבות, אבל מסי הוא לא יהיה. בטח לא לפני שמסי יפרוש). עצם העובדה שהוא מוכן להתחרות נגדו במקום לצידו כשהסיכויים לחלוטין לרעתו - מעידה על הכל חוץ מפחדנות.

הדוגמה של אטו הגיעה כדי להראות לך זר שמאד מחובר למועדון ורצה להישאר, אני לא יודע במה אתה חושב שהוא נבדל לרעה מניימאר בפרמטרים הרלוונטיים. הפואנטה היא שהמועדון לעולם לא עיוור באופן שבו אתם דורשים מהשחקנים להיות, אלא תמיד מתנהל ע"פ הנסיבות וע"פ האינטרסים שלו. לכן למעשה אתם דורשים משחקניכם להיות תמימים ומוכנים שהמועדון ידפוק אותם. זה בסדר שאתה לא ריאליסט, אתה לא יכול לצפות מניימאר להיות כזה לגבי הקריירה שלו (שהיא דבר ריאלי למדי).

(ganjo) #882

חכמים ממני אמרו - כדי להיות הטוב בעולם אתה קודם צריך להיות הטוב ביותר בקבוצה. כשניימאר בורח לצרפת הוא מקטין מאוד את הסיכויים לפגוש את מסי על המגרש כיריב.

אטו היה ערס קטן עם אגו במימדים אדירים. מה שחיבר אותו לבארסה היה שנאה יוקדת למדריד. שחקן שמסרב להיכנס למגרש ושיוצא נגד המאמן שלו ובאופן כללי מסוכסך עם חצי מחדר ההלבשה הוא לא בדיוק דוגמה ומופת לשחקן ששם את הקבוצה לפני עצמו.

(Uriah) #883

מה שאומלל זה להשוות את המצב של וראטי בקבוצה זוטרה מאיטליה למצב של ניימאר כשגיבורים היסטוריים בכדורגל מתחננים בפניו שישאר. עבור חלק מהשחקנים שהזכרת זה נכון, חלקם עברו בתקופות שונות וזו זכותם להעדיף כסף על פני אתגר מקצועי: אבל שאף אחד לא ימכור לי את התירוץ של ניימאר ה"הישגי". שחקן הישגי לא נוסע במיוחד לברזיל בשביל יום הולדת לאחותו ולא משחק אותה פצוע בשביל זמן מסך לנייק.

אין הרבה שחקני הרכב מובהקים שעוברים מריאל ומברצלונה לבאיירן מינכן (אם בכלל) ובצדק, האתגר של באיירן מינכן כיום מסתכם בליגת האלופות. אבל הפערים בליגה הצרפתית הם אפילו גדולים עוד יותר מהפערים בליגה הגרמנית: מונאקו נאנסת (ותודה לפייר פליי) למכור שחקנים בעוד שP$G יכולה לקנות בצורה מופרזת בזכות הקומבינות של קטאר ותקנות הפייר פליי.

אני לא מתלונן לגבי ה"נאמנות" אם למישהו יש כאן ספק.

(borntorun) #884

ידוע לך לא נכון - לפסז’ יש יופי של אקדמיה, רק מהשנים האחרונות גדלו שם אדריאן ראביוט (שחקן קריטי בפסז’ כיום), פרסנל קימפבמה (בלם מבטיח שנתן הופעה גדולה נגדכם ב4-0), מהמדו סהקאו (כיום בליברפול) ועבר שם גם פטריס אברה, אם כי לא נשאר שם הרבה זמן.

ועדיין, אם ניימאר היה עובר לבאיירן ולוקח שם צ’מפיונס, זה היה הישג אבל לא הישג כזה גדול, כי באיירן גם ככה מועמדת לצ’מפיונס כל שנה גם בלעדיו. לעומת זאת, דווקא כי פסז’ כל כך רחוקה מזה, ודווקא בגלל הזלזול במועדון הזה - אם הוא ייקח אותו אל התואר הגדול מכולם, זה יהיה רשום רק על שמו והוא יזכה לכבוד ותהילה מקסימלית. נשמע לי אחלה.
(חוץ מזה שכמובן שבאיירן מעולם לא הייתה אופציה, לא בסכומים המדוברים).

