ניימאר :: בדרך לחתונה של אחותו עוצרים בפריז

ברצלונה

(ganjo) #897

פאקו כשמסי התחיל בבוגרת רונלדיניו היה המלך הבלתי מעורער. כמה זמן לקח לו לרשת את המקום? איפה מסי ואיפה ניימאר…

לא כל מי שלא מגיע לבארסה פחדן. נימאר בסופו של יום לא משאיר לגאסי מאחוריו. כמו אנרי וייה ועוד כל מיני שחקנים שעברו אצלנו, חלקם נחמדים חלקם לא, כך גם ניימאר הולך כלעומת שבא. לא נכנס ללב האוהדים (להפך אם כבר) ולא השאיר שום דבר. בתור מי שהיה ההבטחה הכי גדולה של הכדורגל מה שבסוף נשאר זה שחקן מוכשר שהלב שלו פשוט לא נמצא במקום הנכון ולכן הוא אף פעם לא יהיה בשורה הראשונה.

(Aimarito) #898

סקרנת אותי, יש לך מקור למה שכתבת?

(gadi800) #899

אני חושב שאנשים קצת מגזימים באמוציות, אבל באופן כללי אני אציין, שפה נאיימר הוא שלישי אחרי סוארז שטוב ממנו לדעתי, ומעל סוארז נמצא מסי. אבל, המחשבה שבה נאיימר חושב שכל עוד הוא בצל של מסי הוא לא יפרח היא מובנת לי, זה מעבר לכישרון, אין פה תחרות אמיתי כי מסי הוא המלך כברירת מחדל, ואתה לא באמת מתחרה בזה שאיתך בקבוצה.

השם זה אורי:slight_smile:

כשמסי התחיל בבוגרת הוא היה ילד בן 17. בדיוק כשהתחיל להפוך לשחקן ענק רונאלדיניו התחיל לדעוך, ובהמשך נזרק ע"י פפ ב2008 אחרי שתי עונות של מסי כשחקן הרכב מובהק. רונאלדיניו היה אז מעבר לשיא באופן ברור, ומסי היה רק בן 21 כשקיבל את המפתחות. היום ניימאר בן 25 ועם 4 עונות כאחד משחקני ההתקפה הטובים בעולם. מסי בשיא אונו ורק התערבות אלוהית תוציא אותו מעמדת הכוכב מספר 1 בבארסה בשלוש-ארבע השנים הקרובות, עד אז מיטב שנותיו של ניימאר עשויות להיות מאחוריו. איפה הקשר חוץ משם המועדון ואחד השחקנים?

לגבי הפסקה השניה - כאן אתה מדבר על אמוציות טהורות, ברור ששחקן שעוזב את ברצלונה, לא משנה איך, אחרי 4 שנים, לא יישאר ב"לבבות האוהדים". זה כבר קשור לאיזה מן אוהד אתה. ניימאר באופן חד משמעי השאיר “לגאסי” מקצועי מאחוריו כחלק מה-MSN והטריפלט, אם תאהב את זה או לא. אני לא חושב שאי פעם עניין אותו להיות סמל בברצלונה וכל אחד שהיתה לו תקווה לכך השלה את עצמו.

מוזר לי שאתה אומר שהנרי ווייה לא השאירו לגאסי. אני חושב שכאוהד בארסה הייתי אוהב מאד את שניהם ואני זוכר סנטימנטים חזקים מאד (בעיקר לוייה) בפורום הזה בעונות השיא שלהם. הראייה שלך מאד דיכוטומית ואני לא מצליח לחשוב על יותר מחופן שחקנים שעומדים בקריטריון הזה.

האם ניימאר יהיה בשורה הראשונה? של שחקני ברצלונה כנראה שלא, למרות שהוא לחלוטין נמצא במקום מכובד מאד ברשימת גדולי המועדון שלכם (מקצועית). בשורה הראשונה של כדורגלני תבל - תלוי לחלוטין במה יעשה בהמשך הקריירה שלו. מראדונה ורונאלדו שניהם עזבו אתכם בשיא כוחם והסתדרו לא רע בכלל.

