ניימאר :: בדרך לחתונה של אחותו עוצרים בפריז

ברצלונה

(ganjo) #957

וההתפתחות החדשה - ניימאר נסע בשושו לפורטו כדי לעבור בדיקות רפואיות עבור פ.ס.ז.

כמובן שעד שלא משלמים לבארסה את סעיף השחרור ניימאר לא רשאי לעבור בדיקות עבור קבוצה אחרת. מעניין מאוד מה תהיה התגובה של בארסה שהבהירה שבשום אופן אסור לו לעבור בדיקות.

(moshe34) #958

לפי אחד העיתונאים, המענק נאמנות למעשה שווה 64 מיליון אירו ,21 מהם שולמו מראש והשאר הועברו לנוטיוריון.

(Paul Heyman) #959

26 מיליון יורו, במקרה?

(SantiagoBernabeu) #960

לא כל כך הבנתי. מה הכוונה הועבר לנוטריון? זה סכום שבארסה תשלם לו או למישהו אחר? זה כסף שיחזור למועדון? לא הבנתי בכלל למען האמת.

(marcelo.12) #961

סתם דוגמא הרבה מאוד מאוהדי רונאלדו עברו “לאהוד” את ריאל וזה לא בגלל שהליגה הספרדית יותר אטרקטיבית.
אני אישית הפכתי לאוהד ריאל רק בגלל זידאן לפני כן הייתי ילד קטן שאהד את זידאן אחר כך “נתקעתי” עם ריאל.
זאת מכה כי מדובר על אחד שנמצא בטופ של הכדורגל העולמי בממדי הפופולריות הפרזנטור השני הכי חשוב של נייק שאותותו הופך לבכיר שבהם אז זאת מכה.

(moshe34) #962

ברצלונה טוענת שניימאר לא מילא את המוטל עליו ובעזיבה שלו לקטאר, אבא שלו איבד את הזכות לקבל את סכום הכסף של אותו סעיף נאמנות.

היא מעבירה את הכסף לצד שלישי כדי שהוא ישמור על הכסף עד שהעניין יסגר לפה או לשם.

אני מניח, שבעוד כמה חודשים שהזעם הציבורי ירד ותשומת הלב תהיה במקום אחר , פאפא ניימאר בסוף יקבל את הכסף.

(moshe34) #963

הסאגה הזאת לא רוצה להגמר…

העורכי דין של ניימאר הגיעו להתאחדות אם 300 מיליון (סעיף שחרור + מיסים ) אבל ההתאחדות הספרדית מסרבת לקבל את הכסף.

הם נראה לי מנסים להכריח את פ.ס.ז לכנס למשא ומתן איתנו.

(dmitrys) #964

הם מנסים לדפוק את בארסה.
כל עוד הם דוחים את הכסף, בארסה לא יכולה לרכוש מחליף.
אם טבאס פתאום נהיה צדיק ודואג לפייר פליי, שיאשר את העיסקה ויגיש תלונה נגד PSG אחר כך. איפה הוא היה לפני כן? איפה הוא היה כשסיטי או מילאן קנו שחקנים ב 200+ מיליון?
אני חושב שזה נועד לפגוע בבארסה, פשוטו כמשמעו, תחת חסות של פייר פליי.

(HJKL) #965

אתה אמיתי? אם המועדון שלך ממש רוצה הוא יכול לקחת את ה220 מיליון (או 260 מיליון אפילו, שהעובדה שלא לקחתם את זה בגלל ענייני אגו זה נושא לדיון אחר לגמרי) ולקנות מחר את דמבלה. ובלי קשקושים של ״זה לא נראה טוב״, כבר יש מספיק הצדקה למכור אותו בעיניי כולם.

זו התערבות סופר בוטה של טבאס, ורק המחשבה על המהומה שהייתה מתרחשת אם היה מדובר בבייל נניח (תתעלמו שנייה שהוא שחקן פח) קורעת אותי מצחוק.