אין שום קשר בין מכירת השחקנים של מונאקו לבין הפייר פליי. זה המודל הכלכלי של הקבוצה, (שגם לא ממש יכולה להחזיק את עצמה כלכלית כי אין לה בסיס אוהדים גדול), והשחקנים עצמם רוצים לעזוב.

זה לא נכון. היה דיון בנושא לא מזמן בפורום של ריאל בדיון הפנטזיות, אתה מוזמן להציץ. מסע המכירות של מונאקו נחוץ אך ורק בגלל הFFP.

@ganjo
אז מה שאתה אומר זה שאם לניימאר יש ביצים הוא בעצם צריך לעבור ל… ריאל מדריד? אז היית מרוצה יותר? זו קבוצת הצמרת היחידה בה הוא יפגוש את מסי יותר, וגם בה יהיה מוקף בסופרסטארים ובמסורת של הצלחות שתקטין כל הצלחה שלו (בדומה לבאיירן). אני באמת לא מבין מה אתה רוצה. בנוסף אשמח שתתייחס לכל ההודעות שלי ולא לחלקים קצרים בלבד.

לגבי אטו - אפשר לדבר על דקו/רונאלדיניו/ויקטור ואלדס/בלטי/סביולה אם אתה מעדיף. הדוגמה הספציפית לא קריטית כאן.

אוריה - ברור שה"הישגיות" הזו היא יותר האדרת שמו של ניימאר עצמו ואגו. הדיון הסמנטי פה פחות חשוב, אלא העובדה שכסף הוא לא העניין היחיד. אחרת יכל לעבור כבר מזמן לפריז/סיטי/סין.

(borntorun) #886

מעולם לא שמעתי על אף סיבוך של מונאקו עם הפייר פליי, ואני די משוכנע שזו לא הסיבה למכירת השחקנים הנוכחית (דווקא המודל הנוכחי שלהם מאוד משתלם כלכלית והם מכרו שחקנים כמו חאמס בסכומים גבוהים מאוד).

טפס מעט למעלה בת’רד, יש שם עוד כמה פרטים מעניינים בנושא.

(ganjo) #888

מה שאני אומר זה שאם לניימאר היו ביצים אז הוא היכ צריך צריך להישאר בבארסה ולתת פייט למסי על הבכורה. הוא פשוט התחיל להפסיד אפילו את הנסיכות לסוארז.

דקו ורונלדיניו היו בעייתיים לא פחות מאטו ויצרו את אותן בעיות. ויקטור ואלדס עשה את טעות חייו כשהחליט לעזוב. שחקנים כמו סביולה צ’יגרינסקי אכן סבלו מבארסה והיה לי חבל עליהם ועל מה שעשינו להם. המועדון לא חף מטעויות אבל בכל הנוגע לנייימאר אין לו מה להתלונן. הוא מהרגע הראשון טופל בכפפות משי.

שוב, אני מבקש שתתייחס לפואנטות שלי במלואן: האם כל שחקן בכיר בעולם “עם ביצים” הוא למעשה פחדן אם הוא לא מגיע לברצלונה כדי להתחרות עם מסי על הבכורה? כריסטיאנו/הזארד/פוגבה/לבנדובסקי/רובן? במה ניימאר שונה מהם פרט לזה שהוא בחר לשחק בברצלונה לפני ארבע שנים?

(VolumeRX) #890

לא… אבל שחקן שעוזב את ברצלונה כי הוא לא רואה שהוא יכול לתת לו פייט הוא פחדן.

(Paul Heyman) #891

לא כל שחקן שלא מגיע לברצלונה הוא פחדן.

אבל ניימאר הוא לא גיבור אם הוא עובר לפריז כדי “להתחרות במסי” אחרי שהוא נכשל בזה כבר כשהוא שיחק לצידו.

אם רוצים לנסות לצייר אותו בתור “מחפש תחרות” בגלל זה, בליגה התחרותית ביותר באירופה(צרפתית) בלי מסי, במקום בליגה הרבה יותר תחרותית וקשה(הספרדית) עם מסי… אז זה נראה לי קצת כמו גנבת דעת.