(BannedT) #901

ניימאר שחקן מעולה, באמת, אני לא חושב שמקצועית יש לו תחליף, לפחות לא כרגע, אבל אם יובה העיפו את בונוצ’י ב-40 מיליון למילאן כי הוא חושב שהוא יכול להתעמר בשחקנים ולהתווכח עם המאמן, אני לא רואה סיבה שבארסה לא תשחרר את ניימאר ב-200+ שקר כלשהו מיליון יורו. שחקן, גדול ככל שיהיה, לא יכול להתנהג בצורה שהוא מתנהג בה בלי שיהיו השלכות. לא רואה מקום לבארסה להתרפס מול השחקן הזה. באמת שאחד האהובים עליי בכדורגל העולמי מבחינת סגנון ומבחינה מקצועית לא הרבה ברמה שלו אבל גם אם הוא היה בשל לרשת את מסי מבחינה מקצועית, זה השחקן שהייתם רוצים שישלוט ויוביל בחדר ההלבשה? זה לא להיט בעיניי מה שמנסים לעשות בפ.ס.ז’, אני סולד ממחירים כאלו, אבל אין שום סיבה בעולם ששחקן יביך ככה מועדון שלם.

(dmitrys) #902

מפריעה לי העובדה שרוב האנשים פה שונאים את ניימאר בגלל שהוא עובר ל PSG.
אני חושב שמותר לו לרצות להיות מס’ 1 במועדון ששואף להיות מס’ 1 , במקום להיות מס’ 2 (נניח) במועדון שהוא עכשיו , אולי, מס’ 1 ואולי כבר לא.
ואם על הדרך הוא יכול להרוויח פי 3, ואבא שלו ישלשל כמה מיליונים, למה לא?
כל אחד מכם היה עושה את זה. כמעט כל אחד.
הוא לא הולך לסין או ל MLS, האתגר המקצועי ב PSG קיים. לי זה מאוד מזכיר את באיירן, שזוכה בהליכה בליגה, וגם לוקחת את השחקנים הבולטים של היריבה. זה לא מפריע לה להיות תחרותית. אז גם PSG רוצה, ויש לה כסף, אז למה הכעס על השחקן שרוצה להוביל את הפרויקט הזה?

ההתנהלות שלו בסדר גמור. הוא עוזב בתחילת אוגוסט, אחרי שבועיים של התלבטות. יהיו עוד רבים וטובים שיחליפו קבוצות הקיץ, וישאירו את הקבוצות שלהם עם בור גדול. כולל השחקנים שבארסה רוצה להחתים.

(X@vi) #903

אורי בענין השני שכתבת אני חייב להגיד שאני לא מסכים איתך.

גם דייגו וגם רונלדו ייזכרו לדעתי ביותר חיבה ממה שנאיימר ייזכר בקרב הרבה מאוהדי ברצלונה וזה בגלל האופי וכבר טחנו את זה עד דק. אני אישית חושב שהוא עושה בשכל ללכת לפ.ז.ס יש לו רק מה להרוויח מזה, אני גם שמח באופן אישי כי כפי שחלק מהמשתמשים בו יודעים אני אישית לא סובל את הברזילאי בגלל האופי וזה תמיד היה בגלל האופי שלו.

ברצלונה יכולה להמשיך ולהיבנות ואולי אף להיות יותר טובה מאשר עם נאיימר. פחות הצגות וביזבוזי זמן אשר תרצו או לא משפיעה על שחקנים שלידו, יכול להיות שיבוא מישהו עם פחות פלייר ודריבל אבל אם מוסר עבודה שיהיה בריא יותר לחדר ההלבשה.

בכל אופן אני מקווה שההנהלה תפסיד בבושת פנים בערעור שלה על סעיף הנאמנות, דבר אשר יביא את הצבעת האי-אמון בה למימוש מהר יותר. ****

(האחיין של קרלס) #904

זה לא יהיה רלוונטי אפילו ב-1% לאי האמון.

(X@vi) #905

אני מקווה שאתה טועה

מצחיק שזה הטיעון - אלו שניים מהסופרסטארים עם האופי הבעייתי ביותר בהיסטוריה של המשחק. אם יש משהו משותף לשניהם הוא זה: שניהם הצליחו באופן חד משמעי בגלל שהכישרון ההיסטורי שלהם פיצה על אופי מחורבן.
רונאלדו הוא משכירי החרב הגדולים בתולדות המשחק (שיחק בבארסה, ריאל, אינטר ומילאן). לא יודע איפה אוהדי בארסה הספיקו להתלהב מה"אופי" שלו, הוא היה אצלכם עונה אחת. את כל בעיות הבליינות של ניימאר הוא הביא לכדי שלמות כשניימאר היה ביסודי. שלא לדבר על בעיות השמנה בזמן היותו שחקן פעיל ומחנאות ברמה של משחקי הכס בחדר ההלבשה של ריאל.