או שהוא עושה את זה נטו מהרצון שלו עצמו לא לאבד את ניימאר בליגה, או שהוא עושה את זה אחרי שיחת טלפון מברתומאו - הדיווחים שהליגה תסרב לקבל את התשלום התחילו לפני שבוע כמעט מיד אחרי שברתומאו הצהיר שאף קבוצה לא יכולה לעמוד בסעיף שחרור של ניימאר באופן ״חוקי״ (יענו כדי שלא יחשבו שהוא אידיוט שנקבע סעיף נמוך). מה מבין האפשרויות, אני לא יודע. אבל שום תסריט פה לא דופק את ברצלונה, הכוח לקבל את הכסף תמיד יהיה בידיים של ההנהלה שלכם.

(VolumeRX) #966

למה שברתומאו ירצה לעקב את זה, במיוחד אם הוא צריך כסף לרכש חדש, כמה שיותר מהר, וגם ככה אישר לניימאר (ביחד עם המאמן) לעבור לפסז’?

(Lukaku) #967

לא יודע איך זה בספרד, אבל אני דיי בטוח שבפריימרליג סעיף שחרור גבוה מידי (ביחס ל- market value כלשהו) יכול לגרור קבוצה לבית דין. אז ברתומאו מודה שהוא קבע לניימאר סכום לא הגיוני שאף קבוצה לא יכולה לעמוד בו. אם כך כאילו הסעיף לא קיים.

(HJKL) #968

אולי הוא לא רוצה לצאת האידיוט שאיבד את ניימאר. אולי הוא גישש קצת בשוק והבין שאי אפשר להביא מחליף בקלות ו180 מיליון על אמבפה זה טירוף. אולי הוא באמת לא רוצה לעכב כלום, טבאס עושה הכל על דעת עצמו, ותוך יום נשמע שברצלונה מקבלת את הכסף ישירות.
לא יודע. ננסח את זה בפשטות - אם החליטו לא לוותר על ניימאר, הוא עושה לכם טובה. אם אכן החליטו לוותר על ניימאר, טבאס לא מונע ממכם באמת לקבל את הכסף.

לריאל יש כמה שחקנים עם סעיף של מיליארד יורו, כנראה שזה לא המצב.

(borntorun) #969

טבאס לא עושה טובה לברצלונה, אין לו שום זכות חוקית להתערב פה ואין לו שום קייס משפטי סביר.

זה החוזה וזה חוזה מחייב בבית משפט. סעיף שחרור זו זכות חוקית של ניימאר יחד עם כל עובד ספרדי. חוזה זה חוק, אם טבאס מסרב לכבד חוזה הוא עובר על החוק הספרדי.
אין לו שום קייס חוקי או לגיטימי לעצור את העסקה הזו.
הכסף מגיע ממקור ‘לא לגיטימי’ - באף מקום בחוזה לא כתוב שום דבר על מקור הכסף, זה לא קריטי לכלום.
העסקה ‘לא עומדת בFFP’ - אולי, אבל זה לא תפקידה של ההסתדרות הספרדית לבדוק. אופ"א יבדקו - לאורך תקופה של 3 שנים, כנהוג - ואם ימצאו שפסז’ לא עומדת בפיירפליי, יפעלו בהתאם. אגב, גם במקרה הזה, הסנקציה היא השעיה של פסז’ מליגת האלופות וממפעלים אירופאיים - באף מצב אופ"א לא מונעת מההעברה עצמה להתקיים.

בכל מקרה, העסקה נמדדת לאורך זמן. אם עכשיו נניח פסז’ מוכרת את וראטי ב200 מיליון, מישהו יגיד שהם לא עומדים בפייר פליי? עסקה לא נמדדת בואקום אלא כל ההוצאות וההכנסות של מועדון.

לא יודע מה עובר לטבאס בראש, נראה בינתיים שהוא סתם מעכב את העסקה ודופק את בארסה.