לא חושב שמישהו מייחס לניימאר גבורה. הטענה שניימאר “נכשל” בלהיות טוב ממסי בזמן ששיחק לצדו היא בכלל מוזרה - זו כלל לא המטרה שלו בברצלונה. זה כמו לטעון שאיסקו “נכשל” בלהיות טוב ממודריץ’, או שראמוס “נכשל” בלהיות טוב מרונאלדו.

אני מרגיש כמו תקליט שבור בשלב הזה. ניימאר “בצל” של מסי. ניימאר צעיר ממסי. ניימאר רוצה לצאת מהצל של מסי. ניימאר רוצה להירשם כמי שהפך את פריז, במו רגליו, מ-“עוד מועדון” לאחד ממועדוני העילית של אירופה (=זכייה בליגת האלופות), הישג שיירשם על שמו באופן עיקרי בניגוד לכל הישגיו כחלק מה-MSN. אם יצליח להיות גדול יותר ממסי על הדרך אני בטוח שישמח, אבל זה לא הפרמטר היחיד בקריירה של שחקן כדורגל. אם היה מעניין אותו רק כסף וחיים קלים, היו לו אלטרנטיבות טובות יותר (לעבור לסין/לפאריז מוקדם יותר).

הוא לא “מחפש תחרות” ולא טענתי כך, לטעון שטענתי כך זו גנבת דעת. אם זה היה האינטרס הוא היה עובר לבולטון וונדררס.

(borntorun) #893

איך הוא יכול להתחרות במסי שהם באותה קבוצה? הם הרי משחקים ביחד, לפתח יריבויות בקבוצה זה לא בריא. מעבר לזה שלמסי יש מעמד מיוחד שלניימאר בחיים לא יהיה (מסיבות שלא בשליטתו של הברזילאי), ושאם המאמן מבחינה טקטית נותן את העדיפות למסי (ראינו שניימאר בעיקר יוצר מצבים ומשחק הרבה יותר רחוק מהשער ובתפקיד הרבה פחות חופשי ממסי) - מה הברזילאי יכול לעשות?

ניימאר בשיאו כשהוא סוחב קבוצות, רואים את זה טוב מאוד בנבחרת ברזיל.

כל תיאוריית ה"פחדן" הזאת נראית לי לא הגיונית, ניימאר לוקח את ההימור הכי גדול של הקריירה שלו, מגיע לקבוצה שבה האליפות המקומית היא מובנת מאליה והדבר היחיד שייחשב כהצלחה הוא ליגת האלופות - תואר שעליו מתחרות לפחות 4 קבוצות טובות מפסז’ - איך זו פחדנות בדיוק?

כדי שניימאר ייחשב בלבל של מסי (מה שהוא לא, אבל לא משנה), הוא חייב להוביל קבוצה לבדו - הזדמנות שהוא אף פעם לא יקבל בברצלונה, לא כל עוד מסי משחק ברמה גבוהה.

(agalma) #894

ליברפול עושקת מדי קיץ את סאוטהמפטון, בארסה עושקת את ליברפול, פסז עושקת את בארסה. כולם חלק מאותו מירוץ שאין לו גבולות להכחיד אט אט את התחרותיות שנשענת על שחקני בית/הזדהות עם מאפייני המועדון. ניימאר הצליח לעשות היסטוריה באופן הציני שבו הוא מנהל את היותו אובייקט שיווקי.
הוא רוצה להוביל? הוא רוצה לחקוק את שמו?
לאוהדים (כל פעם בתורם) זה מוציא את החשק. מי שלא מרגיש את זה, כבר שייך לדור אחר.

(האחיין של קרלס) #896

אגב, בברזיל אמרו שהנציגים של ניימאר (עוד ב-2016) קודם כל בחנו את המצב במנצ’סטר סיטי ומנצ’סטר יונייטד, וכשהבינו שלא יעבור האופציה האחרת הייתה פריס, שכידוע הוא הציע את עצמו אליה הקיץ.