מה אתה יודע על האופי של מראדונה ועל התקופה שלו בברצלונה?

(X@vi) #907

טענתי את זה כבר קודם שאם היה אינסטגראם וטוויטר בשנות ה90 אי אפשר לדעת מה ואיך היינו רואים את הכוכבים הנערצים עלינו מהעבר.

מה שציינת לא סותר את העובדה שעדין הם יותר אהובים אצל הרבה אוהדים. גם רונלדיניו היה בליין ורוב אוהדי ברצלונה מעריצים את הקרקע שהוא דורך עליה אז מה? זה לא הבליינות, הקוק, הבחורות להיפך, אלו דברים אשר מדברים ומתחברים להרבה גברים כדבר זוהר. מנגד, נאיימר למשל הוא פרסונה נון גראטה במובן שהוא מעצבן, משחק עם האוהדים והודעות הסתרים שלו, הריבים המטופשים והתגרויות בשחקנים שמשחקים נגדו או איתו. ברצינות אתה לא רואה את ההבדל?

(Aimarito) #908

באמת? התלבטות? אתה קונה את השקר הזה אחרי שנחשף עיניין בונוס ה"נאמנות" של ה31 ביולי?

דמיטרי, הבעיה העיקרית מבחינתי היא לא המעבר, והוא לא עבר על שום חוק, ולהנהלה יש חלק עצום בסיפור, אבל התהליך כולו הוא פשוט לא אתי ולא מוסיף כבוד לניימאר ואבא שלו. רוצה להגיד שזה לגיטימי למשוך את המועדון לאוגוסט כשהם אמורים למצוא לו תחליף שבועיים וקצת לפני קלאסיקו? אתה באמת חושב שזה לגיטימי וכל אחד היה מתנהל ככה? זה לא עיניין של “חייב לנו או לא” אלא זה כמעט בגדר כבוד בסיסי למועדון שדאג לתת לו כל מה שרצה.

אני כבר אובד עצות. אני לא יודע מה עוד השחקן הזה ואבא שלו צריכים לעשות בשביל שההתנהגות שלהם תוכרז כלא מכובדת כקונצנזוס.

(איל) #909

לפחות.
אומנם אין לי הוכחה, אבל משום מה קשה לי להאמין שהעניין של פסז’, וההתלבטות של ניימאר, קיימים רק שבועיים…

איפה אתה רואה רוב ששונא אותו בגלל המעבר לפסז’?
ברוב הגדול של ההודעות, אם לא בכולן, נאמר במפורש שהאנטי כלפיו הוא לא בגלל שהוא רוצה לעבור לפסז’, אלא בגלל איך שהוא מתנהל מסביב למעבר הזה (ותוסיף את ההתנהלות לאורך השנים שלו בברצלונה). באמת שאני לא יודע בכמה עוד דרכים אפשר לכתוב את זה, עד שתפסיק לציין את ה"עובדה" הזו.

אולי די כבר עם הטיעון הזה? אף אחד מאיתנו לא היה, לא עכשיו, ולא יהיה במצב של ניימאר. אבל אנחנו גם לא במצב של ניימאר ביומיום, מעבר לסיטואציית המעבר. אז זהו? זה אומר שאי אפשר להעביר עליו ביקורת?
עזוב - אנחנו גם לא מאמנים בברצלונה, אז זה אומר שאי אפשר להעביר ביקורת על ההחלטה של המאמן?

טוב, על זה כבר רשמתי למעלה, אבל חשוב להדגיש, שוב - תספור כמה אנשים כועסים על הרצון של ניימאר להוביל את הפרוייקט הזה, וכמה אנשים כועסים על איך הוא מתנהג מסביב לרצון הזה, ותשווה.

אם לכולם ברור שהמענק הוא מה שמעכב את ההעברה - מה מונע מבארסה למצוא לו מחליף עוד לפני שיעבור?