(oded23) #970

נראה לי שבברצלונה/מנהלת הליגה בונים על זה שפסז’ יהיו מספיק ג’נטלמנים כדי לא לקחת את זה לבית משפט או משהו, או שהם יצילחו להוציא מפסז יותר מהסעיף שחרור (ואז זה בכלל צבוע). לא מבין באיזה זכות הם מסרבים לכסף, טבאס מינה את עצמו לשופט שפוסק? מהראיון עם טבאס אפשר להבין שבתפיסה שלו כשמועדון “עם היסטוריה” כמו ריאל מוציא כמות עצומה של כסף זה לגיטימי, אבל פסז’ לא. במילים אחרות- מאחורי הפייר פליי, מבחינתו, עומד הרעיון של למנוע ממועדונים חדשים להצטרף לעלית, וככה לשמור על הייחוד והעוצמה של ברצלונה וריאל. גם כלפי מילאן- מועדון שהיה בתקופה רעה ועכשיו חוזר בזכות השקעה חדשה- היו תלונות מצד המועדונים שחוששים מעוד מועדון חזק.

(האחיין של קרלס) #971

בארסה ממש לא משתפת פעולה עם מה שעושה מנהלת הליגה. להפך, היא רוצה את הכסף (שכן היא כבר אישרה לו לעזוב סופית) וכבר לחצה על ניימאר להעביר אותו עד יום שישי.

(oded23) #972

אם זה באמת המקרה אז הוא לא רק חורג מסמכותו, הוא גם דופק מועדון בליגה שלו.
אבל אם ברצלונה באמת רוצה את הכסף (וזה לא מס שפתיים), אז שילחצו על טבאס.

(האחיין של קרלס) #973

בדיוק. אבל אל דאגה, ירצה או לא ירצה, הכסף יעבור לברצלונה השבוע בלי שום קשר למה שחושב אדון חאבייר טבאס.

אין לו שום לגיטימציה לעשות את מה שהוא עושה בכלל, כאמור.

(oded23) #974

בכל מקרה אחר הייתי בטוח שזה לא קשור למועדון, אבל עם ההנהלה הנוכחית של ברצלונה אני לא אופתע מכלום. עם זאת, כנראה שזה באמת עניין של טבאס עצמו שלא אוהב שלוקחים לו צעצוע.

(Paul Heyman) #975

אין שום דבר רע או שום דבר טוב במה שטבאס עושה.

הסיבות הן כנראה גם של איך שזה נראה, כדי לכסות את עצמו מבחינה תדמיתית - שהוא, עשה מה שהוא יכל “למען הליגה הספרדית”.

בלי קשר, שבשושו ובשקט, יש לו אחלה פואנטה עם העובדה שיש בעיה עם זה שמועדון כדורגל רגיל (אפילו שזה מועדון על) נאלץ להתמודד עם יכולות לא של קבוצות אחרות (אני בספק אם אפילו מדריד הייתה מצליחה לשלם את סעיף השחרור של ניימאר), אלא של מדינה (קטאר).

אז טבאס מרוויח את הכמה כותרות שלו באתרי האינטרנט והעסקה במהרה תמצא את דרכה סביב זה בלי בעיה.
סה"כ כולם משחקים את התפקיד שלהם בקרקס.

(ganjo) #976

בסופו שלי ום כל הדיון פה מבוסס על עיקרון אחד מאוד פשוט. עיקרון שמקודש על ידי כל אתרי תקשורת הספורט באשר הם - עיקרון הבורות. אתמול טבאס הצהיר שיעשה מה שעשה היום - אף עיתון לא שלח עו"ד כדי לבדוק ולהסביר לנו הסתומים והטפשים מה בעצם אומר החוק, איפה הויכוח וכן הלאה… אם טבאס סירב לקבל את הכסף כנראה שיש לו את האפשרות לעשות כן. סביר גם שהוא נועץ עם עורכי דין. לנו הסתומים בעל כורחם נותר רק לחכות לראות איך זה ייגמר כי עד שזה לא ייגמר אף אחד לא יטרח להביא פשוט את לשון החוק.