(Aimarito) #911
  1. אין לנו עוד את הכסף.
  2. לך תזיז קראק ברמה גבוהה מהרגע להרגע. זה לא שבלחיצת כפתור ויש מגעים. רכישות של שחקנים ברמות האלה הן בד"כ ארוכות והמגעים מתחילים הרבה קודם.

(dmitrys) #912

כן, אני קונה את זה.
ההנהלה שלנו יכלה לשלם לאבא שלו גם ב 1.7 , אבל הם חיכו עד היום האחרון וטענו עד לפני יומיים שאין שום סיכוי שהוא יעזוב.
אם ניימאר החליט כבר מזמן, הם יכלו לסיים את זה כבר אז.
יותר מזה, אם ניימאר החליט לעזוב כבר מזמן, למה לו לצאת למשחקים בארה"ב, ולהסתכן בפציעה? למה פיקה כתב שנראה לו שניימאר יישאר? ניימאר עבד עליו? זה לא הגיוני.

(ganjo) #913

אורי, הדיון כבר התקדם אז אני רוצה רק להתעכב על הסו קולד לגאסי של ניימאר. בסופו של יום, טריפלט או לא, כשמשווים את 4 השנים שלפני הגעתו של ניימאר ל-4 השנים שאחרי הגעתו, יעיד כל ברסאי שאין לניימאר הרבה במה להתגאות. הוא היה שותף מלא ועיקרי בירידה ההדרגתית מהאולימפוס. אני חלילה לא מאשים אותו, רק טוען שהגישה הזו של לקנות קראקים בכל מחיר לא מחזיקה מים.

בסופו של יום בבארסה אין תחליף למסורת הברסאית האמיתית. ניימאר הוא סמל למה שרע בבארסה שלנו כיום. הזנחת המשתלה, קניית כוכבים שעוד לא קרעו שרוך כאקמול לאוהדים. אנחנו לא הווה ולא רוצים להיות ריאל מדריד. לשם ניימאר היה צריך ללכת לפני 4 שנים וחבל שלא הלך.

(dmitrys) #914

אני לא הולך לבדוק סטטיסטיקות מי כועס על מה ולמה.
אבל עצם המעבר שלו ל PSG יוצר תגובות שהוא עובר בגלל הכסף ובגלל שהוא רצה להפוך את בארסה ל FC החברים של ניימאר.
הנה ליאור: [quote=“ganjo, post:888, topic:9330, full:true”]
אם לניימאר היו ביצים אז הוא היכ צריך צריך להישאר בבארסה ולתת פייט למסי על הבכורה. הוא פשוט התחיל להפסיד אפילו את הנסיכות לסוארז.
[/quote]

או אוריה

שניהם משתמשים שאני מאוד מעריך וצר לי שהפעם אני לא מסכים איתם.

אני הייתי במצב כזה. יש לי עבודה טובה מאוד, והציעו לי עבודה עוד יותר טובה. התלבטתי הרבה זמן, ואם הייתי עובר, הייתי דופק את החברה שלי. זה לא בדיוק המצב של ניימאר, אבל סיטואציה דומה, ואני יכול להבין את ההתלבטות.
יש אומרים שהוא עצמו יזם הכל, והוא ואבא שלו משדרים על אותו גל, וכל ההתלבטות היא עבודה בעיניים. אין לי הוכחות, אבל ההתנהגות שלו לא מסתדרת לי עם התאוריה הזאת.

(borntorun) #915

דבר ראשון, ההשוואה בין המצב הנוכחי לרונאלדיניו מגוכחת. דבר ראשון כי מסי הרבה יותר טוב מרונאלדיניו והרבה יותר קשה להדיח אותו. מדובר כנראה בשחקן הכי טוב בהיסטוריה של המשחק. ודבר שני כי רונאלדיניו עם האופי הדפוק שלו וחוסר המקצועיות, ירה לעצמו כדור ברגל, ירד משיאו בגיל מוקדם מאוד, והצליח לגרום למאמן להעיף אותו - וכל זה כשמסי היה בן 21 בערך. הדרך שלו הייתה סלולה.
מסי מקצוען למופת, הבייבי של כל מאמן (ובצדק גמור, כן?), הפרש השנים ביניהם הרבה יותר קטן, ניימאר כבר בן 25 ומסי עדיין לא רואה את סיום הקריירה או הירידה מהאולימפוס באופק. כמה אפשר לחכות?

מעבר לזה, הפסקה השנייה מסתכלת אך ורק מנקודת המבט של ברצלונה ולא של העולם. דבר ראשון, אנרי ווייה השאירו יופי של לגאסי - תשאל את אוהדי ארסנל על הצרפתי, ו-וייה אחד השמות הראשיים על פאקינג זכייה במונדיאל, שלא לדבר על הרפרטואר שלו בולנסיה. שניהם לא באו ספציפית להיות אגדות של ברצלונה, אולי להוסיף עוד כמה תארים לארון. שניהם אגדות של המשחק, וגם ניימאר יכול בהחלט להיות כזה.
למעשה, הסיכוי שלו להיות אגדת פסז’ הרבה יותר גדול מברצלונה, וכמובן אם יזכה במונדיאל או משהו דומה הוא יהיה אגדה ברזילאית לנצח.
אני לא חושב שהשאיפה שלו אי פעם הייתה להיות צ’אבי או פויול.

אני לא מבין את הטיעון הזה גם. זאת החלטה ממש פאקינג גדולה, והגיוני שניימאר רוצה לקבל אותה בשקט ובלי לחץ. ומעבר לזה, העברות לוקחות זמן. בייל לריאל מדריד הוכרז ב30 באוגוסט - אחרי ששמענו על זה כל הקיץ. העברות גדולות רבות מאוד נמשכות על פני קיץ שלם, בגלל סיבות משא ומתן בין היתר, וגם בגלל התלבטות של השחקן. זה קורה וככה זה.

שוב, נראה שאתה פשוט מחפש סיבות לשנוא אותו, או מסתכל על זה במשקפי ברצלונה.
בקשר ל4 השנים האחרונות - גם מסי היה חלק בלתי נפרד מהם, אז גם הוא אשם? ניימאר לא אשם בכל תחלואי הקבוצה. מי כן אשם - אתה יודע יותר טוב ממני. הנהלה כושלת, הגנה מזדקנת וחלשה, בחירת מאמנים בינונית, הדרדרות הקישור וחוסר היכולת למצוא לו תחליפים. ניימאר לא אשם בכלום מזה. הוא לא היה מושלם אבל הוא תמיד שיחק ברמה גבוהה יחסית, וחתום על כמה רגעים חשובים מאוד, וחוליית ההתקפה של MSN הייתה באופן קבוע המתפקדת ביותר בקבוצה.

אני הראשון שיסכים שקניית קראקים בכל מחיר היא לאו דווקא הפתרון, ואני חושב שעסקת ניימאר בעייתית בגלל המסביב והשחיתות שבה, אבל מבחינת השחקן עצמו, רובנו מסכימים שמדובר בשחקן השלישי הכי טוב בעולם כיום, או לפחות בחמישייה. לכן קשה לי מאוד להגיד שמדובר ברכישה רעה.

אלו סיסמאות יפות. ספר לי: מה/מי הביא לכם את שני גביעי האלופות הראשונים שלכם? כי אני מניח שאת החמישי אתה לא מתווכח שהביאו, כחלק משמעותי, “קראקים” (גם סוארז כזה כמובן). שים לב שלצורך הדיון מחירים לא מעניינים אותי, רונאלדיניו, דקו, לאודרופ וקומאן הם לא פחות “קראקים” בהקשר של הדיון הזה מניימאר. שאל את עצמך באותה הזדמנות האם דוד וייה הוא לא קראק רק משום שהוא ספרדי, למרות שהגיע בגיל 30 עבור 40 מיליון יורו.

האמת לאמיתה היא שללא מסי, לאורך כל ההיסטוריה ברצלונה מתקשה מאד להביא הצלחות משמעותיות ללא חיזוקים זרים משמעותיים (קרוייף מישהו?). זה המועדון ששבר את שיא ההעברות עבור קרוייף ומראדונה, שכיכבו אצלו רומאריו, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו. אין בזה כל פסול דרך אגב, אפשר להגיד את זה על כל מועדון צמרת. איך אמרת? ירידה מהאולימפוס?

העובדה היא שלמרות חוסר החיבה שלך אליו, ניימאר הוא אחד הזרים המצליחים והמוצלחים בתולדות ברצלונה. על הדשא, איפה שאפשר לשפוט אובייקטיבית. על טעמך ודעתך האישיים אין לי יכולת או כוונה להשפיע.